Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

kila
17. okt 2010

No dúfam, že Tomiho "poslušnosť" vydrží... 😅 ... ja som už sľúbila Réke, ktorá občas máva poriadne histerické záchvaty, že keď ju takto chytí aj puberta, tak ju vtedy zamknem do jej izby a pustím ju von až keď bude mať 20 rokov. 😅
Trošku ma trápi, že Tomi nemá stolicu aj 4 - 5 dní, občas vidím že ho to aj trápi, tlačí, tlačí a nič, ako keby mal zápchu. Potom keď sa vykaká, tak nestačí na to jeho plienka a ani nekaká "praženicu", ale žltú "paštétu". Neviete čo s tým?

mirka20
17. okt 2010

@kila , deticky su krasne. drzim paste a prajem ti, nech je tomasko nadalej taky dobrucky, aj ked nechcem ti nic negat.hovorit, ale nas matusko bol taky isty a teraz je to uz trosku narocnejsie, aj ked je, si myslim, lepsi ako rebeka. ale to bude tym, ze asi vycitil, ze maminka ma len 2 ruky a ked moze, tak ho zoberie, ked nie, tak nie.
kakanie - kojene deti nemusia kakat aj niekolko dni, ak ich vyslovene neboli brusko, tak je to ok. matusko bol taky isty. niekolko dni nekakal, potom za den aj 3krat. som to volala kakaci den 😀 teraz, kedze prikrmujeme, uz kaka castejsie.

@terezicka , zajtrajsok plati, uz sa na vas tesime 😵

my sme tak vseliako, raz dobre, inokedy menej. matusko sa trosku rozjedol, tak sa tesim. inak nove nic 😅

kila
17. okt 2010

@mirka20 len nie som zvyknutá na takéto kakanie, Réka kakala pekne každý deň.
Podľa mňa moje deti sú úplne rozdielne, Réka je stále tá náročnejšia a Tomi je kľuďas. Včera u nás bola moja teta pozrieť deti a povedala, že Tomi je zázrak tohto roka... 😀 Položili sme ho len a jeho miesto a on si tam pokojne kopkal aj viac ako hodinu. Potom sa najedol, zase som ho položila a pekne zaspinkal. Réka zaspávala na prsníku, alebo keď nie tak som ju musela nosiť na rukách. Určite sa to zmení, keď malý už bude štvornožkovať, ale ja už teraz cítim že on zostane takýto kludný aj potom.
No a Réka má stále plienky. To je už moja nočná mora, stále sme na tom rovnako, nepovie že jej treba ísť na nočník. Je veľmi šikovná, bystrá, už pozná všetky veľké písmená, všetko pochopí len toto nie a nie. Ako jej to mám vysvetliť?

mirka20
18. okt 2010

@kila fuu, tak reka uz pozna pismena 😕 nasa rebeka este nechce ani farby rozoznavat, aj ked mam obcas pocit, ze si z nas len robi srandu, lebo niekedy sa pekne trafi do farby. s plienkami ti poradim len vyckat, kym vyzrie. nasa uz od januara pekne cikala do zachoda, pytala sa, nemala s tym problem, kakanie sme doriesili az v auguste, aj ked ona vzdy vedela, ze chce kakat, aj si plienku doniesla, ale na zachod nechcela ist ani za svet. a teraz nam uz len pride oznamit, ze cikala alebo kakala a uz po novom bez dosky(aj ked na to sa vzdy hnevam, lebo jej stale dokola vysvetlujem, ze jej ritku musim utierat ja, nie si sama). takze urcite vyckaj, kym si zacne uvedomovat tieto potreby, aj ked urcite jej ponukaj nocnik aj viackrat denne.

