Preprava balíku zo Španielska

sedmolinka
3. dec 2012

Ahojte, potrebujem poradiť ako sa dá najlacnejšie aj najrýchlejšie posielať balík zo zahraničia, hlavne z Europy, konkr. zo Španielska. Nejako sa v tých prepravných spoločnostiach nevyznám, chcem aby mi kamarátka posielala balíky zo Španielska a neviem aká forma je najlepšia. alebo je to výhodné posielať aj cez poštu? Ak by ste niečo vedeli poradiť alebo máte skúsenosti nejaké, budem rada 🙂 resp. ak mi viete zistiť aj najlepšiu cenu prepravy...

luckamjar
3. dec 2012

No ja si myslím, že toto si musí zistiť kamarátka, nakoľko to bude ona zo Španielska posielať, tak asi tam budú platiť ich ceny, hlavne čo sa pošty týka a tak...
Ja ti viem len povedať, že keď som bola vo Fínsku, mamina mi posielala od nás balík poštou- poistený, cca 11 kilov a dala takmer 50€...

prasiatko30
4. dec 2012

pokial je kamaratka v esp tak nech si najde na strankach spanielskej posty kolko co stoji tam to maju rozpisane - a vcelku detajlne ale moze sa ist opytat aj na najblizsiu postu - vo vacsine pripadov a ak teda nemaju velke davy ludi tak jej aj povedia tie ceny. potom mozes skusit ine firmy - tnt, mrw, azkar - a co ja viem co ale neviem ci to bude vyhodnejsie - my sme z roboty posielali minuly tyzden 25kg balik v ramci EU, islo to ako ekonomicky balik a dojde nam faktura nieco nad 120€ - takze treba sa poinformovat a vacsina tychto firiem ma www aj v anglictine