Prečo muži opúšťaju svoje manželky?

maminuska
28. júl 2011

Táto téma vyplynula z inej diskusie .
Často sa stretávam s tým, že manžel opustí manželku alebo partner partnerku, napriek tomu že žena doma kmitá , varí, upratuje, žehlí a je zvolná k sexu.

janakopcanova
6. feb 2012

@nat28 pekne pises,ze by sme mali muza chvalit a mali by sme byt aj partnerkou a podobne ale muzi by si mali vazit aj svoje polovicky a dat im aj priestor aby sa mohli o seba postarat napr vziat dietatko na par hodin a venovat sa rodine a davat tiez lasku .....

awalancha3
7. feb 2012

mna osobne poburuje, mrzí a cítim bezmocnosť z toho, že chlapi sú a ostanú vždy niečo medzi dieťaťom a zvieratkom.........viem si logicky odovodniť, že tak ako sa žená stará o svoj výzor mal by sa aj muz, že chlap by mal zene pomáhať s domácimi prácami, detmi a pod... ano mal... to je nasa zenská logika...
.....a teraz realny zivot........a to je niečo uplne iné...... chlap-zvieratko potrebuje pochváliť, dať naž, ups pardon dať napapat, potrebuje si vyprazdnovat semeníky na sexi upravenej, zvodnej, oddychnutej, sexualne aktivnej žene...a chlap-dieťatko potrebuje starostlivú ruku manželky, žiste, bezpečné domáce prostredie, vyprané a vyžehlené prádlo, potrebuje pochvalu aký je v práci šikovný a koľko zarába, ako sa vzorne stará o rodinu, čo všetko pre rodinu robí, aky je nepostrádatelný..............TOTO chlap potrebuje........ a bez toho aby recipročne aj žene niečo "vracal".......
........žena, aby si udržala chlapa doma a pokial možno verného, by sa mala chovat podla vyssie uvedeného receptu. Že je to nespravodlivé? ..že je to divadlo a falošné podlizovanie sa?...no, hm, je.... je to fraška, ale presne toto chlapi chcú......
.......čo robí taká milenka vášho manžela? no prsne to čo som opísala a s obrovskou intenzitou, hodiny pred stretnutím sa krášli a hodiny s vasim manželom mu bude hovorit aky je skvely, uzasny a nedoceneny vlasnou manželkou...................Stante sa aj vy "milenkami" vlastnych manzelov...... že si ich rozhýčkate a nemáte na to čas? že nemáte čas hodiny vyberat kúsok hriesne drahej zvodnej bielizne? ale potenciálna milenka, ktorá číha na vášho manžela ten čas bude mať..........Chlapi chcú byť klamaní... my ženy vieme že blondínka nad ktorou slintá, má nalepené mihalnice, umelé nechty, odfarbené a predlzene vlasy, silikony, ktoré priam biju do očí, že ma nevhodny rúž, že je vystredne oblecená a má na svojej tváričke namejkapovanu inu ovela krajsiu tvár než je jej vlastná........ale chlap vidi len očarujucu slečnu .........
........... a verte ci neverte chlap, pre svoje zvieratkovstvo a infantilitu dokáže opustiž manželku s 2 detmi........len pre chiméru, pre ilúziu.........
no a na záver: hovorila som o chlapoch s malým ch, nie o tých vzácnych charakterných bytostiach, ktoré sa odpútali od svojich primitívnych pudov, ktorí majú pevné hodnoty a charakter........klobúk dolu a moj obdiv a uctu maju muži,-chlapi s velkým CH.

maminuska
autor
7. feb 2012

@awalancha3 obdobne som bola na tom aj ja.
A hoci sm založila tuto tému ,dnes po jednom nevydarenom manžesltve a žití v jednom manželstve, ktoré už nejaku burku ustálo som sa postupne akosi dokázala vyrovnať vnútorne s prípadným opustením.
Keď si takúto možnosť vnútorne pripustíš, vyrovnáš sa s ňou stávaš sa vnútorne silnejšou a dovolím si tvrdiť že pre muža aj atraktívnejšou.
Žena prestáva žit v akomsi bludnom kruhu strachu " čo keď " ale žije aj svoj život.
Upnút sa na manžela , je jedna z najväčších chýb aku môže žena spraviť, byť jeho kameňom a nie partnerom . Netvrdím že netreba manžela občas pochváliť, poskytnút mu aj tu lásku fyzicku ale preto že predovšetkým chcem to urobiť ja a nie že sa to odo mňa vyžaduje " aby ma neopustil ".

turkija
7. feb 2012

@awalancha3 myslela si mužov s veľkým M alebo chlapov s veľkým CH? Lebo v druhom prípade je to také dvojzmyselné 😀, lebo chlapi s malým ch, asi veľmi nepobehujú za blondínkami

maminuska
autor
7. feb 2012

@turkija táák to je dobré 😀 , to ma teda nenapadlo 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dadica
7. feb 2012