kila
18. okt 2010

S tým nočníkom som aj ja urobila tú chybu, že som to "vzdala" v tom zmysle, že som ju už len posadila na nočník, nepýtala sa jej či nechce sa ísť vycikať - aj tak by povedala nie - prestali sme o tom diskutovať odkedy sa narodil malý. Teraz ma nakopla zasa moja teta, ktorá sa čudovala, že sa s tým nevieme pohnúť a gúlala na mňa očami že ona by to takto nenechala. A má pravdu. Tak som si teraz zaťala zuby a povedala som si že to doriešime. A dnes už máme prvý výsledok: teraz keď som ju uložila spať mi povedala že bude pipi a naozaj sa vycikala do nočníka. Toto ma musí inšpirovať pokračovať ďalej. 😅

kila
18. okt 2010

Včera sme mali zase návštevu, moju sesternicu s rodinou, ona má tiež 2 deti s malým vekovým rozdielom, jej mladšia dcéra je teraz v puberte a hovorila som jej o tom, že keď Réku chytí puberta zamknem ju do izby. Ona ma len vysmiala že nieže ju zamknem ale budem rada keď nebude doma a keď mi povie že príde domov o piatej od kamošky, tak jej ešte aj navrhnem aby prišla až o siedmej, lebo aj s jej dcérou je to na nevydržanie. 😀

adulina
autor
18. okt 2010

cafte,
no tak to bola tentokrat Terez naozaj náhoda, dalsia asi uz by bola dost podozrivá 😀 a pochybujem, ze si to manzel niekedy rozmysli o tretom babatku, ale ja budem stastna aj s dvoma 🙂 😉
teraz Alinko tak rychlo rastie, ze uz je z neho velky chalanisko, uz sa tesim na to babatko malinke 🙂 , ktore bude potrebovat len mna 🙂 no mozno ale bude uplne ine 😅

inac my zas ked sme boli na UZV, tak doktorka zas povedala, ze je mensie, ale ze to robi aj ten UZV, ze kazdy doki ma iny, ale inac bolo vsetko OK, buduci tyzden idem k svojmu do poradne tak som zvedava ako budeme na tom.
ale zato kope ako futbalova 11tka a otaca sa hore dole, raz ma hlavu dole a raz hore, tak uplne super.

Kila krasne mas deticky a tomasko je fesak, naozaj uplne iny, skor sa podoba na teba, tusim. 😉
reka ake krasne vlasky 🙂

terezicka
19. okt 2010

Dobré ránko dievčatá sa praje 🙂 Včera sme boli u Mirky, bolo nám úplne super, len sme sa dosť zdržali - Mirka dúfam že ste sa nehnevali na nás 😅 Dievčatá sa vyhrali, ku koncu sa rozjašila aj naša Lucka, dovtedy len tak potichšie sledovala Rebeku 😀 Matúško krásne vyrástol, riadny chalanisko je z neho 🙂

@adulina isto že to záleží od uzv aké má doki, aj Lucka bola drobnučká keď sa narodila ale teraz jej nič nechýba a radšej nech je malá ale zdravá 🙂 Alex bol veľký? Aké mal miery?

@kila prajem veľa šťastia s tým nočníkom, ale isto to zládnete, Réka je už veľká baba, rýchlo to pochopí 🙂

kila
19. okt 2010

@adulina ďakujeme, a prajem aby si aj ty zvládla 2 deti tak dobre ako my... 😵
@terezicka budeme na tom pracovať, teraz ma fakt naštvala moja teta 😅 ale mala pravdu... 😒
Dievčatá a dáte si odobrať pup. krv? My máme pup. krv aj pre Réku, ktorej tie bunky stačia do 67 kg a dali sme odložiť aj pre Tomiho, aj keď jemu to stačí len do 26 kg. Ale tušila som že tento druhý odber sa veľmi nevydarí, pretože pri pôrode už lekár hovoril, že sme mali veľmi tenkú pup. šnúru a krv berú zo žily ktorá vedie v pup. šnúre, určite aj preto bol Tomi taký maličký keď sa narodil, už mu nebolo dobre v mojom brušku.
Dnes už ideme domov, uvidíme sa neskôr... 😉 Majte sa a dávajte si na seba pozor aby ste neochoreli! 😉

