Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

terezicka
26. júl 2011

@mirka20 už ste doma z dovolenky? ako bolo?

mirka20
26. júl 2011

@terezicka ahojky 🙂
uz sme doma. bolo super aj otrasne. super bolo more, voda, deti si to maximalne uzili vo vodicke, lebo more bolo plytke, tak to slnko rychlo vyhrialo, mali sme plaz okruhliakovu aj piesocnatu, aj atrakcie pre deti boli. no a otras bolo spravanie sa nasich deti, rebeka vystrajala, casto neposluchala a matusko cely cas na mne visel, nemohla som sa pohnut ani o meter, ani na wc som nemohla ist bez toho, ze by hysacil. takze na nervy som bola ja aj janko. moc sme si neoddychli, ale zas to bola aspon zmena prostredia. no a more perfektne 😵 . mozem len odporucat pre rodiny s detmi - ZATON. fotky pridam neskor, ma ich janko v mobile a este sme nestihli stiahnut do compu.
super, ze katka zacala papat, urcite to uz bude lepsie, aj ked ak to bude ako s rebekou, tak to bude tak stale (teda doteraz je furt nejaky problem s jedlom).
my sme uz stihli od dovce preventivku u zubarky a aj ockovanie matuska 🙂 rebeka ma kaz, takze nas caka vrtanie 😒 som zvedava, ako to zvladne. no a matusko ma uz 11,2 kg, riadny chlapisko 🙂

terezicka
29. júl 2011

Ahojte, tak včera sme mali s Katkou poradňu, vážime 7670g, dostali sme pokyny čo dalšie môžme zaradiť do jedálnička, tak hádam sa nám to všetko postupne podarí a spravíme to tak aby Katke chutilo a pekne papala...A bola so mnou aj Lucka tak hned spravili aj jej 3 ročnú prehliadku, takže máme 12,5kg a 95cm, všetko v poriadku, môžme nastúpiť do škôlky. Akurát mi dr doporučila dať ju zaočkovať proti žltačke halvne teraz ked ide do škôlky tak neviem neviem, nejako nie som naklonená nepovinným očkovaniam ale viem že tento rok na jar bolo tu v okrese rozšírené žltačka a očkovali všetkých povinne na jednej ZŠ...
Teraz tu máme ešte dva dni na návšteve Marekovu sestru s deťmi, chlapci sú 7 a 5 roční malá má 5 mesiacov, ale čo tí chlapci s ňou stvárajú no koniec a to isté aj s Katkou ale tá sa našťastie smeje, Lucka zbiera od nich rozumy a snaží sa ich vo veľkom napodobňovať a robí s Katkou riadne šaškoviny...
Dnes si Lucka pricvikla prst do brány, Marek už bol v robote, ona hysák neskutočný, ani umyť si nechcela prst, samozrejme každý chcel prst vidieť tak to ju zorzúrilo ešte viac, ledva som ju prehovorila aby sme ho umyli. A potom svokra že nech jej ho obviažem slaninou aby jej odpuchol - napuchnutý nie je, len bude modrina. Tak vravím že ledva som jej mohla ruky umyť a isto bude hysáčiť keby som chcela niečo viac robiť s ním. Ale stále len aby som jej ho obviazala a bla bla bla...
Zajtra si robíme večer opekačku aj so švagrovcami tak sa teším, dúfam že deti pospia a my ešte pokecáme - len aby to nebolo opačne... 😀

terezicka
29. júl 2011

@mirka20 fíha Rebeka už má kaz??? dosť skoro, potom daj vedieť ako zvládla vrtanie, bude to ťažké asi...A to správanie tvojich detí poznám - Rebeku ako Lucka tiež dakedy má také hysáky a stavy že neposlúcha ale vôbec, no hrôza. A Matúš je ako sestrin syn, ti poviem úrpimne že my sme na nervy z Paťa, všetko len mama aj jesť, aj na záchod s ním ísť...Ale ked ju nevidí, tak je to v pohode, ale horšie je že ju vidí napr, v kuchyni a o 5 minút tam neni no hrôza potom. Ale neviem či vám niečo zaberá na Matúša, no my zvykneme na Paťa zvýšiť hlas a poriadne alebo ho rýchlo zaujme niečím iným, prípadne ho necháme vyrevať sa a jeho to prejde...Ale fakt sme z neho na nervy všetci, ale čo spravíš, hádam to Matúša raz prejde...Inak sestra vravela že ak by si chcela na zimu nejaké veci pre malého tak v pohode, hoci ako som naposledy Matúška videla tak sa mi nezdal oveľa menší ako Paťo...

