Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

terezicka
24. feb 2009

Ahojte aj mne dnes dorazila mrcha, druhá od pôrodu a ráno ma teda brucho bolelo statočne 🙄 Aj Lucka je dnes nejaká nervná, nevedela zaspať doobedu poriadne dnuka čo tých 20 minút vždy vedela pekne zaspať. Ale vonku zaspala bez zaplakanie, ale aj na rukách jej bolo zle, pod hrazdičkou tiež...Tak uvidíme aké bude poobedie keď sa zobudí 🙄

mirka20
25. feb 2009

baby, az na tretej strane sme boli, to je strasneeeee 😨
ale asi mame toho vela, ked nestihame. co sa da robit.
dnes ideme do poradne, uz odratavam hodiny. som moc zvedava na tu nasu vahu a ak nepribrala, tak ma asi slahne 😖
zajtra alebo pozajtra by mali prist moji rodicia, tak sa tesim, aspon tu bude trochu vzruchu a pomozu mi s malou 😵
teraz ideme spinkat a potom sup k doktorke do poradne 😵
papa a drzte nam palce, nech sme pribrali. ked sa vratime, podam hlasenie 😉

jankabelka
25. feb 2009

Ahojte kočky, ako sa máte?
Mirka dobre sa vyspinkajte 😉 a na poradni vám silno držíme palčeky

pipika
25. feb 2009

Ahojte! 🙂

Aj my dnes mame poradnu. Som velmi zvedava kolko pribrala. Boli sme pred mesiacom, vtedy mala presne 3 kg. Dufam, ze uz bude nad 4kg.

Mirka, porad mi prosim. Lili nechce spat v postielke. Uspavam ju na fit lopte ( chrbat ma strasne boli), kym skaceme spi, ale hned ako ju ulozim je hore. Tak isto, ak by som ju drazala na rukach 3 hodiny spala by 3 hodiny. Hned ako ju dam do postielky 5 minut a je hore. V noci nie je problem. Naje sa a zaspi bez problemov. Vonku v kociku tiez spinka.

Janka, ty ako? Stale ti byva tak zle?

Idem vysavat, malu drzi svokor.

jankabelka
25. feb 2009

Pipika áno je mi stále zle, ale dúfam že to už čoskoro prejde.
Neviete mi poradiť či sa v tehotenstve môžu papať grepy? alebo piť grepový džús?

pipika
25. feb 2009

Mne lekar hovoril, ze do osmeho mesiaca mozem citrusy. Takze ak mas chut kludne si daj. Po porode su zakazane citrusy jest a pit kvoli babatku.

jankabelka
25. feb 2009

Ďakujem Pipika, dnes som dostala chuť na džús takže si dávam trošku 😎
A ako sa ma malá Lili?

pipika
25. feb 2009

Ako som pisala nechce spat iba na rukach. Aj teraz skakame pred pc. Inak sa nemozem stazovat, su aj horsie deticky. V podstate ona papa a spinka. 🙂

jankabelka
25. feb 2009

Hm takže dobručké bábätko, ktoré má rado fit loptu 🙂

pipika
25. feb 2009

veru 😵

babulka123
25. feb 2009

ahoj jankabelka.. ja som si ani nevsimla ze si tehu.. jeeej to je super, mi rozbiehame 2 kolo priprav hehehe ostatne su uz mamicky tak aspon nejake tehule.. este som zvedava na tu nasu pahu.. aj ked po tych negativnych testoch.. no neviem.. rada by som verila aj stale mam pocit ze sa to podarilo ale aj tak.. no sak uvidime..

