Reklamácia obleku kúpeného v Poľsku

stefit
23. júl 2012

Poradte, chcem ist reklamovat oblek kupeny v PL, samozrejme predajca mi nedal ziadny doklad.Zabalil nam do tasky vyblednute nepouzitelne sako namiesto toho,co sme skusali...nekomentujem, aka som bola rozculena....Neviete ci sa mam obratit na policiu, ak mi odmietne vratit peniaze?Alebo ako pokracovat...

75janka
23. júl 2012

no ja by som sa tam vybrala aj s mužom a ak by sa inak nedalo - tak skusiť trochu zatlačiť alebo sa povyhrážať nejakou kontrolou alebo čo..... 😠

bodka13
23. júl 2012

@stefit keď si spočítaš náklady na dopravu + že nemáš doklad o kúpe,teda sa s tebou ani nemusí predajca baviť ,tak tam podľa môjho názoru nemusíš ani chodiť ...prídi do Nitry do nákupného centra a tu je predajňa,kde kúpiš oblek za 89€ a dostaneš k nemu ešte 2 košele s viazankou alebo pár topánok 😉

bodka13
23. júl 2012

@75janka a myslíš,že by sa zľakol nejakej Slovenky ktorá robí bububu bez bloku 😕 😀 ...robím v obchode a bez bloku o kúpe neuspejú ani u nás a môžu sa vyhrážať koľko chcú 😉

75janka
23. júl 2012

@bodka13 asi máš pravdu, myslela som , že bububu by robil ten muž, ktorého by som zo sebou zobrala..... 😀

stefit
autor
24. júl 2012

@bodka13 vdaka za radu.Cesta sa oplati, lebo chceme ist aj tak na Oravu, len som nevedela, ako na nich 😠

stefit
autor
24. júl 2012

@bodka13 ja viem, aj ja som robila v obchode, ale to , ze nedavaju bloky je chyba polskej vlady a tiez musia mat pravidla predaja aj ja trhu...

stefit
autor
24. júl 2012

@75janka v mojom pripade budem ja robit bu-bu-bu, nie chlapi v nasej rodine 🙂 🙂 tii su na nic 😉

bodka13
24. júl 2012

@stefit a ako mu chceš dokázať,že si to naozaj kupovala u neho .....a k tým blokom a Poľskej vláde : ani u nás ti bez vyzvania na trhu nedajú blok,na bloku musíš trvať najmä ty ako kupujúca 😉

ajja21
24. júl 2012

@stefit Tak niečo podobné sa stalo mamine, ale so zimným kožuchom...Kupovala ho na trhu a po veľmi krátkej dobe sa jej začal rozpadávať vo švíkoch...tak tam zašla, že sa s ním pekne dohodne, ale to sa samozrejme s poliakmi neda 🙂 skušala to kadejako, no nič...nakoniec tam ostala pri ňom v stánku a ukazovala všetkým kupujúcim čo im hrozí ak si kúpia kožuch práve od tohto ďada...nepohlo to s ním, hoci ho kadejako trhalo, ale začali úradovať vedľajší predávajúci, ktorým vlastne kazila meno...kričali po ňom, nech jej ho vymení, alebo vráti peniaze, že takto nepredajú ani jeden kožuch...no bolo to divoké. Nakoniec dosiahla svoje a dostala nový 🙂 Teraz už ale neviem, či od toho pôvodného, alebo iného predávajúceho....No netreba sa báť, ak tu máte cestu, rozhodne to skúsiť treba. Poliaci sú špekulanti a boja sa o zlé meno a o to, že by už nič nepredai. Treba sa povyhrážať, že ty tam budeš chodiť každú stredu a vo štvrtok a v sobotu prídeš aj do Targu za ním, a že už nič nepredá....Každému budeš ukazovať, čo predávajú 🙂 Veľa šťastia 🙂

stefit
autor
24. júl 2012

@ajja21 Dakujem ....no bolo to nastastie v Jablonke, ja viem, ze sa bude tvarit, ze ma v zivote nevidel..ale pre istotu si zoberiem ZBRAN , noznicky a uvidime kto z koho 😉 😉 JA sa nebojim 🙂

ajja21
24. júl 2012

@stefit Neboj sa, oni sa najviac boja zlej reklamy...skús najskôr pekne s ním jednať a ked to nepôjde tak tam stoj a každému ukáž čo ti predal...oni sú svine vychcané a boja sa toho, že o chvílu nebudú mať komu predávať 🙂 Len sa nedaj...

danyelituska2
24. júl 2012

@stefit ahoj , už mám veľa skúseností s jarmokom a nikdy si nedám aj tak pozor, najnovšie som zaplatila a odišla bez nákupu a potom som sa vracala cez celý jarmok a hladala ten stánok, aj som si myslela že mi povedia že oni tam nič nevideli a že si ma nepamätajú ale hned ked ma videli tak mi dali moj nákup 😀 , a najlepšie ked som kupovala kabelku pýtam sa že koľko za ňu a ona 14, a ja som jej dala 14 €, a doma otvorím kabelku a tam nálepka že 14 zlotych ma pyclo, akože riadny rozdiel, bola som už aj reklamovať kúpila som chlapovi nohavice a doma som zistila že jedna noha je o číslo menšia ako druhá noha, no des 😢 o týžden som ich bola vymeniť a v pohode, dalo sa, tak skús a uvidíš možno sa ani vadiť nebude treba, na jarmoku sa treba nesmierne sustrediť a všetko obkukať, aj cukríky mi predali po záruke minule, a už som si vravela že kašľem na celé poľsko vždy mám smolu 🙄