adulina
autor
31. júl 2011

@terezicka tak Katka je ina buchta, nasa Tamka ma len 6930g, no ale ona furt v pohybe, tak sa snazi stale stvornozkovat, hupe sa, a cuva o 106, toci sa ako kolotoc, furt kope nohami, vrti sa ako kolotoč - take šidlo.

@mirka20 fuha uz kaz, to drzim palce - u nas je tvrdy rezim na zuby - manzel je zubny technik 😀 som zvedava, kedy bude mat Ajko prvy kaz 😅 Inac Mirka, Matuško je chlapec(to chlapci robia), jeho to asi neprejde tak skoro, toto presne robi Ajko aj teraz a bude mat pomali 4 roky. A este ine veci robi 😒

terezicka
31. júl 2011

@adulina a práveže katka ani veľmi nie je v pohybe, alebo resp. len teraz začína, síce kope o 106 už dávno no ona je najradšej na chrbátiku pod hrazdičkou alebo teraz sedí opretá veľmi rada. ale tiež začíname cúvať a vrtieť sa ako kolotoč 😀 a pravdu povedať ani sa mi nezdá veľká buchta, bola tu jej sesternica, o 2 mesiace maldšia ale tá má o dobré 1kilo viac ako katka a tá veru buchta je poriadna 😅

terezicka
31. júl 2011

a konečne sme začali poriadne papať, obedné kojenie nahradené!!!!!! ale fakt krásne spapá polievku alebo mäsko, dosť veľa, tak dúfam že jej to takto zostane aj nadalej. ovocie nie je až taká veľká výhra, ale nevadí, ani Lucka ovocie nemala rada 😖

mirka20
1. aug 2011

@terezicka rebeka ma kaz uz dobry rok, ale nastastie sa jej to nezvacsuje, len taka bodka tam je. ale kedze je uz vacsia, tak sa zubarka rozhodla, ze uz moze vrtat, aby sa jej to nerozsirilo.
no a matuska som na dovci nespoznavala. ono aj doma je za mnou velmi, ale na dovci urobilo svoje aj cudzie prostredie, takze na neho nepomahalo nic. ani krik, ani capnutie po zadku, ani vyrevanie sa. zabavit sa ho podarilo len na chvilocku, potom hned mama mama a uz ma hladal. preto som plavala za celu dovcu len 2-3krat 🙂
ale teraz som u nasich a to je uplne o inom. teraz uz fici babka, maminka staci, aby raz za cas prisla 😀 takze na buduce berieme so sebou moju mamu a mame postarane 😵
a super, ze uz katka zacala papat, vidis ze tomu stacil len cas 😉

mirka20
1. aug 2011

@adulina to o tych chlapcoch som pocula, ze su velmi naviazani na maminky. takze uz si to len uzivat 🙂

terezicka
5. aug 2011

Ahojte, tak Katuška má prvú hrču 😅 Moja sestra ju držala na rukách a Katka sa veľmi naťahovala za hračkou a nejako ju sestra nedostriehla, tak tresla hlavou rovno do opierky železnej na lavičke...Ale čuduj sa svete, ten plač netrval nejako extra dlho, dosť rýchlo ju to prešlo. A ešte má jednu modrinku, asi sa tresla do paličiek na postieľke, lebo furt sa toľko dovrtí že vždy do nich naráža a v noci sa budím na ten buchot...Ale zas Lucka tiež dneska spadla, oškrela si dlaň, trošku krvi tieklo ale fakt nie veľa, no dokázala z toho narobiť takú drámu že až...Ešte aj hodinu potom držala ruku od tela, ani pohár nemohla chytiť do rúk lebo sa bála že sa jej zas pustí krv 😝 Takže zatiaľ sú také úplne iné tie moje dievčatá krásne...Ale vedia sa spolu krásne zahrať, Katka môže na Lucke oči nechať, toľko sa na ňu pozerá čo robí, Lucka si k nej už viac dovoľuje, šťuchá ju kadejako a Katka sa len smeje na nej 😀 Ale už jej Lucka dakedy nechce hračky dávať, minule boli spolu na gauči, a len som počula ako sa Katka zlostí tak som sa išla pozrieť čo sa deje. A Lucka sa hrala s mobilom destkým a Katka ho veľmi chcela, no nedočiahla naň a Lucka jej ho samozrjeme nechcela dať, tak sa čertila 😝 Ale inak sú zlaté 😝

terezicka
7. aug 2011

@mirka20 chcela som sa spýtať či ti rebeka asi vždy vstávala tak skôr ráno, však? lebo mne lucka väčšinou až okolo 8, tak rozmýšľam že pomaly by som ju mala asi kvôli škôlke pripraviť a začať budiť skôr, aby to nebol potom pre ňu nejaký veľký šok...a čo všetko potrebovala rebeka do škôlky? lebo nám budú nosiť zoznam ale zrejme až na konci augusta a my ideme do Blavy teraz najbližší víkend tak by som jej chcela väčšinu pokúpiť, tam je predsa len viac možností

mirka20
8. aug 2011

@terezicka rebeka vzdy vstavala skoro. ale ked ide do skolky, aj tak ju musime budit, pretoze je to skoro. ale zvlada to v pohode, ona si sem tam zdriemne alebo len lahne v skolke, hned ako pride. a zas, neviem, kedy budete lucku nosit do skolky, ale si myslim, ze ju na to netreba nejak extra pripravovat, ved hodinka hore dole. a jej sa to same upravi, nasa chodi potom vecer skor spat - uz okolo pol osmej sa ju snazim dat do postele, lebo okrem toho, ze rano vstava skor, tak aj cez obed nespava v skolke tak dlho ako doma.
a k tym veciam:
v skrinke mala vzdy pohotovostne nohavicky, tielko, teplaciky, tricko s kratkym aj dlhym rukavom, pancusky a ponozky. no a do skolky chodila v teplakoch a nejakom tricku(rano ju vozi janko autom), domov som ju brala v nejakych novsich veciach, ako normalne do mesta..pyzamko sme nosili kazdy tyzden. vzdy v piatok ho davali ucitelky domov. takze treba mat aspon dve. a treba este hyg.potreby, uterak dostavali. a samozrejme papucky. najlepsie take, aby si ich vedela sama obut. nic dalsie ma nenapada.

mirka20
8. aug 2011

my sme boli teraz tyzden u nasich, tak som si trochu oddychla (nahrada za dovolenku 😀 ). matusko mal babku a maminka mu vobec nechybala. dokonca sme boli minulu sobotu pol dna prec bez neho a nemal problem. rebeka aj matusko sa vysantili, je tam velky dvor, dedko im spravil hojdacku aj pieskovisko, tak im bolo fajn. no a matusko sa zabavil trhanim kvietkov a papanim ribezli. boli take kysle a on dokazal pri kriku stat aj pol hodinu a papat 😀 uz riadne beha, zacina komunikovat - bud znakovanim alebo hovorit, takze je sranda. rebeka mu v kuse robi zle, tak to zas az taka sranda nie je, ale on sa casto z toho smeje. uz len cakam, kedy jej to zacne vracat, to tu bude 😝

terezicka
9. aug 2011

@mirka20 no u nás do škôlky treba do 8 doniesť deti, a lucka si veľmi rada pospí ráno, väčšinou tak ako aj dnes skoro do pol 9, takže u nás budeme musieť výrazne posunúť budíček na skoršiu hodinu. ale aspoň to je dobré že ona vstane a nerepce...ale teším sa aspoň na to, že večer pôjde hádam skorej spávať potom, lebo teraz do 10-tej vydrží v pohode a mňa z toho vytáča hrozne... a dnes som sa dozvedala že u nás dávajú aj uterák aj zubnú kefku kupuje škôlka deťom...
ozaj, sestra vravela že ked sa najbližšie stretneme tak pošle pre matúška nejaké rifle lebo paťovi sú dosť veľké v páse a matúško je inakšej stavby 😝
a ja tiež čakám kedy katka tiež bude robiť lucke už zle, lebo lucka jej už začína, momentálne ju veľmi rada provokuje, má z toho obrovskú radosť... 😀 ale no čo už, vydržíme a potom jej to katuš vráti 😀

