Problem s darovaním mačiatka

princeznasevera
10. aug 2020

baby neviete poradit ako alebo kde sa obratit na darovanie maciatka? Mame tri ale tu poslednu chceme darovat. Najlepsie niekomu na chalupu lebo je dost blazniva a v byte by urobila viac skody jak uzitku. Navyse perfektne chyta mysi. Lenze kamenom urazu je ze je cierna. Kebyze je rysava alebo inak sfarbena uz by jej nebolo. Inzerujem ju na bazosi, na fb na pokeci a nikto nic. Premyslam,ze poziadam o pomoc oz. ale neverim im lebo nikdy nam nepomohli. Preto sa pytam ci neviete o niecom?

maca1984
10. aug 2020

skus dat aj sem do skupiny tvojho mesta a skusila by som aj na plochu.Viem ze je to na ploche zakazane ale mne sa napr.tak podarilo najst domov

nelca84
10. aug 2020

ja som si všimla, že dávajú inzeráty na darovanie mačiatok a šteniatok do výkladu v chovproduktoch, možno takto skúsiť

princeznasevera
autor
10. aug 2020

@nelca84 a to kde preboha?

senan
10. aug 2020

@princeznasevera skusila by som presne ako napisala maca aj tu do skupiny dat. Mozno sa ti niekto ozve.

nelca84
10. aug 2020

@princeznasevera prečo preboha? čo inzerát na chovprodukte je horší ako na bazoši? Normálne tu v BB to vídam.

ukulela
10. aug 2020

@princeznasevera zaujíma ma, v čom vám Oz nepomohlo...

janettdamian
10. aug 2020

@princeznasevera no jedine inzerovať kde sa dá. Ja som šťastná, že mám už iba dvoch kocúrikov. Tiež sa mi na inzeráty-darovanie nikto neozýval.

maca1984
10. aug 2020

@ukulela ja ti napisem za seba.Ked sme mali maciatka,pisala som xy oz-tkam ,utulkom.Nechcela som nic,len to aby mi tie maciatka uverejnili.Spravy precitane ale ani bu ani mu,jediny jeden utulok mi ich zdielal.

ukulela
10. aug 2020

... lebo podľa mňa je zodpovednejšie dať mačičku vykastrovat. OZ sa snažia umiestniť zvieratá, ktoré oni zachránia. keďže na tie zvieratá majú často výraznê náklady u veterinárov, tak sa tam platí aj poplatok za adopciu. ja sa nečudujem že nechcú, a ani nemajú prečo zverejňovať inzeráty na mačičky z domácich chovov. Veď tým seba oberajú o možnosť umiestniť svoje zvieratá.

maca1984
10. aug 2020

@ukulela prve maciatka muz nasiel vyhodene v krabici pri ceste,druhe co sme im hladali domov-macka sa ku nam na chalupu nastahovala.Chvilu u nas bola,chvilu nie.Zmizla a prisla s bruchom a uz ostala,porodila.Uz je kastrovana.Nic ine som nechcela,len som poprosila o pomoc so zdielanim.A ked nie su schopni napisat ani bu ani mu,dakujem.Ale keby som napisala "poslite mi cislo uctu,poslem vam peniaze" to by bolo reakcii.

janettdamian
10. aug 2020

@maca1984 ľudia sú veľmi nezodpovední, k nám tiež prišla opustená kotná mačka

princeznasevera
autor
10. aug 2020

Maciatka sme zachranili pred utratenim jedno maciatko uz domov ma este tuto ciernu a zvysne dve si nechavame. Utulky a oz si iba precitaju a hotovo. Ja som napisala,ze som ochotna zaplatit aj kastraciu

maca1984
10. aug 2020

@janettdamian ano su,bohuzial.Keby sme vedeli,ze ta pritulana u nas uz ostane,dame ju kastrovat hned.Lenze ona u nas dva dni bola a tyzden sa neukazala a takto dokola,potom jej mesiac nebolo a prisla s bruchom.Nevedeli sme ci dakomu nepatri,ci sa nechodi nechat len poskrabkat a kastrovat cudziu macku/ak by dakomu patrila/ no nie.Ale ked porodila a ostala uz u nas,hned ako sa dalo sla na kastraciu.Mna velmi zamrzel ten pristup oslovenych Oz a utulkov.Vidim,ze zdielaju maciatka kade komu,psikov tiez.Ja slusne poprosim len o zdielanie,maciatko by sme doviezli,boli veterinarne osetrene /tie prve,lebo na ocka ani nevideli,mali svrab v uskach/ a ani bu ani mu.Jednemu z tych oslovenych utulkov som teda stopla svoj mesacny prispevok.Asi to znie sprosto,viem ze tie zvieratka v tom utulku za to nemozu

janettdamian
10. aug 2020

@maca1984 väčšinou práve na ľudí, čo tie stvorenia zachraňujú sa útočí, že mali dať kastrovať atď. O tích nezodpovedných sa nikto ani nedozvie, tí potopia, vyhodia, neriešia...

janettdamian
10. aug 2020

@princeznasevera ja by som si čierne mačiatko kľudne nechala, sú krásne. Ja som ich mala naraz doma šesť, teraz mám už iba 2 kocúrikov.

maca1984
10. aug 2020

@janettdamian presne 🙈 Dakedy si hovorim,ze je lepsie nevidiet,neriesit,nepomoct.Aby z toho clovek co chce naozaj pomoct nevysiel ako debil.

ukulela
10. aug 2020

@maca1984 ja vám rozumiem, len pre nich je také zdieľanie strata príjmu .... Nehovoriac o tom, že tam pracujú často iba dobrovoľníci zadarmo v rámci svojho voľného času.

