Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

mirka20
21. nov 2008

ahojte 🙂
my sme dnes mali budicek uz o piatej 😝 ale potom sme si s rebekou este schrupli od deviatej do desiatej. a teraz ideme opat 😵 papat stale nepapame vela, iba mliecka zje normalne. ale aspon to papa, lebo prikrmy su u nej dost chabe. a vcera konecne zjedla trosku viac kase ako dni predtym (50ml) a asi po hodine to vygrcla, tak ma islo porazit. ale to bolo asi tym, ze sme sa dost jasili a natriasali 😕
terez, to fakt nevadi, ze mala tolko nepribera. ako pisala pahu, ona este aj diety bude drzat. ved ktora pubertiacka ich nedrzala 😀
tak my ideme buvat. neviem, ci sa sem dnes este dostanem, tak ak nie,tak vam prajem krasny vikend 😵

kila
21. nov 2008

Ahojte!
U nás papanie už ide veľmi dobre, Réka už aj raňajkuje kašičku. Ale s tým jej spaním je to stále rovnako: zobudí sa 1 - 2 krát v noci. Len nedávno som si všimla ale že má suchú pokožku na tváričke - to asi z vody že ju po papaní stále umývam - tak sme začali používať krémik od Nivey. Bolo ťažké vytvoriť si režim že kedy papať a kedy ju dojčiť, pretože často ani nie je hladná. Ráno o 8.00 raňajkujeme, o 9.30 dojčím a ide sa spinkať. O 12.00 obed, o 14.30 dojčenie a zase sa ide spinkať. Potom olovrant je o 16.30, večera o 19.00 a keď ide spinkať tak o 20.00 ešte ju nadojčím. "Probém" máme s pitím - neviem či je to problém alebo nie - mne sa zdá že málo pije, za deň vypije maximálne 50 ml čajíku, čo sa mi zdá strašne málo. 😅

kila
21. nov 2008

Terezka to je mi ľúto, že Lucka málo pribrala, ale najlepšie bude potom keď dostane aj Nutrilon aby "nehladovala" ... 😒 A dôležité je aby si ju aj naďalej snažila dojčiť! 😵
Mirka no veru s tým bláznením po jedle treba dávať pozor, ja malej nedovolím ani len byť na brušku, po jedle aspoň 30 - 45 minút sedí alebo s ňou "čítam" jej oblúbenú obrázkovú knižku! 🙂

kila
22. nov 2008

Čaute! Dnes tu nikto nie je? Réka dnes v noci spala dobre, zobudila sa len raz, o štvrtej, dala si mliečko a spala ďalej. O pol ôsmej som ju "musela" zobudiť, lebo hádam by prespala aj celý deň... 😀

kila
22. nov 2008

Ozaj a dnes som skúsila dať malej napiť z kávovej šálky čajík a ona normálne pila... Tak asi je už na cumlík "veľká" a odteraz budeme piť z pohára... ...hádam môžem odložiť fľašky, nedávno som jej nakúpila väčšie... 😅

mirka20
22. nov 2008

kila, ahojky. tak vy ste uz riadne frajerky. a hadam nechces, aby pila z flasky, ked je uz velka dama, ona musi pekne pit zo salky 😀
my sme zacali pit z poharika, ale so sosacikom. prvy den vobec nevedela sat z toho, len kusala. ale od vcera uz pekne saje, tak sa vytesujem. bo my sme do teraz pili len mliecko z prsnika, takze u nas je cajik novinka.
s papanim trochu napredujeme, zacina pomalicka papat viacej, tak hadam uz to bude len dobre.
ale noci su este stale nie moc dobre, ale urcite sa to spravi, ked zacne papat viacej papat kase na vecer. 🙂

terezicka
22. nov 2008

Ahojte takže Lucke už dávame ten Nutriton, zarábame jej to do vody a je to taká hustá kaša, ktorú jej dávame po lyžičkách do pusy. Lenže Lucka vlastne nevedela ako má to husté prehltať, tak hned ked sme jej to dali do pusy tak som jej dala aj cumlík a ako ho žužlala tak vtedy to aj pekne prehltala. A sranda je tá, že nám pri tom zaspáva 😀 😅 Tak uvidíme či nám to pomôže a či prestaneme grckať toľko veľa.
Kila ale Lucka podľa nás nehladuje, lebo to by sme zbadali, ja si myslím že jej stačí to čo si vytiahne odo mňa, ved aj noci nám pekne spinká. Len toto grckanie nás dosť trápi...