@turkija 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dadica
7. feb 2012

@santine
Úplne súhlasím, aj u nás to tak bolo- mm sa doma nikdy nehádali, ale ani nerozprávali, svokra všetko žehlila pre pokoj v rodine, všetkých obskakovala ( bolo to z jej strany nezištné a z lásky). ale žiaľ vychovali 2 dospelé deti. Jedno z nich je môj manžel, ktorý problémy a zodpovednosť v práci a doma riešil alkoholom a neskôr ženou, ktorá bola ako jeho mama, čo mu neprotirečila a robila, čo mu na očiach videla.

awalancha3
10. feb 2012

@turkija ..........paradox je, že hlavne chlapi s malinkatými pindikmi najviac pobehuju za inymi zenskymi aby si dokazovali ze aj maly gasparko vie hrat velke divadlo, bohuzial skoro vzdy je to divadlo komedia a obcas tragedia...........

turkija
10. feb 2012

@awalancha3 máš pravdu, niektorí muži sú ako utrhnutí z reťaze. Ale za kým to vlastne behajú? Za ženami, ktorým vôbec nevadí, že je ženatý, že má doma detí..... Veď predsa oni sú tie pravé, ktoré chudáka nešťastného, ktorého žena nechápe, nerozumie mu, nevenuje mu svoju pozornosť, potrebujú utíšiť, pohladkať.Oni s ním nepotrebujú riešiť nájomné, choré deti, problémy v škole, a pod. A muž sa s nimi cití šťastný. Žiaden problém. Až jedného dňa, keď si ho nasťahujú k sebe,začína im vadiť: Prečo chodí za deťmi? Prečo deti chodia za ním? Prečo platí také vysoké výživne. Prečo za sebou neodloží špinavé ponožky. A krásny sen o dokonalom manželovi je fuč. Takže mladé pekné ženy, nehľadajte si ženatých, nechajte ich na pokoji, nechá sa s nimi trápia ich vlastné ženy 😀 . Nikto im ich nenanútil, samé si ich vybrali, tak nech si ich majú. A vy si nájdite slobodných, bez záväzkov, s vlastným bytom, autom a chatou. Veľa zdaru! 😀

santine
10. feb 2012

@dadica nemozem ti tam dat "paci sa mi to", pretoze to v skotocnosti teda vobec nie je pekne, skor smutne 🙄
drzim ti palce, aby napriek tomu vase manzelstvo vydrzalo.

giorgiogrados
24. feb 2012

@4ocka Nechaj tak. Oproti inym ludom su moje problemy malichernostou, no potreboval som vypustit ventil a mozno uvidiet znovu nadej. A vdaka tym, co mi ju ponukli 😵

giorgiogrados
24. feb 2012

@rolak Tiež dobré 😀 Ale na našu rýchlosť aj tak nemáte 😝 . Ja ju milujem aj napriek tomu, čo robí. No bolí to. Teraz som sa už trochu pozviechal a zasa urobil ďalší ústupok. A je trochu viac pokoja.

giorgiogrados
24. feb 2012

@kvietocek7 No ono je to tak, ze mnohi chodia spolu aj dlhe roky a potom idu do manzelstva a bum, po dvoch rokoch rozvod. Ono to nie je iba o spoznaní, ale aj o schopnosti v láske milovať aj napriek chybám a nedostatkom.

giorgiogrados
24. feb 2012

@mawiya Vďaka za podporu. No aj ona patrí do mojej rodiny. Nevzdám to. Už je to lepšie, no musel som ustúpiť a vziať na seba zasa viac z toho rodičovského koláča. Ale čo už, hlavne nech je doma pokoj.
A čo sa týka teba, ten tvoj je hulvát. No na druhej strane, ako sama píšeš, chyba nie je iba na jeho strane. Ak by si ty dokázala byť napriek tomu SUPERMAMA, nemal by šancu deťom vešať na nos nezmysly a teraz im o tebe hocičo povie a stačí, ak iba pozveličuje, či sa odvolá na tvoje nedostatky. Preto je podľa mňa HULVÁT.
Ja som už párkrát rozmýšľal, čo by som robil, ak by ma moja podviedla. No ak by to bolo raz, asi by som odpustil. Ak by to aj tak robila, sama by sa vyčlenila z rodiny.

tatata
24. feb 2012

Uz to tu bolo viackrat spomenute, ale zakladom je:

