Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

pahu
24. jún 2008

Terez 😔 Asi takto....

Ale keď ja som v takom vnútornom strese a ešte je aj teplo, takže papkať mi nechutí... Pitný režim je O.K. 😉 Ale aspoň som schudla 4 kg 😀

terezicka
24. jún 2008

Pahu tak sa ale aspoň snaž viacej papať, hoci ja som na tom v tomto teple tiež rovnako ako ty 😝

zabka
24. jún 2008

Vobec sa mi nic nechce, som strasne leniva... 😅 .. Najradsej by som si schrupla... Prida sa niekto?

mirka20
24. jún 2008

ahojte 🙂
bianka, strasne ma mrzi, ze to prve ivf nevyslo, ale nabuduce to uz musi urcite vyjst 😉
aj my sme dost nervozni z tychto horucav, mala cez den velmi malo spinka, nespi dlhsie ako 5-10 minut, ale vcera, ked som potrebovala pripravit pre navstevu, tak spinkala s malymi prestavkami skoro 2,5 hodiny. von nechodime vobec, ak tak len na chvilu, ale len vecer, ked sa trosilinku schladi. u nas bola v noci riadna burka, ale velmi dobre to padlo, aspon sa trochu ochladilo.

pahu
24. jún 2008

Ahoj Mirka 😉
Ale aspoň ste v domčeku a tam máte chládok a myslím že si už pred tým spomínala, že máte predzáhradku alebo nejakú terasku, kam môžeš dať Rebečku v kočáriku 😉

Terez, ja papkám teraz viac ovocia a zeleninky 😀

Zabka, ja som zatiaľ O.K., ale po obede to bude 100% horšie 😉

terezicka
24. jún 2008

Tak som bola v meste, riaditeľ to síce kus ofrflal ale čo už, aj tak som odišla 😀 Ja som už nejaká hladná, neviem čo sa so mnou deje 😅 Alebo žeby bola hladné Emma a nie ja? 😀

pahu
24. jún 2008

Terez, však jasné že Emma, ty už si raňajkovala, ona ešte nie. Určite doteraz spinkala 😀

terezicka
24. jún 2008

Jaj Pahu čiže vždy keď pocítim hlad tak to je hladná Emma a nie ja 😀 To je inak dobrá výhovorka 😀 Teraz som začala jesť orieškovú siestu aby som vydržala do obedu a Emmi zacítila sladké, tak sa hneď začala realizovať 😀

zaza_na
24. jún 2008

ahojte. 😉
viem, este som sa tu neukazala. ale nebolo velmi kedy a byvala som aktivnejsia u nas v Junovcatkach, lebo teraz je to vsetko pre nas este take nove a hekticke a snazime sa hladat riesenia na nase male trapenia... 😔
mame sa dobre, Lili je zatial zdravucka. ale nexce nam velmi papat. stiahne mi malo mliecka (maximum 30ml), lebo mi rychlo na prsniku zaspi a nexce sa jej tahat. tak ju musime dokrmovat nutrilonom 😒 vobec sa to nelepsi. snazim sa aj odsavat, ale mliacka je malo a nepomaha to velmi. aj polievky zaprazene som zacala jest a snazim sa pit vela mlieka aj vody, ale je to stale rovnake... takze my budeme musiet asi flaskovat... ☹ ale co uz. pomaly sa s tym zmierujem.
Lili nam spava cez noc zatial velmi dobre. zobudi sa len raz alebo maximalne 2x. cez den potom spava pomenej, ale potiahne mi 1x alebo aj 2x po 3 hodinky. ale nasa Lilianka nema velmi rada vylihovanie v postielke. tam dlho nevydrzi a dost nam place. rada sa nosi na rukach. uz som skusala aj lehatko a vyzera to tak, ze to bude mat u nej uspech 😉