kila
23. nov 2008

Čaute! Dnes keď Réka uvidela že jej chcem dať napiť z fľašky urobila taký cirkus a krik, že už som sa toho vzdala navždy. 😅 Zatiaľ pije zo šálky, ale skúsime aj my pohár so sosáčikom, len ho ešte musíme kúpiť, lebo nemáme. 😅 Vy už máte sneh? U nás snežilo len trošku a roztopí sa skoro hneď. 😖

kila
23. nov 2008

Minulý týždeň v nedeľu išiel manžel do Rimavskej Soboty, najprv bolo tak, že ideme s ním a zastavíme sa aj u vás, ale nakoniec musel odchádzať už ráno o piatej a tak sme nešli. Nabudúce... 😉

kila
23. nov 2008
kila
23. nov 2008

Terezka a ako sa má Luckine oko? Aké kvapky ste dostali? Masírovať slzné kanáliky nemusíte?
Mirka a Rebekina ručička?

terezicka
24. nov 2008

Ahojte tak my sme nakoniec zostali u našich aj po zabjačke. Marek išiel včera do roboty, príde zajtra večer tak mamina navrhla aby som zostala u nich aj s Luckou a pôjdeme domov až zajtra večer lebo aj tak by sme zajtra čakali Mareka.Inak Lucinka zvládla zabíjačku veľmi dobre, skoro celú ju prespala 😀 Teraz je tu pri mne, o chvíľu ideme papať a potom ideme von za kamarátkou kočíkovať 😉
A dávame jej ten Nutriton, tak keď jej ho dáme tak asi naozaj kus menej grcká ale ešte to nie je výhra, viem že sa to nedá zmeniť po dvoch dávkach.Ale uvidíme či sa časom dostavia lepšie výsledky a prestaneme toľko grckať.A očko už má oveľa lepšie ani jej už neslzí a ten hnis tam už tiež nie je. Ale ešte budeme pár dní preventívne kvapkať...

terezicka
24. nov 2008

Kila škoda že ste vtedy nemohli ísť s manželom, určite by sme sa s Mirkou s vami radi stretli, ale snáď teda nabudúce to vyjde 🙂
Mirka zajtra všetko platí tak ako sme sa dohodli, budeme sa snažiť na 9 byť v meste ale to nezaručím naisto záleží od toho ako Lucka vstane ako sa vychytáme...

meliska
24. nov 2008

ahojte babulky,

terezicka zajtra idete na vianocne nakupy? 🙂

sharlotta
24. nov 2008

Ahojte, zijem este. A vy? Ako sa mate? Ja sa snazim, aby som od januara uz nastupila do novej roboty, len zatial este nemam nic takeho vo vyhlade, ale rozhodla som sa, ze ucit uz nechcem. 😝

mirka20
24. nov 2008

ahojte 🙂
terez, zajtra o deviatej sme v lc. my vstavame velmi skoro, takze to urcite stihneme. dnes uz bol drobec o piatej hore, skoro ma uchytilo. aj som bola trochu podrazdena, tak moc som chcela spat 🙄 a o pol osmej uz bola unavena. ale nedala som ju spat, az o pol deviatej, nech vie, ze aj ked skoro vstane, tak skor ako o pol deviatej spinkat nepojde.
sharlott, drzim paste, nech sa nova robota podari
kila, rucicka je taka ista. kusocek sa to zvacsuje, ale nie moc, takze to len chranime potitkom a cakame, kym to same zmizne. mala reka je fakt krasnucka 😉

meliska
24. nov 2008

sharlotta: akurat som ti poslala jednu ponuku na pracu, co som u nas nasla.... a teraz kukam a citam, ze este hladas... xi xi tak som aktualna..... dufam, ze este aj ta ponuka bude... 😉

terezicka
24. nov 2008

Ahojte aj u vás tak sneží ako u nás? Lebo u nás začalo niekedy poobede okolo 3 ale za pár minút sa zo slabého sneženia stala riadne chumelica 😅 No a keďže naša Lucka odmieta zo zásady spávať dnuka, tak som ju musela poobliekať šup s ňou do kočíka 😝 No ona pekne v teplúčku, ani na ňu nesnežilo ale na mňa áno. A keď som ja chcela ísť dnuka a že ju ešte nechám vonku tak sa prebrala a po spánku ani stopy 🙄 No a teraz som zvedavá aká bude, lebo poobede ešte zvykne spať hodinku a pol a teraz spala len tú polhodinku 🙄 Takže sama neviem čo ma čaká 😨

