Snaženie sa o babo - rada, povzbudenie

11. aug 2022

Ahojte zase 1 DC som už zúfalá z toho všetkého za rok a pól 😏 hlavne keď mi naj kamoska dnes poslala svoju fotku zo sona. Sledujem ovulku, beriem vitamíny, obaja sme vraj v poriadku ale ja mám posledné mesiace strašnú túžbu po bábätku a stále nič. Som už vyčerpaná. Nejaká rada, povzbudzenie ?

54tinka54
11. aug 2022

Je to klišé, ale čím viac sa na to sústredíš a “tlačíš na pílu”, efekt môže byť opačný. Skús sa uvoľniť, nemať v hlave len snaženie, mysli hlavne na to že ste obaja v poriadku a bábo si k vám cestu nájde. 🙂

veronika_sk000
11. aug 2022

snazit sa na to nesustredit, aj ked je to tazke

valeriakadarova
11. aug 2022

My sme sa snažili dva roky... Zmenila som gynekológa a zistili sme, že sa nám nedarí kvôli banalite. Otehotnela som dva mesiace po návšteve novej gyn., Čo som si už ani test nechcela robiť, veď načo a hľa v októbri sa nám narodí dcérka🙂 takže nestrácaj nádej, bábo si k Vám cestu nájde🙂

kukulienka999
11. aug 2022

Rady neexistujú. Možno vypustiť túžbu, skúšať čo to dá …naozaj to tak funguje, keď to najmenej čakáš príde to🥺 ja som teraz otehotnela vlastne po pravde ani neviem kedy. Sex sme mali hned po skončení menzesu, 3 dni po sexe sa stal synovi úraz a bola som s ním 2 týždne v nemocnici. Nevenovala som tomu vôbec pozornosť až doma, keď mi vlastne mal prísť menzes som preratavala, prepočítavala ako to je možné…asi sa stal zázrak, neviem vobec sme to nečakali, pritom o bábätko sme sa snažilo rok a pol. Toto bol jediný mesiac kedy som nemyslela na bábätko po celu dobu snaženia a bum. Stalo sa ❤️ Zelam ti veľa veľa trpezlivosti a sily. Viem, ako sa cítiš aj kwd ja už dieťa mám, ale nič nebolo lusknutím prsta ❤️

autor
11. aug 2022

@valeriakadarova ja som tiež zmenila prednedávnom gynekológa ktorý je strašne zlatý a má snahu tak aspoň ten má vždy ukľudní trosku

autor
11. aug 2022

@kukulienka999 ďakujem ❤️

evaachesa
11. aug 2022

Rady typu nemysli na to a príde to sú síce fajn, no len keď už máš ozaj úplne všetky vyšetrenia za sebou. Máš vyšetrené všetko? Endokrinológia, hematológia, reprodukčná imunológia, vyšetrenie priechodnosti vajíčkovodov, AMH, spermiogram u muža a v neposlednom rade genetiku vás oboch ako páru?

kniznicocka
11. aug 2022

Ako dlho sa snažite ?? My už taktiež 5 mesiacov a nič :(

autor
11. aug 2022

@evaachesa ja nemám endokrinológiu ale na tu idem o týždeň a nemáme genetiku

autor
11. aug 2022

@kniznicocka rok a pól 😏

bessie12
11. aug 2022

Co ja by som dala za ten malinky uzlicek, o ktory som prisla pred 2 rokmi. Rozpravala som sa dnes s priatelom, ze by som chcela mat uz babatko a on sa tomu nebrani, tak mozno po skonceni mojich dni sa zacneme snazit 🙂

evaachesa
11. aug 2022

A všetko ostatné bolo ok? Kľudne môže byť aj tá štítna a možno bude stačiť nasadiť nízku dávku liekov a hotovo. Daj si na endo vyšetriť aj prolaktín, vyžiadaj si to, lebo normálne sa to nevyšetruje. Taktiež si daj zistiť hladinu Dčka...ten je tiež veľmi podstatný pri snahe otehotnieť.

nikola81
12. aug 2022

My sme sa snazili 9 rokov. Potom uz nas tlacil vek, tak smer centrum asistovanej reprodukcie. Vyhoda dnesnej doby su moznosti ktore poskytuje. Ak to nepojde prirodzene da sa aj inak.

kniznicocka
12. aug 2022

Beriete aj vitaminy? Prsjem vam aby ste sa čim skor tešili 🙂

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
christinka1
12. aug 2022

Skús tú endokrinologičku... Ja som sa tiež snažila,z gynekologickeho hľadiska som bola v poriadku... Endokrinologička mi zistila PCO a predpísala lieky vďaka ktorým som do 3 mesiacov otehotnela

kniznicocka
15. aug 2022

Robiš si aj ovulačne testy či nie?? Ja nad tym začinam zvažovať

sjana7
28. aug 2022

@kniznicocka kľudne sa mi ozvi .pozvem ta do skupiny, kde sa mnohým otehotnieť podarilo na základe našej pomoci ,držím palčeky 😊

sjana7
28. aug 2022

kľudne sa mi ozvi .pozvem ta do skupiny, kde sa mnohým otehotnieť podarilo na základe našej pomoci ,držím palčeky 😊

svokrinjazykmonika
28. aug 2022

My sme sa snažili 9 rokov a keď sme to zabalili a definitívne sme sa rozhodli že veď dieťa aj tak nechceme a dobre je nám tak ako sme tak bum! Tehotná 😂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre