Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

mirka20
11. okt 2012

nam jezisko donesie vysavac 🙂
inak u nas nic nove, okrem toho, ze matusko po tyzdnovej chorobe v skolke zle. po krasnych troch tyzdnoch sa vsetko pokazilo, place kazdy den. teraz uz len rano, ale aj tak. som zvedava, do kedy bude takto vystrajat.
ja som teraz chora, matusko trosku pokaslieva, ale davam mu oscillo, aj rebeke, tu zas v pondelok bolelo hrdlo. tak snad tie nehorazne peniaze, ktore som za to dala zaberu a budu sa deti co najviac drzat.

kila
12. okt 2012

Vidím že Ježiško tento rok nosí samé praktické veci... 🙂
@ 🙂 mirka20 oscillo zaberá? Používali ste ho už aj pred tým? My sme teraz v poriadku. Réka sa do škôlky teší, ale Tomáško začal byť "zlý"... naučil sa povedať nie, skúša tým moju trpezlivosť, osamostatňuje sa a keď sa mu niečo nepáči, aj udrie alebo sa hodí o zem. Toto som u neho ešte nevidela. Ale aj keď sa hnevá je zlatý... 😀

meliska
15. okt 2012

@terezicka ahoooj, no nechcem ta strasit, ale to bude asi tym menom... 😀 aj nasa Hanka bola a aj je narocne dietatko, od narodenia same revy a nedaj Boze ju zlozit z ruk + koliky do konca 4 mesiaca... chce to trpezlivost a strasne vela sil, ale postupom casu to bude lepsie... 😉
drzim palce

meliska
15. okt 2012

jaaaj a este ten spln... to mame este do dnes... akonahle ma byt spln, tak 4 dni pred a 1 den po je noc aj den k nevydrzaniu.... nastastie uz ako tak zvladame nocne desy... donedavna to bolo na prasky... hlavne pre mna 😀
Inak aj my sme behali po roznych lekaroch a nakoniec nam jeden docent povedal, ze teraz je strasne vela "predrazdenych" deticiek a pomoct sa neda, len vydrzat... ono sa ten ich nervovy system zrovna, len teraz je trosku viac napnuty a to sposobuje nespavost, mozog je vzdy v strehu aj ked ma oddychovat, traviace problemy a vela inych veci...
Na koliky sme skusali hadam vselico mozne, najlepsie nam asi zabral sab simplex, ale teda velke zazraky necakaj... rektalna rurka to vsetko istila...
Este raz drzim prsteky a okolie si nevsimaj.... proti tomu sa mozes len vnutorne obrnit... 😉

mirka20
16. okt 2012

@kila ja dufam, ze zaberie (za tu cenu by aj mal). uvidime. u matuska v triede uz ma jedno dieta kiahne, tak som zvedava, ci aj nasi to chytia.tomasko rastie, zacina si vydobijat svoj priestor. to presne poznam aj u matuska, ten tiez uz dava o sebe vediet a uz sa dokonca aj do rebeky pusti, co ma sice netesi, ze sa biju, ale uz aspon nie je on ten utlacany z rebekinej strany.
@meliska ahooj. som ta tu dlhsie nevidela. vidim, ze ti tyzdne pekne pribudaju. uz viete, co to bude?

terezicka
16. okt 2012

@meliska tak sme dobré meno vybrali 😀 ale nejako sa snažíme vydržať, ale sama vieš ako to je a človek starne každým dňom takto...ale včera som sa rozhodla že budem musieť od nej "odchádzať", resp. ísť na nákup ja, ale nie vtedy ked bude spať, ale vtedy ked sa zobudí ju nachovám aby som vedela že nebude hladná a pôjdem, aspoň sa trochu odreagujem. lebo ked spí ona, vtedy môžem doma bud niečo porobiť alebo si trochu oddýchnuť.
inak teraz sa mi začala veľmio zlostiť na prsníku, ja myslím že je to z únavy lebo ledva drží otvorené oči a potom sama nevie či má ťahať alebo spať.tak si cucne trochu, potom rev, tak ju ponosím, odgrgne sa jej, potom zas papáme a takto dookola...

terezicka
16. okt 2012

@mirka20 jááj kiahne, u nás to Lucka chytila v škôlke medzi prvými a tak som čakala že Katka ich automaticky dostane od nej a náhodou, už mala 3 šance Katka sa nakaziť a nič. By som ju aj dala od vašich detí ak to chytia ale kvôli Hanke by som to teraz neriskovala. A aj tak neni isté že by sa nakazila, a pritom všetko ostatné sa na ňu nalepí, každý sopeľ, kašeľ a toto nič...