a vymate co nove? ako sa vam dari? 🙂

terezicka
24. jún 2008

Jej Zuzka akurát som ťa dnes vymákla v júnovčatkách tak som si tam aspoň čosi prečítala ako sa mávate a ako sa darí 🙂 Mrzí ma to s tým mliečkom,ale ešte nezúfaj, ešte je šanca že sa to môže zmeniť a Lili "dostane rozum" a začne pekne piť mliečko od teba 🙂 A pôrod inak ako? Ako sa cítiš po cisárskom?
Ja sa mám v pohode, rastieme, veď už nám svieti 28tt 😕 O 3 mesiace mám termín pôrodu, ani sa mi tomu vôbec nechce veriť ako rýchlo ten čas letí 😝

pahu
24. jún 2008

Zuzka ahooooj 😉 Predstav si, ja som až teraz videla tvoju Lili prvý krát 😀 A aká je krásna, a má chutný noštek 😀 😀 😀 Musím tú jednu fotečku aj vytlačiť maminke, tá sa strašne na Vás stále pýta 😉 A viem jeden fígeľ na mliečko, piť veeeľa vinei 😀

terezicka
24. jún 2008

Pahu dobrý fígeľ veru vieš, buď vinea alebo ja som počula aj hroznový džús ( ak si to dobre pamätám )

zaza_na
24. jún 2008

terezka ahoj 😉
veru, ani sa nenazdas a uz budete mat Emmu doma 😵
porod bol v 😵 pohod. vybrala som si spinal, aby som bola pri vedomi. bol to nadherny zazitok vidiet Lilku, ked ju vybrali z maternice 😵 az som sa z toho rozplakala 😝
po porode som potom lezala 24 hodin na JIS (jednotka intenzivnej starostlivosti) a kezde som mala spinal, nemohla som ani len hlavu zdvihnut a musela som cely cas lezat. v den porodu mi davali len infuzie a potom dali este den na dalsi den. potom do konca dna uz len caj. bolesti neboli nejake strasne, bolo to celkom vpohode, ani mi nemuseli davat nic proti bolesti, len raz som si vypytala injekciu.
najhnusnejsi pocit bol, ked ma priviezli zo saly na JIS-ku a ja som si este niekolko hodin necitila nohy. to bolo priam depresivne... a hnusne bolo aj, ked mi chodili tlacenim na brucho vytlacat krv z maternice, aby som predisla vnutornemu krvacaniu a aby sa maternica rychlo zvynula...
v nemocnici boli inak vsetci velmi ustretovi a napomocni, takze sa nemozem na nic stazovat. ja som mala potom aj poporodnu depresiu z toho, ze Lili nexcela poriadne pit a nemame dost mliecka, tak som si kvoli tomu poplakaka az-az... chudak moj manzel. si so mnou uzil. je pre mna velmi velkou oporou. chodil za mnou kazdy den a zostal pri mne az do neskoreho vecera. hrozne je zlaty a starostlivy 😵
teraz sa citim celkom vpohode. uz sme boli parkrat aj na krakej prechadzke, lebo nevladzem velmi este dlho chodit, lebo ma potom boli brusko. jazva sa hoji a uz aj dost tvrdne. takze ja som vpodstate vporiadku. niekolko dni po porode sa mi tazko vstavalo z postele a aj sadalo a chodilo, ale uz je to ok 😉

zaza_na
24. jún 2008

dakujem za rady pahu aj terezka. aj ja som uz kohosi pocula spominat hroznove stavy ale este som neskusala. musim to uz konecne skusit aj s tym 😉

terezicka
24. jún 2008

Zuzka ja sa už veľmi teším na ten prvý okamih kedy našu Emmi 1x uvidím, kedy si ju budem môcť chytiť, kedy mi 1x zaplače... 😵 No zároveň máme s manželom aj trochu strach aby sme to zvádli celú tú starostlivosť o také malinké bábätko 😅 Ale veríme že s pomocou to všetko pôjde 😉 Ale už by som bola najradšej keby bola pri mne, ale zas som rada keď je ešte aj v brušku lebo viem že pekne rastie a že zatiaľ je jej tam najlepšie 😵
Som radak že Lili je v poriadku a že aj noštek má ok 🙂 Dúfam že sa rýchlo dáš ešte viac do poriadku, ale keď ti neni po cisárskom už vlastne nič tak to je dobre...Len ešte pekne oddychuj aby si sa nepreťažila...A prišiel ti aj niekto pomôcť? Manžel je doma či chodí do roboty?

