Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

zabka
21. jan 2009

Ahojky pekne ranko prajeme... No vcera som bola za fararom takze krstiny mame 14. februara 😵 😵 Teda to nam je luto ze Lucka je taka chorucka, dufam ze sa coskoro vylieci...
Aj my prajeme meliske vsetko len to naj a nech ma co najskor fazulku v brusku 😵 cmucik od Nikolky 🤐 🤐

meliska
21. jan 2009

Ahojte babulky 😀 ,
Sharlotta dakujem aj za sms 😉 terezka a Lucka dakujem aj za velku pusu 😉

mirka20
21. jan 2009

ahojte. tak my sme mali konecne lepsiu noc, len to nejdem zakriknut. boli sme hore sice viackrat, ale mala pri tom aspon neplakala, len si trosku pomrnkala, potocila sa v nasej posteli (zaspala opacne otocena - nohami pri nasich hlavach). a spali sme az do 8.00, takze celkom pekne rano sme mali.
kila, vasa mala je riadne cislo 😀 ale nech chlapec vie, ze ona je sef 😀 k tym tvojim otazkam. ja netusim, ako treba v tomto postupovat. ja sa budem musiet spytat kolegyn mzdarok, ze ci mi spravia dan.priznanie, alebo mi ho nebude treba. a za tu rodicovsku dovolenku som nic neoznamovala (sme mala firma), len som si dala preplatit nevycerpanu dovolenku.ale oni vedeli, ze mi konci materska, lebo museli nieco odovzdavat do socky.
prosim ta, co ti mala papa, ze ti prespi celu noc? 😕 my mame problemy s nocnym vstavanim, tak preto sa pytam.
terez, ak by to malej neustupilo, mala by si ist radsej s nou k doktorovi, aby nemala nieco vaznejsie. a na vasu navstevu sa uz moc tesime. buduci tyzden ideme k nasim, ale potom budeme opat stale doma, tak pridite kedykolvek.
meliska, vsetko len to naaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj, nech sa ti splnia vsetky sny a tuzby.aj rebeka posiela pusinku 😵

meliska
21. jan 2009

jeeejda, no ja som dnes opusinkovanaaaa 🙂 dakujem krasne 😵

meliska
21. jan 2009

ale no tak pri tejto prilezitosti si zmenim aj status 😀 takze sama seba sa... slavnostne sa prehlasujem za snazilku 😀 😀

mirka20
21. jan 2009

meliska, gratulujeme k novemu statusu 😅 ako sa citis? pocitujes nejaku zmenu? 😉

meliska
21. jan 2009

zatial ani nie 😀 😀 😀 , len dufam, ze mi z toho nezacne sibat 😀

mirka20
21. jan 2009

neboj, nezacne. mozno len trosku, ale to zvladnes 😉 😀

meliska
21. jan 2009

he he, no dufam, ze sa skoro zadari, lebo uz potrebujem zmenu a hlavne uz vo asi mne zacali tikat tie hodiny, ci ako sa to hovori 😀

mirka20
21. jan 2009

no, tak potom je najvyssi cas zacat snazilkovat, ked hodiny tikaju. teraz budeme upenlivo cakat na vysledok 😉

meliska
21. jan 2009

he he no to aj ja.... uvidime ako sa mi moje telo rozbehne ked mi skonci mrcha 😀

zabka
21. jan 2009

No teda takze od dnesneho dna je zmena, parada... Dufam ze to vyjde cim skor a tvoj status sa znova zmeni na cakame babo... 😉 😵 😵

meliska
21. jan 2009

😵 😵 duuufam, velmi si to zelam 🙂 ale nechcem sa na to velmi upinat, lebo potom budem kazdy mesiac sklamana... 😅

sharlotta
21. jan 2009

Fiiiiiiiiha, meliska, tak teba ukecali baby skor ako mna 😀 A to si mi este hovorila, ze mam na teba pockat....a teraz ty necakas na mna..... ☹ Ja by som si tiez aj zmenila status, ale bolo by to skor zavadzajuce....lebo sa nesnazime v podstate o nic...Jedine tak ako splatit v maji leasing za auto a potom sa uvidi...

meliska
21. jan 2009

sharlotta: kluuud.... mas cas, sak ja som len teraz vysadila HAK, kym sa moje telo spamata, tak aj vy sa snazit zacnete.... 😀

meliska
21. jan 2009

jaaaaj az teraz som si vsimla ze som nepodakovala zabke a Nikolka, babulky aj Vam dakujem samozrejme aj za bozteky.... 😵

kila
21. jan 2009

Čaute! Dnes sme nemali net, konečne ide!
Mirka, Réka papá na večeru kašičku - čo iné by som jej mohla dať keď nič iné nechce?! 😅 Ale zje toho tak veľa že niekedy len kukám že kam sa do nej toľko zmestí... 😅
Inak som už zistila, že musím napísať do zamestnania Žiadosť o rodičovskú dovolenku... a ročné zúčtovanie mi urobia v zamestnaní, len budem musieť doložiť príjmy zo sociálky, pretože vraj sa do príjmu započítava aj materský príspevok aj dávky za PN (rodičovský príspevok už nie)... 😒 a zároveň bude môcť si uplatniť aj môj manžel odpočítateľnú položku na manželku zo svojho daňového základu - ak môj príjem nedosiahne určitú výšku, neviem koľko je to presne okolo 100. tis. ... Takže vyzerá to tak, že môžem behať po úradoch: budem potrebovať potvrdenie zo Sociálnej poisťovňe aj z Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny... 😝

