Reklamácia obuvi a vaše skúsenosti

dada1212
14. nov 2012

Možno, že sú tu už podobné témy, ale rada by som bola, keby sa vytvorila aj jedna, kde by to bolo zhrnuté a kde by ste napísali svoje postrehy a skúsenosti.
Kúpa hlavne zimnej obuvi je pre každého dosť finančne náročná a práve kvôli tomu, že tá obuv je vystavená snehu, mrazom a iným vonkajším podmienkam, tak sa často stane, že ani tá drahšia a značková nevydrží ani jednu sezónu. A ak kúpite napríklad jeden pár za 70€ a nevydrží vám ani jeden rok, tak je to teda pre väčšinu ľudí pekná čiastka.
Preto chcem vedieť, že aké máte skúsenosti s kúpou a reklamáciou obuvi, hlavne tej "značkovej" v obchodoch ako Baťa, Humanic,Reno, Deichmann atd.

cindyy
21. nov 2017

@gilmoregirl daj vedieť ako si dopadla.ja som ich sama zlepila ale je smutne ze 40e a taka na prt kvalita😕

gilmoregirl
21. nov 2017

@cindyy jasné dám vedieť, inak ja tam kupujem každý rok, a zatiaľ som mala len 2x problém a to už 6 rokov kupujem tam topánky na zimu. Ja som s ich kvalitou celkom spokojná.
Tieto čižmičky som malej možno aj blbo vybrala, ale tak zas po 2 týždňoch aby sa už praskala koženka alebo koža v tom záhybe akurát, tak to som tak nehcela nechať. To keby som odniesla neskôr tak mi to ani náhodou neuznajú.

cindyy
21. nov 2017

@gilmoregirl nám sa už na druhých sandáloch od lepidlá skoro celá podesva a to už po mesiaci nosenia.tak mam pocit ze začínajú tu kvalitu už zanedbávať. Predtým to nerobili kaz dýchaním rok kupujem ten istý typ len teda iné farby.

rybovich
3. apr 2018

www.john-garfield.com - Nikdy nenakupujte v predajni John Garfield!!! Je to najhorsia predajna v ktorej sme si nieco kupili. Kupili sme si 2 pary topaniek po akcii 1 (za 40eur) + dalsie za 1 eur. Dala som si pozor a opytala sa ukecanej predavacky ci plati zaruka na 2 pary, Ona ma uistila, ze ano. V priebehu mesiaca sa odlepili podrazky v jednej pare topankov. Isli sme do predajne s tymto problemom, oni nam hned povedali, ze zaruka neplati, lebo su to topanky kupene za 1 eur, a kecy predavacky uz neplatia. Ok, opravili sme ich za svoje peniaze, ale o dalsi mesiac zase sa odlepila podrazka na inom mieste. Inac povedane, hned su na vyhodenie. O rok zacali premokavat topanky za 40eur, bol aj popraskany zvrskovy material. Bola som presvedcena a zaroven zvedava ci bude platit reklamacia na tento par. Pri vchode do predajni mila predavacka povedala, ze hned vedela, ze ideme s reklamaciou (asi tento problem u nich je dost casty). Cca o mesiac prislo nam vyjadrenie, ze reklamovana vada nie je vyrobnou vadou, vada bola sposobena nespravnym pouzivanim. Teraz nastava otazka, ci aj prve topanky boli nespravne nosene az cely mesiac? No proste nikdy viac!!!

mon_soon
3. apr 2018

Mne toto povedali po 2x použití topánok, nieže po roku...topky iba do prace a spat...existuje aj stránka kde sa zbierajú na žalobu a dávajú rady ako s nimi vypiect pretože to posúdenie robí firma majiteľa značky jg...na grc, úžasný podnikateľ no...