• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Resident permit v UK. Aké má výhody a nevýhody?

5. júna 2009 
ahojte. chcela by som sa spytat, ci nahodou neviete ake vyhody a nevyhody ma rezident permit.
11. feb 2009 o 19:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zuzi to je ten formular EEA1? Ak je to toto tak to uz vybavujem zhruba rok :slight_smile: Najprv ziadna odpoved potom som to pokazila tym ze som isla osobne do ineho mesta na urad jasne v inom meste otvorena moja ziadost! A jasne ze oni si to spojit nemozu aj ked ide o tu istu vec. Ale co ja viem zide sa ti to pri vybavovani benefitov council tax benefit a tak.. neskor asi ked chces ziadat o trvale obcianstvo v UK po pat rokoch a niekde som pocula ze to mozes ukazat na hranici ako vstup do krajiny ale to sa mi zda blbost. A este sa ti to aj zide ak je tvoj manzel nie z EU a potrebuje dostat viza tu ale to sa teba netyka len mna! A jak sa vravi co mas doma to sa pocita :slight_smile: Ale ked som to ja vybavovala 10x sa ma spytal naco ti to je sak ti to netreba kedze si z EU a mozes pracovat tu nemas ziadne obmedzenia tak asi tak!
12. feb 2009 o 12:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
mne to dali na prvy krat. proste som vypisala tlacivo a oni mi poslali karticku.len neviem na co mi je. ano mozes sa s nou preukazovat v Uk ako s ID, ale to je asi tak vsetko. aj na tej colnici to plati.

a nevies nahodou kedy mozem poziadat o anglicky pas pre syna? po kolkych rokoch?
12. feb 2009 o 14:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zuzi, ako dlho ti trvalo vybavit ten resident permit? viem, ze tam treba poslat pasy a my stale mame naplanovane dovolenky na svk par mesiacov dopredu, tak neviem, ci by nam to stihli vratit kym budeme potrebovat vycestovat. vlastne o mna s muzom ani neide, lebo my mozeme ist aj na obciansky, ale mala si este par rokov musi pockat na obciansky :grinning:
12. feb 2009 o 14:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
daj si malu zapisat do pasu na 100sk a posli im obcianske. trvalo to asi mesiac.
12. feb 2009 o 15:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vidis, to ma nenapadlo :sunglasses: ale netreba im tam poslat pasy? lebo aj ked akoze uznavaju obcianske ako ID, uz sa nam stalo, ze ked manzel potreboval licenciu a poslal im obciansky, tak nam to stale vratili, ze treba nieco doplnit. ale samozrejme nikdy nenapisali ze co. tak sme asi na treti krat vymenili obciansky za pas a bolo to hned v poriadku. to su tie byrokraticke blbosti...
inak tiez neviem ci ten resident permit vobec na nieco potrebujeme, lebo zatial sme nemali problem ani pri vybavovani benefitov...
12. feb 2009 o 15:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
na benefity ho nepotrebujes. ja som ho vobec neukazovala. a pas ma tu v uk taku istu hodnotu ako obciansky preukaz. tak sa neboj. :wink:
12. feb 2009 o 19:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
myslela som na council benefit mas aj ten zuzana29?
13. feb 2009 o 17:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
nie nemam, lebo asi by mi ho neschvalili. ja uz v maji nastupujem spat do prace,takze zase sa nam zvysi prijem, a to uz si mozem hvizdat :grinning: :grinning: :grinning: o benefitoch snivat :grinning: :grinning: :grinning:
13. feb 2009 o 19:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ale ak ty nepracujes, nemas ziadnu pracu, a muz zaraba okolo 1200 libier alebo menej, tak narok uz by si mala mat. zalezi v akom meste byvas. no kazde mesto to ma inak. chod na counsil a vypytaj si appoitment s niekym kto sa vyzna v benefitoch. a ty tomu chlapovi presne ukazes kolko zarabas, a matersku atd,,, a on ti povie na co este mas narok, a kolko libier to bude. on ti to presne vyrata.
13. feb 2009 o 19:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj chtela by sem vedet kde vemu tu formu a co to znamena pleas odepiste diky
26. apr 2009 o 13:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
daj do google form EEA1 pokial chces resident certificate myslis to co potvrdzje ze zijes v uk a mas tu odpracovany rok? alebo neviem co vlasnte chces
26. apr 2009 o 13:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, mozte mi poradit, ked sa mi dieta narodi v UK a mala by som ja aj priatel, alebo len jeden z nas resident permit, mohlo by dostat moje dieta UK pas? Stale sa totiz snazim nejako obist tie vybavovacky na ambasade... vybavovanie rodneho listu a zapis do pasu...
5. jún 2009 o 08:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,poslala som ziadost aj s OP este zaciatkom aprila, cize uz 2 mesiace mi to tam zadrziavaju, sice mi poslali vyrozumenie, ze ma eviduju a na ziadosti pracuju a ze pokial to nie je nutne, nemam z UK vycestovat, ale aj tak by mam zaujimalo, ako dlho to moze trvat. potrebujem totiz podat ziadost na child benefit na druhe baby a tam chcu odomna tiez doklad, no lenze, ked tam poslem pas, budem uplne bez dokladu :unamused:
5. jún 2009 o 09:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok