Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Prečo mám rada Slovensko

etuska
21. jan 2008

Vsade vokol nas su same negativa,takze som sa rozhodla zalozit trosku "pozitívnejsiu" temu.
Skuste porozmýšlať nad tým, prečo máte rady Slovensko 🙂

malaskoricka
28. máj 2008

asi len preto ze tze som sa tu narodila ma tu korene moja rodina....nic pozitivnejsie nenajdem 🙂

malaskoricka
28. máj 2008

a este ze mame peknych chlapov😉

etuska
autor
28. máj 2008

tak to teda hej 🙂

etuska
autor
3. aug 2008

a okrem tych chlapov?Mne tu v UK napr. chybaju tie nase slovenske hory,luky,kopce....Jasne ze aj tu ake take su,ale nie tie nase ☹

takco
4. aug 2008

etuska a kde si sak vôbec nie som v obraze ty si opustila to nase slovensko ☹ alebo je to len dovca 😎

titkovamiriam
4. aug 2008

dobra otazka 😀 asi preto ze som sa tu narodila vyrastla mam tu rodinu aj priatelov,ale viem si predstavit zeby som zila aj inde 😀 -chvilu-lebo sem by ma to stale tahalo a kde je taka sranda ako tu? 😠

etuska
autor
4. aug 2008

Takco-uz mesiac sme v Se.Irsku a snazime sa tu zakotvit 😀 Mne sa tu paci,hoci rodna zem je rodna zem 🙂 a paci sa mi,ze Slovaci tu nosia tricka so slov. vlajkou 🙂 Dnes idem do jedneho komunitneho centra,hadam sa mi podari rozbehnut nejake kurzy angliny 😉

Juuuj a dnes by som si dala pirohy.Tu v polskom obchode sie maju,ale nie take od babicky

takco
4. aug 2008

etuska no tak tak odliv mozgov uz nastal 😉
ale nehnevam sa nech sa vam tam dari,tfuj tfuj,sak sa snad vratite ved tu ste doma 😵
slovensko je male ale dobreho vela nenarastie,a ked o par rokov zistia zapadniari jak je tu pekne tak uz tu potom bude tak vsedne ako v kazdom suuuper state,nebude to mat svoj raz a autencitu,budeme sa papagajovat,a mysliet si ze konecne mame raj na zemi ,ale to ze je tu teraz len ho nevidime...nam unika 😕 🙂

etuska
autor
4. aug 2008

Takco-ano ,treba si vazit co mame doma 🙂 My sa vratit urcite chceme,len netusime kedy.Sme tu len velmi kratko,tak sa snazime aklimatizovat 🙂

erikasadek
4. aug 2008

pretoze ? je to zem kde som sa narodila a kde som zila 18 rokou svojho zivota. je pravda ,ze zo zaciatku som bola rada ze so m odtial vypadla bolo po revolucii tak sa to da pochopit, ale po urcitom case prisla clivost za vecame ,ktore sa doma zdaju byt samozrejme anormalne , ale von je to inac tie veci casom chybaju, a zdaju sa byt nedostupne.
vela som cestovala a videla ,ale stale ked sa ma niekto spyta odkial som stym ppeknym prizvukom tak vzdy s hrdostou poviem zo slovenska som hrda na to ze som slovenka aj ked uz tam nezijem14 rokov.

takco
5. aug 2008

etuska tak drzim palce a vrate sa urcite,ved vsade dobre doma naj.....(alebo tak co doma 😀 ),a keby sa ti zacnelo po treske v majoneze a cerstvom rozku,tak daj vediet poslem expres rekomando 😅

