Reklamácia obuvi a vaše skúsenosti

dada1212
14. nov 2012

Možno, že sú tu už podobné témy, ale rada by som bola, keby sa vytvorila aj jedna, kde by to bolo zhrnuté a kde by ste napísali svoje postrehy a skúsenosti.
Kúpa hlavne zimnej obuvi je pre každého dosť finančne náročná a práve kvôli tomu, že tá obuv je vystavená snehu, mrazom a iným vonkajším podmienkam, tak sa často stane, že ani tá drahšia a značková nevydrží ani jednu sezónu. A ak kúpite napríklad jeden pár za 70€ a nevydrží vám ani jeden rok, tak je to teda pre väčšinu ľudí pekná čiastka.
Preto chcem vedieť, že aké máte skúsenosti s kúpou a reklamáciou obuvi, hlavne tej "značkovej" v obchodoch ako Baťa, Humanic,Reno, Deichmann atd.

svetlusska
15. máj 2016

@ythyl ja som si ich včera vyzdvihla a hneď zahodila do koša. Este ma tá priblba predavačka isla presviedcat že oni reklamácie uznávajú. A že si mám dať spraviť znalecký posudok.tak som jej povedala ci mi ho zaplati.nikdy viac

katka1981
15. máj 2016

@ythyl, nemala si ich zahadzovat. SOIka by ti poradila, aby si si na ich stranke pozrela znalcov a dala si vypracovat posudok, urcite by ti dali za pravdu a kocur by ti musel zaplatit ten znalecky posudok co si platila ty a vratit prachy za topanky. Su to hajzli, sorry. Krajsie slovo uz neviem povedat na nich. Mame rovnaku skusenost a je toho plny internet.

jeennyv
15. máj 2016

Baby naopak, ja som u johna nikdy problem s topankami nemala, nic som nemusela reklamovat nikdy, zaklopat a prave s deichmanom bol problem, neuznali nam reklamaciu, zevraj pre nevhodne pouzitie, spolocenske topanky, co ich mal moj oco, asi 5 raz dokopy na sebe, este bola predavacka drza ako papuca, ze si to mame ist vybavit s niekym co robil posudok a s nim mame telefonovat atd..podotykam miesto nejaka r.i.t v CR...no ako dakujem pekne ...vadny kus mozes mat vsade a narazis na vseliakych ludi...

svetlusska
15. máj 2016

@katka1981 nechcem mať s nimi už viac nič spoločné.momentálne mam dost starosti okolo detí kedze chodime po lekaroch.nebudem sa zbytočne rozculovat.

svetlusska
15. máj 2016

@jeennyv no možno áno pokiaľ si kupis 100€topanky.

katka1981
15. máj 2016

@svetlusska, jasne. A presne z toho tazia. Mna tak odbila jedna predajna ked som reklamovala termoobedare, neuznali reklamaciu. 2 tyzdne som volala do SOIky kym som sa dovolala, poradili, posluchla som a dostala som spat peniaze. Bolo to skoro 50 Eur, ani nevies aka som bola stastna. Hrozne okradanie ludi. Z Ciny dovezu smejdy a su si toho vedomi.

jeennyv
15. máj 2016

@svetlusska 100e nekupujem raz som mala a prave tie som musela dat na reklamaciu, ale uznali, ale niekde uplne inde....najdrasie mam z garfielda za 50....