mirka20
19. okt 2010

@terezicka vobec sme sa nenahnevali, sme boli velmi radi, ze ste boli u nas. len ma mrzia tie nase deti (matusko uplakany a rebeka s 1000 voltami v tele). len na ich obranu musim povedat, ze to nie vzdy su taky. rebeka byva aj kludnejsia, len sa chcela predviest a matusko sice byva uz vecer mrzuty, ale vcera bol extremne umrncany. inak dakujeme za veci, su super. a ta zimna suprava nema chybu. uz moze prist aj tuha zima, rebeka nezamrzne 😅
@kila my sme dali odobratt krv obidvom a tak ako aj u vas aj u nas rebeke odobrali moc (staci na 75kg) a matuskovi menej (len 35). matuskovu sme dlhsie zvazovali, ci sa nam to oplati, ale potom som si povedala, ze aj malo moze pomoct a co nam poslali papiere, tak tam bolo pisane, ze sa stale pracuje na tom, aby to vedeli rozmnozit.
@adulina ja mam sem tam pocit, ze by som bola na chvilu aj rada, keby si tie nase deti vedeli pomoct aj same a neboli odomna "zavisle". ale to je len sem tam, ked som uz maximalne vycerpana. lebo nasa rebeka je uz sice velka slecna, ale je mamickarkam, takze 😀 ale ono je to aj tym, ze ja som s nou vacsinou sama, aj ked ked pride manzel z prace, tak sa detom venuje naplno. ale rodicov mam daleko, svokor chodi len cez vikend a to vacsinou sa nieco robi okolo domu alebo v dome. ale zas nemozem povedat, ze by nepostrazil deti, ked potrebujeme ist napr.na nakup alebo tak.
ja som dnes prisla na kavu k nasim, tak si to trochu uzivam. rebeka spinka s babkou, matusko tiez zaspal, tak idem na nakupy 😵

terezicka
19. okt 2010

@mirka20 deti ťa fakt nemusia mrziež, to je úplne v pohode, veď sú to deti 🙂 a lucka bola včera fakt kľudná ale to preto lebo nebola doma, doma je to s ňou tiež niekedy o držku a zvlášť keď som sama 😝 Vtedy nevládzem, nestíham, mám nervy a tak...Som rada že veci sú dobré, teším sa. Lucke sú z tých zateplených nohavíc dobré len tie červené ( tá farba jej sedí ako uliata ) tie dvoje sú jej malé, má ich nad členkami 😅 Ale nevadí... A teda príjemné nákupy prajem, my ideme večer keď skončí Marek robotu ale to bude isto rýchlovka, on nemusí takéto akcie 😀
Ja si idem konečne napísať jednu seminárku, už mám snáď všetko materiál, tak možno to stihnem dať aj dokopy kým sa Lucka zobudí 😅

terezicka
21. okt 2010

Ahojte, no včera som kúpila Lucke čižmičky, ale nie hrubé, len také vyššie na toto prechodné obdobie. No a dnes ich už testovala na vonku a spadla, tak si ich oškrela obidvoje 😅
Dnes spala 2,5 hodiny takže večer zas bude vystrájať a vidím to tak, že pôjde spať až o 10-tej 😝 Ja som zajtra v škole, večer vezieme Lucku k našim a v sobotu mám skúšku. Je nás cca 90 a pán doktor skúša zásadne ústne takže to bdue zrejme strašne dlhý deň, už teraz mám z toho obavy 😅

terezicka
21. okt 2010

Mirka a ako si zvládla cestu tam aj späť?

adulina
autor
21. okt 2010

Terez, Alino mal 50cm a 3500g pri narodení, tak akurát 🙂

Kila, my sme dali odobrat Alinovi, ten to ma tusim do cca 40kg a druhemu chcem dat tiez, akurat som posielala papiere, a vystihla som super akciu u nas v Avione, ze ked tam podpiseme zmluvu tam mame zlavu 42,- EUR, tak sme este usetrili 🙂

Mirka, no Alino je super maminkyn cecok 😀 ak to tak mozem nazvat, viac menej za tie tri roky som stale len s nim ja, nik iny, svokrovci su, ale..., ale o tom iba keby bola sukromna tema 😀 radsej, jeden nikdy nevie, ja od urciteho incidentu som este viac paranoidna 😅 mama chora a starsia, ale obcas je aspon s nou, ked idem k doktorovi,
a tatino velmi pracovne vytazený a az teraz zacal trosku Alinko na neho reagovat, ako ist s nim von do zahrady a tak.
Ked na neho zvýšim hlas tak si musi ist umyt ruky s tatinom a aj cikat, inac by pri mne reval, ze mam ist ja. za tie tri roky som nemala skoro ziadne volno o kave ani nehovorim, jedine jedna jedina stretavka zo ZŠ, ale aj to bolo v podstate ked viac menej Alino spal. Ale to nie je akoze staznost, to len na upresnenie, ze som tym nemyslela, akoze je velky a ma nepotrebuje, ale akoze uz je tak celkovo velky, ze skoro zvlada take bezne ukony sam..., ze už to nie je také malilinké bábatko, ktoré nosíš na ručičkách. 🙂 🙂 🙂 ze tak rýchlo vyrástol a ako keby som si ho ani neuzila 🙂