adulina
autor
11. aug 2011

@terezicka - @mirka20 no to aj ja alinovi hovorim ako si Tamku vycvicíš tak budeš mat, ked jej budes robit zle tak aj ty to cakaj, ze ti to poriadne vrati, ked sa budes knej pekne spravat tak aj ona. ajo jej tiez vzdy nieco vytrhne z ruky, Tamka hodi rev ako tur, takze tiez taka sranda, ale inac ju lubi, lebo ona sa rehoce na jeho blbostiach 🙂 😀

terezicka
12. aug 2011

@adulina tiež to Lucke opakujem že jej to Katka všetko raz vráti a Lucka jej tiež berie hračky alebo sa potom s nimi pred ňou natŕča a Katka na ňu nedočiahne, no sranda ohromná pre niekoho 😀 😝
dnes máme inak 5 výročie sobáša, aj Kila má, mali sme svadbu v rovnaký deň a ana má dnes aj narodeniny 😉
na obed odchádzame do Blavy tak sa veru teším na predĺžený víkend 😎

kila
20. aug 2011

Ahojte! Pozrite moje albumy, mám tam nové fotky! Nedávno mal Tomi 1 rok a prekvapil nás aj on: na narodeniny začal štvornožkovať (konečneeeeeee! ) a zároveň aj sám chodiť bez opory! Tak to bol deň plný prekvapení aj nám a nevedeli sme sa na neho vynadívať. Lenže štvornožkovanie používa len zriedkavo keď sa hrá napr. s loptičkou alebo len sa doplazí k najbližšej stoličke aby sa vytiahol a už ide ďalej po dvoch. Teším sa že je už taký šikovný ale na druhej strane je príliž smelý a vôbec sa nebojí že spadne, všade ide len po dvoch aj keď tam nie som a často spadne. Nemôžem ho pustiť z oka ani na sekundu.
Réka nás zase prekvapila s tým, že s kolesom pláva ako rybička a nemuseli sme ju ani učiť. Blíži sa nám aj september a ideme do škôlky, ale ja si vôbec neviem ani predstaviť že čo bude a ako bude. Teším sa, ale aj sa o dcérku bojím.

terezicka
21. aug 2011

Ahojte, tak ja mám dnes nejaký blbý deň, asi mi začína šibať z toho že som už 3 roky doma sama s deťmi a už akoby nevládzem, strácam energiu alebo čo....Asi mám blbé obdobie, ale veľmi sa teším že Lucka ide do škôlky, myslím že budem mať na Katku viac času, takto nemám vôbec voľna, lebo Katka sa zobudí a Lucka ide spať a takto sa to furt strieda, a večer už nevládzem a ani sa mi nechce niečo robiť...A ešte ma dsoť unavuje kojenie, teda nie samotné kojenie ale to že Katka je taký závislák, tak sa neviem poriadne pohnúť od nej. Už pekne jedla asi 2-3 týždne a minulý piatok som jej dala kupenský príkrm a odvtedy to išlo dolu vodou a ešte zas začalo byť zas teplo a to jej tiež neprospieva. Tak mi odmieta jesť a ja neviem či ju mám namiesto toho nakojiť alebo nechať tak...A ked je už veľmi nervózna tak len ku mne chce ísť, u všetkých reve a ja si tak potrebujem oddýchnuť ale fakt tak veľmi. Marek furt len s Luckou keď chce, ju zavolá vonku, s ňou chce ísť na prechádzku ale aby ho samého napadlo zobrať radšej Katku to nie. A s LUckou sa lepšie dá, Katku furt len navlačovať a je ťažká, nevládzem ju toľko. Aj dneska som sa išla ja okúpať a baby zostali s ním vonku, Lucka zavelila ísť na hojdačku a Katku nechal samú asi 15m od nich, tak som spustila krik na neho že či chce aby ju niečo uštiplo aby sa prevrátila alebo čo. A on že ked ju dá k sebe tak ju tiež môže niečo uštipnúť. Tak mu vravím že ale skôr odoženie osu ked bude Katka v kočíku sedieť pri ňom... MInulý týždeň ju totiž uštipla a ja mám už teraz paniku z toho...Tak asi toľko, sa sťažujem len...
Ale inak sme zdraví tak čo viac si môžem priať 😝