arretha
17. máj 2016

www.john-garfield.com – nekvalitne topanky, ktore nevyreklamujete
pridavam sa ku nemalemu mnozstvu zakaznikov, ktori mali tu smolu, ze nakupili v tejto firme topanky. Nie som prva a ani posledna, ktorej sa po cca mesiaci prejavila chyba. V mojom pripade to bol zadrhavajuci sa zips. Kedze som si nebola vedoma neadekvatneho zaobchadzania, tak som sla cizmy vyreklamovat. Na predajni sa uz rozculovala ina zakaznicka, ktora reklamovala topanky 3 krat... mala tu smolu, ze sa jej chyba zopakovala vzdy na inej topanke... tato fima si dava dokladne zalezat na tom, aby sa reklamacny proces tahal zakonnych 30 dni. To iste bolo aj v mojom pripade. Nedali si namahu mi zatelefonovat, ale v 30 den mi prisiel listok z posty, ze tam mam list. No a v liste pisane, ze reklamacia je neuznana. Tak som sla s cizmami ku obuvnikovi, nech mi ich opravi. A ten vravi – ak vam ich opravim, tak ako keby som vas okradol – chyba sa zopakuje, lebo su cizmy krivo site na troch miestach. Ajhla!! Takze nie, ze moja chyba, ale VYROBNA chyba! Naozaj – pas kozenky pod zipsom bol na jednom mieste siroky pol centimetra, na druhom mieste 2 centimetre.... Tak som to sla reklamovat znovu a co asi? Neuspela som! Posudok totizto J. Garfieldu robi firma Unicer, ktora mala davnejsie spor s inym zakaznikom, ktory im dokazal, ze su prepojeni, takze kvoli konfliktu zaujmov si dali zalezat na tom, aby sa uz nedalo dokazat prepojenie – vymenili mena vo vedeni (adresu ale nie, hm...). Takze, vykrucaju sa ako sa da, su absolutne neprozakaznicki, predavaju nekvalitu bez najmensej ochoty si to uznat a zakaznikovi nahradit SKODU, ktoru mu takto sposobia. O arogantnom pristupe predavcky menom Matejcikova, ktora arogantne tvrdila, ze cizmy vidi, ze su site rovno ani nevraviac.... Takze, ak mate zbytocne vela penazi, casu, pevne nervy a tesite sa, ked vam neuznaju opravenenu reklamaciu – hor sa nakupovat do John – Garfield!!!

miaxx
18. júl 2016

@katka1981 Katka, nie je to celkom tak. Znalecký posudok si, samozrejme, môžeš dať vypracovať - stojí cca 50 eur. Ak máš lacnejšie topánky, veľmi sa ti to neoplatí. Hlavne ak si ich reklamovala do roka od kúpy. V takom prípade ti totiž predajca, resp. výrobca obuvi, predložený znalecký posudok uznať nemusí. Ak ti ho uzná, vráti ti peniaze za topánky - nie aj za posudok! Ak ti ho neuzná, máš možnosť ísť na súd, a až keď ti súd dá za pravdu, dostaneš preplatené všetky náklady vrátane posudku i súdnych trov. Ale naťahuj sa po súdoch kvôli 25-eurovým topánkam!

katka1981
18. júl 2016

@miaxx, ja to neriesim, to boli muzove topanky do 30 eur, a nikdy viac henta ifrma. A co sa tyka poplatku, tak ked som volala do SOIKy, bolo mi povedane, ze ak uznaju reklamaciu, naklady s nou spojene mi musi preplatit predavajuci.

peet2569
8. sep 2016

Nikdy viac EXISPORT !!!
Nepatrím medzi chronických sťažovateľov, ale čo sa mi stalo pri reklamácii vode odolných tenisiek MERELL MOAB GTX s vode odolnou membránou, kúpených za „akciovú“ cenu 99,99 euro v EXISPORTe v B. Bystrici, to ma už fakt vytočilo. Už len cena za tenisky 99,99 eur bola dosť vysoká, ale predavačka Exisportu ma ubezpečila, že tenisky sú naozaj kvalitné a ešte ma nahovorila k nim si prikúpiť aj spray, ktorý ich bezpečne ochráni, za + 12,99 eur. Čiže za jedny tenisky so sprejom som dal Exisportu 112,98 eura! Mali to byť super tenisky, vode odolné, so všetkými superlatívami za tú cenu a „máte na to bezpečnú záruku 2 roky.“ V Exisporte bol však opak pravdou. Tenisky som mal na sebe asi 4x, v krabici je ešte aj visačka od ceny. Tenisky sa, samozrejme, na boku dole rozlepili. Reklamoval som ich v zákonnej lehote v predajni. Predavačka pri podávaní reklamácie nevedela do počítača ani napísať moju adresu. Nakoniec sa konečne podarilo spísať reklamáciu a vytlačiť mi reklamačný protokol. Počkal som na vyjadrenie EXIsportu a na moje prekvapenie mi reklamáciu zamietli s odôvodnením, že tenisky sa rozlepili v procese užívania a ani vykonanie skúšky nepremokavosti nie je možné. To asi som mal mať tie tenisky v skrini celé 2 roky, aby sa náhodou nerozlepili. Tenisky za sto eur mohol EXISPORT v rámci zákonnej reklamačnej lehoty aspoň zalepiťZaujímavé je, že aj reklamačný protokol a aj doklad o vybavení reklamácie má rovnaký podpis tej istej panej z predajne. Paradoxne vyznieva tvrdenie EXIsportu na ich www. stránke (viď prílohu), že „zákazníkov staviame na vrchol nášho úspechu a všetkého, čo robíme.“
P. S. Videl som tie isté tenisky aj v Prahe, tam stáli na naše cca 67 eur. Chcel som však podporiť slovenského predajcu. Ale košická firma Exisport u mňa ako zákazníka skončila. Aspoň viem, že kde už nikdy nenakupovať – v Exisporte. To je môj názor a moja osobná veľmi negatívna skúsenosť EXIsportom na Slovensku.

