Psychyka pred operáciou. Čo pomáha na ukludnenie?

marse
7. nov 2008

Potrebujem poradit, caka ma zakrok, konizacia, ale mam obrovsky strach. Este nikdy som nebola operovana. Neviem ako to prebieha. Bojim sa ci sa potom prebudim, ci vobec zaspim, alebo ci sa nezobudim uprostred zakroku 😅 mam strach ake budu vysledky potom, este ajto ze budem bez deti. Jednoducho moja psychika je uplne na bode mrazu ☹ 😒 somz toho vyklepana. Bbaby co ste boli operovane, ako ste to prezivali a pod. mohli by ste mi o tom , ktore chcete, napisat, co najviac pomaha na ukludnenie, uz som vazne zufala, snazim sa na to nemysliet, aj sa ukludnujem ze je to len pre moje dobro, ze potom uz nebudem mat zdrav. problemy ale datum hospitalizacie sa blizi a zacinam byt vyklepana stale viac. 😔

susik77
7. nov 2008

ahoj, mne robili reviziu v celk. anestezii po zamlklom tehu. tiez som mala hrozny strach+depky. kludne im to povedz, daju ti naladovku- nej. liek injekcne na ukludnenie, nebudes to tak prezivat. 😉 mozno to davaju stale-neviem...no a potom mi pichli injekcne celk. anestetikum a mala som pocitat-uz okolo 5 som zaspala, ked som sa zobudila, som mala super naladu, asi este pos. oblbovaky 😎 a bolesti len velmi mierne 😉

elly
7. nov 2008

Ahoj Marse...jen klid..ja jsem byla operovana ten v patek..mela jsem tady velky strach..v nemocnici me malem tekly slzy nepetim..ale dali me prasek pred operaci...a pak se krasne uklidis a vsechno bude v poradku. Kdyz budes na sale..uz nebus mit vubec strach a vubec nemusim mit strach ze se proberes. Anesteziolog vi kolik vazis a meris tak ti to zpocitaji a budes spinkat jako sipkova ruzenka. 😵 Mam maleho klucinu..jeden rok..doma to zvladli na jednicku.... 🙂
Kdyby si cokoliv jeste chtela vedet..pisni me IP...snad ti pomuzu jeste zodpovedet nejake Tve otazky 😉

liviky
7. nov 2008

ahoj,já byla na 2.zákrocích a pokaždé vyklepaná,ale to je asi normální,spíš by bylo divné kdyby si neměla strach vůbec 😀 ...třeba si řekni,že tak jako porod přežilo spoustu ženských tak tak je to i s operacema,vždyť máš 2 malý krásný děti a budeš pro ně brzy v pořádku 😀

marse
autor
7. nov 2008

babulky dakujem, dr. mi hovorila ze sa nemam nicoho bat ze tento zakrok je uz taky bezny ako slepe crevo, ze v ten den ked ma tam poslala som bola uz 15 🙄 zrejme s tym maju skusenosti, a ze to je 20minutovy zakrok aj s uspanim, ale aj tak, no snazim sa to prekonat a dakujemza mile prispevky aj toto je mala pomoc pri ukludneni 😉

liviky
7. nov 2008

nemáš zač,aspoň teba ze sebe ten strach vykecáš 😀

katuska23
7. nov 2008

marse já ti radši svojí zkušenost psát nebudu,nedopadlo to dobře,ale to proto že se to začalo řešit až teď.
Konizace opravdu nic není,na pokoji kde jsem ležela byly tři ženské co na to šly a většinou je druhý den pustili 😉
budu moc držet palce

bibula
7. nov 2008

ja som sa najviac bala masky-ze sa zadiusim, dr ma pohladkala po vlasoch a povedala,ze ziaden strach a uz som spala....

emjee
7. nov 2008

o konizacii cipku https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
inak drzim palce, viac neviem povedat, lebo tuk tuk este som nic podobne absolvovat nemusela (operacia, narkoza ...)

roasha
7. nov 2008

marse,vobec nicoho sa nemusis bat-skor ako lekar luskne,budes spat. 😉 🙂

janka1874
7. nov 2008

marse nech sa nikto nevyhovára na slepé črevo mne ním zničili život a skoro ma zabili

ale teraz k tvojej téme všetko je o psychike a na všetko sa musíš ty dopredu pripraviť hlavne si prefoť všetky výsledky vyšetrení a uisti sa že je všetko v poriadku teda interné vyšetrenie a ták podobne viem o čom píšem už dva krát som o život bojovala a raz kôli slepáku takže nech prestanp z toho robiť operáciu na vrátnici mne to statočne skomplikovalo život hlavne musíš však ísť do nemocnice s tým že bude všetko o.k. ty o tom musíš byť presvedčená lebo iný ťa presviedčať nebude a mysli na niečo kôli čomu každé ráno z láskou vstávaš a hlavne ráno pred nástupom do nemocnice sa odváž sama doma aby si nedpopadla ako ja že mi odhadli váhu a skoro som sa nezobudila dali mi silnú narkózu

