Rady, triky a povzbudenia pre tehuľky. Pridajte sa

perla200
3. máj 2009

Ahojte dievčatá, chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa nevedia zaradiť do nejakej témy, ktoré zmeskali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod.....aby sme sa v tejto téme stretli a povzbudzovali sa a radili si samozrejme, kto sa pridá????

alexandrah
11. okt 2009

luka - veru, ta nespavost je strasna, ale ty uz to mas len chvilu, potom ... no uz nebudeme spat vobec 😎 (ale nie, nechcem malovat certa na stenu). no uz len nejak zabojujes, a potom tu bude babatko!!!
kweti - v podstate som uz len porovnavala a sumarizovala, aj doklady, a asi ani nie nove, ale napr. kolko vloziek a akych si brala? a este su treba? (este krvacate?). prsne vlozky chcem iba 1 balik, lebo mozno co ked nebudem mat mlieko ... potom aku znacku pouzivas tie vlhke utierky? a este som hladala aj po internete kozmetiku pre babatko, a take najlepsie mi pripadali znacky welleda, bioderma, saloos, nobilis talia, sudokrem samozrejme, proste take prirodne ... tam su aj olejceky liecive, ktorymi treba masirovat pri kolike a pri vetroch, ty take mas, a zaberaju? a oza, baby, aky mate prasok na pranie pre babatko? avivaz asi nie? nechcem nakupit kozmetiky na kila, uvidim ,ako riskovi sadne, ale tak po jednom trochu kupim (fakt par veci). ozaj, pisala si, ze mas tusim framykoinovu mast na uska - dierky, ale to je na predpis, nie?kukala som aj klorane, dobre tiez, ale mali tusim iba 1-2 vyrobky pre deti, nie? + ten pupik prem - tusim proti kolikam? je dostat v lekarni??ozaj, a kolko plienok spotrebujete? tak cca 3-4 baly na mesiac? alebo je dobry ze vraj holtov krem na tvaricku? buduce cca 2 tyzdne by som si chcela tieto veci uz zfinalizovat a vsetko pokupit, oprat, a zbalit sa aj hlavne ... tak ma snad este nieco napadne, budem rada, ked mi poradite 😎 😀 diky vopred!!!!!!!

juliett99
11. okt 2009

dobry vecer babulky tak ako ??
sledujete super star my ano,, heheh ale my uz sme na kompletku vystahovany k nam hore a tak tu vnasich obyvacke sedim na deke a smejeme sa ze sme jak v japonsku xixix
a idem sa aj pochvalit,, xixi my mame dnes premieru budeme spinkat uz u seba..tak som zvedava co sa mi bude snivat xixi 😀 😀 😀

svistik neries kila,, ja som pribrala 19 kil a to este som pribrala pred otehotnenim 5 kil lebo som vraj bola moc chuda, 😝 tak som zvedava kolko sa mi podari zhodit,, a pri mojom veku 32 to uz pojde tazsie ale nech hlavne ze budeme mat naseho samika, 😀 😀 😀

alexandrah
11. okt 2009

julie - gratulujem, aj k japonskemu sposobu!!!!!!! aj my ficime na superstar!!!!!!! baby su super!!!!!!! no aj ja - uz 34, tak pojdu kila dole horsie, ale aj tak sa uz teraz neviem obmedzit ... no co uz. ty uz si zbalena? a kozmetiku, masticky a lieciky pre samika uz mas pokupene? a pre seba hygienicke potreby? co beries? no inak, pravda, ja som mala pred tehu nejakych mozno 44-43 kg, ale jak som prestala sportovat, ked som chcela otehotniet, predsa len kraso, tak hned isli take 2 kila hore ... co uz, uz mi neni 20 let!!!!!!!! 😖

