Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

mirka20
12. mar 2009

jaj, este som zabudla. vidis, terez, som ti vravela, ze v sportaku bude vsetko ok 😉

zabka
12. mar 2009

AHojky, konecne som sa sem dostala, svokra sa trochu hra s malou.. 😵 ... No takze v pondelok sme boli na tom gastre a potvrdili nam ten reflux ale nastastie iba miernejsi, takze pokracujeme s nutritonom, ale ze keby mam menej mliecka predpisu mi ten Nutrilon Ar alebo nieco take... S tym nutritonom sa trapime, mala mi to nechce nie len lyzickou ale uz ani vo flaske, papa to aj 45 minut a za hodinu a pol je zase hladna, a to sa mi ani nestiha potom tak rychlo mlieko robit, tak jej to nedavam tak casto, teraz skoro vobec 😔 ...Musela som ju dat zase tahat z prsnikov, lebo ked odstrekujem tvori sa mi menej mlieka a aj mala je zmetena potom sa mi aj jeduje ked jej dam z prsnika a raz z flasky, sa bojim ze mi potom uz ani nechyti, tak musim striedat.. 😔 ... A v poslednom case je nejaka umrnkana...

terezicka
13. mar 2009

Žabka aj my máme Nutrilon AR na predpis a Lucka z neho vôbec negrcká. Síce to UM hrozne smrdí až sa žalúdok z neho dvíha, ale hlavne že Lucke chutí a pekne priberá. A ten Nutriton sme dávali aj my a tiež sa pri tom hrozne jedovala, vôbec ho nechcela ani tak ani tak...A nechcem ťa teraz strašiť ani nič podobné, ale detičky vraj zvyknú byť vtedy viac umrnčané keď sú hladné 😔 Keď si odsávaš mliečko tak si ho koľko odsaješ? Nás sa dr hneď pýtala keď Lucka málo pribrala že či neni uplačkaná. A kolegova dcéra mala tento istý problém malá jej len plakala a nevedela dohšie prísť na to že z čoho plače. Ale nakoneic vysvitlo že mala málo mlieka a malej to nestačilo... Ale neber to teraz ako strašenie odo mňa, kým máš aspoň mliečko tak určite radšej koj a uvidíš ako bude malá ďalej na tom s tým mrnčaním...

mirka20
13. mar 2009

zabka, drzim paste, nech sa vam dari co najdlhsie kojit. ak ak nahodou nie, vsak co, UM existuje, hlavne nech nikolka pribera a rastie do krasy 😉

mirka20
13. mar 2009
terezicka
13. mar 2009

Mirka otázka na teba - rodičovský ti chodí spätne za mesiac ktorý už bol však? Čiže teraz si dostala rodičovský za február? Lebo dnes mi prišiel ( nám bude svete žiť s toľkými peniazmi 😅 )

zabka
14. mar 2009

NO takze doktorka nam predpisala aj nutrilon Ar keby nahodou mi dochadza mliecko, lebo minule ked som jej cely den odstrekovala vecer som uz odstrekla len 60 ml.... 😔 Takze pre pripad ho uz mame doma, ale este sme ho nepouzili, zatial este bojujeme s kojenim, chcela by som este vydrzat do prveho ockovania a potom jej skusim ho davat aspon vecer, no ale uvidime este ako sa to vyvinie... 😉 Kukala som fotky tie vase kocky ale rastu do krasy, a ake su uz sikovne... 😵 😵

mirka20
15. mar 2009

terez, asi ano, ale nie som si tym ista 😒
zabka, silno drzim paste, nech dalej uspesne kojite a Nutrilon vam nebude treba 😉

