Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

zabka
9. dec 2008

Uz lepsie, musela som ist este nieco dokoncit do prace, ale uz musim odpocivat, lebo som dost unavena, takze len tak pomalicky 😉 .. A ty ako? Babuliatko uz zacina rast 😵 😵

babulka123
9. dec 2008

no snad ano .. neviem , vo stvrtok ideme na 1 ulzt. tak som zvedava co uvidime..

ty si v robote? nebola si nahodou v nemocke.. neprehanaj to ....

zabka
9. dec 2008

No hej este som tu prisla nieco dokoncit, potvrdit matersku a tak... Ale neprehanam to, nastastie tu mam aj gauc a ked mi je dlho tak sa natiahnem vzdy na chvilu 🙂

meliska
9. dec 2008

aaaa.... zabka, normalne mi tu chybas....rano je tu tak pusto... 😀 aaa dufam, ze sa uz dostanes k domacej ulohe a doplnis do albumu fotocky 😉
babulka: drzim prsty vo stvrtok, potom pridaj aj fotky drobcov, lebo ja si myslim, ze su dvaja 😉 😉

zabka
9. dec 2008

Aaaa...Vidis uplne som na svoju domacu ulohu zabudla ale uz to musim povkladat, cez vikend isto na 100%.. Ved uz aj brusko vam musim ukazat ake je velike... 😉 🙂 .. To sme radi ze sme ti chybali 😵

meliska
9. dec 2008

noooo uz by sa veru patrilo pochvalit bruskom, lebo to posledne v albume mas take ako ja po obede 😀 ak nie mensie 😅 😉
a ako ste sa rozhodli s menom pre malu zabinku? uz je to 100%? 😉

zabka
9. dec 2008

No vyzera to tak ze ano, hadam si to pri porode nerozmyslim 😀 😉

terezicka
9. dec 2008

Ahojte babenky takže naša noc bola taká kadejaká, teda Lucka večer krásne zaspala sama, ja som si po 20-tej išla tiež ľahnúť lebo ma bolela hlava a bolo mi dosť zle. Lenže pred 21:00 Lucka začala mrnkať takže som ju musela napraviť v postieľke. Potom pred polnocou mi začala pískať baterka na mobile, potom sme o 1:30 papali a Lucinka potom do 10 minút zaspala.Lenže potom som ju bola asi 3x naprávať v postieľke, lebo ako ju máme vyvýšenú tak vždy klesne pod paplónik a začne plakať 😔 A budíčem sme mali o 5:45, sa najedla, riadne sa pokakala, úplne všetko som jej musela prezliekať.Ale potommi ešte od 6:45 do 7:30 zaspala. A už sme stihli ísť aj pre ocka, ja som bola u kozmet. poradkyni a s Luckou sa zatiaľ zabával ocinko 😀 Teraz ocinko spinká kedže je po nočnej a ja som tu s Luckou na koníku 😀

terezicka
9. dec 2008

Žabka som rada že si už doma a že ste ok, sa veľmi z toho teším 😵
Mirka na stretko sa tešíme a donesiem aj foťák a pofotíme zas tie naše baby spolu som zvedavá ako bude Rebeka teraz vnímať Lucku a či aj Lucinka bude už inak reagovať na Rebeku, či ju bude už viac vnímať. Ale myslím že hej, lebo už veľmi vníma, keď je na rukách tak všade kuká, aj keď leží na posteli tak sa otáča za všetkým...

terezicka
9. dec 2008

Žabka a že malá ešte neni otočená to nevadí, ona má ešte čas sa otočiť. A s pôrodom buď v pohode, ber si zo mňa príklad 😀 A tvoja kočka bude asi tiež maličká,t akže aj vtedy je pôrod ľahší a malá pôjde lepšie von. Hlavne sa nauč dobre predýchavať kontrakcie a bude to super 🙂

zabka
9. dec 2008

AHojky terez, no to dufam ze sa este otoci 😉 ... Ved ja sa radsej orientujem podla vas, vy ste mali take sikovne porody takze predsa ja nemozem byt vynimka ked uz sme tu taka partia 😀 😀 😀

pipika
10. dec 2008

Dobre ranko! 🙂
Zabka, som rada, ze ste ok a dufam, ze uz len odpocivas doma.
My sme mali poradnu v pondelok. Srdiecko a prietoky v poriadku, len mala vazi malo. Teraz by uz mala mat okolo 2500g a Lili vazila v pondelok iba 2250. Hranicna hodnota. V piatok idem za porodnikom, ktroreho sme si vybrali. Vraj je velmi dobry, ale ze za vsetko malicke posiela mamicky pre istotu do nemocnice. Tak sa bojim, ci ma neposle na infuzky. 😒 Nerada by som stravila vianoce v nemocnici.
Tasku som si stale nezabalila, ale kazdy den sa chystam. 🙂 Cez vikend chceme poskladat uz aj postielku a priniest domov kocik z obchodu.
Pridala som foto.

