Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

terezicka
1. mar 2009

Mirka som sa ťa chcela spýtať keď ste boli vtedy v Maďarsku na nákupe tak si plienky pre Rebeku kupovala v Tescu? Aj tie kaše si tam kupovala čo si mi vravela? Lebo sa chystáme tento týždeň tak sa preto pýtam.A kedy vás môžme očakávať? Tento týždeň bude u nás moja sestra ale budúci nikto, tak okrem piatku môžem hocikedy vás očakávať. V pondelok ešte Marek doma nebude ale od utorka do piatku večera je doma. Tak sa dohodni s Rebekou kedy by sa jej to hodilo a či nás vôbec bude chcieť vidieť 😀
Žabka ja som Lucke tiež čajím nedávala lebo mi ho vôbec nechcela piť, vždy fľašku s ním vypľúvala. Ale odkedy je na UM tak sa naučila aj na čajík ale pijeme len feniklový a chutí jej v plechovke od Hipp-u. A dávam jej dakedy aj prevarenú vodu - to som videla u Mirky že dáva Rebeke tak som to vyskúšala a Lucke to chutí 😉

terezicka
1. mar 2009

PAvli veľmi ma mrzí že to nevyšlo, už ani neviem pravdu povedať akol ťa utešiť a ako na to reagovať...Ja viem že to čo teeraz napíšem je asi slabá útecha, ale asi to všetko má nejaký zmysel a pre neičo to je zatiaľ tak ako to je...Viem že ti to nepomôže ale nádej umioera posledná a verím tomu ža sa čoskoro aj vy dočkáte 😵

marcaradko
1. mar 2009

ahojte zienky 🙂
no mna si koli zlym vysledkom nechali v nemocnici,pre istotu na 28 dni 😲 😠 ...tolko trva liecba 😖
mam uz za sebou aj zopar komplikacii,no ako vzdy sanziiiim sa mysliet pozytivne......aspom obcas.... 😅 😔
v utorok budem mat polovicu za sebou....vlecie sa to ako... ☹
co mate novo vy?albumceky som pokukala vidim ze krasne rastiete,terka lucinke secko naj k dnesnym piatim mesiacikom 😵
a ako sa dary pahu?a meliska? 😕 ....cakas na mna,,, 😀 😉 ......necakaj nema to vyznam....vidis akym tempom sa k tomu dostavam.... 😠
..... neak bolo neak bude....co uz 😒
terka kukni si napr. aj akciove letaky na nete:tesco.hu,....
prisla som sem v zimnej vetrovke no do 17 marca mi bude stacit asi aj triko 😎
...jaaaj a pisem z nemocky mam notebok 😅 😉 ...uz
maminam velo radosti z deticiek ,snazilkam fazulky do bruska a tehulkam krasne tehulkovanie 😵

marcaradko
1. mar 2009

juuuj,teraz som citala spatne 😔 😔 😔 ......to ma mrzi pavli 😢 ....naozaj sme tolke na teba mysleli ☹
hmmmm.....asi nebol pre nas teraz zen spravny cas,ja som si tiez myslela,ze si uz toto obdobie budem robyt testik....a miesto toho si tu lezim na infekcnom....zivot je niekedy nepochopitelny..... 😔 ..........je to stale taky nekonecny kolobeh.......ale raz to pride musime verit ........sak ved co ine nam zostava......

mirka20
2. mar 2009

ahojte 🙂
terez, tak dojdeme v pondelok, aby ste si potom mohli uzivat s marekom sami traja 😉 plienky aj kase som kupovala v tescu. v podstate len tam sme boli. a este v dm-ke. aj tam som si kupila plienky 😅
marca, to ma fakt mrzi, ze si v nemocke. prajeme ti, nech ti to co najskor prejde. aspon si riadne oddychni(aj za nas)
idem sa pochvalit. nasa sikulka vcera vyliezla hore schodmi. keby ste videli, aka bola zlata 😵