terezicka
15. mar 2009

Krásny večer sa praje 🙂 Tak my sme od piatku boli u našich, lebo ja som mala tri dni po sebe školu - katastrofa čo dokazoval ten docent v piatok, radšej to nebudem ani komentovať lebo sa akurát tak nazlostím a rozčúlim keď si na neho opäť pomyslím 🙄 Ale včera a dnes v pohode, takže aspoň také malé zadosťučinenie.
Lucka bola u našich, že bola dobručká cez deň ale akurát dneska im narobila staršný plač, lebo chúďatko ju bolelo bruško. Ja som si už včera myslela že dačo nie je v poriadku, lebo 3x som bola pri nej keď tlačila do plienok o 106, celá bola červená v tvári ale nič v plienke nemala. A že dneska doobedu strašný vresk spustila, tak jej moja mamina potom trošku pomohla a bolo dobre. A teraz sme už prišli domov, svokre zomrela mama 😢 Tak sme prišli už sem,v utorok ideme na pohreb 😢
A dnes sme si trochu skočili do vlasov s mojou maminou, lebo sa na mňa vadila že som zobudila Lucku. My máme s Marekom také pravidlo že dlhšie ako do 17-tej ju poobede spať nenechávame, lebo potom by spala ktovie ako dlho a do noc by sme s ňou museli byť hore. A moja mamina že to je zlé keď ju budím, že ju mám nechať spať a len to v kuse komentovala a že oni mňa nikdy nebudila a podobné reči. A ešte aj moja starká prišla tak aj tej to vravela, tak som už nevydržala a povedala som jej že to je moje dieťa a moja vec ako sa rozhodnem kedy ju zobudím a kedy nie. A že Lucka bude určite teraz mrzutá a si predstavte že vôbec nebola 😀
Tak asi toľko, a ešte mám nové to, že v sobotu som mala konzultácie za bakalárku a schválil mi všetko, bez pripomienok, ešte jednu kapitolu dopíšem na nejakých 5 strán a bude 😀 Tak som bola rada a hneď som mala lepšie náladu že s ami to nočné písanie oplatilo 😅

jankabelka
16. mar 2009

Ahojte babuľky, sľúbila som vám fotky, ale máme niečo s foťákom tak sa naň dnes má pozrieť môj manžel, dúfam, že to nebude nič vážne. Zatiaľ prajem pekný dník 🙂
Terezka a s tou bakalárkou to je fakt super, držím palčeky. A s tým Luckiným budením si myslím, že je to tak dobre, lebo potom by ste mali asi polnočné ukladanie do postieľky

mirka20
16. mar 2009

ahojte 🙂
janka, ako nevolnosti? uz pominuli? 😕
terez, aj ja sa snazim malu budit, ked nahodou zaspi a spi dlhsie ako do piatej, ale niekedy, ked viem, ze budeme mat navstevu alebo tak a spinka, tak ju necham, lebo mi to vyhovuje, ze ide spat neskor. aj napr.v piatok sme boli poobede v madarsku a mala nam zaspala cestou spat, tak sme ju z auta preniesli s autosedackou do vnutra a nechali ju spat asi do siestej. zobudila sa akurat, ked prisli svagrovci. 😅
gratulujem k bakalarke. si sikulka 😉
babulky, mamicky, neviem, ci ste sa uz zaregistrovali na stranke www.hami.sk. ak nie, tak sup tam, poslu vam zadarmo vzorky mliek a aj vyzivu. mne dnes prisiel uz druhy balik od nich so vzorkou mlieka. sice prve som posunula terezke, ale toto si uz necham, lebo to je od 12mesiacov, tak mozno casom sa uz zide 🙂 aj ked este sa nechystam odstavit malu od mojho mliecka.
u nas nic nove, spanie cez den celkom ok, noci o nicom, papanie celkom ok, len to nechcem zakriknut. no a vystrajanie stale velke, takze si oddychnem len ked spinka 😀 ale vobec mi to nevadi, hlavne, ze sme vsetci zdravi 😵

meliska
16. mar 2009

ahojte babulky,

jeeeej Mirus, to uz mate tolko zubooooov? 😀 perfektna je Rebeka... zlatucke fotky... 😉

terezicka
16. mar 2009

Ahojte, u nás je dnes tak krásne slnečno, som poprala posteľné prádlo a aj paplóny a vankúše som mala na balkóne aby ich prefúklo. Hneď máme v spálni lepšiu vôňu 😀
Ráno mi Lucka štrajkovala a vôbec nechcela jesť. Teda v noci sa zobudila pred 5 vtedy sa aj v pohode najedla. Ale potom keď som jej po 8 robila jesť tak ani za svet, sme hodinu spolu bojovali a bol to veru tvrdý boj, no nakoniec sa po 9-tej najedla. Teraz som jej spraviila puding čo sa zarába do vody, som jej tam aj dala piškóty len som ich polámala na menšie kúsky a ona to tak krásne všetko zjedla 😵 Som jej dala na lyžičke do pusy a ona to rýchlo prehltla a už otvárala pusu a pýtala so zas 😵 Zlatučká bola 😀