terezicka
21. aug 2011

@kila krásne fotky, krásne deti 😵

mirka20
22. aug 2011

ahojte 🙂
@kila tomasko je sikulko 😵 a o reku sa neboj, bude dobre, len si bude musiet zvyknut. nasa rebeka sa ma uz asi mesiac pyta, ze ci uz ide do skolky, ze uz tam chce ist, lebo sa tam chce hrat. som zvedava, ci bude taka frajerka, ked uz tam bude chodit 🙂
@terezicka , asi je nieco vo vzduchu, lebo aj ja som tiez uplne vystavena, vycerpana, vycicana z energie.
my si momentalne uzivame slniecka, skoro kazdy den sa kupeme, bud v novootvorenom aquaparku, kt.je od nas vzdialeny asi 10minut autom, alebo potom v bazenikoch pri dome. matusko je z vody uplne paf a rebeka ako sme sa vratili z dovce, tak je tiez smelsia a uz tiez pekne plava bud s kolesom alebo s rukavnikmi.
no a boli sme u tej zubarky vrtat zub. no to ste mali vidiet. rebeka sa ani nepohla, potom sa uz len usmievala. u nej vobec neplatilo, ze clovek ma strach z vrtania a zubarov. dokonca mi na druhy den povedala, ze si nemusi umyvat zubky, ze ak tam bude mat kaz, tak ho pani zubarka vyvrta a zatrie 😀 v pohodicke by sla zas.

mirka20
22. aug 2011

@kila mali su strasne zlati, nemaju chybu 😵

terezicka
23. aug 2011

@mirka20 a to chodíš s oboma sama na kupko? my sa tiež na dvore čľapkáme, konečne je zas teplo, uvidíme dokedy to potrvá...
ale zas toto teplo nás tiež ubíja, baby nechcú spať poriadne, len vymýšľajú a vôbec sa nevedia zladiť so spánkom, jedna vstane a vtedy ide spať druhá, takže ani chvíľu voľna nemám. a ideme budúcu sobotu na svadbu a mám z toho veru obavy lebo to nebude tu u nás doma, ale pri Trenčíne a som zvedavá aké budú dievčatá...a ešte ani neviem čo im obliekam, nejako som pozabudla vyriešiť túto otázku 😕 😅

@adulina koľko ti spí tamarka cez deň? a ako dlho vydrží byť hore medzi spánkom?

terezicka
23. aug 2011

@adulina jaj a ešte čo jej už dávaš papať? aj také že chlebík na raňajky?

adulina
autor
23. aug 2011

@terezicka no teraz tak zacalo slabo spat obcas len za den da 1,5hodiny, a vidrzi niekedy len dve hodiny niekedy aj pat, dnes napr, spala od 13,15 do 13,45, tak reku pojde este okolo 16,30 spat, som ju nosila v satke ale som to vzdala o 17,15 a isla spat az vecer o 19,45, takze tak, obcas spi dva krat po 1,5hodine, ale to je uz zazrak, radsej 3x po 0,5hodine
no rano jej davam rozok, alebo chlebik, ale suchy, len ked hladno na nas kuka, inac ked sa hra tak to neriesim,
niekedy aj vecer skrieka ked jeme, tak jej dam chrumky alebo rozok, tak jej striedku vyberam
a papame zatial stale tu klasiku, len pomalicky jej mixujem do vyzivy aj cerstve ovocie, minule som jej dala stavu z melona.