juliett99
12. okt 2009

alex dakujeme neva aj japonsky sposob je fajn.
No este nemam kupenu kozmetiku vsetku a pre seba veci,, nemam teraz nejako cas behat po obchodoch. xxi
dnes alebo zajtra planujem poukladam Samiho vecicky do skrine uz konecne nech mam prehlad co mame a kde mame. 😀
No a co sa tyka kil aj ja som mala 43-45kg ale podla dr som bola velmi chuda a tak mi kazal pribrat dal mi aj lieky po ktorych som pribrala tych 5 kil a ono sa to fakt podarilo a teraz ked uz mam 19 kil na sebe pri mojej vyske °156cm som fakt jak slonik a fucim jak medved. 😀 😀 😀 😀

juliett99
12. okt 2009

ozaj a dnes a mi nestihlo nic snivat.,. moc som toho nenaspala,, uz od 2 buntosim zaspala som tak okolo 5 a uz od pol 7 som hore,, neviem cim to zeby novou postelou a novym miestom?? 😒

silvuskaa
12. okt 2009

Ahojte babule🙂 Ja sa sem nemam ani kedy dostat...malemu venujem vsetok cas a ked jemu nie tak zehlim alebo upratujem a veci podobne🙂 Dnes mame ale skarede pocasie, zeby ani babie leto neprislo?
juli ked tak malinko spis aspon si nebudes musiet zvykat ked budes mat drobca🙂 Ja som ako tehotna prespala celu noc a teraz bolo tazke si zvykat vstavat 2-3 krat k malemu, ale uz je to ok. Mozno ti Samko prespi vela a nebude treba ani tolko vstavat a krmit🙂 Inak ako sa mi mate? Kwetinka? Vobec vas nestiham docitat...

suzan280
12. okt 2009

dobre ranko vsetkym buducim mamickam!!!! 😀 ja som tu nova,mozem sa pridat?

juliett99
12. okt 2009

suzan ahojky janse ze mozes,, vitaj u nas.

silvuska ved to chapeme ze nestihas,, hlavne teraz v zaciatkoch,, potom neskor ked uz budete s malym zabehnuty tak sa k nam zas pridas budeme radi.
No nato som velmi zvedava aj ja kolko a jako bude drobcek spinkavat.. 😉

kwetinnka
12. okt 2009

AAhojte tehulky, vitam novu tehulku...:o), tak sa musim pochvalit...akurat sme dosli z poradne taka mala za mesiac pribrala kilo,a narastla o 4 cm. NA tu koliku mi Dr povedala ze nech skusam rurku..aj dobre ze mi ju poradila som sa bala ze ma za jej pouzivanie zdube,ale nie.Alex pupika pouzivame pri kolike..nezdasa mi ze by pomahal ,ale aspon sa to lepsie smyka ked masirujeme a je ho dostat v lekarni.Plienky? no teraz už spotrebujem menej,už davam malej Hugiesky tie su hrubsie ako pampers newborn,to mi hned precikala a jej ritka je velmi hakliva na vlhko,s tou hagiskou mi vzdrzi aj celu noc.Dve 72ks balenia pampersiek sme minuly na zaciatku asi za 3tt cca.Utierky mam niveu,uzasne vonaju,hugies utierky si najvacsi sit aky som videla..otras...este ze sme mali len taku vzorku..keby som ich kupila tak nadavam.Detske veci periem v Lovele a davam slzu avivaze( Lenor a Silan senzitive), a nic jej to nerobi,este sa mi z nicoho nevyhadzala..a normalne plienky periem v normalnom prasku na 90C,lebo aj ked su spinave loveka nie vzdy vyperie.JA som tiz tak mala,vsetko v malých mnozstvách, prsné vlozky..som zacala tiez kupovat az teraz ked viem ze ich miniem..zatial testujem...zatial viem len tie ktore nie..a to tesco.Vlozky som mala jedny tesco...otras...tak som si už na doma kupila normalne ria alebo libres hrubsie s kridelkami,v porodnici ich bolo dost.A teraz už mam len slipovu,krvacala som tak viac tých prvých 10 dni cca.Framykoin neviem ci je na predpis mozno aj ano..ale vy nebudete mat zapalene dierky po nausnickach 😀 Clorane ma viac výrobkov,ja mam od nich doma asi 5..mam utierky,krem,mydlo,zimny krem..a ako darcek som mala detsku vonavku,ale viem ze maju celu radu.A vsetky tie co si pisala su dobre...aj nieco stoja..ale napr bioderma ma aj vzorky kremiku na ritku tak treba skusit,ja pouzivam aj ten aj Sudokrem..malej zatial nevadi nic.
Juliet gratulujem...to je super ze už ste boli vo svojom, Ozaj Daduskovi už nostek nekrvacal? už to bolo v pohode? a už si v skole zvykol?
Luka,už psychicky pripravena??vsetko nachystane.
Silvus a mliecko sa pustilo? Ako sa ma malicky? a ty? v pohodicke?A myslim ze zo zaciatku ked vstanes k malemu len 2-3 krat to nieje vela...su maminy co krmia castejsie..cim budu starsi to bude lepsie..a ako moja mama hovori..nie su dva dni rovnake..jeden den mi prespi 5 hodim v kuse iny sa na hladne brusko zobudi kazdu hodinu.