1. Nestratit ekonomicku nezavislost ( co moze byt pri niekolkorocnej materskej problem)
2. Neodovzdat sa uplne muzovi, treba ho udrzat v povedomi, ze nie je pre vas nenahraditelny ( cim viacej sa odtahujete, tym viacej muza pritahujete )
3. Nekritizovat ( Muz neznasa kritiku )
4. Chvalit a pocuvat ked sa muz niecim chvali ( Ak nepochvalite vy, tak pochvali ina )
5. Po narodeni deti sa snazit zachovat prioritu partnerskemu vztahu a nie materstvu ( manzelka musi zostat v prvom rade manzelka a nie len matka )
6. Nezrusit vsetky kamaratstva kvoli manzelstvu ( treba sa ist vyventilovat inde a necakat ze muz bude s nami vykecavat – radsej to preberme s kamaratkou )
7. Mat konicky ( Minimalne cvicenie alebo studium jazykov, aby manzelia mali okrem deti aj ine temy a muz nemal pocit, ze manzelka hovori len o plienkach )

Ak sa zeny zacnu riadit tymto zoznamov, ziadny muz ich nikdy neopusti

maminuska
autor
24. feb 2012

@tatata jááj tieto pravidlá nie su svätým písmom 🙂.
Muž vás opustí kedykoľvek a bez váhania a ide o dom ďalej , tieto pravidlá Vám skôr pomôžu prežit jeho odchod v zdraví a bez väčšieho duševného poškodenia.
Pomôžu vám zachovat si sebaúctu a aj úctu u odchádzajúceho manžela.

drievko6
14. mar 2012

@poll
@giorgiogrados ako ste vyriesili vas problem?? Pohlo sa nieco za ten cas?

lujza123
15. mar 2012

neviem myslim si ze zeny tiez opustaju svojich slusnych, dobrackych nekonfliktnych partnerov co by im splnili vse co vidia na ociach a davaju sa dokopy s prvym frajerskym blbom ktoreho stretnu lebo je divoky a cele to ma tu spravnu vasen...akurat ze zeny to robia len pokial nemaju deti..potom sa skludnia

martinsvit
19. feb 2021

Vážené dámy a slečny,
nemôžem písať, za chlapov, ako za celok, len za seba. Odznelo tu mnoho názorov a predstáv, s niektorými sa stotožňujem s inými nie.
V mojom vzťahu tiež momentálne prebieha búrka. A tiež rozmýšľam, ako ďalej. Či ostať, a dúfať že sa to zlepší, ale odísť. Priateľku naozaj milujem, aj je syna. Ale.... Predstavte si, že sa snažíte svojej polovičke polovičke, pomôcť so všetkým čo sa týka domácnosti, starostlivosti, výchovy a ešte neviem čoho. Upratujete, opravujete, vybavujete,... A cítite chlad.... Viem že toho veľa, syn je čiastočný autista, ale aj chlap potrebuje pochvalu, milé slovo, pohladenie, úsmev... Dať mu najavo to, že ho chcete... Ak je na dlhší čas z domu, napísať mu že mu chýbate... Ak sa tak nedeje, chlap začne strácať vo svojích očiach cenu... Mrzí ho to.... Že za snahu aj keď je to maličkosť nepočuje ďakujem, ak náhodou nemá deň, a nemá chuť sa milovať, že netresnete z dverami, alebo sa neurazíte. Tá pozitívna spätná väzba ak tam chýba, vtedy chlap odchádza... A môže Vás milovať najviac na svete. Len psychicky to už nezvládne, že nech robí čo robí, stále nie je dostatočne dobrý na milé slovo, pohladenie úsmev... A to chlapa ničí
... Ak si chce zachovať aspoň posledné kúsky sebaúcty, tak zatvára za sebou dvere... On síce odíde, ale jeho srdce zostava...

barbora01
19. feb 2021

@martinsvit "Priateľku naozaj milujem, aj je syna. Ale.... Predstavte si, že sa snažíte svojej polovičke polovičke, pomôcť so všetkým čo sa týka domácnosti, starostlivosti, výchovy a ešte neviem čoho. Upratujete, opravujete, vybavujete,.. A cítite chlad..." tu mas aj odpoved, ona s tebou nie je preto, lebo ta miluje, ale potrebuje vypomoc, na ktoru nema peniaze a tak je vo vztahu s tebou, preto ti neprejavuje city, lebo ich k tebe neciti, prepac. Najdi si nieco lepsie, toto nie je dobre

martinsvit
20. feb 2021

@barbora01 finančne je sebestačná... Ja som začal chodiť na týždňovky a asi tým sme sa odcudzili... Neviem.... Sex tiež nemáme často, nakoľko keď je niekto chladný, osobne nemám chuť na milovanie... A možno že to je aj začarovaný kruh.... Každopádne, muž ak je rozumovo aj citovo vyvinutý, tak neutekám.... Ale tiež mu dojde energia a potom si myslím, že je to o pude sebazáchovy....Že už neznesie ďalej chlad, odťažitost a večný pohľad a la skysnuté mlieko.

miriam11
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pimpulka
20. feb 2021

@martinsvit daj jej prečítať co si písal. Vie ona vobec po čom túžiš? Ze ti chyba spatna väzba atd?