terezicka
24. nov 2008

Mirka zajtra sa stretneme pred priorom? Budeme sa fakt snažiť ale zaručiť to nevieme. Ak budeme meškať tak kľudne zatiaľ choď aj bez nás a ja sa potom ozvem keď prídeme do mesta a stretneme sa. A potom pôjdeme k mojej starkej, to je s ňou dohodnuté a môžme sa ísť aj prejsť kľudne. Len dúfam že nebude veľa snehu napadaného, lebo my nemáme ešte zimné gumy 😕 Ale snáď sa to do rána roztopí 😕

mirka20
24. nov 2008

terez, ok, budeme cakat pred priorom a ak by ste meskali, tak pojdeme niekam do tepla alebo asi skor sa budeme prechadzat niekde vonku, kedze rebeka bude naobliekana.
my sme dnes vecer boli na prechadzke, som sa chcela poprechadzat po vrzgajucom snehu. malicka zaspala, asi ju unavil cerstvy vzduch 😅
idem pridat par fotiek, tak ak chcete, tak kuk 😉

zabka
25. nov 2008

Ahojky pekne ranko prajem... Som tu len naskok, podat nejake infosky, v stvrtok sme boli na poradni, vsetko ok, uz mame 1,7 kg.. prietoky v norme ale aj tak mam stale lezat a spinkat na boku, tam su o nieco lepsie... Ozvem sa az v piatok... Pekny dnik prajem... A myslite na mna vo stvrtok 😉

babulka123
25. nov 2008

zabka to snad nieje ani pravda ze 33tt... len teraz si oznamila ze si tehu.. boze to leti.. a pipika vlastne tiez... no supeeer.

meliska
25. nov 2008

hiiii, zabkaaaa..... to vo stvrtok mas tie statnice, coooo? budem, na Teba mysliet a drzat palce, potom daj vediet 😀
babulka: ahooooj ako sa maaas? 😉

babulka123
25. nov 2008

zabka.. tak v33 este aj statnice... to ti snad uz len kvoli tomu kotliku daju.. budem drzat palce..

meliska dobreeee... teda asi hehehe ale nie sanzim sa udrzat tych 2 bojovnikov co mam v brusku a tak im vysvetlujem ze im bude dobre ak somnou teda s nami ostanu ..tak uvidime ... 5 decembra mam test.. mozno sa dovtedy ani nezcoknem...

meliska
25. nov 2008

joooj babulka, tak to ich pekne ukolisaj, nech sa poriadne nabuvaju a rastu, nech sa pekne usalasia 😉 och a vydrzat do 5. decembra 😒 no ale ak vydrzis do vtedy netestovat, tak budes mat super Mikulaska 😀 😉

babulka123
25. nov 2008

no dufam ....

meliska
25. nov 2008

tak si musis riadne vylestiti cizmicky 🙂

meliska
25. nov 2008

inak velmi drzim prstiky 😉 velmi velmi

babulka123
25. nov 2008

meliska velmi pekne dakujem.. citit veeeliky podporu od velmi vela bab tu MK a tak sa ju snazim preniest aj na mrnusov... dufam ze to citia...

pipika
25. nov 2008

Ahojte! 🙂
Iba sa hlasim, ze este zijeme. Net stale nemam doma, teraz som u mamky. Vcera sme mali poradnu, vsetko je ok, vazime 1950g co je troska malo, ale ze vraj to nevadi. Podla dr mala nebude mat ani 3kg. No, uvidime. Posledny tyzden mi denne asi aj 10x tvrdlo brusko, tak som sa bala, ci z toho nebude porod. Niekedy ma to aj bolelo. Ale vobec sa neotvaram. Dostala som liek na bolesti a na tvrdnutie magnesium. A najhorsie je, ze musim lezat. Ale co pre malu nespravim. 🙂

Cukrovku drzim v norme. Dr hovoril, ze ak budu taketo hodnoty bude stacit aj dieta.

Babulka, myslime na teba.....cmuk 😵