Predškolská a elementárna pedagogika

denisa12345
14. máj 2016

Ahojte prosím poraďte mi, študujem odbor predškolská a elementárna pedagogika(1.ročnik) chcela by som si spraviť Bc. potom môžem učiť v MŠ a družine. Ak by som chcela učiť na ZŠ (1-4)musím si spraviť Mgr. Ak by som však chcela učiť na ZŠ 5-9 predmet napr.SJ čo k tomu potrebujem? Stačí mo Bc. a čo si ešte potrebujem dorobiť? Ďakujem za odpovede 🙂

gir
14. máj 2016

Predškolská a elementárna pedagogika - učíš v MŠ alebo prípravný ročník tzv. nultý, nie prvý na ZŠ - buď Bc. alebo Mgr.
Ak chceš učiť 1.- 4. ročník - primárne vzdelávanie - prvý stupeň, tu musíš mať Mgr.
Na 5. - 9. primárne vzdelávanie - druhý stupeň - vyberáš si predmety aké budeš učiť - skončené Mgr.
Ak do družiny - študuješ vychovávateľstvo - Bc. alebo Mgr.

🙂

sorciera24
14. máj 2016

@denisa12345 ak by si chcela ucit na ZS 2. stupen napr. tu SJL, musis mat vystudovane ucitelstvo akademickych predmetov...dany odbor (teda napr. SJL)...Mgr.

savannka
2. mar 2022

@sorciera24 Dobry den, "ucitelstvo v kombinacii" (Mgr.) mozem ist studovat aj po ukonceni Bc. "Predskolska a elementarna pedagogika" ? Velmi pekne dakujem za odpoved.

sorciera24
2. mar 2022

@savannka no to pochybujem....museli by st emat aj Bc. ucitelstva v kombinacii

maribell
2. mar 2022

@savannka neviem, ako je to na iných školách, ale na Komenského sa dá z bc. predškolskej iba na mgr. primarnu pedagogiku