Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

terezicka
13. júl 2009

Janka jasné že napíšem ako bolo na kupku, dúfam že nám do toho nič nepríde a zajtra poobede budeme môcť ísť... Všetci ma strašia že chytíme nejakú infekciu, teda Lucka že chytí... A ja vravím že môže ale aj nemusí niečo chytiť...A dúfam že nič nechytí. Pred chvíľou sme prišli dnuka, je strašne teplo, bola sa Lucka čľapkať u susedov v bazéne a jej sa veľmi vo vode páči, celý čas sa vyškierala po všetkých 😀 😎 Ale chceme ísť zajtra až poobede, jednak bude Marek po nočnej tak nech sa doobedu trochu vyspí a poobede by mohla byť aj voda trochu teplejšia. Ale asi skúsime iba na nejaké 2 hodinky ísť a ak bude dobre tak nabudúce pôjdeme aj na dlhšie

mirka20
13. júl 2009

ahojte babulka 🙂
nestiham vas precitat, som tu len na skok, len vam chcem oznamit, ze sme uz z dovolenky stastne naspat. bolo supeeeeeeeeeeeeeeeer 🙂
zajtra ak bude mala cez obed spinkat, tak sem pridem a pocitam a popisem viac 😅

mirka20
13. júl 2009

oprava. ahojte babulky 😅 😀

babulka123
13. júl 2009

mirka.. ahooj heheheheh ked takto ze len pre mna..

terezicka
13. júl 2009

Mirka no nech Rebeka pekne spinká cez obed aby si sa mohla povenovať trošku nám, napísať nám ako bolo a aj nejaké fotky by to chcelo 🙂
Babuľka ty by si chcela byť taký súkromník? 😀

babulka123
13. júl 2009

terezka.. to by som so nedovolila..

inak dnes somm volala s Pipikou , po dlhej dobe som bola v "meste" bola som u dr. a ze ju pojdem pozdriet do robotky a ona dnes nerobila.. no ze aka smola..

terezicka
13. júl 2009

Babuľka to bolo zo srandy a ja viem že by si si to nedovolila 🙂
Pridala som nejaké nové fotky mojej malej

jankabelka
14. júl 2009

Dobré ránko kočky 🙂
Terezka, to kupko si vychutnajte a uvidíte či sa vám bude páčiť, a či pôjdete na budúce na dlhšie. Fotky sú peknučké 😉
Mirka, už sa tešíme na tvoje písmenká aj na fotky z dovolenky 😅
Babulka a ako sa inak cítiš? už sa ti to kráti hm?

babulka123
14. júl 2009

janka..ja sa uz ani necitim 😀 😀 😀
vsetko ma boli , picha, je mi teplo.. des..
a okrem toho ma dnes neskutocne boli hlava.. to bude den... a mam pocit ako keby som mala na kazdom svale svalovicu..
baby neviete co to znamena??

terez.. 😀 😀 😀

jankabelka
14. júl 2009

Babulka to ti verím, aj mňa také niečo čaká ale už sa teším na dovolenku 🙂 Dúfam, že oddychuješ 😉

meliska
14. júl 2009

Ahojteee,
terezka. pozrela som tie fotky a musim napisat, ze tie vlasy mas super.... a samozrejme, ze aj Lucinka je zlatucka v tom bazeniku...
....inak ja si myslim, ze niektori riadne prehanaju s tou opatrnostou... nechapem, preco by ste mali nieco v bazene nachytat... 😉

terezicka
14. júl 2009

Meliska ty nás v poslednom čase nejako dosť zanedbávaš... Čo sa deje? Či oddychuješ v práci? 🙂
Janka ty už pracuješ teda posledných pár dní a potom máš veget...Si to riadne vychutnaj tie dni keď budeš ešte 2v1, lebo potom už čas na oddych veru nebude... By sme ti s Mirkou vedeli o tom rozprávať 😀 Ale tie naše poklady by sme nedali za nič na svete 😵
Babuľka to môžeš mať aj z toho tepla také pocity, nohy ti puchnú?

My ideme v sobotu ráno zas do Blavy, prídeme buď v pondelok alebo v utorok, ale skôr asi až v utorok... Aj moju maminu berieme tak, ona sa vracia ale už v nedeľu späť...A zrejme budem šoférovať celú cestu alebo teda aspoň pred Blavu niekamu, lebo Marek bude po nočnej a nebude mať kedy sa vyspať lebo chcem vyraziť hneď ráno aby nebolo až tak veľmi horúco potom. Ešte som tak dlho asi nešla, teda vlastne hej...Ale nie s dcérou v aute... Normálne mám rešpekt keď šoférujem a je aj Lucka v aute...