terezicka
16. mar 2009

Mirka inak som ti zabudla povedať že tie cd-čka čo si nám doniesla už poznám naspamäť 😀 Už neviem či sa páčia tak veľmi aj Lucke, ale mne sa strašne páčia, halvne tie kresťanské, tie v kuse počúvame, aj rádio už prestávam počúvať 😀 A tie body čo si nám požičala sú už Lucke dobré, je tam síce napísané 6-9 mesiacov ale teraz sú jej akurát, takže dlho ich ani my nevynosíme. A to na leto neviem či vôbec vynosíme lebo keď som jej to teraz primerala iba tak, tak už by jej to teraz ani veľmi veľké nebolo...
Janka budeme sa tešiť na fotky a čakať kedy ich teda hodíš do albumu 🙂 A ako sa cítiš? Bruško už rastie?
Meliska a vy ako pokračujete so snažilkovaním?

terezicka
16. mar 2009

Mirka vy čo tak často chodíte do Maďarska? Dávajú tam neičo zadarmo? 😀

zabka
16. mar 2009

Ahojky, babeny chcela som sa opytat myslite ze by mohli ist Nikolke zuby 😕 😕 ... zacala strastne slintat a stale si kuse prsteky, aj ju jeden den prehanalo, zo mna nemohlo ja si davam pozor co papam.. 😅

terezicka
16. mar 2009

žabka ja si myslím že to nebudú zúbky, aj keď všetko je možné. Ale aj Lucka začala jedného času veľmi slintať som si myslela že už to tu bude ale to môže byť aj preto, lebo sa jej začalo tvoriť viac slín a ona nevie čo má s nimi robiť, nevie že ich má prehĺtať tak jej vlastne tečú von z pusinky. A ručičky si bude čoraz viac hrýzť, to je normálne a keď začne sama chytať aj všetko ostatné do rúk to len vtedy uvidíš. Ja si myslím že zúbky to nebudú,ale to je len môj názor

terezicka
16. mar 2009

Jaj baby a dačo vám prezradím : ja som včera hladkala tehoteské bruško 😵 Hladkala som ho kamoške, ktorá začiatkom septembra hladkala to moje a v októbri potom otehotnela 😵 A som tak rozmýšľala včera že asi by som si už aj priala aby som bola tehuľka, nejako ma to zas láka zažiť tie krásne pocity a dať Lucinke súrodenca 😵 Už sme aj s Marekom trochu o tom hovorili, ale ešte sme nedospeli ku konečnému veridktu 😕

jankabelka
17. mar 2009

Ahojte kočky, fotky sú pridané 😀
Včera sa našťastie foťák nejako podarilo dať manželovi do poriadku. Tak som pridala aj naše testíky 😉
Nevoľnosti sa objavujú tak každý druhý deň dúfam že sa od nás už odoberajú. A bruško začína pomaličky vykúkať, ale ozaj len pomalinky

