Pukanie stien po zatepľovaní?

romanka_369
26. apr 2020

Ahojte baby.. Ja viem otazka bude divna ale mozno mi niektore z Vas poradia.. Prave sme zateplovali jednu stranu domu je uz potiahnuta klebrom.. Ale od kedy je tam polystyren tak ta stena strasne puka alebo praska neviem🙄.. Ci pracuje ten polystyren s tym lepidlom alebo tie hmozdeny.. Ja netusim a len chcem vediet ci ste sa s tym niektora nestretla popripade Vase muzske polovicky😁.. Dakujem

148terka148
26. apr 2020

Ano stretla. Aj mi to dnes vysvetloval muz ze ked nedavas rovnaky material tak to pracuje a praska treba to vysilikinovat a zas to vydrzi rok dva ..ten materialpracuje,ci uz od tepla alebo chladno

romanka_369
autor
27. apr 2020

@148terka148 ale tam nemame co vysilikonovat🤷‍♀️.. Na tehlu sa nalepil polystyren ktory sa na kazdom spoji ukotvil srobom s hmozdenkou a klasika sa to zasietkovalo a zakrebrovalo🙄..tak hadam to po case prestane praskat lebo niekedy je to taka rana jak z dela..

nojpik123
8. júl 2020

@romanka_369 ahoj no my mame niečo podobne mame ytong 450mm ale nezatepleny už mame aj fasadu a robi nam to tiež praskanie v stene no je to neskutočna petelica niekedy ako keby pukal mur alebo omietka lezie mi to neskutočne na nervy trapi nas to už 3 rok..najhoršie je že riešil som to s dvoma statikmi a ani jeden mi nevedel vyslovene poradiť,mal som tu pana z ytongu čakam na odpoveď neviem či sa dočkam.Ak poriešiš svoj problem alebo na niečo prídeťe možeš mi napísať prosím na email marosneupauerr@gmail.com lebo tu na konikovy moc niesom aktivny..Snaď sa vám podarí Váš problem vyriešiť

romanka_369
autor
8. júl 2020

@nojpik123 ahoj..no nam praskanie uz ustalo..nastastie..bolo nam povedane ze proste musi lepidlo pod polystyrenom stratit vlhkost..tym ze bolo teplo zima sa roztahovalo a to praskalo ako vravis miestami ako keby praskali mury..ale tri roky je velmi dlha doba😳.. To bude asi v niecom inom problem..