Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Rada ohľadom poštovného

graceyf
19. aug 2020

Dobrý deň, prosím Vás potrebovala by som radu ohľadom poštovného.

Ak chcem poslať balík s hmotnosťou 830 g, aká bude cena, ak chcem peniaze vopred na účet? Bude to menej alebo normálne ako majú uvedené v cenníku na stránke pošty? A áno, našla som si to na stránke pošty, len balíky vôbec neposielam a toto bude asi môj druhý balík v živote poslaný cez poštu, tak sa radšej spýtam.

Ďakujem.

emiliamilka
19. aug 2020

@graceyf mne osobne ešte nikdy nesedelo poštovné podľa cenníka na nete.. vždy bolo vyššie

suzitok
19. aug 2020

830g môžeš podat aj ako list, cena je 1,90€ obyčajne, 2,10€ 1.trieda alebo ako balik na postu za 2,70€ ,cez EPH 2,50€

veronikaszabova
19. aug 2020

@graceyf
obycajna listova zasielka (h + v + d) nemoze presiahnut 90cm.... 1.90€
Doporucene 2,80€
Balik na postu 2.70€

lubka73
19. aug 2020

balik budes posielat na dobierku a na ucet ti poslu dopredu len postovne ? ci ti poslu na ucet celu sumu a ty ho budes posielat ako balik na postu ? doporuceny list ? balik na adresu ? lebo tam su rozdielne ceny

janinka007
19. aug 2020

Keď ti kupujúci pošle peniaze predom, tak platíš podľa cenníka pošty. Ci ako to myslíš? Co ma pošta spoločne s tým, či ty máš za balík zaplatené, alebo nie.

nelca84
19. aug 2020

@emiliamilka tak si si to zle pozrela, resp. nezapocitala nejaku sluzbu, napr. dobierka, poistenie, neskladne... ceny na stranke su vzdy aktualne

emiliamilka
19. aug 2020

@nelca84 práveže vždy som dala aj o službu naviac a nikdy mi to nesedelo... Ale nevadí.. aj tak sú ich služby predražené

nelca84
19. aug 2020

@emiliamilka mozes vyuzit sluzby konkurencie, je xy kurierskych spolocnosti, ak sa ti zda, ze tam to bude lacnejsie

kitty88
19. aug 2020

@emiliamilka ceny na stranke su vzdy aktualne a sedia podla cennika, jedine ak si nieco zle zadala alebo zle odvazila... Pracujem na poste, takze viem s urcitostou, ze tie ceny v cenniku na stranke su spravne 😉

kitty88
19. aug 2020

@graceyf zalezi, aky druh zasielky a aku sluzbu a triedu si zvolis, vsetko si vies zadat v cenniku na stranke SP, ceny su aktualne a sedia 😉

drakvak
19. aug 2020

Ceny na stránke pošty sú aktuálne, posielam veľa a čo sa týka obyčajných zásielok, u nás v malom meste nikdy zásielku nemerajú, zoberú mi aj objemovo veľký balík ako list, berú do úvahy len hmotnosť.

poopsie
19. aug 2020

@drakvak nemôžu bárs aký veľký, dojde závada a teta za priehradkou si to zaplatí z vlastneho vrecka ;)

drakvak
19. aug 2020

@poopsie Tak asi to je vždy v norme, neviem, ale nikdy to nekomentovali a tety na pošte v malom meste ma už poznajú, tak by sa určite ozvali, ak by mali niečo doplácať za mňa 😉

poopsie
19. aug 2020

@drakvak nuz tak asi neposielas objemovo veľký balík ako list

Tu začni písať odpoveď...

Odošli