Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

pipika
17. apr 2009

Janka, som spokojna. 🙂

Mirka, dakujem. Uz som to aj prestudovala. Kedy si ich zacala malej ucit?

Zobrala som Lili von na dvor, dufam ze bude spat aspon 2 hodinky. Asi bude prsat aj u nas. 😒

zabka
17. apr 2009

Ahojky, tak my sme dnes boli na kontrole, uz sa nam to zlepsuje, uz nema horucku aj sopliky ustupili este ten kaslik ma, lebo ona to nevie vykaslat...Tak snad zachvilu uz budeme fit... Terez kukala som fotecky, Lucka je zlatucka.. 😉 😵 Pipika este kojis? A davas jej na noc UM, alebo svoje mliecko, ked ti tak pekne spinka az do rana? My tiez pekne spinkame len raz za noc papka... 😉 😵 Ja stale odstrekujem, ale uz niekedy mam toho veru az, az, lebo teraz som mala uplne krvave bradavky z toho, som myslela ze uz aj prestanem, ale nejak som vydrzala...Len tym odstrekovanim mam coraz menej a menej mliecka som zvedava dokedy to vydrzime... Lebo od kedy mala dovrsila 3 mesiace uz mi prsnik nechce chytit.. 😔

pahu
17. apr 2009

Ďakujem, ste zlaté 😀 A toľko mamičiek, koľko mi bude schopných poradiť... Na toto som predsa čakala až takto dlho 😀 😀 😀

pipika
17. apr 2009

Zabka, nedavam maluj na noc UM. Chvalabohu mam este dost mliecka, tolko kolko potrebuje. Ale mame aj take obdobie ked jej treba dat lebo sa mi zda ze je stale hladna ( ale to iba raz za den) . Ale na noc jej nedam. Ked som zacala prikrmovat davala som jej na noc aby dobre spinkala, ale teraz uz nepotrebuje. Zatial mi bez problemov zoberie prsnik aj flasu, klop-klop. 🙂
Som rada ze Nikolke je uz lepsie. 🙂

terezicka
18. apr 2009

Ahojte dneska mal Marek na starosti Lucku a zvldáol to úplne super, aj sobotňajšie riadenie za mňa spravil 😲 Asi to začnem praktizovať nejako pravidelnejšie 😀 Akurát mal problém s Luckou a s jedením lebo nechcela od neho jesť, ale to štrajkovala takto aj u našich keď som ja bola v škole.
Pred chvíľou odišli naši boli nás pozreiť lebo ocino sa včera vrátil z Kanady bol tak mesiac a podonášal nám darčeky, Lucke poslali z Kanady takú veľkú bábu zajtra ju pofotíme a pridáme fotky potom 🙂

terezicka
18. apr 2009

Žabka a Nikolke teda dávaš svoje mliečko ale odstriekané? A dávala si jej niečo z fľašky predtým keď ti odmieta chytiť prsník? lebo my sme mali s Luckou tento istý problém a tiež mlieka som mala čím ďalej tým menej a menej...Zo začiatku my vydržalo na každé druhé papanie, som v pohode odsala aj 120ml ale potom to už šlo veľmi rýchlo dolu vodou. A koľko odsaješ takto na jedno kŕmenie? A stačí jej to? A ozaj, už ste presťahovaní?

zabka
19. apr 2009

Ahojky, ano terez zatial jej davam moje mliecko ale odstriekane, musim kvoli tomu refluxu lebo jej tam pridavam tu zmes....Odmietat mi ho zacala az ked dovrsila 3 mesiace dovtedy este v noci papala z prsnika, ale ako zacala uz uplne vnimat uz nechce chytit...No zatial to praktizujem tak ze cez noc sa mi spravi viac mliecka tak odstriekam rano na dve kojenia, cize mam vzdy jedno v zalohe a potom odstrekujem tiez az po dvoch kojeniach... Zatial pije tych 150 ml kazdych 3,5-4 hodiny...No ale uz niekedy to mam nadoraz, niekedy sa mi stane ze jej musim dostriekat nejakych 50ml co mi nevyjde mliecko...Vsak uvidim kolko vydrzime, doktorka mi vravela ze keby mi nestaci mliecko aby som potom striedala jedno kojenie umele a druhe svoje.. Ale zatial som to este neskusala.. 😉 Este nie sme ale uz za nejaky tyzden budeme... 😉 😵 😵