terezicka
2. mar 2009

Ahojte teraz píšem ako dateľ lebo Lucka mi sedí na kolenách a je nejaká plačlivá. Ale asi sa zle zobudila, lebo spala a pre brata prišiel kamarát a zazvonil a našim veľmi hlasno zvoní zvonec, tak hned začala plačkať...Ale v noci bola inak úplne super, večer zaspala úplne v pohode a zobudila sa ráno o 6:15 😵 Takže som sa celkom vyspala a ráno prišla moja sestra do izby, ju prezliekla a ked videla že ja ešte driemem tak zobrala Lucku so sebou a nechala ma spať. No asi po hodine surovo vtrhla do izby aj s malou a vraví jej riadne nahlas že aha maminka búva.Tak som sa prebrala, vravím že hned vstanem. A sestra vraví Lucke že jej maminka vstane a hned si ťa zoberie 😅 Tak už asi mala Lucky dosť 😀
Teraz akurát sa zas raidne pogrckala z kaše, ja neviem čím to je ale z tých kaší sa vie vždy pogrckať, už som aj rozmýšľala že jej ich asi nebudem dávať alebo iba jednej značky z ktorej negrcká...

terezicka
2. mar 2009

Marči to nás mrzi že budeš musieť byť tak dlho v nemocke, keby si bola aspoň v LC tak by ti bolo lepšie lebo by si bola doma ale takto si teda riadne ďaleko od domu...Ale prajem ti aby ti to rýchlo prešlo a už rýchlo prídeš domov a začnete šup šup snažilkovať a uvidíš ako ti potom bude dobre 😀
Mirka tak ako ok, v pondelok vás budeme s Luckou čakať, už teraz sa veľmi na vás dve tešíme 🙂 A som riadne zvedavá na Rebeku ako šibalstvá sa už naučila robiť 😀

zabka
2. mar 2009

AHojky, takze my sme dnes boli na poradni, mala vazi 4.82 kg... Na to grckanie nam predpisala Nutriton pridavok k materskemu mliecku tak som zvedava ci nam to pomoze, som rada ze pokracujeme v kojeni, to sa len bud prida do mliecka alebo lyzickou sa podava pred kojenim, no uvidime.. A na buduci pondelok ideme na vysetrenie na gastro.. 😒

pipika
3. mar 2009

Ahojte! 🙂
Zabka, aj ja davam malej nutrilom, ale iba vecer pred spanim. Takto prespi skoro celu noc. Zobudza sa az okolok piatej. Ale krmim ju z Mam flase a bez problemov mi zobere aj prsnik. Toho som sa najviac bala, ale je to ok.
Nikolka pekne rastie, moja mala v stredu presne 4 kg. 🙂

mirka20
3. mar 2009

ahojky 🙂
krasne vam dievcata priberaju, to je super 😵
my stale po starom, noci o nicom, papanie celkom fajn. ale zistila som, ze rebeke viac chuti sunka, ako vyziva na chlebiku. asi bude po mamine, lebo ta sunku zboznuje 😅
terez, na pondelok sa uz moc tesime, len este neviem presne o kolkej prideme, lebo rozmyslam, ze by som malu nechala vyspinkat doma doobeda a hned ako vstane by sme isli. alebo pojdeme, ked bude mat spat, lebo prvykrat bude sediet sama v zadu, tak aby si vtedy pospala. no, este neviem, musim sa rozhodnut, co bude lepsie pre malu aj pre mna 😒

zabka
3. mar 2009

Ahojky, no ja som jej to zatial skusala len lyzickou, ale vyskusam do flasky, ja som jej uz davala z flasky papat mliecko ked som odstriekala a tiez mi nerobila problem potom zobrat prsnik, davam jej tu flasu Avent a uz cumel 2... 😉 .. No ja som sa bala ze kolko bude vazit ked grckala ale celkom fajn za ten mesiac pribrala 1,2kg.. 😵

