Rada ohľadom poštovného

graceyf
19. aug 2020

Dobrý deň, prosím Vás potrebovala by som radu ohľadom poštovného.

Ak chcem poslať balík s hmotnosťou 830 g, aká bude cena, ak chcem peniaze vopred na účet? Bude to menej alebo normálne ako majú uvedené v cenníku na stránke pošty? A áno, našla som si to na stránke pošty, len balíky vôbec neposielam a toto bude asi môj druhý balík v živote poslaný cez poštu, tak sa radšej spýtam.

Ďakujem.

emiliamilka
19. aug 2020

@graceyf mne osobne ešte nikdy nesedelo poštovné podľa cenníka na nete.. vždy bolo vyššie

suzitok
19. aug 2020

830g môžeš podat aj ako list, cena je 1,90€ obyčajne, 2,10€ 1.trieda alebo ako balik na postu za 2,70€ ,cez EPH 2,50€

veronikaszabova
19. aug 2020

@graceyf
obycajna listova zasielka (h + v + d) nemoze presiahnut 90cm.... 1.90€
Doporucene 2,80€
Balik na postu 2.70€

lubka73
19. aug 2020

balik budes posielat na dobierku a na ucet ti poslu dopredu len postovne ? ci ti poslu na ucet celu sumu a ty ho budes posielat ako balik na postu ? doporuceny list ? balik na adresu ? lebo tam su rozdielne ceny

janinka007
19. aug 2020

Keď ti kupujúci pošle peniaze predom, tak platíš podľa cenníka pošty. Ci ako to myslíš? Co ma pošta spoločne s tým, či ty máš za balík zaplatené, alebo nie.

nelca84
19. aug 2020

@emiliamilka tak si si to zle pozrela, resp. nezapocitala nejaku sluzbu, napr. dobierka, poistenie, neskladne... ceny na stranke su vzdy aktualne

emiliamilka
19. aug 2020

@nelca84 práveže vždy som dala aj o službu naviac a nikdy mi to nesedelo... Ale nevadí.. aj tak sú ich služby predražené

nelca84
19. aug 2020

@emiliamilka mozes vyuzit sluzby konkurencie, je xy kurierskych spolocnosti, ak sa ti zda, ze tam to bude lacnejsie

kitty88
19. aug 2020

@emiliamilka ceny na stranke su vzdy aktualne a sedia podla cennika, jedine ak si nieco zle zadala alebo zle odvazila... Pracujem na poste, takze viem s urcitostou, ze tie ceny v cenniku na stranke su spravne 😉

kitty88
19. aug 2020

@graceyf zalezi, aky druh zasielky a aku sluzbu a triedu si zvolis, vsetko si vies zadat v cenniku na stranke SP, ceny su aktualne a sedia 😉

drakvak
19. aug 2020

Ceny na stránke pošty sú aktuálne, posielam veľa a čo sa týka obyčajných zásielok, u nás v malom meste nikdy zásielku nemerajú, zoberú mi aj objemovo veľký balík ako list, berú do úvahy len hmotnosť.

poopsie
19. aug 2020

@drakvak nemôžu bárs aký veľký, dojde závada a teta za priehradkou si to zaplatí z vlastneho vrecka ;)

drakvak
19. aug 2020

@poopsie Tak asi to je vždy v norme, neviem, ale nikdy to nekomentovali a tety na pošte v malom meste ma už poznajú, tak by sa určite ozvali, ak by mali niečo doplácať za mňa 😉

poopsie
19. aug 2020

@drakvak nuz tak asi neposielas objemovo veľký balík ako list

kacenocka2
9. jan 2022

Chcem vas poprosit, je postovne na dobierku menej ked sa nechaju peniaze na ucet poslat, nie na adresu?

kitty88
9. jan 2022

@kacenocka2 cennik.posta.sk 😉 pri dobierke na ucet je postovne nizsie, dobierka na adresu je "expresna" sluzba, kedze peniaze su hned na druhy den po prevzati (kdezto na ucet cakas niekolko dni), tak je priplatok vyssi

kacenocka2
9. jan 2022

@kitty88 a vyberiem si sumu za dobierku na poste ci mi pride na ucet cela dobierkova suma bez poplatku aj ked na iny ucet ako v postovej banke?

kitty88
9. jan 2022

@kacenocka2 pri dobierke na ucet ti pride priamo na tvoj ucet (v akejkolvek banke), pri dobierke na adresu pride oznamenie, ze si mozes vybrat peniaze na poste.

kacenocka2
9. jan 2022

@kitty88 ďakujem za info