cmuuk

terezicka
25. feb 2009

Krásny dník prajeme, takže naša Lucka bola včera celý deň dosť veľmi mrzutá, umrnčaná, nič ju nezaujímalo, ani na rukách ju nebavilo byť - všetko vydržalo len chvíľku s ňou. Takže radosť a ešte jej podvečer vyskočila teplota, po odrátaní mala 38°C neviem či jej idú zúbky už, či by to mohlo byť z toho. Ale v noci spala krásne, zobudila sa až o 5 a potom ešte skoro do 8 potiahla. Teraz spí vonku na balkóne, mohla by si aspoň tri hodinky pospať- Aj včera si pekne pospala cez deň vyše troch hodín, sme si mysleli že bude kľudnejšia potom a vôbec nebola. A dens ráno sa zobudila s úsmevom ale jej rýchlo zmizol z tváre a už je iba mrzutá...

terezicka
25. feb 2009

Pipika u nás je to s Luckou niečo podobné, večer zaspí v pohode v postieľke sama ale cez deň keď spí dnuka tak 2x 20 minút tak je to umenie ju uspať. Ale skús ju hladkať cez tváričku aby si jej išla na očká a tak ich vlastne zakrývala- možno pomôže. Alebo ja zvyknem Lucku zvrtnúť na pravý bok, ľahnem si k nej a capkám ju po zadočku trošku alebo potom hladkám. Alebo sme jej párkrát dali plienku látkovú na tváričku a pomohlo a ona zaspala.

Mirka neboj, rebeka určite pribrala - veď sama vidíš že ak aj veľa by mala možnosť pribrať tak ona to všetko vybehá, sama som videla aké je z nej šidlo 😀 A suoper že ti prídu rodičia, mne asi prídu budúci týždeň sestry lebo majú jarné prázdniny a Eli ( moja sestra ) mi už vravela že ale aj prespať príde 😀 Ale kľudne, aspoň bude veselšie. A ty s Rebekou kedy prídete k nám? Som zvedavá aká zas bude zmenená, lebo posledne bola veru riadne zmenená od kedy som ju naposled videla 🙂

Janka z toho chudnutia si nič nerob, ja som schudla tiež a nevedela som to pribrať naspäť ani za nič.Keď som v 20tt mala konečne naspäť už jedno kg, tak Marek bol akurát so mnou na sone a ešte si vzdychol pred sestričkou že ja hádam ani 50 kg nebude mať 😅 Ale mala som, potom sa to už rozbehlo 😀

mirka20
25. feb 2009

ahojte 🙂
sme spat z poradne. tak sme pribrali. sice len 300gramov + - , ale aj to je super. teda doktorka ju vychvalila aka je sikovna a ze ona ani nemoze moc priberat, ked je take sidielko. a uz mozme papat aj sunku, tak som bola kupit detsku sunku. a zajtra budeme mat kralovske ranajky. chlebik s masielkom a so sunkou. 😵 a jogurty nam neodporucala, vraj do roka by sa nemali, tak tie nebudeme papat.
pipika, na zaspavanie nie som odbornik, musis len skusat, co zaberie. aj u nas sa to menilo a bolo to rozne. raz pekne zaspala v postielke, inokedy na fitlopte, potom len so mnou. skus si s nou lahnut a bud ju hladkaj, alebo jej spievaj alebo ju capkaj po zadku. mne mala napr.take obdobie, ze zaspala len so mnou a tak, ze som ju mala na ruke (ako zalubenci zaspavaju 😀 ).
babulka, tymi negat.testami pahu si ma nepotesila, ale snad to vyslo a aspon jedna fazulka sa uchytila a o 8 mesiacov sa nam ukaze v plnej parade 😉 ak s nou budes, tak jej odkaz, ze jej moc drzime paste.
janka, na grepy pozor. len v malom mnozstve sa mozu. ale v dzuse ich urcite vela nie je, tak si kludne dopraj 😉
idem sa ja naobedovat, lebo pred poradnou som mala stiahnuty zaludok a neslo mi . 🙂

pahu
25. feb 2009

😉 Mirka, dakujem za palceky 😉 Ano, dva dni po sebe negativne... Predvcerom tienik... 😨