juliett99
12. okt 2009

kwetinka dakujeme..je to uzasny pocit.. byt uz vo svojom aj ked len na poschodi po 8 mesiacoch konecne sami..
a Dadus tomu sa to este zopakovalo vtedy na druhy den hned rano ale to sa priznal ze ho to tam tlacilo a tak sa sparal v nosteku.
Skola zatial fajn len ked maju daco nove tak strajkuje ze on to nevie,, ale ke sa uz do toho dostane a ide mu to tak sa tesi a dokonca aj sam chce ccitat a pisat.
dnes rano si sam vytaihol slabikar a citali sme a ked mal cas tak sme pozerali este na nove pismenko ktore asi dnes zacnu preberat a citali sme a celkom mu to aj islo,, 🙂 tak sa tesim bodaj by to tak bolo stale.

inak gratulujem ako liluska pekne rastie pani ani sa to nezda ze uz ma mesiacik,, 🙂 🙂

ozaj silvuska akde mame fotecky drobceka,,?

luka04
12. okt 2009

ahojte babky...uz sme doma z poradne....vsetko ok, boli sme aj na pasoch, aj na prietokoch...krcok v poriadku...len mam dost nizky tlak...poslal ma na interne, objednat sa na predoperacne vysetrenia...tak som bola aj tam....28 Oktobra nastupujem do nemocky a na dasli den to bude 😕 😕 😕 😅 😅
kweti...uz som pobalena, vsetko nachystane, keby ma to chytilo skor, mame mu zavolat na mobil a pride za mnou do nemocky a bude urgentna SC..
Juli..tak vy takto bacujete uz hore?? ako sa spinkalo?? 😉