jeennyv
8. sep 2016

@peet2569 dal si to aj na tabulu hanby na fb, ze... nic sa s tym dalej nepohlo?

balsamea
9. sep 2016

@peet2569 kolko to bolo od kupy? Pretoze do roka ti nesmu zamietnut reklamaciu bez odborneho posudenia.

mirinap
21. okt 2016

No aj ja mám čerstvú skúsenosť s J. Garfield, dala som na reklamáciu sandále po 2 mesiacoch z toho asi mesiac nosene. Najskôr im vadilo, že na bloku uz nie su viditeľné čísla a prečo som si blok neprefotila, pritom som mala zarucny list, ktorý podla zákona postačuje. Dalej ma pani pripravovala na to, že reklamácia nebude vybavena v môj prospech a aby som si vybrala iné topánky a da mi na ne 30 percent zlavu. Tak to teda nie. A strasila ma, že ak mi neuznaju reklamáciu tak si ja budem musieť dať urobiť odborný posudok. Ale podla zákona, ten posudok musí predajca uhradiť do 14 dní kupujúcemu. To už samozrejme nepovedala. Tak som veľmi zvedavá, ako to dopadne, lebo tam splietala mechanické poškodenie. Za 28 dní dám vedieť. Ale už tam nikdy nepôjdem kupovať.

mirinap
21. okt 2016
mirinap
21. okt 2016

@mirinap Musím oponovať, lebo predajca je povinný zaplatiť do 14 dni kupujúcemu znalecký posudok ak bola reklamácia podana do 12 mesiacov od zakupenia a predajca ju neuznal.

marthuska
22. okt 2016

@peet2569 okrem exisportu, garfield nenakupujte ani v A3 sport. Katastrofa. Jasne ze ked si vyberáte tenisky, vsetci vas obskakuju. Ked sa mam rozpadla teniska nad palcom (cele sitie) za 3mesiace nosenia, chcu vas odpinkat ze obuv ste zle? Nosili, ako zle, to sa nedozviete. Odborny posudok od nejakeho prazaka je diruceny naspat v predajni za 1 den aj s peciatkou, cize zjavne aj falsuju podpis, znalec im nechava ciste opeciatkovane posudky v predajni:( vysledok? Dovolala som sa znalcovi, nepriamo naznacil ze reklamacie sa vybavuju tak, ze pokial sa obuv nerozpadne naozaj preve 3 dni po kupe, tak mate smolu. Vyhraju oni, drza 20rocna standa- akoze veduca predajne vam oznami ze topanku boli nesprávne nosene a ze nech sa paci ak velmi chcete daju vam 30%zlavuna dalsie topanky- dalsie sunty. Ale zasit tie povodne ani za svet. Ved treba vytiahnut z ludi dalsie prachy. Odporúčanie: rada podporujem slovakov ale neda sa. Nakupim si bud obuv v rakusku alebo v humanic ( tam do 2 r pekne opravia topanky a su mili)

marthuska
22. okt 2016

@balsamea ako pisem, odborny posudok je tak akurat na ovievanie:(

marthuska
22. okt 2016

@katka1981 ked predajcovia su so znalcami 1 ruka:(( nemyslim si ze by niektory bol nezavisly

