Prečo mám rada Slovensko

etuska
21. jan 2008

Vsade vokol nas su same negativa,takze som sa rozhodla zalozit trosku "pozitívnejsiu" temu.
Skuste porozmýšlať nad tým, prečo máte rady Slovensko 🙂

malaskoricka
28. máj 2008

asi len preto ze tze som sa tu narodila ma tu korene moja rodina....nic pozitivnejsie nenajdem 🙂

malaskoricka
28. máj 2008

a este ze mame peknych chlapov😉

etuska
autor
28. máj 2008

tak to teda hej 🙂

etuska
autor
3. aug 2008

a okrem tych chlapov?Mne tu v UK napr. chybaju tie nase slovenske hory,luky,kopce....Jasne ze aj tu ake take su,ale nie tie nase ☹

takco
4. aug 2008

etuska a kde si sak vôbec nie som v obraze ty si opustila to nase slovensko ☹ alebo je to len dovca 😎

titkovamiriam
4. aug 2008

dobra otazka 😀 asi preto ze som sa tu narodila vyrastla mam tu rodinu aj priatelov,ale viem si predstavit zeby som zila aj inde 😀 -chvilu-lebo sem by ma to stale tahalo a kde je taka sranda ako tu? 😠

etuska
autor
4. aug 2008

Takco-uz mesiac sme v Se.Irsku a snazime sa tu zakotvit 😀 Mne sa tu paci,hoci rodna zem je rodna zem 🙂 a paci sa mi,ze Slovaci tu nosia tricka so slov. vlajkou 🙂 Dnes idem do jedneho komunitneho centra,hadam sa mi podari rozbehnut nejake kurzy angliny 😉

Juuuj a dnes by som si dala pirohy.Tu v polskom obchode sie maju,ale nie take od babicky

takco
4. aug 2008

etuska no tak tak odliv mozgov uz nastal 😉
ale nehnevam sa nech sa vam tam dari,tfuj tfuj,sak sa snad vratite ved tu ste doma 😵
slovensko je male ale dobreho vela nenarastie,a ked o par rokov zistia zapadniari jak je tu pekne tak uz tu potom bude tak vsedne ako v kazdom suuuper state,nebude to mat svoj raz a autencitu,budeme sa papagajovat,a mysliet si ze konecne mame raj na zemi ,ale to ze je tu teraz len ho nevidime...nam unika 😕 🙂

etuska
autor
4. aug 2008

Takco-ano ,treba si vazit co mame doma 🙂 My sa vratit urcite chceme,len netusime kedy.Sme tu len velmi kratko,tak sa snazime aklimatizovat 🙂

erikasadek
4. aug 2008

pretoze ? je to zem kde som sa narodila a kde som zila 18 rokou svojho zivota. je pravda ,ze zo zaciatku som bola rada ze so m odtial vypadla bolo po revolucii tak sa to da pochopit, ale po urcitom case prisla clivost za vecame ,ktore sa doma zdaju byt samozrejme anormalne , ale von je to inac tie veci casom chybaju, a zdaju sa byt nedostupne.
vela som cestovala a videla ,ale stale ked sa ma niekto spyta odkial som stym ppeknym prizvukom tak vzdy s hrdostou poviem zo slovenska som hrda na to ze som slovenka aj ked uz tam nezijem14 rokov.

takco
5. aug 2008

etuska tak drzim palce a vrate sa urcite,ved vsade dobre doma naj.....(alebo tak co doma 😀 ),a keby sa ti zacnelo po treske v majoneze a cerstvom rozku,tak daj vediet poslem expres rekomando 😅

