Problém so Slovenskou poštou v Poprade

smejkomimka
23. jan 2016

Dobrý deň,
Chcem sa podeliť o skutočnosti, ktoré zatiaľ neboli uvedené na stránkach Slovenskej Pošty!
Týka sa to POŠTY 8 Jiřího Wolkera, Poprad!
Ak chcete zaslať zásielku 1 . TRIEDOU v SOBOTU bohužiaľ daná zásielka príde na adresu doručenia až UTOROK!
Teda ako predpokladáme, že podaná zásielka 1. triedou v sobotu, ktorá by mala byť doručená PONDELOK bohužiaľ nebude!
Ale pritom si za to zaplatíte. Takže odporúčam to poslať obyčajne a nebudete aspoň platiť za lož.
Pretože obyčajne poslaná zásielka v sobotu sa doručí utorok 🙂
Je až neuveriteľné kam speje tento štát keď obyčajný list zaslaný 1. triedou vám nedoručia ako je uvedené na stránkach Slovenskej Pošty.
Prajem všetkým čitateľom fóra príjemný deň.
S pozdravom
Mirka

slnieckomyska
23. jan 2016

@smejkomimka niečo podobné sa stalo aj mne tu na Slovensku.Tiež som posielala balík 1.triedou a prišiel o dva dni. Ale keby som aspoň toľko peňazí Nezaplatila za 1.triedu

sissy27
23. jan 2016

@smejkomimka sobota nie je pracovný deň, čiže to, čo podáš v sobotu, ako keby si podala v pondelok... rovnako tak to, čo je podané v piatok, je doručené až v pondelok... na niektorých poštách môžeš podať zásielky dokonca aj v nedeľu,ale tiež nemôžeš očakávať, že to v pondelok bude doručené...
neviem, pre mňa žiadna novinka a ešte mi to aj príde celkom logické...
Najlepšie, keby pošta bola v sobotu zatvorená a bol by pokoj 🙂

slnieckomyska
23. jan 2016

@smejkomimka A pani pri priehradke Ti povedala ze to pride v pondelok?

cecil36
23. jan 2016

@smejkomimka Lehota prepravy
list 1. triedy - nasledujúci pracovný deň po dni podania
list 2. triedy - druhý pracovný deň po dni podania
Sobota nie je pracovny den, je to den pracovneho pokoja. Pracovny den nie je den ked je posta otvorena, niektore su aj v nedelu to neznamena, ze to je pracovny den. Takze ak si precitas stranku posty zistis, ze sa rozculujes upkne zbytocne. Pracovnicka ta mohla upozornit, ale uprimne za tych 350 v cistom co tam dostane sa zamyslat nad klientom, navyse ak tam mozno mala radu...

miriam11
23. jan 2016

@smejkomimka priplatok za dorucenie 1.triedou je 20 centov. Takze priserne drahe to nieje a naco by sa teda od roboty pretrhli?

jamabe
23. jan 2016

Ja mám dobré skúsenosti aj s II. triedou, takže I. vôbec nevyužívam... Minule sa mi dokonca stalo, že mamina tu odtiaľto mi posielala balíček obyčajne II. triedou deň č.1 poobede a deň č. 2 som mala balíček u seba.. 🙂