etuska
autor
5. aug 2008

Takco-beriem ta za slovo 😀

duskaf
5. aug 2008

Ahojte kočky.
Milovala som angličtinu a veľmi som sa v nej chcela zdokonaliť a tak som po škole išla do Londýna, poznáte to au pair.
Keď som sa lúčila s našimi a sestrou tiekli mi slzy a potom mi tiekli cez celé Slovensko, neviem ako je to možné, ale oni fakt tiekli celý čas.
V Anglicku som mala naozaj láskavú rodinu, Franceska - černoška, milovala som ich a oni mňa, ale aj tak som tam dokázala zostať len 5 mesiacov a to mi týždenne chodilo niekoľko dlhokánskych listov od mojich milovaných.
Vedela som, že sa musím vrátiť, bola by som ochotná robiť všelijakú aj najšpinavšiu prácu, len aby som sa mohla vrátiť, aj v bani by som kopala a vedela som, že na Vianoce sa vrátim DOMOV. Celú jeseň som stretávala jedného zametača listov, každý deň ich bolo kvantum, predstavovala som si, že keď všetky opadajú, príde zima a ja pôjdem DOMOV.
A keď som sa so slzami v očiach lúčila s anglickou rodinou, bolo mi jasné, že jediné miesto, kde môžem žiť, kde môžem byť šťastná je Slovensko. Tu sú moji milovaní a všetko, čo ma robí šťastnou.

takco
5. aug 2008

....hmmm preco?....lebo je tu sranda napr.u nas pani predavacka vyhodi deti za dvere ,ked sa pri prichode nepozdravia,alebo mi da kludne chlieb s mrazaku,alebo mi vynada ked ma zbada ako nakupujem v meste a nie u nej,.....tu sa môzem spolahnut na ludi ktorych mam rada,no a aby som nezabudla tu som sa narodila aj moje deti tu pracoval môj dedo a aj jeho dedo,aj ked bol v amerike zarobit vzdy sa vratil domov!

etuska
autor
5. aug 2008

Duska-mam na Anglicko podobne spomienky 🙂
Takco- a moj pradedo bol tiez v Amerike a za peniaze co tam zarobil kupil role a postavil dom,v ktorom sme donedavna byvali 🙂 -no a nedaleko toho domu mame kusok slovenskej zeme aj my a ked sa vratime,chceme si tam postavit domcek 🙂

etuska
autor
13. okt 2008

hmm,dnes ma napada,ze uz len kvoli jedlu Slovensko milujem-niet nad babkine pirohy 😀 -normalne som bola nutena si zhanat na nete recepty na slovenske jedla,lebo vidim na manzelikovi ze tie "fish fingers" mu uz lezu von krkom 😀

etuska
autor
13. okt 2008

ved sa hovori,ze "laska ide cez zaludok",ze? 😀

takco
14. okt 2008

etuska mas pravdu,aj kokosky su fajn a zemiakove placky,alebo hurka -jelitko je mnamky,a ja mam rada aj fliacky s kapustou,a spenat,alebo tumku so salatu,rezance s makom ,tvarohom,a halusky s kyslou smotanou a syrom,ale aj tak je naj,,,,treska s certvym rozkom!" 😀

slnieckova
14. okt 2008

preco mam rada Slovensko? Lebo moj manzel je Slovak 😀

ma_se
14. okt 2008

SLOVENSKO...je moja rodna krajina...i ked sa v nej zije tazko,ale je to pekny stat... 😉

etuska
autor
24. okt 2008

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer...

aj pre takuto krasnu jesen-vdaka za pozicanie fotky 😉

etuska
autor
24. okt 2008

a preto,ze tam mame kopec priatelov a nase rodinky...ale aj tu nam je zatial fajn,uvidime ako prezijeme nase prve Vianoce v zahranici...

etuska
autor
24. okt 2008

..najma bez babkinych kolacikov 😀 -hmm,uz teraz si musim zacat zhanat recepty a suroviny-ja antitalent na pecenie 😅

etuska
autor
4. dec 2008

no a sneh nam urcite bude chybat,tak si ho aspon namalujeme na okna 😀

etuska
autor
15. apr 2009

trosku oprasujem tuto temu.... 😉

etuska
autor
8. máj 2009
https://www.youtube.com/watch?v=SV-7gANMDjY

no aj pre Desmod mam rada Slovensko 🙂

kivec
8. máj 2009

Ahoj Etuska,
aj tebe je smutno za domovom? Mne strasne. Inak, ako sa mas? Ako sa vam dari v Irsku?

etuska
autor
8. máj 2009

ahoooj Evi,no nie som az taka "homesick" ale tato pesnicka mi pripomenie kde su moje korene 😀
IP 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli