Rady, triky a povzbudenia pre tehuľky. Pridajte sa

perla200
3. máj 2009

Ahojte dievčatá, chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa nevedia zaradiť do nejakej témy, ktoré zmeskali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod.....aby sme sa v tejto téme stretli a povzbudzovali sa a radili si samozrejme, kto sa pridá????

juliett99
11. aug 2009

no poviem ti moja ze ked citam niektore tie story ako rodili tak uz ma aj chyta ze sa bojim,, ale tak hadam to zvladneme zvladli sme aj horsie veci si myslim,, a uz len pre to male drobciatko co by sme nedokazali no nie??

Ju veru uz to mas za par co?? a ty si ako natom s porodom,bojis?? 😉

kwetinnka
11. aug 2009

Julie z toho si nic nerob,ja som si tiež začala prat a chystať ovela neskor,uz ma vsetci plasili ze by som mala zacat a tiez som nic nemala...ked sa do toho pustis mas to za tyzden vsetko.

silvuskaa
11. aug 2009

Babulky ja utekam na to sono.
Obcas ma pochyti strach...hlavne v noci ked nad tym rozmyslam... ale porodit musime a potom sa uz budeme len tesit z nasich drobcov.

kwetinnka
11. aug 2009

Tak drzime palceky na tom sone,potom daj vediet co je nove.Strach samozrejme..aj ked este mi to asi nedochadza...a ked si predstavim ze to moze byt kazdym dnom vobec si to neviem predstavit.Ale urcite to nejak zvladneme

alexandrah
11. aug 2009

ahojte, juliett, kwetinka - ja zase mam kamosky, co rodili na antolskej, a nevedia si to vynachvalit ... ale suhlasim, je to o pocitoch, a mne je ta najsympatickejsia, najnovsia ... myslim, ze teraz si tam lekari budu davat sakra pozor ... mozno väcsi ako inde ... a sak to nezavinili vsetci, ale len 1-2, chcem sa zapisat k rozembergovi, toho uplne vsetci chvalia ... u mna rozhodlo to, ze mozem mat manzela, lebo ked budem mat cca 10-14 hodin kontrakcie, chcem aby bol pri mne, pri porode mi to uz bude sumafuk, ci tam bude ...
juliett - myslim, ze to pekne postihas, nakupis rychlo, je toho vela, ja som uz zacala kupovat, a uz aj koncim, asi po 2 velkych nakupoch, a po 2 malych ... operies a ozehlis za 1 den ... a seba tiez rychlo zbalis ... ked nie, zbali ta partner 😎

kwetinnka
11. aug 2009

Ahoj Alex,ja si myslim ze na to ze je Ba velke mesto nieje velmi z coho vyberat, ziadne alternativy...vsade je to rovnake...a u mna zas vyhralo to ze tam budem mat tu znamu porodnu asistentku...a pri porode bude manzel tiez.A s tym nakupovanim mas pravdu,aj sa lepsie nakupuje ked este nemas velke brusko,ked nohy neopuchaju...aj ked ja sa este stale rada potulam,aj ked uz ma skor nohy bolia

juliett99
11. aug 2009

dakujem za povzdbudenie,, no moja taska je zbalena od posledneho naznaku na krvacanie takze bude treba zbalit iba drobceka,, a to zbali aj mamina keby sa rozhodol na svet pytat skor.. 🙂 a dokupime lahko teraz uz nebyvaju podputove veci no nie,?
a z kozmetiky mate co do porodnice??
iba tu rybacia mast a plienky a vlahcene utierky,, co este?,

kwetinnka
11. aug 2009

Ja som mala pochystane veci..ale vsetko som to dala prec..mam len jeden maly sudokrem...bavlnene,jednorazove plienky a tie obrusky.A na oblecenie mam len ciapku,rukavicky,a nejaku tenku deku.Aspon to pise zoznam nemocnice...a mam pre pripad nachystane dupacky..keby nemali,tak mi to niekto prinesie.

juliett99
11. aug 2009

no sak aj mne tak spominali ze staci len tieto vecicky,, ozaj a ten zozanm do porodnice ti dali v nemocke, 😉

alexandrah
11. aug 2009

ahojte, to mas pravdu kwetinka, tiez som si myslela, ze posledne 2 mesiace uz asi nebudem lietat po obchodoch jak drak ... este si to uzijem teraz ...
fakt je to bieda s tymi nemocnicami, hroza ...
julie - teraz su fakt pekne veci, aj kvalitne, bavlna, niekde drahe, ale ked su vypredaje, da sa dobre kupit, u vas to asi nebude take drahe jak v blave, jedni dupacky 12 eur ...
ja este nemam do porodnice nic ... kweti - vraj oblecko pre babo treba az na cestu domov, to ti aj manzel donesie ...
z kozmetiky ... este sa nebalim, mam cas tak o 2 mesiace ... ale asi zoberiem aj take ze borovu vodu na ocka ... a to na pupok - neviem co to je ..., vela plienok, vlozky pre teba, tiez vela ... nejaku mast asi keby ti nastrihli hradzu ... pre babo veru tu ciapku a rukavice hlavne, ostatne ho snad oblecu ... boze, si fakt neviem predstavit, ze budem mat babatko, ked tak o tom pisem!!!!!!!!!

kwetinnka
11. aug 2009

vlozky mam len jedno balenie tych je tam ze dost, niektore baby vraveli ze im doniesli dupacky na vikend,lebo vtedy sa neperie a nemali pre babetka.Borova voda?? no to mi zakazal doktor davat aj psom,ja by som tym oci neumyvala,to je stale len nejaka kyselina. Ked na oci tak Oftal,alebo len klasika cista voda, na ziadnu borovu vodu nieje zvyknute len by ho to mohlo drazdit...no neviem moj zdravotnicky rozum by mi to nedovolil.mam zabalenu taku kamilkovu tinkturu na tu hradzu,vtedy sa maste neodporucaju na otvorone alebo polootvorene rany.A na pupok liehmaj olejcek ti v nemocnici daju, a cca 5 plienok na den...tak tie si treba zobrat.
a dupacky za 12 E,,,to si este lacne povedala:o)

kwetinnka
11. aug 2009

a hej zoznam mi dali ked som bola prvý krat v poradni v porodnici,aj s letakmi o pupocnikovej krvi a epiduralke

juliett99
11. aug 2009

tak aspon ze mi daju zoznam,, lebo inak som fakt vymetena ze co vsetko potrebujem
ale este ze vas tu mam a citam vas,, co budem vsetko potrebovat..

kwetinnka
11. aug 2009

neviem ako tvoja nemocnica ale bratislavske maju tieto zoznamy aj na internete.Ved my ti potom povieme co sme vsetko potrebovali:o)

juliett99
11. aug 2009

dakujem ste zlate ,,
ja ssa podla vas potom zariadim 😀

luka04
11. aug 2009

julli, ved my mame zoznam 😀

juliett99
11. aug 2009

hej mame moja zoznam ale mne sa zda vela veci ze je tam zbytocnych,, a tak budem rada ak nam daju babenky vediet co vlastne v tej nemocke potrebovali ked to na ne pride..
myslim ze je to tak rozumnejsie nie luci??

luka04
11. aug 2009

hmm vsade kazu inak...ale ja si zbalim radsej viac, nech mi nic nechyba...

juliett99
11. aug 2009

to mas pravdu luci,, radsej viac ako menej,, a za dalsie TT nieje tak daleko od Hc aby nieco nedoniesli ked tam uz budem no nie??
inak ked sa mas zbalit do porodnice moja to jak keby si isla minimlane na 2 tyzdne na dovolenku,, ja ked som videla tie tasky co si baby nosili do porodnice tak ze dovi dopo.. 😀 😀

silvuskaa
11. aug 2009

no tak uz som aj naspat...islo to tam ako na beziacom pase, ani som sa nestihla poopytovat co som chcela. Mala som na plane spytat sa na pupocnikovu snuru, ze ci nie je omotana niekde, ale akoby som stihla????
Inak dr ktoreho som si chcela zajednat je plny tak pojdem bez zajednania, som trocha sklamana:(((
No veru mne este chyba sudokrem....a mam na pupcek lieh, gazove kocky a pre babo do porodnice plienocky.

juliett99
11. aug 2009

ozaj a das svoje veci alebo nechas leusko v nemocnicnych??
pocula som ze ak das svoje tak sa ti aj nemusia vratit.. ze ked prezliekaju babinko tak to hned hadzu do eraru..
jedine ked nam uz daju drobcov do izbieb nie,?

luka04
11. aug 2009

ja ani tasku nemam este kupenu 😀 jasne, ze ti donesu, ved to neni problem, aj ja sa na to spolieham, kedze nejdem rodit do Stiavnice 😀 😀

juliett99
11. aug 2009

ten sudokrem je nieco ako ta rybacia mast??

silvuska a inak vsetko ok predpokladam, ze?? este sa neotvaras??

juliett99
11. aug 2009

tak uz si sa rozhodla moja,, ze predsa len nejdes do stiavnice?, zostavas v NR?,

silvuskaa
11. aug 2009

sudokrem je na zapareniny, neviem ako vonia, ale vraj je dobry 🙂
Myslim ze je vsetko ok, teda dufam, zajtra idem na pordnu tak sa spytam mojho dr na vsetky tie skratky...tam ma hned vyprvadzali, ze som ani nestihla.
Zatial sa neotvaram...este mam trocha casu🙂

juliett99
11. aug 2009

tak to je dobre moja,,, 🙂

olalka
11. aug 2009

jeej, ja som bola dneska na tej predporodnej priprave, boli sme na porodnej sale, aj na novorodeneckom a videla som malilinke babatka krasne 🙂 vyhrievali sa kvoli zltacke. aj ja uz take chcem 🙂

luka04
11. aug 2009

juli, nejdem do Stiavnice, bude Nitra alebo Topolcany. ale skor TO... presne, pockam, kym budem mat malinku pri sebe a potom dam nase vecicky..

juliett99
11. aug 2009

takze tak si to vymyslela,, ved ty to do TO nemas tiez daleko,,
ozaj cica kde su presne tie lefanfovce na aky smer z NR??
luci uz mame aj my taku decku ako ty pre leusku,, je fakt super 🙂 🙂 🙂
a kupili sme aj zopar ponozticiek,, 😵 😵 takze dnesny ulovok bol k spokojnosti,, a si predstav ze modra bola len jedna a ta je nas 😎 😎

kwetinnka
11. aug 2009

Sudokrem je tiez ako rybacia mast len hovoria ze lepsi,da sa lepúsie oprat a nesmrdi tak,zatial som si kupila len take male balenie,a ked nebudu reakcie tak si kupim to velke,ale chvalia aj Niveu na zadocky. olalka a kde budes rodit? v PB? ZA? MT? v PB robi muzova sesternica...ta ma lanarila k nim rodit...ale ist z BA do PB...mi pride trosku trhle 😀 ,nemojdem s malym babom domov cez pol slovenska.
A prva vec co mi povedala sestricka ze si vela veci brat nemusim,vela veci nam aj daju,a s tymi vecami pre babo a s tym ze sa ti nemusia vratit si mala pravdu,jedine ak by si bola na nadstandarde a tam si maminy kupu same.