mirka20
16. okt 2012

@terezicka uz som ti aj chcela pisat, ze kedy sa stretneme, lebo aj rebeka sa ma uz pytala, kedy pojdeme pozriet hanku a baby, ale ked vcera hovorila jedna mamicka v skolke o tych kiahnach, tak to zatial nechame tak a pockam, co sa bude diat. aj by som bola rada, keby to dostali teraz, kym som doma, aj keby sa to tak o mesiac - dva posunulo, aby sme mohli ist pozriet segru, ked porodi

terezicka
16. okt 2012

@mirka20 a stále nič sestra? teraz v týchto dňoch má termín však? my budeme tiež radi ked prídete, tak oktober asi necháme tak - pre istotu kvôli hanke, ale hádam v novembri to vyjde

mirka20
16. okt 2012

@terezicka termin ma v piatok, tak som zvedava, kedy si to mlady pan rozmysli a vyjde na svetlo 🙂 ok, dufam, ze november vyjde 😉

meliska
17. okt 2012

@mirka20
este nevieme, co to bude, nechce sa nam ukazat, stale nam len chrbat otrci... 🙂 a nozky stisne tesne k sebe... v utorok idem na poradnu, tak sa zasa skusime pozriet, lebo lekarka chce prekontrolovat aj pery, kedze na screeningu malo ruku stale v tvari...
🙂
@terezicka doverne to poznam... a je fajn, ked mas malu komu nechat, aspon si na chvilu oddychnes... ja som chodila vsade najprv so satkou a neskor s manducou... aj po byte... 🙂 inak by som nespravila uuuplne ze nic....

terezicka
18. okt 2012

@meliska aj my sa šatkujeme, ale vonku som ju ešte neskúšala tak nosiť, len na dnuka...a mala si tam Hanku len ked spala alebo taká maličká tam vydržala aj hore? Lebo naša opica len spí, málokedy tam vydrží v bdelom stave kedže sa jej zle pozerá, vtedy je radšej na rukách opretá chrbtom o mňa, ale tým pádom moje ruky sú plne obsadené 😖

meliska
22. okt 2012

@terezicka no vacsinou v bdelom stave, tiez len tak, ze opreta chrbtom o mna a musela vsetko sledovat... 😀 neskor ked mala cca 3 mesiace tak som ju tak aj do satky poviazala, uz neviem ako sa ten uzol vola ale nieco sa mi mari, ze (budha?) to sa da uviazat ze tvarickou dopredu, tak sme takto chodili... 🙂 moc toho nespravis, lebo mas akoby brucho, ale ruky su aspon odlahcene 🙂
Pozri tuto, nasla som to... je to budha v krizi... tak takto sme nosili, ale chce to trochu cviku 😀
http://www.babysatky.cz/index.php?option=com_co...

terezicka
24. okt 2012

@meliska no čo ukázal sa drobček čo bude zač? tuľím včera si mala ísť na sono ak si dobre pamätám 😉 to brucho mi až tak nevadí, aspoň zakryje to moje čo mi ostalo 😀 ale hlavne že ruky sú voľné, no mi veľmi pomôže...

mirka20
24. okt 2012

@terezicka daj mi vediet, ked pridu topky, aby som bola kludnejsia, ze dobre dosli

terezicka
24. okt 2012

@mirka20 jasné že dám, rátam tak zajtra že by mohli dojsť...a sestra ako zvládla pôrod? aké miery mal LUkáško?

mirka20
24. okt 2012

@terezicka aj ja si myslim. sestra rodila bez epiduralky, kontrakcie mala uz od polnoci, ale to si myslela, ze nieco zjedla, lebo si myslela, ze ju akoby prehanalo a tlacilo ju na stolicu. ale ked chodila na zachod presne kazdu pol hodku, tak si to dala do kopy a rano mi volala, ci uz to mozu byt kontrakcie. no a o pol tretej poobede isli do porodnice, lebo kontrakcie uz mala kazdych 5 minut. o piatej bola otvorena na 4cm a nakoniec porodila o 20.45. ale ze celkom v pohode to bolo, len citila nastrihnutie a ze sa aj dost potrhala, tak ju dost zasivali. ale maly je zlatucky - 50cm a 3370gramov. a vie aj plakat, aj spinkat, aj ked tuto noc bol hore kazde dve hodinky. mlieka ma vraj moc (asi to mame v rodine), takze si musi odsavat.