alexandrah
12. okt 2009

julie - ja keby mi mal dat lekar lieky na pribratie tak mu ich oplieskam o hlavu!!!!!! 😀 tiez som drobec, 158 cm 😀 ale uz som si zvykla!!!!!!!!!§ aspon nemam problemy, ze by som mala mensieho chlapa, hehe. moj lekar nechal priberanie na mne, len povedal, ze nech mam kludne aj 60 kil!!!!!!! mne sa to priberanie nejak rozbieha teraz, posledne mesiace, tebe ako? vyslovene za tyzden teraz pol kila!!!!!!!! (no takymto sposobom budem aj tych 60 kil mat!!!), ale co uz, kaslem na to, potom zase schudnem, len organizmus neni zvyknuty na taku zataz, ale sak teraz risko najviac rastie, a brucho mam aj tak male ako v 5-6 mesiaci. 🙂
baby - vy fakt mate cas pri babatkach este aj varit a upratovat??? ja upratovanie mienim prenechat z väcsej casti na manzela, jedine, ak by babo spalo, a nebola by som aj ja unavena, inak pri mojej nespavosti a unave uz teraz asi zalomim spolu s riskom, a jedlo mi dufam aspon prvy mesiac budu nosit nasi ... alebo budeme na rozkoch, parkoch a spegetach 😝 😀
kweti - aj ja som pocula, ze huggies su najlepsie, ze ostatne precika, tak planujem od zaciatku kupit tie. dakujem za velky vypocet, dnes idem kupovat welledu, s korunami az taky problem nemame, tak radsej kupim kvalitnejsiu kozmetiku, ako potom nieco rychlo ratovat!!! inak, aj bioderma ma vlhke utierky a aj sebamed vyzeral dobre, co myslis? kamoska mala tiez niveu, tak aj po tych som pokukovala. tak to klorane som potom na internete nenasla, ale asi len treba viac trpezlivosti 😀 inak, pouzivas vsetko? ja kupim mozno olejcek (aj na telicko, aj na masaz), potom do kupela taka prisada - asi namiesto mydielka, a potom chcem taky krem s bambuckym maslom od saloos, a potom uz len ten zimny krem, kedze sa narodi v zime. ostatne az tak asi nie ... myslis, ze je to malo? potom este micelarnu vodu od biodermy, no a obrusky a take.
no ja som dnes zase zaspala o 5 rano, ked to takto pojde dalej, to sa uz asi nevyspim!!!!!! 😕 😨
luka - drz saaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!
mne sa dnes snivalo, ze mam babatko na brusku, chlapceka, ale nebol to risko (este bol v brusku), aj tak bol zlaty!!!!!

juliett99
12. okt 2009

luciuz som ti odpisala do IP..
spalo sa nic moc neviem preco som nemohla v noci spat.. takze asi ani ziadny sen nebol ☹

alex teda aj ty si taky krpcek ako aj ja,, no ja som tie lieky papala lebo po nasom skoro 3,5 rocnom snazeni uz som nevedela ci sa to vobec aj podari ,, a zadarilo. neviem ci to mam pripisat k tomu ze som pribrala ale podarilo sa.
no a co sa tyka tych plienok myslela som aj svagrina mi tvrdila ze pampersky su naj,, aj Robi vravel ze malemu daval len pampersky ze ostatne stali na prd.
tak teraz neviem ale uz mame kupene tie new born pampers a este aj svagrina mi dala asi jeden a pol palika dvojok tak ich miniem a potom vyskusam aj ja tie druhe.

kwetinnka
12. okt 2009

Najlepsie zistis ked vyskusas...ja som zabudla dat malej postolky ked sme isli domov z poradne a ked sme dosli domov mala mokre dupacky chudatko..aj a ze co jej je...pretieklo jej okolo lebo su jej trosku vacsie. Biodermacke utierky su super,ja som ich sama pouzivala este pred tým nez sme mali malu..mala som ich rada lebo nemali ten odlepovaci patent,ja som si kupila taku nadobu na to..lepsie sa to vybera a neuschnu.Tu vodu zatial nemam kupenu,olej pouzivam len na hlavicku a krk, olej z alwerde som si kupila co sa da dat do vody a ked sa mi tak zacala supat po prichode z nemocky som jej ho davala do vody. Micelarnu vodu nemam,zatial netreba. Myslim ze na zaciatok mas vsetko postupne dojdes na to co potrebujes..a kup si nejaky cajik na kojenie do porodnice,welada ma dobry,a este mam asi dalsich 5 druhov ale este som nevyskusala vsetky...to je tak ked mas doma chodiacu lekaren.No ja som s tými nivea obruskami spokojna velmi.A presne ako hovoris,radsej zainvestujem nez potom nieco liecit,ked bolo tak teplo tak sa jej urobili na spankoch take ako keby potnicky tak na to som davala calciovu mast.Prvý týzden u nas varil muz,a teraz mam cas aj piect,vcera som picnicu upratovala,ked vie babo spat,vies si veci urobit,to si len myslis ze to nebudes zvladat,budes mat szstem,neboj.

suzan280
12. okt 2009

Dakujem za privitanie! ja som dnes bola u DR. Vsetko mame v poriadku 😀 😀 😀 😀 !!! Posledny mesiac som pribrala 3kg. mala by som taku otazocku- mala by som uz prpravovat tasky do nemocnice?