Janka,... Ani ja som nevedela ze si tehulka 😀 Kedy a ako sa Vam podarilo? Prirodzene??? 😵 Cmuk a gratulujem.. 😉

mirka20
25. feb 2009

pahu,ale ked tam bol aspon tienik, tak to by mohlo byt tehu, nie? 😕 a kedy ides na krv?
terez, este k tej teplote. mohli to byt zubky, ved uz je cas. moja sesterka, kt.ma o mesiac mladsieho ako je lucka uz maju vonku 2zubky. ale on je podla mna rekorder, lebo jemu sa prvy prerezal, ked mal necele 3mesiace. a k vam prideme, len este neviem kedy. ale urcite v marci 😉 ked budes mat buduci tyzden sestry, tak mozno ten dalsi, ked budes sama doma, aby sme ti spravili spolocnost 😅

pipika
25. feb 2009

Dakujem baby, vyskusam. 🙂

Pahu ma v piatok krv. Aj ja tomu verim, ze je tehulka. Drzime palce.

Takze, my mame 4kg a 54cm. Za 4 tyzdne sme pribrali presne kilo a narastli o 5cm. 😵

jankabelka
25. feb 2009

Babulka to je v pohode bola som tu málo takže sa to asi ani nedalo nejako všimnúť 🙂
Pahu ďakujem za gratuláciu, podarilo sa nám to prirodzenou cestou 🙂 a pravdepodobne pred Vianocami alebo počas asi som bola kľudná, tak sa u nás usídlila naša fazuľka. Tebe držím silno päste, aby sa ukázali vytúžené // paličky a aspoň jedno bambuľko bolo pekne u teba v brušku.
Mirka, vidíš to je paráda, Rebeka pribrala trošičku, a keďže je aktívna nemôže ani viac pribrať. vďaka za radu ohľadom džúsu.
Terezka toho priberania sa ešte určite dočkám je mi to jasné. A Lucke možno naozaj idú zúbky a preto je viac umrnkaná.
Pipika teda Lili rastie ako z vody 😅

jankabelka
25. feb 2009

Mám otázku používali ste na bruško nejaký gél alebo krém proti striám? a čo prsia? Ďakujem

babulka123
25. feb 2009

janka ja mam kupeny ten elastiq ale sttriedavo pouzivam ten a obycajny detsky olej .. sestra to tak robila je v 8 mesiaci a ani jedna stria a aj na prsia si to davam

jankabelka
25. feb 2009

babulka, dá sa kúpiť v lekárni alebo v nejakej drogérii?

babulka123
25. feb 2009

co ? ten elastiq? ja som ho kupovala v lekarni v pohode vsade ho maju a detsky olej v ktorejkolvek drogiske.

jankabelka
25. feb 2009

áno prepáč, myslela som ten elastiq, len som to akosi do príspevku nenapísala 😅 😕

babulka123
25. feb 2009

ja som sikovna. .hehehehe

jankabelka
25. feb 2009

to mi je jasné 😉 a babulka ako sa cítiš ako tehuľka? pracuješ alebo si domka?

babulka123
25. feb 2009

ako tehulka.. no popravde som si myslela ze to bude trosku lepsie, strasne ma taha spodok velmi ..
som na rizikovom, lebo na zaciatku som krvacala a teraz sa mi nejako skoro roztahuje panva.. takze budem rada ked neskoncim v nemocke

jankabelka
25. feb 2009

aha, takže oddychuješ.neboj len sa musíš šetriť. aj ja som bola v nemocke,a uvidím ako to bude ďalej

babulka123
25. feb 2009

preco?

jankabelka
25. feb 2009

v nemocke som bola kvôli ružovkastému výtoku a uvidím čo mi povie doktor, lebo mám ísť 3.marca na sono tak som zvedavá, dúfam že to bude všetko v poriadku

babulka123
25. feb 2009

urcite ano..