terezicka
3. mar 2009

Krásny dník vám prajeme, tak dneska Lucka chytila total hysák keď ju svokra zobrala na ruky 😅 Moja sestra k nám prišlana prázdniny a išla sa dolku ukázať aj s malou, no a Lucka teraz 4 dni bola a svokra ju hneď mojej sestre zobrala na ruky a Lucka v tom momente vresk. A ešte s ňou aj odišla od mojej sestry do inej izby,takže Lucka nevidela nikoho známeho. No keď som ju hroe počula tak veľmi plakať som hneď zletela dolu, som ju zobrala svokre a som ju musela ukľudovať - našťastie u mňa sa pekne rýchlo ukľudnila. Ale už potom ks vokre nechcela ísť, aj keď som ju položila na posteľ vedľa nej tak zas spustila veľký rev. A svokra že určite ju bolí bruško 😅 Neznášam keď niekto povie že dieťa bolí bruško a nevie si domyslieť prečo plače. Veď je normálne že Lucka ju nespoznala a sa zľakla keď nevidela zrazu nikoho známeho a ešte aj v inej izbe bola...
A inak ja už neviem čo robiť s Luckou ale v jej prítomnosti nemôžme jesť ani. Ráno ona najedená, my sme raňajkovali ale ona začala cirkusovať lebo ona práve v tom okamihu nič nejedla, tak vrešťala kým sme aj jej nedali trochu do pusy. Inak jej dávame trošku chlebík, ja viem že podľa knižiek sa to nesmie, ale jej to chutí, už viackrát ho mala a bruško ju z toho nebolelo, takže ja ako jej matka si myslím že nerobím nič zlé a že jej to neublíži. Každý má na to síce svoj názor, ale mne nevadí že jej ho trošku dám...
A asi jej prestanem dávať tie mliečne kaše lebo z nich veľmi grcká, aj dneska tak vygrcla že mi až pod tričko to prešlo 🙄 Takže zajtra jej nedám a uvidíme...

terezicka
3. mar 2009

Žabka jej Nikolka ti veľmi krásne pribrala za mesiac 🙂 Nutriton sme aj my dávali, ale Lucka mala strašné hysáky pri tom tak sme veľmi rýchlo skončili. Aj s vodou sme jej to miešali a dávali lyžičkou, sme jej to dali do pusy a potom cumlík aby si to lepšie "zjedla", ale ona veľmi plakávala pri tom...
Pipika aj tvoja Lili má krásnu váhu, je fajne keď tak krásne rastú a priberajú 🙂
Mirka tiež sa tešíme, no už zváž ako bude najlepšie pre vás obe, prípadne si Rebeka môže pospať aj u nás, to problém nie je.

kila
3. mar 2009

Ahojte! Čo máte nové? My sa máme dobre, Réka rastie, je čoraz šikovnejšia. Už má cez 8500 g, boli sme aj na poslednom očkovaní hexavakcínou a tentoraz to zobrala veľmi dobre. Manžel stále hladá prácu, tento týždeň sa mu začali nejaké pohovory, tak hádam sa mu už niečo prihodí. Čoskoro dám Réku spať a potom pridám nejaké nové fotky! 😉

kila
3. mar 2009

Mám nové fotky v albume!

kila
3. mar 2009

Škoda že som vás tu nezastihla, ale my už odchádzame domov, manžel zajtra ide zase na pohovor a ja vo štvrtok ku gynekológovi na ročnú kontrolu. Majte sa, dúfam že sa čoskoro zase uvidíme... 😉

meliska
4. mar 2009

ahojte babule,
tu to tak strasne viazne.... 🙂 asi sa venujete svojim kockam, vsak? 😉
baby su strasne zlate na fotokach 😵
inak sharlotta sa tu uz riadne dlho neukazala 😠 😉

terezicka
5. mar 2009

Ahojte tak my sme včera boli na nákupoch v Maďarsku a sme skonštatovali že sme sa tam cítili ako fakt boháči 😀 Veď len na plienkach na troch baleniach sme ušetrili skoro 600,-SK čo je naozaj dosť. A drogéria sa tam fakt oplatí, aj niektoré potraviny, ale tie plienky ma úplne dostali. Sme pomíňali korunky ale zas tam nebudeme chodiť každý deň, raz za čas to hej, veď včera sme sa presvedčili že sa to oplatí. A tam sa človek fakt dorozumie, veď v obchode samí Slováci 😀 A sranda bola že sme tam stretli našich znýmych ktorých máme problém stretnúť doma a tam sme na nich natrafili 😀
Lucka bola tiež s nami v pohode to všetko zvládla, sme ju mali včera 1x v športovom kočíku lebo v hlbokom by mi tam isto nevydržala a takto sa mohla aj pozerať, potom trošku zadriemala ale iba kus. A ja nechápem to moje dieťa, ale cez deň včera spala veľmi málo, večer zaspala až okolo 21:30 tak logicky sme čakali s Marekom že ráno si pospí podstatne dlhšie. Ale ona nie, už o 6:30 bola hore 😅

