Rezervácia na byt na 3 mesiace bez zálohy

kubo3111
1. dec 2014

ahojte nutne sme chceli predať byt kôli domu ,čo sme si vyhliadli ale ,realitka poradila znížiť cenu znížili sme .Našiel sa kupec ktorý povedal že to berie ale chce ešte znížiť cenu -znížili sme .Problém je v tom ,že realitka vedela, že tá cena je nízka preto lebo potrebujeme zložiť zálohu na dom .Mysleli sme že to dohodnú s klientom tak aby sme boli všetci spokojný .No teraz sme a dozvedeli že klient zložil zálohu a podpísal rezerváciu ale zálohu 2000eur.a tá zostáva v real. A to až do polky FEBRUára jedná sa o väčšiu čiastku ale čo my ? Znížili sme 2x cenu kôli zálohe a ani žiadnu nemáme a aké sú záruky že si to kupec nerozmyslí a obetuje 2000eur.Nám dá real.1000 prídeme o vyhliadnutý dom .najviac ma hnevá že už nemôžme ponúkať byt a musíme ho stiahnuť s ponuky .

cairka
1. dec 2014

@kubo3111 , fúha, u nás to bolo tak isto, záloha 2000€, pričom mne išlo len 1000€ , ale predaj prebehol potom behom týždňa (my sme už bývali inde, takže byt bol prázdny). Ale pri 3-mesačnom čakaní by som sa ohradila. Za akých podmienok môžte vy ustúpiť od predaja? Je reálna šanca, že by ste zohnali kupcu nového?

kubo3111
autor
1. dec 2014

šak to, načo on potrebuje 3mesiace a prečo sa zdráha dať väčšiu zálohu .Alebo možno dal a realitka si ich chce otočiť .Ako dlho môže trvať vybavenie úveru na byt ,keď polovicu má v hotovosti, ja nechápem tie 3 mesiace ????

kubo3111
autor
1. dec 2014

@cairka že mu vyplatíme tých 2000eur a môže nás aj zažalovať .

svetluska82
1. dec 2014

@kubo3111 podla mna tam aj realitka taha nitky. My mame s nimi velmi zlu skusenost . Vsetko sme vyplatili behom 2 dni celu sumu a povodneho majitela tahali za nos, že my to zdrzujeme. Radila by som si to preverit nejako cez majitela-noveho.

kubo3111
autor
1. dec 2014

no šak to akosi sa mi to nezdá a neverím že nám dajú číslo -môžme na tom trvať ???

ice8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ice8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eeffka
2. dec 2014

@kubo3111 co na to povedat... mali ste si 2x precitat zmluvy a ak im nerozumiete dat skontrolovat vasemu pravnikovi, vo vasej momentalnej situacii mozete suchat nohami...
my sme mali obdobny pokus zo strany realitky ( rezervacna zmluva), odmietli sme podpisat, ze pokial peniaze nebudu do 15dni na nasom ucte, byt sa predava dalej mimo nich, peniaze boli do 10