mirka20
10. dec 2008

ahojte 🙂
zabka, nezabudni na domacu ulohu, uz chceme vidiet tvoje brusko 😉
pipika, som prave kukala to tvoje a ty si uz riadna tehulka 😵
terez, som aj ja zvedava na tie nase kocky, co budu spolu vystrajat 😅
my sme sa vcera dozvedeli, ze jankova sesternica je tehu a maju termin, tak ako sme my mali - 12.5. 😵
my sme mali celkom fajn noc, mala papala o 22.30, potom kolo jednej mrnkala a nie a nie zaspat, tak som ju zobrala k nam do postele a drobec spinkal krasne az do piatej, vtedy sa trosku prehadzovala, tak som rychlo vytasila prsnik, lebo som myslela, ze mi uz praskne. a potom spinkala dalej do 6.30. tak sme pekne vyprevadili ocka do roboty a isli sme sa bavit do postele. nasej rebeke sa u nas v posteli fajne spinka, len keby sa tak nekrutila a nespala krizom, to by bolo celkom v pohode. 😅 ale nechcem ju moc ucit na to spavat u nas v posteli, aj ked mi je to teraz tak pohodlnejsie.
ideme my spinkat, tak zatial papa

mirka20
10. dec 2008

pipika, ale ved to nie je az tak malo 2250g. a ked si zoberies, ze este to nemusi byt presne, tak sa vobec z toho nestresuj 😉

pipika
10. dec 2008

Mirka, ahoj! 🙂
Dakujem za pochvalu.
Tvoja mala je velmi krasnucka a tie modre ocka.... 😵

pipika
10. dec 2008

Mirka snazim sa sa to brat tak, ze je vsetko ok. Vraj budem lachsie a rychlejsie rodit. 🙂

pipika
10. dec 2008

Asi este spinkate. Ja sa teda vyberiem do mesta pre posledne darceky.
Mozno sa stretnem aj s babulkou ak bude mat cas. Potom sa este ozvem.

terezicka
10. dec 2008

Ahojte krásavice, tak včera naša Lucka spustila taký cirkus pri kúpaní že až. Ale si myslíme že to bolo kvôli tomu že sme mali návštevu a keď sme išli kúpať tak išli s nami sa pozerať na malú. A Marek dal Lucinku do vody tak ešte ok, ale potom sa kamarát postavil pred vaničku, Lucka ho zbadala a bolo po kúpaní. Už len revala a revala... Tak sa ho asi zľakla predpokladáme...
Inak v noci bola fajn, zobudila sa asi o 4 a potom sme spali ešte do 8, síce ja s prestávkami lebo som ju chodila psúvať v postieľke naspäť na svoje miesto...

terezicka
10. dec 2008

Pipika že tvoja Lili je menšia vôbec nevadí, ani naša Lucka nebola veľká a dobre je tak. Lepšie sa ti bude tlačiť , naozaj 😉
Mirka no som zvedavá aj ja ako dopadneme na návšteve u vás.
Inak dnes ráno sa Lucka chytila zas ale iba na pravý prsník, ten ľavý úplne ignoruje. A to bola ešte hladná lebo už jej z pravého nič nešlo tak sme ju museli ešte dokŕmiť...Už neviem čo s ňou mám robiť, prisaje sa málokedy, a keď hej tak ja normálne nechápem som z toho v úplnom šoku a teším sa ako malá. A potom príde ďalšie jedenie a sme zas tam kde sme boli a po nejakom prisatí ani stopy. Takže je to bieda, ale ešte skúsim ako radila Zuzka chodiť pri kojení, možno aj to zaberie. A kamoška mi poslala jednu stránku teraz som ju doštudovala, tak chcem vyskúšať aj z toho jednu polohu či by to nepomohlo...

zabka
10. dec 2008

AHojky, no pipi ved Lili neni az taka malicka my sme minulu stredu mali len nieco cez 2kg a povedal ze to je este v poriadku, ze len o nejaky 1 a pol tyzdna je mensia ako normalne ale ze to je este v norme, takze nase bambulky budu trosku mensie ale namto nevadi 😉 🙂 .. No snazime sa odpocivat ako sa len da... Ked nahodou dlhsie chodim alebo stojim uz ma vsetko boli, tak s mensimi prestavkami sa to 😵

mirka20
10. dec 2008

ahojte 🙂
terez, skus aj kojenie na fitlopte.
ja to poznam s tym jedenim, len u nas je to ine v tom, ze my dost ignorujeme prikrmy.jeden den vsetko spapa a potom aj tyzden uplna nechut. aj ked musim povedat, ze vcera krasne spapala skoro vsetok spenat so zemiacikom a zltkom a dnes zemiak s kukuricou a maskom. uvidim, co to bude zajtra. 🙂

zabka
11. dec 2008

Ahojky pekne ranko prajeme 😉

terezicka
11. dec 2008

Ahojte dnes ideme do poradne, som zvedavá koľko sme za týždeň pribrali 😕 A potom idem ku našim a budem tak až do večera, lebo aj Marek príde domov až večer, tak čo tu budem sama strašiť keď môžem byť u našich, no nie?

