Preprava do cudziny

martul
20. sep 2023

Čaute baby, je tu niektorá, čo sa zaoberá, účtuje alebo vlastní prepravnú firmu? Ide o to, že môj muž má s.r.o. a vlastní dodávku. Na tejto dodávke potrebujeme presťahovať syna zo Slovenska do Rakúska, nábytok, šaty.....
Potrebujeme nejaký papier, povolenie,......alebo niečo?
Keď ideme do Rakúska stále vidíme ako odstavujú dodávky a kontrolujú papiere, náklad....

Ďakujem.

roja01
20. sep 2023

@martul mozno kvoli migrantom.

melanta
20. sep 2023

@martul ak má v poriadku papiere, čiže má papier, že môže šoférovať auto vo vlastníctve s.r.o. na súkromné účely, tak nie je dôvod, aby bol problém. Ten papier myslím potrebuje, aj keď je on vlastníkom s.r.o. ak majiteľom dodávky je s.r.o.

A áno, na hranici s AT je zvýšená kontrola hraníc, súvisí s migrantmi. Čiže aj keď vás zastavia, poviete čo a kam idete a idete ďalej. Oni občas zastavia aj osobné vozidlo. Nič nepašuješ, neprevážaš nič zakázané, tak nie je dôvod na obavy.

martul
autor
20. sep 2023

@melanta jasné my ho len sťahujeme do bytu, len proste auto je firemné, muž je tam zamestnaný a je aj konateľ.

melanta
20. sep 2023

@martul v pohode. Určite má muž nejaký papier, že môže využívať auto. To sa mi stalo v zahraničí, že to odo mňa chcel policajt pri bežnej kontrole.

martul
autor
20. sep 2023

@melanta samozrejme🙂