som po dvoch operáciách, jednom ťahaní mandle pri plnom vedomí (tiež si nevšimli že je zdúrená a liečili ma na niečo iné a potom mi už nič nezaberalo) a jednom cisaráku

ak ťa ešte niečo zaujíma napíš IP

roasha
7. nov 2008

janka,ty si pred narkozou nevypisovala papiere?lebo mna tiez uz 2x uspavali,ale stale som vypisovala papiere,kde okrem xx otazok bola aj vaha. 😕

janka1874
7. nov 2008

nie nikdy mi nič nedali vypisovať

roasha
7. nov 2008

tak toto nechapem! 😲
ved tam mas plno otazok!,/este aj stav chrupu/ 😅
boze normalne som of! 😕 😲
tak skus zalozit novu temu/predoperacny dotaznik/ 😕 by ma fakt zaujimalo,ci sa to stalo este niekde inde.mna napr.robili v 2nemocniciach,a stale som to vypisovala. 😕 😒

sassi
7. nov 2008

ja som min. rok bola operovaná 2x (žlčník, ale nie laparo) behom 3 týždnov ... ale mne bolo tak zle, že som to chcela mať za sebou, vlastne soms a ani nebála, až potom mi to všetko "došlo"
prd operáciou sa za tebou zastavia aj z anesteziologie a povypytuj sa čo chceš vedieť. mne den pred operáciou prišla sestrička porozprávať, ako to bude, velmi zlatá, dala si čas.

sassi
7. nov 2008

janka a aj ja hovorím, banálna operácia neexistuje, tiež ma pri žlčníku tak dokatovali, že som si odležala 6 týždnov a doma bolo 8-mesačne babo, ale dali ma dokopy, treba bojovať a nevzdávať sa - ja som na výber nemala, ja by som bola zomrela, keby ma neoperovali ... nie je žlčník - ako žlčník

sassi
7. nov 2008

a ja som nič nevypisovala, ale prišiel anesteziolog a mal hadam 100 otázok, zapisoval to on a na sale znova tie iste otázky, overovali si to. A važili ma hned pri príchode do nemocnice-

anika
7. nov 2008

ahoj, ja som bola prvykrat v zivote operovana, bola to narocna op štit. žl., moj maly mal patnast mesiacov, bala som sa vsetkeho mozneho, kedze o tom nieco viem, rozmyslala som, ako to bude potom, ako to budem zvladat, ale nakoniec som sa toho vsetkeho spamatala velmi rychlo, az sa vsetci cudovali,nakoniec aj ja sama, hlavne sa zbytocne nelutovat po op, snazila som sa premoct a vschopit sa uz kvoli malemu, chcela som sa onho cim skor sama postarat, tak ako predtym
op, ktoru mam za sebou je tiez planovana op, branila som sa jej dlho, lebo ten strach pred samotnou op je horsi, ako vsetko ostatne
🙂

penelope2066
7. nov 2008

mna operovali v utorok.a musela som podstupit predoperacne vyetrenia a este pred operaciou sa ma navselico vypytovali.a ano aj mna vazili

marse
autor
8. nov 2008

janka 1874 je mi luto ze si si prezila to co si zazila, je to smutne ☹ snad si uz v poriadku

ale teraz som v koncoch este viac, idem si dat tabletku na nervy 😢

roasha
8. nov 2008

ale marse nie! 😅
my nepodcenujeme ziadnu"banalnu"operaciu,ale pri janke to trosku precenili/podla tvrdenia/.ze odhadnu vahu,aj to beriem,ale len v pripade ze privezu pacienta v bezvedomi.-inak sa mi to nechce verit ze to je mozne. 😅
urcite dostanes dotaznik,a anesteziolog ti aj tak este polozi x otazok.my sme este na sale preberli aj moju krvnu skupinu/ktoru by aj tak v prip.potr.museli preverit-takze v podst.zbytocna otazka/.potom mi povedala dr.ze teraz zaspim,a v sekunde som bola"prec". 😅 😀
vazne sa netreba dopredu stresovat. 😉 🙂

matenka
15. nov 2021

@marse , po 2sekciach 3 tehotenstvo, v 16tt prestalo bit srdiecko, vyvolany porod/potrat, trvalo to dost dlho, ale ako baby pisu, uz som bola pod liekmi, nic ma nebolelo, zaciatok bol zly, kontrakcie a otvaranie som si uzila, stale babatku bilo srdiecko, skusali to zastavit, od momentu kedy uz nebolo zachranitelne uz pozerali na mna, nech ma nic neboli, bolo to smutne, ale nevyhnutne, vsetci boli velmi mili
Po 1,5 roku sa narodil zdravy chlapec, bez problemov