Poistka na auto

fetykovci
2. nov 2015

Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať či by mi niekto vedel poradiť. Manžel mal na aute uzatvorenú zákonnú poistku v Kooperative, ale kedže toho máme strašne vela nám vypadlo že už v Spetembri mala byť uhradená. Kedže sme neuhradili nám ju zrušili (teda zanikla s dôvodu neplatenia) . V poistovni ked som volala mi povedala pani že najprv musíme uhradť 133€ starú ( ale kedže zanikla už ju používať nebudeme) a potom máme prísť a urobiť novú zmluvu a uhradiť aj novú poistku . teda mám platiť dve ročné poistky na jedno auto . Prosím viete mi poradiť ? či treba platiť tú starú alebo nie ? Lebo tomu nechápem že prečo platiť oby dve ...

simsalabim
2. nov 2015

A preco nejdete do inej poistovne? Ak by po mne chceli 2 poistky, tak sa im otocim chrbtom...konkurencie je dost.

sisaha
2. nov 2015

@fetykovci poistovna ma narok na poistne do zaniku zmluvy. Neodporucam sa na to vykaslat - môže ti hroziť exekutor. chod do poistovne, nech ti pisomne oznamia aku ciastku treba uhradit.

bosoriak
2. nov 2015

@fetykovci 133 eur je predpokladam dlzne poistne do zaniku poistenia. To musis zaplatit preto, lebo poistenie bolo platne. Vzapati si uzavries nove poistenie a to zaplatis na dalsie obdobie. V povinnom poisteni nemozes mat dve platne poistenia naraz.

A urcite to odporucam uhradit co najskor, pretoze nielen ze poistovna nekryje pripadne skody ktore sposobis autom, este aj dopravny inspektorat ti moze dat vysoku pokutu za to, ze nemas poistenie v zmysle zakona.

katkamario
5. nov 2015

V zasade, ak ste nemali uhradene poistne za predchadzajuce poistne obdobie, tak ho musite zaplatit. V pripade, ak ste nemali od septembra do zaniku z dovodu neplatenia poistnu udalost, poistovna ma narok iba na alikvotne poistne za toto obdobie. Od datumu zaniku poistnej zmluvy mozes uzatvorit poistenie v ktorejkolvek inej poistovni. Ale urcite musite mat PZP v jednej poistovni uzavrete. Ak chces, posli viac informacii k tomu ku mne do skupinky https://www.modrykonik.sk/group/7923/ , mozem sa na to pozriet, ako to presne mate 🙂

fetykovci
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eugenie
25. jan 2016

Ahojte, chcem sa opytat.. Pred tyzdnom nam prisiel sek na zaplatenie havarijneho poistenia na auto, ale neprislo nam nic ohladne zakonnej poistky.. neviete pls, ci nieco pride alebo si tame samy strazit a zaplatit alebo ako to funguje? Kazdu poisktu mame v inej spolocnosti..

fetykovci
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eugenie
25. jan 2016

@fetykovci My si to ustrazime (nesurtazili sme vypovedanie havarijnej minuly rok a brutalne sme ju preplatili 😀), len ma znervoznuje, ze jeden papier uz mam a druhy este nie.
Tu havarijnu ideme tento rok zrusit a zohnat inu positovnu, tak preto sa pytam. 🙂

tristan_lover
19. máj 2016

Inak do budúcna potom odporúčam túto stránku: www.netfinancie.sk - tam si vieš nielen porovnať ceny PZP a vybrať si tú najlacnejšiu, ale majú aj bezplatnú službu, kedy posielajú sms-kou upozornenie o blížiacom sa termíne výročia zmluvy (že ti končí PZPko), takže ho stihneš vypovedať a uzatvoriť si nové, výhodnejšie. 😎 🙂 😉 Tu si vieš inak aj lahko stiahnut ci spravit vlastnu vypoved: https://www.netfinancie.sk/vypoved-poistnej-zml...

jane124
2. okt 2016

musis si davat na to bacha a nezabudat. my sme mali poistku napriklad roky v tej iste poistovni a bezskodovy priebeh a aj tak nam ju kazdy rok zvysovali, takze sme dali vypoved. odporucam aj tebe ak sa ti jednanie nepaci. vypoved je par minutova zalezitost, napis si list podla tohto zoznamu http://www.pozicka.sr/vypoved-pzp-navod/ a chod ho odniest do poistovne. mozno ta budu este prehovarat, aby si ostala a daju ti nejake benefity 🙂