Problém so psom

lilienkah
30. jan 2023

Ahojte mám taký problém so psíkom, mame psíka pomeraniana už niekoľko rokov, kúpili sme ho pred otehotnením vycvičila som ho aby sa pýtal vonku keď mu treba urobiť potrebu nebol s ním žiaden problém dokonca keď sa nám narodila dcéra v pohode nežiarlil (toho som sa bála že sa bude na protest pocikávať, lebo však predtým bol nás miláčik a teraz je hneď na 2. mieste) stále sa mu venujem ale nestiham tak intenzívne ako predtým dcérka ma pomaly rok a asi mesiac dozadu sa nám všade začal pocikavat a značkovať si koberce 😤 mne to príde ako protest pretože idem s ním von vždy keď sa pýta a spraví to aj pár minút potom čo bol vonku nemyslím si že by bol prechladnutý alebo proste nezdržal 😵‍💫 myslite si že pomôže kastrácia? Je mi ho ľúto nechcem mu zle ale keď sa vycikal na nový koberec v detskej tak som skoro odpadla od hnevu, vonku ho dávať nechcem

fatima99
30. jan 2023

vies co nemusi sa ti to zdat, ale moze mat aj zdravotny problem, tiez som sa na nasu zlostila jedneho casu, ked toto zacala robit a nakoniec sme isli k veterinarke a zapaleny mocak, plus kamene a uz to islo, potom sa preliecila a prestala to robit 🙂

syslik81
30. jan 2023

urcite dat vykastrovat ... a troska sa mu zacat venovat .. ja mam tiez sice spica a suku ale co sa mala narodila chodli sme ovela viac von - do parku etc a skoncili sme az nedavno lebo je uz stara a chud anevladze plus ma chytene pluca etc ... ale doteraz si to uzivala.. nebola nikdy dana na druhu kolaj

lilienkah
autor
30. jan 2023

@fatima99 no asi vyskúšam ísť k veterinarovi mne sa to nezdá tiež lebo veď 7 mesiacov bol kľud a teraz začal 🥴 ďakujem za radu

syslik81
30. jan 2023

ak mas psa-nemate neakeho nove psa v susedstve? alebo suku co sa hara? aj to by mohol byt dovod

lilienkah
autor
30. jan 2023

@syslik81 mame 3 nových u susedov jedna sučka ale to sú šteniatka tak to asi nebude to

77daniela77
30. jan 2023

@lilienkah Teraz sa tu v okoli vela suk hara a nas pes je dost neposlusny.....nebude to tym haranim feny v susedstve?

syslik81
30. jan 2023

@lilienkah citi psov tak znackuje-prejde to kastrovanim ..ak ho nemas na stenata tak mu tym len pomozes ... u psov je to easy operacia

colsami
30. jan 2023

K Tvojej otazke: nie, kastracia nemusi pomoct ak je to zvyk - zlozvyk.
Takze na mieste je oslovit dobreho cvicitela, to su ludia co sa tomu denne venuju a aj nalezite rozumeju.
Kazdopadne, kastracia sama o sebe je z mnohych hladisk pre psa prospesna, takze zly napad to nieje. Pripadne skuste chemicku kastraciu na 6 mesiacov a uvidite, ci by aj ta trvala - chirurgicka, pomohla.

viktorialj
30. jan 2023

súhlasím s názormi vyššie, je jasne že keď máš dieta nevieš sa mu venovať tak ako predtým, dôležité je že sa mu venuješ ! pretože sú ľudia ktorí si myslia že pes je hračka a keď sa narodí dieta tak psa vyhodia ale to je o inom.
Najprv by som zašla za veterinarom aby sa vylúčil zdravotný problém a keď s vylúči ten, oslovila by som trénera v okoli - poprípade sa rovno poradila z vet ohladom kastracie. Sú rôzne psickarske skupiny skús sa keď tak aj tam opýtať a poradia ti niekoho v okolí.
Každý pes je iny, aj on to vnima a preziva nejakým spôsobom a možno že je visc uzkostny a babatko ho stresuje lebo je zrazu stredobodom pozornosti, prirodzene, ono. Tréner vám pomôže ako sa s tým vysporiadať 😊 Držím palce, aj labky 😁

anitta98
31. jan 2023

ak to nebude zdravotný problém, tak potom by som riešila kastráciu, ale to nie je istota, že to pomôže, tá skôr zvykne pomôcť, keď proste je pes alebo fenka rozkokošená, že divoká 🙂

deedee133
1. feb 2023

@lilienkah Tú kastráciu netreba brať podľa mňa tým štýlom, že pes neposlúcha, dám ho kastrovať. Áno, je XY prípadov, kedy kastrácia psíka upokojila a sú aj prípady, kedy pes po kastrácii ostal odmerný a utiahnutý. Nie sú na to nejaké extra výskumy a skôr som aj ja na tej strane, že kastrácia má viacero výhod, ale v tomto prípade nevidím úplne dôvod na kastráciu. Naozaj to môže byť obdobím. A nemusí to byť len fenou v okolí aj iným psom - samcom, možno si značkuje teritórium, čo doteraz nemal za potreby. Kastrácia, prečo nie, má to veľa aj zdravotných benefitov, ale toto nie je úplne dôvod pre takýto krok. ten tréner, hoci je to časovo náročnejšie, je dobrý nápad. Minimálne možno konzultácia. Vlastne koľko to takto trvá? Že sa začal takto pocikávať?

lilienkah
autor
1. feb 2023

@deedee133 fu ťažko povedať pretože ešte nejakú chvíľu pred sa pocikava od radosti keď muž príde domov alebo ja z prechádzky a pár krát medzitým sa pocikal na podlahu/raz na spomínaný koberec možno taký mesiac?

deedee133
7. feb 2023

Ach, drobec zlatý. No je to zvláštne chovanie. :/ Hoci môže to byť niečo hormonálne, ale aj psychického charakteru. Naschvál to nerobí určite, neuvedomuje si to. Neviem či nejaká truama, aj keď neviem z čoho, alebo naozaj to je nejaký skrat. Ale tak, ak máte dôvod na kastráciu určite odporúčam, ale ak len kvôli tomuto, neviem či to prinesie výsledok.