Priveľa Mikulášov

2. dec 2022

Ahojte, aj vam sa zdá v dnešnej dobe prehnane koľko Mikulásov zažije za december dieťa? Mikuláš v škôlke,v práci, dedko príde prezlečený , rano čižmička a este aj v meste jeden... Mate to aj vy tak ? Odmietnuť dedka môžem ale on by sa urazil a nepochopil by to. V práci by bolo blbé neprísť, do mesta veru nejdem a v škôlke je to tiež ,, povinné,,

No je mi to proti srsti, že je toho v dnešnej dobe tak veľa a deti už podľa mňa z toho nemajú take to čaro, že vidia Mikuláša ako my kedysi.. ked jo vidia na každom rohu. Ci len ja som divná?

zmrzlinka2021
2. dec 2022

Ale vzdy to tak bolo. Je to o jednom dni v roku.
Mne viacero Mikulasov nevadi, skor mi vadia lacne napodobeniny cokolady s palmovym olejom a inym kentusom... a potom su rozne poruchy imunity, histaminove...a pod

nellyskasy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
chillibubble
2. dec 2022

nemyslim si, ze to je "v dnesnej dobe". ja mam 33 rokov. mikulasa sme mali este na zakladnej, u mojej mamy v praci(praveze teraz ja v praci nemam), do mesta nechodime ale myslim si, ze aj v mojom detstve bol milulas v meste, dostavala som mikulasa doma aj u babky jednej, druhej a neviem ci chvilu nie aj u tety. ano, je toho vela. preto som sa rozhodla, ze doma dcera dostane len sladkosti v kalendari a nie este 6. aj do cizmy.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
diewcatqoo
2. dec 2022

Ja neviem no, moje dieta ma Mikulasa len doma a v skolke. Byvame daleko od starkych, takze ziaden dedko prezleceny za Mikulasa k nam nepride a v meste su sice nejake akcie, ale my moc nemusime, ak sa tlaci vela ludi pokope, takze tam nejdeme.
Ked sme boli deti, tiez sme mali Mikulasa doma, u babky a v skolke. Ako dietatu mi to vobec neprislo vela. A to si prestav, ze 3 dni pred Mikulasom mam aj narodeniny 🙂
Ak sa ti zda, ze tych sladkosti od ostatnych bude vela, ty daj do balicka nieco ine.

autor
2. dec 2022

@chillibubble ale ja vravim o tom ze reálne toho Mikuláša stretnú... V práci tiež príde ale až 7dmeho a deti su pozvané

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miriam11
2. dec 2022

Nie, u nás mame vždy len 1 Mikuláš

autor
2. dec 2022

Ja neviem mne ro príde brake odveci že toľkokrát uvidia Mikuláša.. tento rok je toho vela a rozmýšľam ze dedka asi zruším lebo ozaj uz je navyše.

chillibubble
2. dec 2022

tak pisala si "rano cizmicka" tak som myslela ze pises aj o balickoch. k nam do bytu prezleceny za mikulasa nikto nechodil. ale v tej skole a u mamy v praci som videla mikulasa. kamoskina mama si volavala niekoho domov. takze ten pocet aj tak sedi s dnesnou dobou.

autor
2. dec 2022

@chillibubble nie islo mi o to ze ho stretnú.. balíčky mi nevadia, ale skôr ze my sme videli ako decká jedného Mikiho 5teho večer a bolo to take čarovné a tu mam pocit ze to je silene a az moc..a stráca to to čaro

chillibubble
2. dec 2022

tak kamoska videla ako decko minimalne 3 ak nie 4 tiez.

miadi
2. dec 2022

U nas na priklad mikulas neexistuje respekivne je to Santa 🧑‍🎄 Saint Nicolas . Ten co na vianoce nosi darceky pod stromcek. Ja som ho u nas doma nezaviedla Lebo sladkosti mame este z Halloween trick or treat a potom Santa parade a ovocie jedia denne aspon 2druhy. Pre mna v detstve Nebolo carovne vidiet “ Mikulasa” Lebo som vedela ze to je len nejaky ujo v kostyme s umelou bradou 😝pre mna bolo carovne najst kinderko v cizme to bolo u nas tak 3x za rok

matafri
2. dec 2022

Aj mne to presne tak vadi. V praci mame na vyber ci si deti pridu prevziat balicek od Mikulasa alebo si ich vezmemem domov..Ja si ich beriem domov a dam rano do ciziem, teda uz nic nekupujem. Potom dostavaju v skolke a od obidvoch starych rodicov, krsnych, strykov......no nervy mam na to naco im kazdy tolko toho nosi . Potom v byte plno sladkosti...uplne zbytocne vyhadzovanie penazi ale ked aj napriek mojmu upozorneniu nech nenosia aj tak si neodpustia a ja nechcem nikoho urazit a zakazat pribuznym....Tiez ked som bola mala mali sme len v skole skolke malickost a doma uz takeho bohatsieho. Tiez mi vadi ze sa uz zacalo praktizovat u nas v praci ale aj niekori clenovia rodiny ze aj dospeli si vzajomne nosia mikulasov. Neviem no mne to pride prehnane.