terezicka
14. júl 2009

Akurát sa mi robí obed, teda varia sa mi zemiačiky a potom k nim pridám ešte petržlenovú vňaťku - mňam toto jedlo mám v lete hádam najradšej keďže inokedy sa robiť nedá...Skúsim dať z toho aj Lucke, dúfam že jej to bude chutiť tak veľmi ako mne 🙂

meliska
14. júl 2009

terezka: teraz som trosku viac v novembrovkach, ale sem vzdy nakuknem a napisem, ked som na konovi.... len teraz sme boli aj trosku na vychode, na sluzobkach, tak na kona mi nejak neostava cas... a po praci doma sa mi uz nechce zapinat PC

mirka20
14. júl 2009

ahojte 🙂
idem rychlo napisat a potom vas budem citat spatne.
tak na dovci bolo super, ako som uz pisala 🙂 . mala zvladla cestu uplne perfektne, vacsinou spala. v chorvatsku nam bolo skvele, krasne pocasie az na posledny den (ten sme vyuzili na navstevu medzugorje). rebeka sa zo zaciatku bala vody, tak bola vacsinou na plazi pod stromami, ale tam si to uzila na plno. a ocko s nou 😅 to aby sa maminka mohla opalovat. aj ked prve dni sme na to isli zle, lebo ja som si lahla pri nich a to ked rebeka videla, tak hned isla za mnou a uz sa ma nepustila. ale potom sme to vyspekulovali tak, ze ja som sa isla najprv okupat do mora a potom som sa dalej od nich opalovala a to uz rebeke nevadilo. teda ocko ju zabaval natolko, aby si nevsimla, ze som tam. 😀 proste supis. vrelo odporucam 😵
idem este pridat rychlo fotky, tak kuk 😉

meliska
14. júl 2009

juuuj mirka, mate krasne fotky... take pohodove... kde ste boli, lebo sa mi vidi podla fotiek, ze ste mali pieskovu plaz... tych je v Chorvatsku malo... daj tip, sice my najskor o dva roky... ale ked pozeram na tie vase fotky, tak uz teraz sa tesim 😀

babulka123
14. júl 2009

hej hej snazim sa oddychoivat nic ine mi neostava, lebo sa mi rozpadava lonova kost a dost to boli takze pohyb je dost obmedzeny .. uz 8 mesiacov...

a nohy... sak uz na ne ani nevidim.. opucham cela, ale to je len voda, ostatne vysledky mam ok.. mne pomoze uz len porod.. heheh

terezicka
14. júl 2009

Ahojte no tak sme sa vrátli z kúpaliska, boli sme asi 2 hodinky lebo Lucka už bola unavená a tam zaspala asi na 10 minút a potom sa zobudila lebo tam bol hluk...Tak potom bola umrnčaná tak sme sa radšej zbalili a šli domov a teraz ju Marek uspáva. No a páčilo sa jej podľa mňa veľmi, najprv sme boli v malom bazéne, keď sem ju ponárali do vody, tak začala kopať nožičkami a rehotala sa pritom...Zlatá bola aj keď sme ju ťahali rýchlejšie po vode, vo veľkom bazéne sa jej tiež páčilo, aj bez kolesa jej bolo dobre keď sme ju dvíhali a ponárali do vody 😀 Som rozhodnutá že ešte určite pôjdeme, ale s Marekom, lebo s ním máme voľný vstup a načo by som mala platiť sama keď nemusím... A vonku je strašne horúco, bolo veľmi veľa ľudí ale nevadí, myslím že Lucka bola spokojná 😎

terezicka
14. júl 2009

Mirka fotky sú super hlavne tá kde si Rebeka sama číta a kde sa tak ohromne usmieva - tá nemá chybu 😀 A som rada že sa vám páčilo, že ste si aj hádam oddýchli. A Janko si mohol konečne Rebeku bychutnať do sýta 😀
Ok Meliska som spokojná keď viem že nás čítaš 😀
Moja Lucka sa už vyspala, to bude zas dlhý čas do 19-tej ešte...
A som kus nešťastná lebo na tom líčku sa jej ten červený fliačik zas objavil... Teraz jej to idem potierať smotanou, tú mi poradila svokra a na nete som našla že to treba potrieť na polhodinu medom a potom natrieť celú tvár krémom, tak vyskúšam, za to nič nedám

meliska
15. júl 2009

ahojte babulky,
terezka: super, ze sa Lucke na kupku pacilo a na zaciatok su aj dve hodinky tak akurat, uvidis, ked pojdete viackrat, tak ju budete s placom tahat domov... 😀 lebo nebude chciet odist... 😉

babulka123: ahoooj, ako sa mas moja? ty si uz tak blizucko k porodu, ze zachvilku ti bude za bruskom aj smutno, ako tuto babam... terezke a mirke 😀 a kde sa chystas rodit v BA?

