Prehozy na posteľ ako dekorácia

ludmila1111
3. feb 2015

Zdravim vas, nedavno som objavila taku vec, co sa vola prehozy na postel ( http://domtextilu.sk/prehozy-na-postel-6?p=5 ) Myslela som si ze to je nejake ceske slovo 😀 😀 😀 ale nie je 😀 Chcem sa vas opytat na vase skusenosti. Pouzivate taketo veci na dekoraciu? Vydrzi to? Ako casto to treba prat / menit?

My sme doma maximalne prikryvali periny s dekou, alebo nejakou plachtou, ale tak toto vyzera celkom stylovo. Co vy na to? Oplati sa? Nejake skusenosti? 🙂

mawka
3. feb 2015

@ludmila1111 ja striedam, ale prehozy pouzivam. aj nasi pouzivali uz odjakziva. ano, vyzera to dost pekne, len je to aj dost draha zalezitost. nesledujem, ako casto periem, ale kedze sa na tom nevalame a sluzi to ako prikryvka na periny, neperiem to nejak casto. lebo aj tazke to je a narvat to do pracky tiez nie je sranda, zvlast tie hrubsie 🙂

marylis
3. feb 2015

Hehe, ja tiez pouzivam a vzdy som pouzivala. Okrem toho, ze to vyzera ovela lepsie ako len tak periny na posteli, tak sa ti na ne aj neprasi. Ja pouzivam 1 prehoz, ktory sa mi presne hodi k posteli a celemu dizajnu izby. Iste, mohla by som mat aj viacej, ale nevyuzijem to. Ak sa mi nejaky fakt zapaci, tak si ho kupim a ten stary uz nepouzivam 🙂 Inac davam prat do pracovne raz za cas, lebo do pracky sa mi nezmesti. Ja mam rada take hrube poriadne prehozy, nie take tie tenke resp. dekovite...

heni79
3. feb 2015

@ludmila1111
Ja to využívam, mám ale úplne iný štýl - patchwork a robený na objednávku. V pohode ho viem oprať doma v práčke. Postele prikrývam každý deň, občas sa na nich všetci jašíme aj cez deň, tak ma netrápi, že sa periny ušpinia a pod.. Je to praktické. A teda ak ti to celkovo ladí k štýlu izby, aj to dobre ukáže. 😉

ludmila1111
autor
3. feb 2015

@mawka
@marylis Takze podla vas to asi spravim aj ja 😀 Mne sa brutalne paci tento: http://domtextilu.sk/prehozy-na-postel/2447-lux...
Kedze mam izbu ladenu do fialova. A ked to netreba prat casto, tak som sa asi rozhodla 😀
Hadam to ta pracka uz raz za cas rozchodi 😀

ludmila1111
autor
3. feb 2015

@heni79 Ked si to davas na objednavku, nie je to drahsie?

heni79
3. feb 2015

@ludmila1111
Teoreticky áno. Ja som si zvolila vzor a farebnú škálu. Vzor bol vyberaný z ponuky, čiže bez príplatku. Teraz som tú stránku hľadala, ale je zrušená. 😕
Ale dajú sa kúpiť pekné aj hotové.

ludmila1111
autor
3. feb 2015

@heni79 Tak ja som si uz objednala ten fialovy, co spominam vyssie. Tak som zvedava, ako to doma dopadne 😀

heni79
3. feb 2015

@ludmila1111
🙂 Tak hádam dobre. Najmä, keď to bude aj ladiť. 😉
Treba si občas urobiť radosť.
A keby niečo, je AJ praktické! 😉

anna16
24. mar 2015

@ludmila1111
ako to dopadlo? Je aj realne taky pekny ako na obrazku?

alica101
24. mar 2015

@anna16 Ja ho mam tiez a je este krajsi ako na obrazku 🙂

anna16
24. mar 2015

@alica101 vďaka, už ho chvíľu obzerám 🙂