meliska
11. dec 2008

ahojte, dobre ranko 🙂

mirka20
11. dec 2008

ahojte. dnes som sem nestihla ani pachnut, lebo doobeda sme dost dlho spali, potom sme sli do mesta povybavovat nakupy, nasledoval neskory obed a poobedny spanok malej, kt.som ja vyuzila na umytie okna a vyupratovania svokrovej izby. a teraz si idem oddychnut k ordinacii v ruzovej zahrade. krasny vecer 😵

babulka123
11. dec 2008

jeeeej a mimohcodom ja som vam zabudla povedat, vcera som bola so zabkou , je uplne krasne bruchata... a ma sa dobre, len sa mi chuda nudka doma.. sama so svokrovcami ani sa jej necudujem... ale inak je naozaj krasna.. a zajtra ide za lekarom sa dohodnut na porode tak snad budeme vediet viac.. ak sa mi ozve tak vam dam vediet..

mirka20
12. dec 2008

dobre ranko 🙂
my sme mali po dlhej dobe super noc, kt.nam vsak o pol stvrtej narusil alarm monitora dychu. som tak vyletela z postele, ze az. schmatla som malu a ta sa len trosicku prebrala a zacala mrnkat, ze co ju budim. vobec netusim, preco sa pustil 😔 ale asi preto, ze mala tvrdo zaspala a dychala velmi plytko a bola dost posunuta na stranu, tak to monitor nezachytil. teda dufam 😔 potom zaspala na chvilu, ja som bola hore a sledovala monitor. ale asi po 10 minutach sa zobudila, tak sme papali, ale nas drobec ako keby z toho mliecka nabral sily a riadne sa prebrala. ale nechala som ju v postielke, nech sa teda hrajka, ale po chvili ju to hranie zmorilo a pekne zaspala a spinkali sme az skoro do siedmej.
babulka, tak v brusku sa ti skryva len jedna fazulka?

mirka20
12. dec 2008

jaaaj, a gratulujem k potvrdeniu tehu. krasne tt ti pri mene svieti 😵

terezicka
12. dec 2008

Ahojte babenky takže naša noc bola tiež dosť v pohode, teda ako všetky pred ňou a dúfam že aj všetky po nej 😀 Lucka sa zobudila o 3:40, sa napapala a zaspala potom v priebehu 10 minút čo je u nás zázrak, lebo inokedy jej to trvalo vždy hodinu a pol 😅 Ja som si išla potom ešte ľahnúť, ale Marek zostal hore sa učiť. Mňa to isté čaká zrejme túto noasledujúcu noc ak sa prinútim zostať hore, lebo zajtra mám skúšku a videla som to zataiľ iba 2x 😲 A cez deň sa veľmi nemám kedy učiť keďže Lucka si stále vyžaduje pozornosť...
Inak dnes ideme s Luckou na prvý taký väčší výlet, ideme najskôr pre Mareka do Zvolena a potom ideme spolu do Žairu nad Hronom...A v nedeľu ideme do Banskej Bystrice, tak dúfam že Lucka to v pohode zvládne

terezicka
12. dec 2008

Inak včera sme boli na poradni a Lucka za týždeň pribrala 310g 😀 Ale to samozreme z toho sunaru, lebo sa teraz nevie dojesť. A inak ja s kojením asi už úplne prestávam, Lucka sa vôbec nechytá a včera keď som jej z fľašky dala moje odsaté mliečko tak ho vypľúvala a potom sa tak veľmi posrala že až 😔 Som z toho taká dosť nešťastná ale už fat neviem čo mám robiť, aj sme ju nechali vyrevať sa a nech sa vytrápi a nech viac vyhladne ale vôbec to nepomohlo a odmieta sa chytiť...Takže to vyzerá tak že definitívne prechádzame na UM 😔
Babuľka aj ja ti z celého srdiečka gratulujem, sa veľmi teším že do tejto témy pribudla ďalšia tehuľka 😵 Teraz ešte pahu, Sharlotta, Meliska, Marčaradko...Dúfam že som nikoho nezabudla...