Rodit by som chcela v nemocnici šaca-Kosice u Dr-a DOSEDLU. Je niekto z okolia,ktora by mi vedela poradit co do nemocnice? diky vopred!!!!

juliett99
12. okt 2009

suzas to je dobre ze je vsetko ok,,s malinkou.
no myslim ze ak je vsetko ok tak sa este ani balit nemusis,, pozri ja uz som v 37tt a este nemam zbalene nic.. 🙂 iba svoju tasku do porodnice ale pre maleho nist iba oprane ale zbalena som neni. 🙂

alexandrah
12. okt 2009

julie - aj my sme mali problemy, ale sli sme cez ivf, boli tam aj rozne nalezy, ktore urcite s vahou nesuviseli 😀 ale hlavne ze sa podarilo. no mne vsetci, co pouzivali huggies ich velmi chvalili, praveze pampersky vraj babo precikalo, a ze boli aj zapareniny ... ale sak kazde babo je ine, niekomu sadnu, ine ma napr. chudsie nozicky, a pretecie, uvidis ... keby neboli dobre, aspon mozes skusit ine 😎
suzan - vitaj!!! neboj, ani ja este nie som zbalena, ani pokupene vsetko, a to som v 33t!!!
kweti - tak som nakupila, ako vela minas tie vlhke utierky? iba ked si vonku, lebo doma vodou? alebo aj na doma? da sa kupit aj ta nadobka na utierky? v lekarni? tak este musim do dmky, lekarne, a postupne to aj bude!!!!!!§ manzelovi sa uz nechce lietat so mnou, a ked som sama, tak aspon nestresuje, ze rychlo, tak dnes som okrem masaze vybavovala ja, mala som auto, tak to slo.
julie - ja este ani oprane nemam, este chcem dokupit jednu vec, a potom sup vsetko do pracky!!!!§ (vlastne este nemam ani baby prasok!!!!!!! 😀 )

kwetinnka
13. okt 2009

Ozaj ked prasok tak aj silan ma sensitive. Tie obrusky, mam take cestovne balenie,ale pouzivam ich aj doma,dole mam len take male umyvadlo a kým sa v dome odpusti studena voda.Miniem ich asi tak ako plienok,iba ked sa velmi pokaka tak ju umyjem,ale kedze Lili sama velmi nekaka zvladne to jedna utierka.Tu nadobu som kupila s utierkami v polsku,ale viem ze pampersky predavaju aj s tou nadobou v DMke,len som este neskusila ci sa mi tam aj nivea zmestia lebo taku nadobu zohnat neviem.Chcela som sa ta opýtat nevies kde by som v BA zohnala klasicke dupacky( hore ramienka a dole pri plienke na cvocky) ale nie za 500sk v Pre deti,lebo v tých velkých obchodoch take veci aninepredavaju,a este budem potrebovat teplacky,len keby som vedela kde.
Suzan s tým Dr ti asi nepomozem,sme na to trosku daleko.A kolko si pribrala celkovo zatial,lebo teraz babo zacina najviac rast a naberat na seba tak 3 kg sa stratia.Ja ani neviem kolko presne som pribrala po 13 kg som sa prestala vazit,ale tipujem tak 15..a este mam jedno kilo navyse,aj ked samozrejme ta brusna stena nieje to co bola.
K tým plienkam,mozno ked sa narodi babo tak ma chude nozky,ale ked pribera tak maju take tucnucke stehienka,mam aj tesco,niesu zle len ich ma az po prsia 😀 ,tak ich zatial nenosi.Pampers newborn su inak tiež dva druhy...su od 2-5kg, a od 3-6kg, to som si niektorý den vsimla v drogerii, tie su dobre fakt tie prve dva tt,a ako hovoris kazde babo je ine...nie kazdy vycika 60g plienku:o)