mirka20
17. mar 2009

terez, to ma mrzi, ze tie bodynka vam nebudu na leto. ale mozno sa teraz riadne otepli a vyuzijete ich 😉 😀
a tehotenske brusko ta laka 😅 aj mna, ale iba to brusko. a ked ma sem tam rebeka riadne kopne do brucha, tak si poviem, ze este musime pockat, lebo by sa mohlo stat nieco drobcekovi v brusku a to nechcem 😔
v madarsku zadarmo nedavaju, ale ked je tam chlieb po 9 korun, tak sa nam oplati aj naftu spalit 😅 a k tomu vsetkemu bol aj dobry 😅
zabka, na slinky a hryzenie vsetkeho si zvykaj. to uz bude na dlhsiu dobu staly jav 😅
mel, dakujeme. zubkov mame uz 6 😵
jani, som pozerala fotky, tesila sa s vami a spominala, kde su tie casy, ked ja som si robila testiky 😵
my sme boli vcera v divadle. bolo super, len som mala obavy, ako to rebeka zvladne so starkym, teda skor starky s rebekou. a moja obava z toho, ze bude uplakana sa naplnila. ako sme odisli, tak jej asi doslo, ze som odisla a ona zacala plakat a stale hovorit mama mama. ale starky to zvladol. ale sme sa s jankom zhodli, ze ju musime castejsie nechavat s niekym, aby si zvykla. aj ked to bude trosku problem, kedze ja mam rodicov daleko a svokor chodi na tyzdnovky a nikoho ineho tu nemame. ale som povedala, ze tak ja teda budem chodit do posilky aj 3krat tyzdenne, nech si mala zvyka, no ale s tym janko moc nesuhlasil 😀

meliska
17. mar 2009

ahojte babule,
no my pokracujeme v snazeni, resp. momentalne sme vo faze, kedy (ne)cakame na mrchu, tak uvidime.. 🙂 nieco sa rysuje, ale predbiehat nebudem.... tak vas este nechavam v napati 😝 😉

pipika
17. mar 2009

Ahojte! 🙂

Meliska, nerob to s nami!!!! Robila si test? 🙂

Zabka, Lili tak isto slinta, nebudu to urcite zubky. 🙂

zabka
17. mar 2009

AHojky, no tedaaaa mel nenapinaj nas hovor.... 😵 😵 😵 😵

mirka20
17. mar 2009

mel, tak von s tym. sme zvedaveeeeeeeeeeeeeee

terezicka
18. mar 2009

Meliska aj ja cem vedieť!!!!!!!! A to ti musím prezradiť že maminčky nemôžeš držať v napätí, nám to musíš hneď prezradiť...Lebo aj anše dcérky to chcú vedeiť takže rýchlo nám to prezraď 😵

terezicka
18. mar 2009

Inak sme mali nejakú divnú noc, Lucka sa najskôr zobudil už o 00:30 čo je veľmi pri nej zriedkavé, takto skoro sa vôbec nebudieva a aj plačkala trochu a potom ešte o pol 5 čo 2x za noc sa nám budila len keď mala soplíky. A vtedy sme si mysleli že ani nezaspí, lebo len mrnkala a nie a nie zaspať. No my sme nakoniec zaspali ale aj ona ale len na chvíľku...A neviem či ju netrápi bruško náhodou, lebo veľmi tlačí do plienok ale nič nevykaká a keď náhodou hej, tak len trochu bobky. Dáko by sme jej chceli pomôcť ale nevieme ako a nechcem veľmi rektálnu rúrku používať 😅

sharlotta
18. mar 2009

Ahojte dievcata 😉 U nas nic noveho, snazenie sme pozastavili a odlozili na dobu neurcitu, financna kriza je financna kriza. asi to bude prichadzat do uvahy az ked splatime lizing, lebo inak by som asi osedivela.

A Meliska, ty ako?

Inak snivalo sa mi, ze Pahu je tehotna.... 😅 Co je s nou?

meliska
18. mar 2009

sharlotta: ze sa aj ukazes.... 😀
u nas zatial tak, ze cakam asik do vikendu a potom sa testnem, lebo zatial mrcha nechodi 🙂 ...a mam rozne citaky, ale uz ani sama sebe nerozumiem... 😉

mirka20
18. mar 2009

ahojky 🙂
sharlott, pahu bola na druhom ivf, ale neuspesne. 😢 teraz sa tu dlhsie neukazala.
mel, ale hned ako testnes nam daj vediet. uz ti mrcha meska?😕
u nas vsetko po starom. dnes som bola s malou u doktorky, lebo si casto chytala usko, ale nastastie je vsetko ok, vraj to moze byt zo zubov 😒zajtra ideme ku koznej s tym hemangiomom, tak som zvedava, co nam povedia a ci sa s tym bude nieco robit, alebo len budeme cakat ci sa to strati

mirka20
18. mar 2009

ozik, terez, uz si skusala tu sol na flaky? funguje?