etuska
autor
5. aug 2008

Takco-beriem ta za slovo 😀

duskaf
5. aug 2008

Ahojte kočky.
Milovala som angličtinu a veľmi som sa v nej chcela zdokonaliť a tak som po škole išla do Londýna, poznáte to au pair.
Keď som sa lúčila s našimi a sestrou tiekli mi slzy a potom mi tiekli cez celé Slovensko, neviem ako je to možné, ale oni fakt tiekli celý čas.
V Anglicku som mala naozaj láskavú rodinu, Franceska - černoška, milovala som ich a oni mňa, ale aj tak som tam dokázala zostať len 5 mesiacov a to mi týždenne chodilo niekoľko dlhokánskych listov od mojich milovaných.
Vedela som, že sa musím vrátiť, bola by som ochotná robiť všelijakú aj najšpinavšiu prácu, len aby som sa mohla vrátiť, aj v bani by som kopala a vedela som, že na Vianoce sa vrátim DOMOV. Celú jeseň som stretávala jedného zametača listov, každý deň ich bolo kvantum, predstavovala som si, že keď všetky opadajú, príde zima a ja pôjdem DOMOV.
A keď som sa so slzami v očiach lúčila s anglickou rodinou, bolo mi jasné, že jediné miesto, kde môžem žiť, kde môžem byť šťastná je Slovensko. Tu sú moji milovaní a všetko, čo ma robí šťastnou.

takco
5. aug 2008

....hmmm preco?....lebo je tu sranda napr.u nas pani predavacka vyhodi deti za dvere ,ked sa pri prichode nepozdravia,alebo mi da kludne chlieb s mrazaku,alebo mi vynada ked ma zbada ako nakupujem v meste a nie u nej,.....tu sa môzem spolahnut na ludi ktorych mam rada,no a aby som nezabudla tu som sa narodila aj moje deti tu pracoval môj dedo a aj jeho dedo,aj ked bol v amerike zarobit vzdy sa vratil domov!

etuska
autor
5. aug 2008

Duska-mam na Anglicko podobne spomienky 🙂
Takco- a moj pradedo bol tiez v Amerike a za peniaze co tam zarobil kupil role a postavil dom,v ktorom sme donedavna byvali 🙂 -no a nedaleko toho domu mame kusok slovenskej zeme aj my a ked sa vratime,chceme si tam postavit domcek 🙂

etuska
autor
13. okt 2008

hmm,dnes ma napada,ze uz len kvoli jedlu Slovensko milujem-niet nad babkine pirohy 😀 -normalne som bola nutena si zhanat na nete recepty na slovenske jedla,lebo vidim na manzelikovi ze tie "fish fingers" mu uz lezu von krkom 😀

etuska
autor
13. okt 2008

ved sa hovori,ze "laska ide cez zaludok",ze? 😀

takco
14. okt 2008

etuska mas pravdu,aj kokosky su fajn a zemiakove placky,alebo hurka -jelitko je mnamky,a ja mam rada aj fliacky s kapustou,a spenat,alebo tumku so salatu,rezance s makom ,tvarohom,a halusky s kyslou smotanou a syrom,ale aj tak je naj,,,,treska s certvym rozkom!" 😀

slnieckova
14. okt 2008

preco mam rada Slovensko? Lebo moj manzel je Slovak 😀

ma_se
14. okt 2008

SLOVENSKO...je moja rodna krajina...i ked sa v nej zije tazko,ale je to pekny stat... 😉

etuska
autor
24. okt 2008

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer...

aj pre takuto krasnu jesen-vdaka za pozicanie fotky 😉

etuska
autor
24. okt 2008

a preto,ze tam mame kopec priatelov a nase rodinky...ale aj tu nam je zatial fajn,uvidime ako prezijeme nase prve Vianoce v zahranici...

etuska
autor
24. okt 2008

..najma bez babkinych kolacikov 😀 -hmm,uz teraz si musim zacat zhanat recepty a suroviny-ja antitalent na pecenie 😅

etuska
autor
4. dec 2008

no a sneh nam urcite bude chybat,tak si ho aspon namalujeme na okna 😀

etuska
autor
15. apr 2009

trosku oprasujem tuto temu.... 😉

etuska
autor
8. máj 2009
https://www.youtube.com/watch?v=SV-7gANMDjY

no aj pre Desmod mam rada Slovensko 🙂

kivec
8. máj 2009

Ahoj Etuska,
aj tebe je smutno za domovom? Mne strasne. Inak, ako sa mas? Ako sa vam dari v Irsku?

etuska
autor
8. máj 2009

ahoooj Evi,no nie som az taka "homesick" ale tato pesnicka mi pripomenie kde su moje korene 😀
IP 😉