kwetinnka
13. okt 2009

Alex niekde som videla ze si sa pýtala na tie klobuciky...no tiez som bola naivna ze to cez to bude lepsie..a najedla sa cez to raz....ide im to velmi tazko..a bradavky budes mat v pohode ak sa nauci rychlo spravne prisat..zatial ti ich nema cim pohryzt:o)

suzan280
13. okt 2009

Dobre ranko! 😎
Kwetinnka, ked som ostala tehotna mala som okolo 60kg. Potom som schudla kilo a pol. a teraz mam 65kg. Ale musim dodat,ze som vysoká 180cm,takze tie kila ani nevidno.len brusko mi rastie 😀.Co sa mi velmi paci. Adiky za odpovede!!!

kwetinnka
13. okt 2009

noo mne v takom tvojom tt zacalo rast takze j to uplne v pohodke...tak to vlastne priberas len babo..nie na seba.

alexandrah
13. okt 2009

kweti - to mas pravdu, s tymi bradavkami, uvidim!!!!§
suzan - no pri 180 cm je to v pohode!!!!!!! ked rastie babo, tak je urcite v poriadku!!!!!!!
kweti - no dupacky ... ja som kupovala jednak aj vo vypredajoch v tescu, potom od kamosky ... je aj obchod na medenej, matka ci ako sa vola, ked ides zo sturovej, tak je na chodniku napravo. a nasla som teraz jeden zasity v ruzinove, take mini obchodne centrum, maju tam kopec veci, maly obchodik, je tam aj psi salon belami ... ked chces, zistim ti adresu ... kupovala som aj v tom madarsku v KIK-u (je aj v brne). no a velke obchody. ja mam take klasicke dupacky, aj tie teplaciky... alebo skus hodit na internet, ci niekde neni aj kamenna predajna. ten obchod na kosickej je strasne drahy, aj aupark, napr. v avione je jeden novy obchod, tiez tam boli v lete vypredaje. v zime na vypredaje planujem vselikde nabehnut, a nakupit do zasoby, maleho postrazi manzel, a da mi kreditku 😀 ozaj, a aj v takych obchodoch, ako tesco napr. v lamaci, aj tam mali nejake veci, aj lacnejsie ...uz po veciach nai nekukam, mame nakupene dost, budem zase v zime 😅 inak mas super, ze mas iba jedno kilo hore, bodaj by som aj ja tak mala, len sa obavam, ze asi nikolif!!!!! 🙄 tak skusim tie nivea kuknut, kolko stoja, lebo tie bioderma cca 200 sk, a to je oproti tomu, co som videla v obchodoch - cca 60 sk docela hodne ,... mozno jednu biodermu, keby daco ...

kwetinnka
13. okt 2009

Nivea teraz bola v akcii 3 balenia a tak to vyslo okolo 60sk.Dnes som si kupila jedny babylove v DMke koli nadobe,tak vyskusame aj tie,aj plienky sme tam kupili..ved ked už mame tu zlavovu knizku:o) V tesku a v týchto velkých obchodoch vacsinou predavaju body a take cele dupacky..ale ja chcem take s ramienkami,a teplacky z tesca maju velmi silnu gumu a ked su jej trosku vacsie ze ich nema na plienke ale vyssie...tlacia.Lebo mam aj par super s hrubsou gumou.Ked budes taka dobra zisti mi tu adresu v ruzinove,alebo kde presnejsie to je ,pri com.. JA som práveze az tak vela veci nemala..postupne mi svagrina posuva..a teraz zistujem co treba.Bola som v KIK asi dva tt do zadu a vsetko mali len cele alebo velmi malicke veci,mama tam chce ist vo stvrtok tak asi pojdem kuknut.
Dnes už bola ale dobra zima..mala už napratana vo fusaku spokojna spala:o)
Idem brazdit netom..tie dupacky:o)
Dnes to baby nejak flakali:o) kde ste vsetky...

