Prijímačky na vysokú školu

junovka
4. dec 2011

Rozmyslam si podat prihlasku na VS bakalara na 2 univerzity . Jedna sa o jeden a ten isty odbor na oboch univerzitach, a na kazdej univerzite je napisana ina odporucana literatura na prijmacky.Jedna sa konkretne o literauru biologia, na jednej je uvedena Biologia pre gymnazia a a biologia pre zdrav. skoly a na druhej univerzite je uvedene Prehlad biologie.Myslite si, ze by bol problem, keby som sa nadrvila Prehlad biologie, a snad by som to zurocila aj na dalsej univerzite pri prijmackach?Dufam, ze ma chapete ako som to myslela 😝 🙂 .Ake mate vy skusenosti pri podobnych prijmackach?

jarunka111
4. dec 2011

@junovka tak pravdupovediac, neviem, či by som sa ja spoliehala na to, že v tom prehľade bude všetko to, čo aj v tých ostatných knihách. Presne viem, čo si myslela. Ja by som si iste knihu zohnala (v knižnici by si ju mohla nájsť alebo požičať u vás na zdravotníckej škole) a takto by som si doplnila informácie. JA viem, že sa mi možno ľahko hovorí, som študovala a nemala dieťa (nie ešte 2 😀 ), ale štátnice sme už robili dvaja 😀

sari24
4. dec 2011

@junovka ja by som si určite zohnala všetku odporúčanú literatúru a to, čo by nebolo v jednej knihe by som sa doučila z druhej a tak by som si dopĺňala informácie 😉 Ja som mladá študentka, síce neštudujem psychológiu, ale históriu a robila som prijímačky ešte tento rok, čiže si v skutku pamätám ako som sa pripravovala na ne 😀 Len som mala tu výhodu, že som mala všetky knihy požičané z môjho gymnázia, čiže nemusela som nič kupovať, ale jednoducho to, čo bolo potrebné na naštudovanie som mala doma 😉

sari24
4. dec 2011

a keby som mohla ešte poradiť, tak treba sledovať autora kníh 🙂 Lebo o biológii je napísana fúra učebníc, ale vysoké školy vyžadujú presnú literatúru, držím palce 🙂