mirka20
5. mar 2009

ahojte 🙂
mel, mas pravdu, viazne to tu. ale kocky si vyzaduju vela pozornosti, tak preto je to tu asi take tiche.
chcela som popisat viacej, ale mala mrnci, musim ju ist ulozit.zak neskor

mirka20
5. mar 2009

tak som spat, mala uz spinka 😵
terez, s tym spanim su deti nevyspitatelne. aj nasa vcera skoro tak isto. v utorok poobede nespala, tak vecer zaspala jankovi na rukach, tak sme ju ulozili uz o 18.30. rano bola hore uz o 5.30, co sa dalo cakat. ale nedala som ju spat skor, ze vsak ma chodit spat az o desiatej, tak nech vydrzi. ulozili sme sa o desiatej, ale uz o jedenastej bola hore, co som bola prekvapena, lebo o tej desiatej uz musela byt riadne unavena. ale ona nie, jej stacila hodinka, aj ked ja by som spala aj 3 🙂 ale poobede spala opat, takze vecer sla spat az o 19,30.
som rada, ze sa lucke sportak lubi. som ti vravela, ze to bude o inom, ked bude moct aj vidiet. ono deticky ked zacinaju vnimat, tak uz potrebuju vsetko vidiet a uz sa im nepaci stale len lezat.
boli ste v madarsku v tescu, ci aj v inych obchodoch?
kila, mala je krasnucka 😵 silno drzim paste, nech to manzelovi vyjde a najde si robotu.

mirka20
5. mar 2009

no, co este popisem 😕
jaj, kupili sme malej traky na stolicku, lebo my mame taku drevenu a tam neboli a nasa princezna sa velmi vrti, tak som sa bala, ze vypadne z tej stolicky, tak som kupila traky a teraz uz len dufam, ze sa jej nic nestane a nestiahne stolicku so sebou.
a dnes mi rebeka cely cas odkedy je hore hovori mamamama. ona vacsinou hovorila mama ked bola "zufala", teda, ked chcela ist na ruky a my sme ju nechceli zobrat. ale dnes to hovori aj inokedy, tak snad uz mi bude stale hovorit mama. je to take kraaaaaasne. 😵
idem si ja lahnut k rebeke, lebo vonku je hnusne, akurat tak na spanie, tak co ine by som mala robit, kedze nic ine sa mi nechce 😅

meliska
5. mar 2009

joooj mirka,
aj ja by som si rada zdirmla... ale co uz ked sa neda 😀 ale zachvilku pojdem pre recept k alergologicke tak sa aspon trochu prebehnem, snad sa mi bude potom menej driemat... 😀

terezicka
5. mar 2009

Mirka boli sme včera iba v Tescu, lebo bolo kadejaké počasie tak sme sa nechceli túlať po meste. A išli sme aj na návštevu tak sme sa ponáhľali naspäť do LC. Inak som ti chcela povedať že Marek nebude doma ani v pondelok, ani v utorok, takže si môžte vybrať keď chcete prísť vtedy keď budeme samé. Nám je to jedno ktorý z tých dvoch dní prídete, alebo môžte aj nocovať u nás 😀
Lucka dnes inak zas nespala cez deň, boli sme aj na návšteve poobede ale bola dobručká na to že nespala, až sa jej čudujem že tak pekne napriek všetkému vydrží. Ale teraz vykrikuje z postieľky a nie a nie zaspať 🙄