zaza_na
24. jún 2008

manzel chodi do roboty. jeden den mu dali platene volno a na pol dna mohol pracovat z domu... a teraz prisla maminka, ale povedala, ze sa tu citi neuzitocna, lebo tu nema velmi co robit. ja uz som vsetko aj poprala, tak mozno aspon pozehli a tiez nam aj navari 🙂
neboj sa, vy to vsetko zvladnete, ked uz budete mat Emmu doma. mozno to nebude zo zaciatku lahke, teda urcite to nebude lahke, ale zvlada sa to. neboj 😉 v nemocnici som sa este trapila s prsnikmi, ked sa mi na zaciatku naliali a strasne stvrdli. ale tym si prejde kazda mamicka... 😕 musela som odsavat, davat teple sprchy a obklady z B-alkoholu... ale preslo to...

terezicka
24. jún 2008

Ozaj Zuzi som si všimla že Lili má už aj naušničky, to ste jej dali ešte v nemocke? Lebo ja by som chcela dať našej malej hneď ako to bude možné

zaza_na
24. jún 2008

terezka, hej. v den odchodu sme ich poziadali, lebo oni to tam robia a oni nam tam prepichli aj navliekli. je to takto podla mna najlepsie. tak ked budes mat moznost, urcite jej daj prepichnut uska este v nemocke 😉

terezicka
24. jún 2008

Hej Zuzka vraj aj u nás v LC je takáto možnosť, Mirka mi to vravela...A naušničky pre malú kupuje moja starká takže ich budeme mať určite keď pôjdeme z nemocky...Ja si tiež myslím že čím skôr jej dáme naušničky tým lepšie...Ešte bude malinká, nebude to cítiť takže tak...Vaša Lili pri tom plakala?

zaza_na
24. jún 2008

ja som pri tom nebola. isla som prave na nejake vysetrenie. ale vraj neplakala nejako prilis vela...

pahu
24. jún 2008

😀 aj ja už budem o chvíľu riešiť naušničky 😀

pipika
24. jún 2008

Pahu, ty budes mat dceru?
Zaza, mala je fakt krasna princeznicka. 😵

pahu
24. jún 2008

Pipi, ja áno a manžel si myslí, že syna 😀

pipika
24. jún 2008

tak to je dobre, vidim ze ste sa dohodli. Ja budem mat urcite syna, citim to v kostiach. 😀 Ale chcem dievcatko.

pahu
24. jún 2008

Pipi, tak aj ty máš nejaké nezhody, ale s vlastným telom 😉

pipika
24. jún 2008

To teda mam, ale sa uz zmiernujem s chlapcekom. Doteraz sme fazulku volali podla mena, ale dnes je uz cisto babo. 😵

pahu
24. jún 2008

Pipi, a je to aj lepšie že babo je babo a nie s menom 😀 Aspoň si to poriadne rozmyslíte a nebudete ho/ju volať viacerými menami 😀

terezicka
25. jún 2008

Dobré ránko babenky ako sa mávate? Mne sa dnes ráno podarilo zaspať 😕

zabka
25. jún 2008

Ahojky pekne ranko....A kedy si prisla neskor? To nevadi asi si chcela Emmka dlhsie pospinkat... 😵

terezicka
25. jún 2008

Žabka našťastie som prišla autom, takže do roboty som nezaspala,ale autobus ktorým chodievam by som určite pri mojom tempe nestihla 😅 Aj to ma zobudilo len to, že mi pípala pripomienky 😀
A ty sa máš ako?