marthuska
22. okt 2016

Inak hmanic, reno, bata, wojas, ccc ste spokojni? Momentalne mam v ccc na reklamacii detske kozene sandalky, vsetko ok len kvietok odpadol, ze mi ho vsadia naspat🙂

cicka33
14. nov 2016

@svetlusska skusila si tu OI?? Ja mam podobnu skusenost s blbym garfieldom

svetlusska
14. nov 2016

@cicka33 nie.neskusala keďže som ich hneď aj po reklamácii zahodila.a hlavne nie som milionárka :(

cicka33
14. nov 2016

Jasne, len som bola zvedava, za informovanie oi by si neplayila... garfield totalne klame uz by sa zislo keby s tym dakto nieco urobil

svetlusska
14. nov 2016

@cicka33 co som sa informovala a pytala znamych ale aj tu na nete tak by som si musela na vlastne naklady zaplatit znacelky posudok neviem v ktorom meste a potom uz jedine sudne..prosto dotahovacka...dakujem neprosim nekupim tam uz nic.

ankabianka
11. máj 2017

Zla skusenost s predajnou John Garfield .Kupili sme si s jednou znamou cizmy,ktore sa nam pacili velmi/stali v hodnote 50 eur po zlave /konkretne v Presove/. Lenze - po chvilke nosenia /cca 10,15 minut sme mali strasne prevlhcene nohy - a pocit chladu neskutocnyy.Po vyzutii ponozky mokree-strasne.Clovek este ochorie.Nedaju sa proste nosit ani na kratku dobu a uz vobec nie niekolko hodin .Tak sme sa rozhodli reklamovat - ale predavacka v predajni sa na nas vyziapala,ze co mi vlastne chceme,ze to nie je ziadna vada,ze nam to nezreklamuju a ze mali sme si precitat,ze je to vychadzkova obuv atd.a ze mozme sa kludne stazovat aj na obchodnej inspekcii-ze nam to nempomoze.Ani sa snami dalej nerozpravala, ani sme si nestihli zapisat jej meno /ale vieme ako vyzera/-takze bude to mat este riadnu dohru.Budeme sa na nu stazovat-nenechame to len tak.Nakoniec sme boli zreklamovat v predajni Kosiciach/predavacka bola velmi mila,ochotna-klobuk dole/.Ale prislo nam vyjadrenie,ze rekalmaciu zamietaju zdovodu - ze obuv je plne funkcná.Jedna sa o modnu obuv,ktora je urcena na nenarocne a kratkodobe uzívanie a nehodí sa k dlhsej chodzi a za mokra. Modna obuv nie je navrhnutá na bezne nosenie ale uprednostnuje sa modny styl dizajn. Chapete to? - cize cizmy nie su na nosenie, ale mame dat doma do vitriny a pozerat sa na ne. Taka je nasa skusenost s touto predajnou. Ved to je taka palka na pokutu - za ich pristup a odovodnenia. Ale samozrejme piseme aj tak staznost na obchodnu inspeciu. A hlavne na tu predavacku v Presove za jej pristup k zakaznikovi.

ankabianka
11. máj 2017

nikdy viac John Garfield

cicka33
12. máj 2017

@ankabianka inak keby vam to aj dali na reklamáciu, majiteľ dielne je ten istý co j.garfielda. Cize preto aj tak po reklamácií nakoniec zdovodnia, ze si vadu človek sposobil sam.cele zle..

ankabianka
12. máj 2017

@cicka33 ved my uz mame po reklamacii,ktorá skoncila neúspesne - same protirecenie/hrozna je ta predajna John Garfield/ - ja neviem - akoby sa to dalo vyriesit/myslim tym vseobecne/

cindyy
1. aug 2017

Reklamoval niekto v protetike?po mesiaci sa rozlepuju.

gilmoregirl
21. nov 2017

@cindyy ja som včera odniesla reklamovať priamo do Protetiky 2 týždne nosené čižmičky a dnes mi už pípla sms, že reklamácia je vybavená. Som zvedavá ako zajtra tam asi zbehnem.