kila
21. jan 2009

Mirka keď o tom daňovom priznaní niečo zistíš tak mi to napíš prosím ťa do IP... 😅

kila
21. jan 2009

Teraz mám jednu hlúpu otázku: dokedy trvá rodičovská dovolenka? Tri roky alebo do troch rokov dieťaťa? 😅

mirka20
21. jan 2009

ahoj kila. rodicovska podla mna trva do troch rokov dietata.
u nas ani kasa moc nepomaha. zje jej vzdy inak - od 120 do 180 ml, podla toho ake ma obdobie (teraz je horsie, tak len 120ml). ale zistila som, ze ked jej zarobim kasu do flase, tak jej zje viacej, takze asi budeme musiet prejst na tento variant (flasu sme zaviedli len teraz, lebo bola dost mimo zo zubkov a horucky, tak som ju nechcela trapit lyzickovanim, lebo som vedela, ze by vela nespapala)

zabka
22. jan 2009

Ahojky dnes sme tu prve 😕 😵

meliska
22. jan 2009

ahojte babulky,
ako ste sa vyspinkali?

zaza_na
22. jan 2009

ahojte snazilky a maminky 😉
prisla som k vam kuk, ako sa mate a ako sa vam dari... a popriat snazilkam fazulky do bruska a prijemne snazenie. dufam, ze uz velmi skoro budeme mat nejake tehulky 😵
kukla som fotecky deticiek. no krasne su a sikovne. 😝
mirka a vy ako so zubkami? uz sa nejaky vytlacil, ci este stale nic? my zatial nemame ziaden a ani sa nic neukazuje. tak mame zatial klud 😀
a neviete ako sa maju pipika s Lili?
zabka, ako vam ide kojenie? Nikolka spava dobre? 😉
my sa mame dobre. Liluska je dobrucka, v noci sa budi len raz. papa pekne a zje vsetko, co pripravim. pohra sa na koberci na brusku. potoci sa, cuva a prplezi, kam potrebuje. prestavaju ju bavit hracky a zacinaju ju zaujimat kable a radio... takze zacina obdobie nahanania 😀
mirka a vy spanok stale zle? 😕 no nasa Lili na noc mava mliecko. kasu jej davam na olovrant. vcera sa jej dokonca nexcelo tahat vecer z prsnika, lebo jej to netieklo prudom, tak dostala len 150 z flasky. a cakala som, ze sa skoro zobudi a nakojim ju, ale sme sa kojili az o 4.30 😲

zaza_na
22. jan 2009

tam malo byt, ze sa preplazi, kam potrebuje

terezicka
22. jan 2009

Ahojte tak naša Lucka je dnes od rána nejaká umrnčaná, žeby aj na ňu vplývalo toto hnusné počasie? Teraz s ňou vyšiel Marek na balkón, síce dosť prší no ale dnuka sa s ňou nedá vydržať...A už zaspávala keď sme ju naobliekali a dali do kočíka. Inak v noci bola celkom fajn, sa zobudila o 02:30 a potom nejako po 6-tej čo bolo pre nás také horšie. Ale keď si doobedu okolo 9-tej zdriemla, tak my s Marekom tiež 😀
A dnes sa inak o ňu má celý deň starať Marek a keď som sa ho pýtala v utorok že čo mám ja robiť akože dneska, tak mi hneď povedal že pomáhať mu 😀 A prišiel asi pred hodinou že si vybral zlý deň lebo je umrnkaná malá a nevedel ju ukľdniť...No ale tak mu treba, nech vie že to nie je len tak byť celý deň sama s dieťaťom 😝

terezicka
22. jan 2009

Teda Meliska ma teší že pri tvojom mene vidím snž 🙂 A prajem vám hlavne nech sa čím skôr zadarí 🙂
Mirka a koľko zúbkov má teraz Rebeka vlastne vonku? A už je to lepšie?

meliska
22. jan 2009

terezka: 😵 dakujem, budeme sa snazit 😀

terezicka
22. jan 2009

Meliska tak sa len pekne snažte 😀

terezicka
22. jan 2009

Ozaj Mirka ešte ejdna otázkočka na teba: keď ste boli na tých svadbách s Rebekou, tak mala na pančuškách ešte neičo obuté? Nejaké topánočky alebo ponožky? Lebo sa bojím aby Lucke nebola zima ak bude mať iba pančušky 😕

mirka20
22. jan 2009

ahojte 🙂
terez, zuzka, mame vonku 3 zubky, dalsie dva (horne jednotky) su uz riadne biele, takze asi tiez vyjdu v najblizsej dobe. ale uz je to trosku lepsie, musim si poklopat, aby som nezakrikla. aj noci sa vratili trochu do normalu, vstavame sice 3-4 razy, ale aspon potom hned zaspi.
terez, mala take biele capacky, neviem, ci sme ich nemali aj u vas. take dekovinove na suchy zips. ak by ste prisli pred svadbou este k nam (ratam s tym 😉 ) tak vam ich poziciame, alebo mame este take topanocky, co nemaju pevnu podrazku, take hnede.