jankabelka
20. apr 2009

Ahojte babule, ako sa máte po víkende? My sme si včera objednali komodu do spálne a boli sme na pizzu, tak sme si s manželom pochutnali. V mojom brušku sa robia bublinky 😅 a zajtra ideme na ultrazvuk 😉

jankabelka
20. apr 2009

kde ste babule? ešte spinkáte?

meliska
20. apr 2009

ahoj janka 😉
nespinkame, len sa nam nakopilo roboty 😒 zajtra idete na ten 3D ultrazvuk? 😵

jankabelka
20. apr 2009

Ahoj Meliska, ako sa máš? zajtra ideme na obyčajný ultrazvuk, a na ten 3D si musíme ešte mesiac počkať 😉

meliska
20. apr 2009

achaaa.... ale zajtra mozno uz uvidite, ci sa v brusku skryva bambulka alebo bambulko, vsak? 😉
ja sa mam celkom v poho, vcera som o mojom malom tajomstve povedala kamoske, tak sa vytesovala a bola tak uprimne potesena a prekvapena... joooj ako dobre mi to padlo 😉 az som sa zasa tesila aj ja ako keby som si prave vycikala 2 ciarky 😀 😀

jankabelka
20. apr 2009

Áno možno uvidíme, bambulku alebo bambulka 😅
Meliska, to ti verím, že ťa to veľmi potešilo 😀 😀 😀

terezicka
20. apr 2009

Ahojte no neviem čo sa našej Lucka porobilo, ale odmieta jesť príkrmy, ešte tak maximálne polievku zje ale zemiaky, zeleninu, mäsko vôbec. Ani ústa len neotvorí a keď do nej "nasilu" natlačím aspoň trochu tak všetko vypľuje. Už to robila pred 3 týždňami ale keď som ju začala chovať druhou lyžičkou tak to bolo ok. Ale teraz nechce žiadniu lyžičkou jesť aj Marekovi to robila v sobotu takéto cirkusy. teraz mala na obed papať zemiaky s mäskom a zjedla horko ťažko dve lyžičky, aj to viac menej nasilu. Neviem z čoho to môže byť, žeby jej išli zúbky a kvôli tomu by takto cirkusovala? 😅
A dneska som ju bola dať odfotiť, tu v škôlke prišli fotiť detičky tak sme išli aj my Lucku dať odfotiť a boli z nej unesení, lebo krásne tam sedkala na stoličke. Pred ňou sa fotilo jedno dievčatko ktoré je od nej staršie tuším o 3 týždne a ona vôbec nesedela, veľmi ju kymácalo zo strany na stranu. Ale Lucka sedela úplne krásne 😵

terezicka
20. apr 2009

No a samozrejme že cez deň spať je zas pre nás dakedy hotové umenie. Dneska sa zobudila ráno o pol 6, potom o 8 zaspala na 20 minút a potom zaspala až teraz pred pol hodinou, som zvedavá koľko jej to bude trvať. Ale ten rev čo predchádzal zaspaniu, hrôza 🙄

jankabelka
20. apr 2009

Ahoj Terezka, teda Lucka má asi nejaké ťažšie obdobie ak jej ozaj idú zúbky, tak možno aj preto nechce papať.
A potom tie fotky pridáš?
Terezka chcem sa ťa spýtať, na prvé pohyby, lebo ja cítim od stredy ako bublinky ale včera večer keď som pozerala telku, tak som cítila normálne také štuchance, ako dospodu brucha. Môže to už tak byť?