mirka20
6. mar 2009

terez, prideme v pondelok, lebo v utorok chodim cvicit, tak aby sme sa nemuseli ponahlat domov. a pridime asi az na obed, ked sa rebeka vyspi, aby nebola mrchava. lebo neviem, ci by u vas zaspala, kedze ona ked je v novom prostredi potrebuje vsetko pokukat a neviem, ci by v takom stave zaspala. a pojdeme aj na prechadzku? rada by som sla, dufam, ze bude pekne, lebo toto skarede pocasie sa mi nepaci 😠
u nas konecne prestalo prsat, tak pojdeme vonku aspon na chvilu, lebo vcera sme neboli, kedze cely den lialo ako z krhly 😝

terezicka
6. mar 2009

Mirka ok tak v pondelok vás teda čakáme na obed ale obedovať už budete u nás dobre? veď keď pôjdete z domu tak ma prezvoníš a ja budem vedieť že idete. A prejsť sa pôjdem rada, aj dnes som to mala v pláne ale toto hrozné počasie mi to prekazilo a tak som trčala iba dnuka, ale aspoň Lucka išla spať na balkón. No dnes spala zas nejako blbo, aj si porevala, potom zas zaspala, potom zas revala a takto sa to striedalo dookola. A ja by som tak si pospala rada ale akosi sa mi nedá pri tej mojej princeznej 🙄

terezicka
7. mar 2009

Mirka prosím ťa ak nezabudneš tak mi donesieš tie ukazovačky čo máe doma? Môžme to napáliť potom aj tu len mi to musí Marek ukázať lebo ja to neviem. A ja ti napálim tie pesničky pre detičky čo som ti spomínala že máme tiež od Čanakyho a Pdhradskej

mirka20
7. mar 2009

mame navstevu, tak som sem len v rychlosti nazrela 🙂
terez, cd-cka mas uz napalene 😉

zabka
8. mar 2009

Ahojky pekny dnik, vidim ze dnes tu nik nenakukol, ani sa nedivim nase dievky nas riadne zamestnavaju... 😉 No my sme s tym grckanim asi tak ze zatial odstrekujem mliecko a pridavam jej ten Nutriton, lebo lyzickou mi to papat nechce, sa pritom strasne jeduje a to papanie z flasky jej trva aj tristvrte hodinu, hruza ale aspon jej to pomaha...Som myslela ze ju to aspon zasyti ale presne naopak mam pocit ze si pyta papat castejsie... 😅 .. Zajtra ideme na to vysetrenie gastro, tak som zvedava co nam tam povedia... Ale cez noc neodstrekujem, vtedy ju kojim, bojim sa ze si zvykne na flasku 😔 , v noci takmer vobec negrcka, lebo pri kojeni vzdy zaspinka, tak sa tak nevrti ako cez den, tak aspon tak..Dufam ze sa to coskoro vytrati uz... 😅 Ale inak vsetko ok, uz sa rehoce, vydava vseliake zvuky az víska 😵 😵 Je taka zlatucka 😵 Len mi uz nechce byt ani v perinke, stale by sa nosila na rukach, v perinke ju mam uz len ked kojim a v noci.. 😕 ... Ozaj chcela som sa opytat nemame niektora tu satku na nosenie alebo nieco take? Som rozmyslala ze si to zakupim len som chcela vediet ci to je dobre... 😉

adulina
autor
8. mar 2009

ahojte, 😅 😔
hlasim sa ako najdena nezvestná 😀
mala som teda este aj mam danove priznania, tak sa mi nechce velmi o pol noci konikovat 😔

máme sa fajn, rastieme, chodime, behame, vymyslame, najradsej Alex vysava a robi zle Bimbovi (pes).
zubov mame stále poriedko ako strbavý zajac, iba dva

zabka nam grckanie preslo az v siedmom mesiaci a satka je urcite super, ja ju mam, ale iba taky ringsling za 800,- Sk, ale je super no teraz to uz velmi nevyuzimame, lebo ho bud dam do nakupneho kosíka alebo beha 😉 ale ked bol velmi nekludny v obchode a nechcel zaspat v kociku tak som ho dala do satky a zachvilu spal a prelozila som ho do kocika a bolo 🙂

no idem sa pomalicky vystrojit do posielky papa 🙂 😉

adulina
autor
9. mar 2009

halo, tak dnes ked som vas prisla kuk, lebo alino haja, ale dlho uz nie, tu nik nie je ☹