smutnamama1981
2. dec 2022

U nás takisto iba jeden Mikuláš,okrem mňa deti nemajú nikoho 🙁

autor
2. dec 2022

@matafri presne!

saxana000
2. dec 2022

Mozes to stopnut ak sa Ti to zda vela..ale aj ako dieta si pametam mikulas 5eho na namesti 6eho rano doma potom v skole a cez vikemd u jednej a druhej babky ak je to s mierou ze maly balicek tak je to ok ..a takisto vianoce kym vsetkych obehame tak je to aj 5-6 dni..

danieladeley
2. dec 2022

Ja myslim, ze Miki je hlavne pre deti a kolkokrat dostanu balicek, vzdy z toho maju radost a rozziaria sa im ocka, takze trochu nechapem, preco ti to vadi, preco ich oberat o radost? Balicky nam vzdy zaplnia celu skrinku a mame na pol roka postarane :D

nikayla
2. dec 2022

Aj my sme o tom práve diskutovali, doma, v škôlke, na kruzku, v obci, v meste, jedna babka, druhá babka, prababka 😁 Za mojich čias boli len dvaja, doma a v kostole alebo v škole. Ale ja to našim doprajem, sú ešte malé a tešia sa na to.

hilda08
2. dec 2022

Tiez som sa nad tymto zamyslala, ze to dieta musi byt z toho mimo, ze vsade tolko mikulasov, aspon teda moj syn sa nad tym zamýšľal, ze ako je to možné, tak som mu povedala, ze ti, ktorych vidi, su len akoze, prezlečení ludia za Mikuláša aby potešili deti a títo detom davaju vsetkym to iste- sladkosti a ovocie, ale ten pravý mikulas pride len domov, v noci, a nikto ho nikdy nevidel, a ten pravý mikulas vzdy donesie nieco výnimočne, špeciálne pre to dieta, ktoré v tom dome byva…cize u nas je to kniha o niečom co ho zaujíma… strasne sa mu to paci

autor
2. dec 2022

Ja nehovorím o BALICKOCH ale o tom ze 5.teho príde do škôlky Mikuláš osobne ., potom aj v meste bude jeden,potom aj dedko chce prísť prezlečený za Mikiho,. 6.steho rano si najdu len balíček odomna. A 7 v práci zase stretnutie s Mikulášom.

Mne NEVADÍ že dostanú balíčky.. ... Hovorím o kvantine reálnych stretnutí s MIKULÁŠOM

autor
2. dec 2022

@hilda08 presne toto mi napadlo ze by som vysvetlia detom, ze si len prezlečený... A ze skutočný je len jeden, ďakujem za typ 🙂

hilda08
2. dec 2022

Za máličko, ostane tam aspon to tajomné čaro, ktoré v deťoch udrží tu detskú fantáziu

evica17
2. dec 2022

Mne sa to zdá veľa. Ale ja to vyberám,napr Mikuláša robí moja mama, tak ideme.k.nej prespať cez víkend a dá mu skôr,ja doma už nedávam. A potom v škôlke,tomu sa nedá predísť a ak buď bude práca alebo mesto. Nedá sa.mat oboje.
Dedka nerus,on sa z toho asi teší,radšej by som ja nedala ako dedka rušiť. Ja som to tiež s mamou vyriešila,lebo on má z toho takú radosť že až

boldo87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
2. dec 2022

@hilda08 presne toto myslím, o to mi ide.. to čaro ze v noci chodí Mikuláš a nieco nechá v čižmičke,... Preto mne sa zda ze je to prehnane, všetci to myslía v dobrom ale zade na jedno dieťa toho je podla mna priveľa

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
2. dec 2022

@boldo87 nie,ale ostatných zrušiť neviem

boldo87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sense
2. dec 2022

My máme Mikuláša len doma pripadne ak niekde stretla Mikuláša.... Na ďalšie iné akcie kde chodia Mikuláš sme nechodili a nechodíme. Ak mala Mikuláša v škôlke tak sme zvyčajne nikam kde sa Mikuláš zdržiaval nechodili
Apropo za mojich detské h čias to tiež nebolo i ak plus teda z okna sme videli ísť každú chvíľu nejakého Mikuláša a čakali kedy už príde konečne k nam