meliska
25. okt 2012

@terezicka no bude to chlapina... 🙂 bolo to pekne vidiet, pri Hanke som pozerala na utz a nic som nevidela, ale teraz to bol medzi nozkami jasny "vrabec" 😀

sharlotta
25. okt 2012

@meliska Jeeeeej, ty ani nedas vediet????!!! Super, tak budes mat dvojku 😉

meliska
25. okt 2012

@sharlotta ty tu este smirujes... no dozvedeli sme sa to len v utorok, lebo mlady pan sa tajil ako sa dalo, ale teraz sme ho vymakli a prekvapili, tak prve co prebehlo na utz obrazovke boli gulky... 🙂

sharlotta
25. okt 2012

@meliska Len tak nahodou som sem zabludila a videla som prispevok od teba 🙂 Ziram, ze to tu este furt zije, som myslela, ze tu uz chodia uplne cudzie baby....Inak baby pozdravujem vas vsetky! @terezicka @kila @mirka20 ... Pozeram, ze Terka ma podobnu malu bojovnicku doma, ako my. Vela sil prajem....Ja uz som vcera myslela, ze siahnem po nejakom medikamente na ukludnenie, nespala som uz poriadne posledne 4 noci.

kila
27. okt 2012

@sharlotta vitaj, nevidela som ťa sto rokov... a nepridáte k malej bojovníčke aj malého bojovníka? 😀 Viem si predstaviť ako sa máte, s našou Rékou sme to mali tiež veselo...

kila
27. okt 2012

@meliska super gratulujem, o akých menách rozmýšľate? Alebo už ste sa rozhodli?

meliska
29. okt 2012

@kila kedze dohoda u nas znela, ze chlapcenske meno vybera tato .... a je moc "kreativny" , vybral meno Maros po sebe samozrejme... 🙂 ale nevadi mi to, lebo tato je v rodnom liste aj vsade pisany ako Marian 😀 takze zatial nieco take, ale este je skoro... my sme meno vyberali len par dni pred porodom... a favoritne 2 mena cestou v aute do porodnice... 😀 😀 😀

terezicka
29. okt 2012

Dievčatá ja vám idem tak potíšku povedať, že posledný týždeň sa nám Hanička veľmi polepšila, je podstatne kľudnejšia, menej plačká, lepšie spinká...Doobedu si vždy pospí tie 3-4 hodky, to je tak super že stihnem v kľude aj navariť a aj čo to upratať. Síce ešte ráno a večer má také mrnčiace a nosiace sa časy, ale je to oveľa lepšie ako bolo. Dokonca aj to papanie sa nám pomaly upravuje, hoci večer neviem prečo stále vymýšľa a jeduje sa, potom ju nosím, ona sa vygrgá a už to ide...

kila
30. okt 2012

@meliska tvoj manžel musel o tom mene premýšľať celé noci... 😀 😀 😀 no chlapi sú len takí... 😀 Ja som sa dohadovala s manželom o mene nášho Tomáška ešte aj keď sa nás spýtali keď sa narodil, lebo on by chcel iné meno, ale bol taký šťastný že nakoniec prikývol, že no tak dobre... 😀

kila
30. okt 2012

@terezicka, super, len nech jej to vydrží... 😵

terezicka
1. nov 2012

No bol spln tak hádajte ako to u nás posledné dva dni vyzerá 😅 Úžasne urevane 😢

terezicka
3. nov 2012

@adulina ako ste na tom s plienkami? už je Tamarka bez nich?

adulina
autor
3. nov 2012

@terezicka ale "prd" ako tak tu mozem napisat, je zaryta plienkacka, o nocniku ani slovko 😠 😅 , obcas ide na zachod
so mnou, vyzlece sa, sadne na 3sekundy na nocnik, vstane, chce papier a utiera sa vsade, ide je len o to aby sa mohla utierat 😀 a tym skoncila aj na tyzden s nocnikom 😠 . dufam, ze sa este za par mesiacov nejako chyti, lebo nerada by som bola az do leta na plienkach
ale by ste dobre na tom, nie? Uz je Katka bez, aspon ciastocne?