77daniela77
10. aug 2020

Mali sme ciernu macku 14 rokov a vobec si nemyslim ze to boli zle roky.....vlastna macka predsa nosi stastie a pohodu do domu 😉

maca1984
10. aug 2020

@ukulela ale zdielaju bezne,keby nezdielali-neprosim ich, peniaze odomna dostavali kazdy mesiac.Kaslat uz na to,od nas vsetky macicky nasli domov,hadam ho najde aj tato

princeznasevera
autor
10. aug 2020

Mne by to bolo jedno ale je hrozne blazniva a potrebuje vacsi priestor ako byt zavreta v 1 izbovom byte

77daniela77
10. aug 2020

@princeznasevera Mozno ma len take obdobie a prejde ju to casom.Maciatka su hrave,vyrastie z toho a mozno bude najvacsi maznak z nej.....

marca12
10. aug 2020

@princeznasevera 😀 OZ ti akurat tak vynada,ze si nezodpovedna a nevies si dat vykastrovat macku.

annamarin
11. aug 2020

@princeznasevera Ja som tak tiez chcela darovať čierne mačiatko. Kocúrika. Ozvali sa mi ľudia práve preto, že chceli čiernu mačku. Takže s tou čiernou nie je až taký problém. Vyslovene mi povedal pán, ktorému kocúrik išiel, že keby nie je čierny, tak ho nechce.😆 Za 4 hodinky si našiel domov. Okolie Spišská.
Skúsila by som sa popýtať v robote, či niekto nechce alebo dať na facebook a instagram a poprosiť ľudí o zdieľanie. Keď to zazdieľa viac ľudí, určite sa mačiatku niekto nájde.

princeznasevera
autor
11. aug 2020

@annamarin Uz mi to vsade zdielali aj text som dala zlatunky a nikto nic

princeznasevera
autor
11. aug 2020

Ahojte!
Volam sa Samantha ale vsetci ma doma volaji Sami. Mam priblizne 3 mesiace som odcervena a zaockovana a pripravena ist do noveho domova. Pochadzam zo 4 surodencov ktory uz nasli domov len ja stale cakam a vyzieram toho mojho. Maminka vravi,ze som temperamentna a dominantna. S macickami sa znesiem aj psikov mam rada no s inym dominantnym kocurikom dakosi neviem najst spolocnu rec. Nie som moc vhodna k detom lebo pri zapale hry kusem a skrabem bez rozmyslu. Milujem vodu a rada sedim na vani ked sa maminka alebo tatinko kupu. Hladam si domov von s pristupom dnu ale mozem byt aj dnu ak Vam neprekaza,ze zdemolujem polku bytu. Strasne rada polujem na vtacikov a mysky ktore potom hrdo nosim ukazovat maminke. Nie som cisto cierna macicka ale mam v kozusteku med a som vraj original. Tak ak som sa Ti zapacila napis SS alebo koment a maminka vsetko vybavi. Nachadzam sa v Trencine ale po dohode je mozne priviezt ma aj dalej. Tak co das mi domov?

janettdamian
11. aug 2020

@princeznasevera no poviem ti na rovinu, že po tom opise ako zdemoluje polku bytu, kuše, škriabe a je divá, by som ju nebrala ani ja. A to zrovna máme cestu do TN. Ako nič v zlom, ale neopisuj to tak "kvetnato". 😀

princeznasevera
autor
11. aug 2020

@janettdamian tak ona nie ze demoluje ale vsetko obkusuje a skrabe ale uz sa to pomaly oduca lebo davam na to pozor. Ona nie jr maznava ako pritulit sa prituli ale napriklad jej sestra ta vyslovene je zas na cloveku nalepena a mojka sa od rana do vecera. Ona je skor ta menej ale pride si aj ona po pohladkanie a beha za clovekom vkuse len to ze rada vsetko okusuje

janka987
11. aug 2020

@princeznasevera ja som doteraz nemala.problem s oztkami ani utulkami, ked sme nasli macku ale psika..minimalne zdielali, ked inak pomoct nemohli. Tiez mame 3 macky a jedneho psa..vsetko kastrovane a je pokoj.

princeznasevera
autor
11. aug 2020

@janka987 No ja uz rozmyslam ju vykastrovat a prehodig susedom co chovaju macicky lebo ozaj je to uz neunosne 3 macky doma pretoze vsetku neplechu sa uz ucia aj oni od nej

janettdamian
11. aug 2020

@princeznasevera "prehodiť susedom"? ak sú to fakt susedia tak sa ti vráti to po prvé. Po druhé ja mám dvoch kocúrov, ktorých riadne kŕmim. Okolitý susedia majú tiež mačky a teda neviem čo im dávajú žrať, ale ako náhle ja zahrkocem miskou, tak už susedove letia k nám. Hneď ich vyháňam a nechci vedieť čo by som povedala susede, keby ku mne prehodí svoju mačku, ktorú nechce živiť...