mirka20
20. apr 2009

ahojte 🙂
ja som dnes bola na kontrolnych steroch z krcka maternice, lebo pred pol rokom vysli na 2-ku a tak sa musel ster opakovat po pol roku.
terez, mozu to byt zubky, ale aj len take nepapacie obdobie. my sme ho mali asi tak 2 mesiace, ale musim si poklopat, ze teraz uz papame celkom pekne 😵

pipika
20. apr 2009

Ahojte! 🙂
Janka, prave som sa pozerala v mojich zaznamoch ja som prvy kopanec pocitila 4.9.08 - 21tt. Takze sa raduj, tvoj chrobacik zacina kopat. 😵 😵

jankabelka
20. apr 2009

Pipika, asi áno, len sa mi to zdá že sú to už riadne štuchance 😉 ale je to inak krásne keď sa tam tak vrtí ten náš malý krtko

pipika
20. apr 2009

ano, pamatam si, bol to krasny pocit. 😵

meliska
20. apr 2009

jeeej janka, tak ty si uz dostala stuchanec, to je krasne...

jankabelka
20. apr 2009

Áno je to krásny pocit, len som to nevedela ešte tak identifikovať a som zvedavá čo bude zajtra robkať bábo 😉 keď ideme na to sono ,pre dnešok končím papa

meliska
20. apr 2009

tesime sa na fotocky zajtra :o)

terezicka
20. apr 2009

Janka určite sú to pohyby a kľudne to môžu byť šťuchance, ja si presne pamätám že Lucka začala kopať presne pred rokom o takomto čase, týždeň to boli iba také "bublinky" a presne 30.4. cítil aj Marek prvý pohyb naše Lucky 😵 Ale sa nezľakni ak náhodou neucítiš každý deň drobca, to teraz ešte nevadí, ale pri konci už ho musíš cítiť každý deň.
Mirka no ja dúfam že ju to prejde, dneska mi odmietla všetko okrem mlieka a kaše, lebo to ide samozrejme cez fľašku. Som jej skúšala dávať potom mäsko so zemiakmi tak, že som si to zobrala do prstov ale zjedla mi tak iba 1x... Som zvedavá zajtra ako budeme pokračovať s týmto jedením a som s ňou sama doma, Marek príde až v piatok dakedy poobede 😅 Aj dneska som už bola nervná, ale nejako to musím vydržať

zabka
20. apr 2009

AHojky....Pekny dnik... Veru janka to su isto uz pohyby... ja som tiez v 20tt tyzdni citila prve 😉 😵

terezicka
20. apr 2009

No nejako sme zle zaspávali 🙄 Dúfam že aspoň v noci bude Lucka kľudná a vyspí sa pekne. Ale som jej merala teplotu lebo mojej mamine sa zdala nejaká horúca, tak mala po odrátaní 37,1°C a to bola vyzlečená už dobrých 5 minút takže určite nemohla byť "prehriata" 🙄

jankabelka
21. apr 2009

Ahojte bamuľky a bambuliatka, ako sa dnes mávate? dnes o 11 tej odchádzam na sono a potom podám info 😉
Terezka držím palce aby Lucka zasa začala pekne papkať

meliska
21. apr 2009

ahoojte,
jani budeme cakat na nove infosky 😉 ved ty si vlastne uz v polovicke tehu 😵 to je super.... ja este len v stvrtinke... 😀 😀

jankabelka
21. apr 2009

Ahoj Meliska, veru už je polovička za nami, a utieklo to veru poriadne rýchlo. Len si tu štvrtinku užívaj 😉 😅 ale tiež sa to rozbehne

mirka20
21. apr 2009

ahojte 🙂
terez, mozno idu lucke zubky, ked ma aj trosku zvysenu teplotu
jani, uz sa nevieme dockat fotiek a aj infosiek. a chces teda vediet, co budete mat?
mel, ved to je krasne, ze ta este 3 stvrtinky cakaju. tehotenstvo je jedno z najkrajsich obdobi v zivote(teda ak je bez komplikacii), tak si to uzivaj 😉
my sme mali vcera opat uraz 😖 mala spadla na cestu so strkom. ale to preto, ze uz hrdinka chcela chodit len za jednu ruku a kedze ten povrch bol nerovny, tak sa my vysmykla a bac na tvar. mame oskrety trosinku nostek, vcera sme mali hornu peru ako angelina jolie a aj trosku krvicky mala v ustach. sme sa zlakli, ci si nevybila zub, ale nastastie ma vsetkych osem 😅