terezicka
24. okt 2010

Ahojte dievčatá, tak dnes sme sa s Marekom zas presvedčili o tom, že tie deti sú veľmi vnímavé 😀 Marek blbol a vravím že aha Lucka, ocko má teplotu. Ona prišla k môjmu nočnému stolíku, otvorila ho, vybrala teplomer...To sme sa my už smiali a pýtam sa jej kde bdueš merať ockovi teplotu? A ona že v riťke 😀 Prišla úplne k nemu a vraví mu "vyzleč gaťky" a už si chystala teplomer 😀 No my sme mali dosť, sme sa toľko nasmiali na nej že až 😀 😀 😀

zabka
25. okt 2010

Ahojte babenyy..... 😢 😢 😢 Vcera vecer som zacala strasne krvacat, bola som aj na pohotovosti, dietatko bolo v poriadku srdiecko, ale nevedeli mi povedat preco, poslali ma domov a mam cakat co bude ☹ .....Ani mi nic nedali, bola som taka sklamana...Povedali ze na to lieky neexistuju, ze ak je to bliziaci sa potrat neda sa tomu zabranit, lebo som este v skorom stadiu 😢 😢 .... A teraz cakam co sa bude diat.....Krvacanie zatial neprestalo, neni sice take silne a tolko ako vcera ale je... ☹ .. Ale poobede pojdem k svojmu dokimu... Potom dam vediet co a ako....

mirka20
25. okt 2010

@terezicka lucka je sikulka 🙂 to pozname aj my, taketo vnimanie deti 😀
@zabka silno drzim paste, nech je vsetko ok .

terezicka
25. okt 2010

@zabka verím že bude všetko v poriadku, hlavne skús byť kľudná ( v rámci možností ) a drž sa

adulina
autor
25. okt 2010

zabka drž sa, dúfam, že bude všetko OK, držím palce

aj mne to doktor povedal, ked som začala v 13tt špiniť, teraz pri druhom, že oni ešte v takomto štádiu nič nezmôžu, je to na prírode, len mi povedal, že si mam kupiť magnézium a ja som dokonca uz od 8tt brala dufaston a ten som brala asi až do 16tt, potom už nema vyznam, kedže už je placenta.

tak ešte raz držim palce

mirka20
27. okt 2010

@zabka tak ako? uz si prestala krvacat? 😕

zabka
27. okt 2010

Ahojky, takze sa hlasime, zatial sme v poriadku, bola som aj u svojho dokiho, pravdepodobne mi praskol hematom, mam sa setrit, nedvihat malu a podobne... Krvacanie uz prestalo uplne, este vcera som spinila ale dnes uz nic... 🙂

terezicka
28. okt 2010

Jej Žabka tak to je super správa, to sa vemi teším. teraz len oddychuj a buď kľudná, šetri sa...

annavi
28. okt 2010

jééj čaute babuleee..taaak dlho som tu nebola..ako vidim dvojnásobnéé tehulky ..terezicka, adulina...mirka ty máš krásny párik..som rada že sa vám darí..ako žijete...babulky...chýbali ste mi..

mirka20
28. okt 2010

ahojte 🙂
zabka, tesim sa, ze ste ok. tak uz len bezproblemove tehulkovanie 😉
@annavi , jeeeej, vitaj. kde si bola tak dlho? dakujem za pochvalu 😵

terezicka
29. okt 2010

@annavi konečne ťa aj vidno, nájde si na nás viac času a popíš nám čo nové, ako sa darí, ako žiješ, ako pokračujete so snž...

