Problém s exekúciou. Čo sa dá robiť?

simona55
9. mar 2009

vye mi niekto poradit? tyka sa to mojho ocka chcela by som mu pomoc. neviem uz presne vktorom roku to bolo ale mal kuponuvu privatizaciu no za ktoru dostal 10,000korun no ale tato organizacia zanikla a po neviem po kolkych rokoch sa ozvaly ze to treba uhradit no on splacal po 1000sk kedy vedel . no ale potom sa ozvala exe. a teras mu to strhava z invalidneho dochodku pricom to uz ma splatene ale este stale trhaju .ocko tam uz volal ze preco to este nezastavia a exe, vravel ze uz to bude zastavene ale uz to zastavuje 3mesiac vyemi niekto poradit co sa da robit stakimto pripadom?neviem kde zaradit tuto temu ak niekomu tu vadi tak sa ospravedlnujem. ☹ ☹ ☹

kocurik16
10. mar 2009

možno aj bude vadiť,ale nie každý má takéto problémy,tak to nepochopí.S tým Ti neporadím,ale my sme mali takú skúsenosť,že ja som kúpila televízor na splátky,vyplatila som ho a asi po 2 rokoch prišiel papier od exekútora,že ak nezaplatíme dlh bude zle.Najprv sme dali dohromady peniaze a potom zavolali exekútorovi,že začo platíme.Tam nám povedali niečo úplne iné než sme kúpili a tak bolo treba poslať fotokopie ústrižkov s tým,že vec prešetria a dajú nám vedieť.Od vtedy uplynulo vyše roka a nikto ani nepýta peniaze,ani necíti potrebu sa ospravedlniť za svoj omyl. 😠

Niekde existuje organizácia,čo preveruje prácu exekútorov,ale neviem presne ako sa volá.Skús pozrieť na internete

simona55
autor
10. mar 2009

dakujem aj toto nieco pomoze.

kocurik16
10. mar 2009

ľutujem,že neviem pomôcť viac

tin007
10. mar 2009

ahoj simona, na to, aby exekutor siahol na majetok, musi existovat rozhodnutie sudu, ktore nadobudlo pravoplatnost. je teda mozne, ze tvoj otec odignoroval vyzvy zo sudu (prebral a nedostavil sa, resp. nepreberal postu) a sud rozhodol bez jeho pritomnosti, na zaklade coho bol vydany exekucny titul. nech si tvoj otec pohlada vsetky podklady, z ktorych je jasne kedy a kolko platil, zasle to exekutorovi (doporucene) a vyzve ho na vycislenie celeho dlhu. je totiz mozne, ze mu nabehli uroky, lebo ako pises - platil ako mohol, ktore teraz este exekutor ziada. taktiez si moze od exekutora vyziadat rozsudok, na zaklade ktoreho ma exekuciu, aby vedel preco plati (to len pre jeho info, uz mu to peniaze nevrati).

simona55
autor
11. mar 2009

moze byt ze ignoroval prikazi no neviem moc otom to sa snim neda hovorit je stoho hotovy.no co my mamina hovori tak to je strasne. no to je naj sprostejsie ze zavola exekutorovi a on povie ze ano ano uz to bude pozastavene. no a on to zastavuje uz 3mesiac. a potom si nieco vymisli a polozi telefon .

tin007
11. mar 2009

ahoj, vies, ak si iba telefonuju, je tazko dokazat o com sa bavili a ci vobec. ak ma otec skutocne zaujem to riesit (alebo tvoja mama), treba poslat doporucenou postou list exekutorovi a vyzvat ho na vycislenie dlhu plus rozpis prijatych uhrad. pripadne tam dopisat, ze ak do xx dni (napr. 30) taketo info nedostane, tak to postupite na policiu a podate trestne oznamenie pre podozrenie z bezdovodneho obohatenia (pozor, naozaj musi mat otec doklady o uhrdach).

simona55
autor
11. mar 2009

no on ma take doklady co mu soc. poistovna zrazala a par co zdomu platil to by si musel vypitatzo socky?

simona55
autor
11. mar 2009

ma exsekutor na to pravo ze bez ohlasenia strhava peniaze? on to nemusi pisomne oznamit ze od tohto dna a tolko vam bude strhnute. ja sa to mu nerozumiem no ale nikdy clovek nevie ze kde to pokazi vtakom to zivote uz ani neni cudo.

kocurik16
11. mar 2009

môjmu kolegovi exekútor zablokoval účet a on sa to dozvedel iba vtedy kedˇchcel vyberať peniaze a nedali mu nič.Akékoľvek podklady k veci má nech posiela iba fotokopie a originál nech nedáva z ruky

tin007
11. mar 2009

simona, exekutor kona na zaklade rozhodnutia sudu (ako som napisala, sud mohol byt a pravdepodobne aj bol bez pritomnosti tvojho otca, urcite mu vsak bola zaslana doporucenou postou zaloba), takze nech tvoj otec pisomne poziada exekutora o kopiu rozhodnutia a vycislenie dlhu plus uhrad. zaroven, nech si da dokopy vsetky podklady co ma (vypis z uctu, ustrizky sekov, prevodne prikazy, listy zo socialky a pod) a porovna si to s tym, co mu exekutor napise (ak napise), resp mu to posle spolu so ziadostou a vyjadrenim, ze podla jeho nazoru je uz exekucia vysporiadana a opakovane ho ziada, aby prestal strhavat peniaze, ktore mu patria. ak mu exekutor nenapise, moze sa obratit priamo na tu spolocnost v menej ktorej dlh exekutor vymaha (asi to bude nejaka agentura, ktora vymaha pohladavky) a tiez ich poziada o vycislenie (uhrady vs. dlhy) s tym, ze podla jeho nazoru (ak to bude pravda) ma dlhy vysporiadane a exekutor inkasuje jeho peniaze neopravnene. co sa tyka toho, ze mu exekutor siahol na invalidny dochodok, tak zial ma na to pravo, musi mu ponechat iba sumu v minimalne stanovenej vyske (okolo 130 eur by to malo byt - neviem uplne presne). ani socialka, ani banka, ci zamestnavatel nemozu nic robit, ked im je doruceny prikaz exekutora na zablokovanie prostriedkov, ci ich inkaso (to len pre info).

simona55
autor
12. mar 2009

vcera som volala s mamkou a vravela mi ze teras stym pockaju ze nebudu exekutora pokusat, ze teras ocko napisaldo miniserrstva ze mozno tamm mu pomozu,neviem na koho sa obratil na ministerrstve moc sa snim neda komunikovat je taky nervozni .