meliska
15. júl 2009

terezka: a ze ja sem nechodim... chodim, ale ked moj prispevok svieti vzdy poseldny ked sa pozriem, tak sa mi nechce rozpravat sa sama so sebou... 😀 😀 😀

mirka20
15. júl 2009

ahojte 🙂
mel, v chorvatsku sme boli na omisskej riviere, presnejsie duce - predmestie omisu. su tam piesocnate plaze,teda aj niektore s kamienkami, ale to bolo pre malu uplne idealne. ja som sa nebala, ked capla na zem a ona sa zas vytesila z kamienkov, kt. si zbierala a davala do vedierka. s malymi detmi iba odporucam taketo plaze. jeden den sme boli aj v baske vode na makarskej, ale tam su kamenne plaze a ked rebeka spadla, tak som mala strach, ze co si spravila. nastastie bolo vsetko ok.
jedine negativum z dovce je zaparena ritka rebeky. chudatko, ta cesta sa jej poznacila na celej plienkovej casti. aj sme ju prebalovali, ale zas v noci som ju nechcela velmi budit. teraz chodi vacsinou po dobe a okolo domu naholo. sa jej to paci, len uz mame ocikany skoro cely dom 😀 a vcera sa dokonca aj pokakala 😝 takze v kuse tepujem 🙂
terez, kde ste boli na kupalisku? aj ja rozmyslam, ze pojdeme s malou. som nakupila do chorvatska plienky na plavanie, ale vyuzili sme len jednu, tak ich treba pominat aspon na kupku 😅

mirka20
15. júl 2009

no, tak som vas poctivo docitala 😵
terez, sestry je mi moc moc luto, urcite sa za nu budem modlit.
mel, janka, som strasne rada, ze drobce rastu 😵 a vam to vsetkym riadne ubieha. ved vy budete cochvila rodit 😅
na dovolenke sa moj manzel rozhodol, ze teda 2-rocny rozdiel medzi detmi je celkom ok, takze by sme mohli zacat rozmyslat o druhom babatku. len ja som si tym este nie celkom ista, ci uz chcem druhe. lebo ked vidim, aka je rebeka sidlo, tak si neviem pri nej predstavit este sa starat aj o druhe. ja by som asi este chvilu pockala. no, uvidime, ako sa dohodneme 🙂

mirka20
15. júl 2009

a este som zabudla pochvalit vsetky kocky, ake su uz krasne velke 😵

meliska
15. júl 2009

jeeej mirka 🙂 tu zaparenu ritku rebeke vylieci vzduch a este teraz ked je teplo, tak je to uplne v pohode... 😀 aj ked nezavidim to tepovanie, ale co uz no... 🙂 aspon nie je Rebeke tak strasne horuco 😉
...a ked chcete mat 2 rocny rozdiel, tak to uz budes pomaly aj tehulkovat... 🙂

terezicka
15. júl 2009

Ahojte 🙂
Meliska ok, už vidím že sem poctivo chodíš ale nechceš trpieť samomluvou, tak preto nie vždy napíšeš 😀 Mel ozaj aké mená sú u vás vo výbere? 😎
Mirka my sme boli v Poltári na kupku, lebo je to hneď blízko pri nás. Ale asi iba dve detičky som videla s plienkami tými do vody, naša Lucka mala gaťky a bolo tam aj dievčatko ktoré bolo holé...Síce som si zobrala pre ňu tú plienku ak by bolo treba ale nepoužila som ju...A tak môžte prísť k nám na návštevu a môžme ísť na to kupko, hoci na plávanie to veľmi nie je lebo veľa ľudí a len 1 veľký bazén a 1 malý...Ale na čľapkanie pre detičky stačí...
Fíha teda Janko sa dobre rozhodol bez teba 😀 Ale to by si s Marekom mohli ruku podať, lebo Marek je už tiež rozhodnutý že by som mala čím skôr otehotnieť...Lenže podobne ako Mirka neviem či už som pripravená aj na druhé bábätko, zvlášť ak ešte pôjdem na 2 roky do školy... Marek síce vraví že keď budem v škole tak sa bude mať kto postarať o dieťa/deti, ale neviem či to práve chcem... Aj by som už brala druhé tehotenstvo aj neviem sama...Ale zas ak by som otehotnela tak by sme sa určite aj tak tešili

jankabelka
16. júl 2009

Ahojte babuľky, vidím že aj vás teplo dosť morí, včera bola u nás v noci riadna búrka ale aj tak sparno 😒
Mirka máte krásne fotky z dovolenky, som rada, že ste si oddýchli a že Rebeka tak pekne zvládla cestu 😅

terezicka
16. júl 2009

Jejda tu je nejako pusto...
Lucka mi spala dnes 1,5 hodiny - zázrak a nechápem ako je to možné. Veľmi je tu dusno, nedá sa poriadne ani dýchať. Lucka má soplíky trochu, mňa s Marekom začalo bolieť hrdlo včera večer a to chceme ísť v sobotu k sestre do nemocky a musíme byť zdraví aby nás k nej pustili.
A včera začali sestre vypadávať vlasy 😔

jankabelka
16. júl 2009

Terezka ahoj, veru je tu pusto 😔 Lucka bola asi unavená z tepla tak asi aj preto tak dlho hajala. Veru musíte byť zdravučkí

mirka20
16. júl 2009

ahojte 🙂
cez den som nestihala, tak az teraz. aj tu je straaaaasne dusno 😝 ale boli sme poobede so susedou a jej dcerkou na kofci, tak ma asi chytila na hrdlo 😖 ale dam si homeo, tak snad to pomoze.
terez, aj vy rychlo nasadte nejake lieky, nech ste do vikendu fit.
jani, diky za pochvalu fotiek. oddychnut sme si oddychli, aj ked este take 2-3tyzdne by bodli 😀