terezicka
1. nov 2010

Dobré ránko prajeme 🙂
V sobotu sme boli spraviť Lucke radosť tak sme boli na plavárni, veľmi sa jej páčilo, vyšantila sa myslím dosýta 😀 A potom reku ideme sa najesť niekde, už sme boli hladní, ale boli sme v meste ktoré sme nepoznali tak sme voľli do prvejr eštiky čo bola otvorená. pred nami vošli 4 ľudia, tak čašník išiel najskôr k nim, im dal jedálny lístok a nám povedal že musíme trochu počkať lebo viac jed.lístkov nemajú 😅 No mali sme sa my už vtedy zdvihnúť a odísť lebo sem čakali ďalších zhruba 15 minút kým nám ich doniesol, potom si ani nezapisoval čo sme si nakoniec objednali na jedlo a príprava jedla im trvala 45 minút...Lucka bola nervózna, unavená z vody, my sme začali byť tiež nervní. Potom sa s ňou Marek prechádzal a vraví že len teraz obľauje nejaký rezeň 😅 A to čašník povedal že za chvíľočku máme jedlo hotové. Tak išiel zas za ním a nech nám to zabalí lebo už nemôžme dlho čakať. Čašník sa začala vyhovárať že už to určite máme nabraté na tanieri ale sme samozrejme nemali, lebo o chvíľku prišiel za Marekom že nám to zabalia lebo to ešte neni hotové 😝 Tak sme tam čakali vyše hodiny a nakoniec sme jedli aj tak doma, už napoly studené jedlo 🙄 No nabudúce tam už isto nepôjdeme, radšej zostaneme hladní 😝

terezicka
1. nov 2010

No a od včera už máme doma kočík pre bábätko, ja čo som bola odporca 3koliek nakoniec máme 3kolku, x-lander, kúpili sme ju cez bazár, ale fakt je veľmi pekná, zachovalá, vyzerá super, tak dúfam že aj dobre poslúži 🙂

adulina
autor
1. nov 2010

zabka tak super, tesíme sa, drzime palce.

anavi, stratená, cafko, ako zijes?

terez, tak to je naporazenie, moj muz by ich asi dorazil a odisiel, nenavidim, takych co sa tvária, ze musia pracovat, ved nikto ich tam nedrzí, tolko ludi by tam mozno robilo s radostou a rychlejsie 😅
no a nam sa taketo veci stavaju pravidelne... BA je na to expert, tam je tolko vsade ludi, ktorí sa tvária, ze ich to strasne baví a potom to tak dopadne 😝

terezicka
4. nov 2010

Dievčatá ahojte, čože to tu tak viazne? 😕
My ideme zajtra k našim, Marek ide do BB na chatu a ja pôjdem v sobotu zas na skúšku, začína rušný november, každý víkend cestovať do Bystrice - na porazenie 🙄 Jediné čo ma utešuje že je to posledný rok lebo už začínam mať toho veru plné zuby a to si nestíham poriadne ani písať diplomovku, strašný problém je s literatúrou...No ale čo sa budem sťažovať, Lucka je zdravá, malé v brušku tiež, kope ako divé, pohyby neustávajú ako všetci tvrdia - ale zvykla som si pri Lucke 😀 Mňa začali bolieť nohy, po pár metroch vonku nevládzem chodiť, vyjsť po schodoch tiež nie je extra radosť...
Ale sa aj pochválim, včera som robila 1x sviečkovú na smotane a bola výbornáááááááááááááááá 😀 Veľmi bola dobrá, Marekovi chutila viac ako jeho tatarák čo si krvopotne pripravoval 😀 Tak som bola na seba veru riadne hrdá 😎
Dnes musím poriadiť keďže nebudeme doma cez víkend a podvečer chcem aj štrúdľu upiecť, tak snáď to vetko postíham 😝

mirka20
5. nov 2010

ahojte 🙂
@terezicka ten kocik je fajn. mala ho suseda a nestazovala si. aj mne sa moc pacil.
kde ste boli na plavarni? aj ja rozmyslam nad niecim takym, ale neviem ci by sa to pacilo nasej slecne, lebo ona musi mat len teplucku vodicku na cvachtanie 😵 inak, aj ja sa buducu sobotu chystam do bb. ideme si s kamoskou z pd urobit taky oddychovy den mimo domovov, bez deti a manzelov, tak sa uz mooooc tesim. 😵
u nas vsetko po starom. rastieme, zatial sme zdravi, tak sa nemam na co stazovat 😅