olalka
13. okt 2009

ahojte baby, ako sa tu mate? ja som tu uz dlho nebola 🙂
pozeram, ze rozoberate plienky a tak, ono fakt kazdemu vyhovuje nieco ine, ja napriklad nedam dopustit na pampersky zatial, dostala som aj balik huggiesiek a tym neviem prist na chut.
inak kwetinnka, silvuska ako to ide s drobcami? nasa je zlata, ale mavame v poslednom case vecerne revy strasne hystericke, chodime spat aj o polnoci, co sa neda utisit, je to boj. ani teraz este nespi 😒 , manzel sa snazi uspat. predtym mi aj dobre spavala v noci, prespala aj 6-7 hodin v kuse, teraz je hore ako hodinky- kazde tri hodiny a trva aj hodinu, kym zasa zaspi ☹
idem sa hadam do postele, nech aspon daco pospim. inak aj ja som nemohla spavat v tehu, ako som porodila, zaspavala som aj postojacky 😀 a akonahle sa dotknem hlavou vankusa, tak spim 😀

kwetinnka
13. okt 2009

Tak s tým spanim s tebou uplne suhlasim,len sa opriem už spim..my nastastie mame kriticku hodinku od 17: 30 do po l7 kým ideme kupat,potom sa napapa a spi..dnes spala v noci ay do pol 3 od 8.
TAk Vam drzime palceky nech sa to zlepsi...

alexandrah
13. okt 2009

kweti - a na medenej si bola? ja mam aj tie teplacky s hrubsou gumou, ani neviem, odkial, aj z tej medenej, aj som od kamosky kupila ... je to na ostredkovej ulici, taka kocka, obchodny dom (socialisticky,), je tam blizko posta, a v tom OD su coop jednota potraviny, mäsiaren, piizeria na poschodi, toto je tiez na poschodi, hned ako vyjdes zo schodov oproti ...v podstate ked ides popri martinskom(?) cintorine, tak odbocis smerom od mesta, za postou, ides smerom k velkemu parku, tam je pred OD aj parkovisko ... vcera som tam nahodou bola, prvy krat, mali tam kopec veci, nie take drahe, krpaty obchod, ale napratany vecami. v tom tescu asi treba vymaknut sortiment, ja planujem ist v zime na vypredaje. ked boli letne, super som nakupila. ja som mala najprv malo veci, ale potom kamoska predavala, tak som od nej za babku pokupila. ona ma cca o pol roka starsieho syna, tak ma bude vediet vzdy zasobit, comu sa tesim!!!!!!§
baby, ma utesujete tym, ze v tehu zaspim hned, bude stacit, aj ked risko zaspi hoc aj na hodinku, teraz nespim ani tolko ... tak ked budem spat hoc aj po hodinke, dvoch, tak aspon trochu pospim, inak toto uz mam asi ako trening. my v sobotu asi pojdeme este do ikey, dm a lekarne, uvidime, co pokupime.
olalka - to je sranda, ze najprv spala ok, a teraz place, cim to je?

alexandrah
14. okt 2009

kwetinnka - kde v BA v lekarnach (inde) predavaju tu kozmetiku Klorane? cez It mi pride draha dodavka, tak by som rada kukla osobne ...

alexandrah
14. okt 2009

ach, uz som nasla, v tescu petrzka, ta lekaren je vraj aj v klube poradcov pre detsku kozmetiku ci co, tak skusim ...

juliett99
14. okt 2009

dobre ranicko,,
ako vyspinkane?? ako inak nasa alex zas ponocovala inak aj ja som bola hore ale bola som leniva ist dole a zapnut net. tak som lustila krizovky.
pocujte babulky dnes som sa nejako zobudila a mala som podstatne dost mokre pyzamko,, jako mavala som to aj predtym ale teraz toho bolo fakt viac,, zeby mi uz odchadzala plodova voda??
malinky sa hybe aj ho citim ako sa natahuje 😉 😒

luka04
14. okt 2009

ahoj Julli...coo?? to fakt?? myslis, ze by to bolo ono?