adulina
autor
23. aug 2011

@kila zlatucký sú

terezicka
24. aug 2011

@adulina ďakujem za odpoveď, u nás je to so spánkom tiež bieda, už nespí tak ako predtým...ale zas už pomaly bude prechádzať asi na jeden spánok tak nemôžem od nej chcieť aby prespala celý deň aj noc 😀 a v noci ako? my tak kadejako, ale horšie ako spávala...
ja jej tiež občas dám rožok alebo chlebík, natriem jej ho trochu maslom, ale nie vždy zje, záleží aj od toho že kedy som ju kojila v noci...a spávať večer sa ju snažím dávať po 19-tej, väčšinou sa mi to tak aj podarí...

terezicka
24. aug 2011

Ahojte inak 😀 Včera mala katka super zážitok, boli sme na pivo a bol tam nejaký kocúr taký biely. A Marek ho zdvihol lebo sedel na lavičke a chcel ho posunúť a ako to Katka videla tak sa začala strašne hlasno rehotať, aj od druhého stola sa na ňu pozerali že ako sa to smeje 😀 Tak jej dal marek potom kocúra k nohám, ona rehoty, chytala ho, potom keď zbdala chvost tak ten naťahovala. A kocúr jej potom vyliezol na kočík do striešky tak to len bola šou, strašnú radosť mala z toho. Akože aj doma máme mačky ale tie nie sú také prítulné a pravdu povedať ja ani nechcem aby mačky chodili k dievčatám,mám z toho strach do budúcna...Ale tak raz za čas sa dá spraviť aj výnimka...
Lucka ide v sobotu do Tatier, sú tam svište na plese tak ide na výlet s mojou sestrou. Joj či by som išla aj ja, ale neverím že Katka by to zvládla v autobuse v pohode a nemôžem ju doma niekomu nechať. Ale o rok ma už nič nezastaví - dúfam 😝
Katka ráno vždy mraučí, kým nejde zas spať tak len mrauká málokedy sa nám ju podarí niečím zaujať aby bola kľudná...A toto teplo jej tiež extra nevyhovuje, ale v bazéne na dvore bude bez problémov.
Lucka sa už teší do škôlky, doteraz bola v pohode, len sa nás spytovala či budeme pre ňu chodiť tak že samozrejme. Ale minule už povedala že aj ja musím byť s ňou v škôlke tak som jej povedala že keď sú tam pani učiteľky tak maminka byť nemusí, ale stále dookola že musí byť aj maminka, tak uvidíme ako to budeme zvládať...

adulina
autor
24. aug 2011

@terezicka no ja uz mam teraz traumu zo skolky, lebo ten nas Ajko zas bude robit cirkus kazde rano, este bude mat novu ucitelku ine deticky, tak uz sa teraz bojim, lebo aj toto bolo ako za trest, velmi zle to znasal, a neviem, ci to niekedy prekona. ale uz som aj rada, lebo po tychto dvoch mesiacoch som z neho na prasky,
inac u nas to je od zaciatku bieda so spankom, nikdy nespala dobre, preto je asi taky drobec (ako sa hovori, nech vela spi bude velke) nieco na tom bude, lebo Alex spal aj spi v pohode a uz je taky velky, cez 105cm ma. 🙂
v noci je niekedy aj kazdu hodinu hore, niekedy sa len dva krat zobudi, ale to je vynimka, standard je tak 3x hore.

zabka
25. aug 2011

Ahojky, tak ja sa uz po dlhsej dobe opat ozyvam a uz ako ING. 🙂 Dnes mi konecne odpadol jeden velky balvan... 😉 Tak co mame nove? Nikolka tento tyzden chodi do takeho tabora co chodila tancovat, vola sa to predpriprava do skolky a chodi na 4 hodiny bez rodicov...Tiez som si myslela ze to bude oki, kedze vacsinu deti poznala z tancovania aj p. ucitelku, ale prvy den v pohode lebo este netusila co ich caka ze tam budu bez mamin... A druhy den uz boli place... 😒 Ale dnes uz bolo zevraj dobre tak uvidime... 🙂 No a malinky nam rastie ako z vody, stale sa kojime, ked mal 3 a pol mesiaca mali sme 6,7kg 🙂

adulina
autor
25. aug 2011

@zabka zabka gratulujeme k ING, šikulka. a malinky je teda riadny valibuk, nasa ma teraz okolo 7kg 🙂 pekne Vam rastie