Robí niekto teraz vodičský preukaz?

nikol_l
21. sep 2022

Ahojte. Plánuje niekto začať kurz ešte tento rok? Prihlásila som sa už do autoškoly. Vyplnila prihlášku, zaplatila za lekársku prehliadku a odoslala papiere. Avšak, dozvedela som sa, že v mojej autoškole (a asi v každej) už testy budú po novom🙈 keďže končiť budem v januári a zmena má byť od 1.1.2023. Myslela som, že to platí pre žiakov ktorí sa prihlásia AŽ po Novom roku, ale už sa to dotýka aj nás, ktorí začneme na jeseň. Otázky majú byť ťažšie, z 27 na 40otazok a má byť ich aj viac čo sa týka výbavy auta a pod. Aké to nevedia ešte presne ani inštruktori🤷‍♀️ ale vraj nám to určite dajú počas kurzu včas vedieť aby sme sa pripravili. Len ma to vystrašilo, či vôbec tou teóriou prejdem😏 a nevyhodím zbytočne 870€. Ak je tu niekto, kto sa tiež už prihlásil alebo sa plánuje, prosím dajte vedieť 🙂✌ ďakujem

ladybug138
21. sep 2022

@nikol_l ja si myslim, ze ta teoria je pri vodicaku ten najmensi problem 😂

botka19
21. sep 2022

@nikol_l uffff 870 eur? To uz je riadna suma.
K otazkam sa nevyjadrim,ale vzdy boli testovnice,predpokladam ze ich vcas zverejnia.

nikol_l
autor
21. sep 2022

@ladybug138 To mi každý skoro hovorí🙈😂 neviem prečo sa jej najviac strachujem🤷‍♀️

nikol_l
autor
21. sep 2022

@botka19 No len dúfam, že bude sa kedy nato aspoň pripraviť, keď sa to už rozhodli sťažiť🙄..870€ so všetkým úplne. Je to ale dosť, to súhlasím. No od budúceho roka sa už aj tie ceny navýšia ešte viac, preto som sa rozhodla ísť do toho teraz a už to neodkladať

botka19
21. sep 2022

@nikol_l pocula som,ze vodicaky budu stat bezne okolo 1000 eur,ale zaroven som si vravela,ze pre mnohych sa to stane nedostupne. Ale v podstate s autami to uz je rovnako...Na moj som si zarobila za mesiac na brigade,aj to som mala drahsi za nejakych 300 😀 preto ma to prekvapilo,ze ufff 😀

nikol_l
autor
21. sep 2022

@botka19 No je to extrém, skoro 3x drahšie to ide byť od Nového roka 🙈 ak moji známy robili ešte za 300-350€. Niektoré autoskoly ale dávajú možnosť splátok aspoň, čo je super. Inak by to aj pre mňa nebolo reálne si spraviť.

euka210
21. sep 2022

@nikol_l svagrina dnes mala skusky v Ke...presli 2 z 9 😭...teoria nie je problem, ale jazdenie

nikol_l
autor
21. sep 2022

@euka210 To naozaj?? 🤦‍♀️😩 ale tak sú tam 3 pokusy predsa..

nikol_l
autor
21. sep 2022

@euka210 I keď ja z KE niesom, záleží aj od autoškoly a inštruktorov ako pripravia žiakov

bimbambom
21. sep 2022

@euka210 ani mi nehovor , to je zle v Ke :( ja som tak musela celú autoškolu opakovať :(

sendyle
21. sep 2022

@nikol_l no ja už mám vyše rok vodicak a už vtedy mali byť po novom testy a furt sa to odkladalo 😁

nikol_l
autor
21. sep 2022

@sendyle Kiežby to tak ešte bolo do konca roka😩 ibaže mne to už povedal inštruktor, že nás čo bude mať teraz od októbra, tak už budeme robiť po novom keďže to bude na prelome aj v roku 2023 už🤷‍♀️😂 nevadí, už keď som sa nato dala, tak to dám nech je to akékoľvek! Len som chcela, či nejaké žieňa si ho nerobí náhodou tiež v tomto období no😏.

sendyle
21. sep 2022

@nikol_l ale zvládneš to neboj sa ja som, tiež bola v tom ze idem robiť po novom lebo malo to byt už v apríli minuli rok a ja som nastúpila v novembri potom ze od januára to malo byt a skúšky som robila máji a všetko po starom. Tak so msi vydýchla. Ale každopádne držím palce 👍❤️

euka210
21. sep 2022

@bimbambom ...tak ked ich zoberu na krizovatku, kde ani raz pocas jazd neboli??? ...mne to pride divne. My sme robili s bratom v Po, sice uz daaavno, ale normalne bolo ked 1-2 neurobili, nie ze vacsina neurobi...mne to pride proste divne 🤔

fadama
21. sep 2022

@nikol_l koľko si prosím ta platila za lek. prehliadku ?
A co ti všetko robili? Ďakujem.

katka13katka
22. sep 2022

@nikol_l Robila som vodičak pred rokom, testy sa naučíš, nabifliš. Zväčša su otázky jednoduché. Toho by som sa bala najmenej😅Horšie je to v premávke, tam nevieš co sa môže udiať..na ňu sa nevieš vopred pripraviť. Určite chod do toho 👍😊

bimbambom
22. sep 2022

@euka210 veď ja to isté . Zobral ma počas špičky na ten akože kruhový pri Amfiteátri . Ale teraz robia iné veci . Také vyslovene chytáky , sú mnohí celkom zákerní .
V druhej škole som to dala na prvýkrát . Aj na skúšky som odmietla ísť poďla komisára . Ale mala som obrovské šťastie , že bol ten čo bol 🙂

nikol_l
autor
22. sep 2022

@katka13katka To máš pravdu, tam zväčša to ani nemusí byť tvoja chyba a niečo sa môže stať. Ale toho sa nebojím, bude predsa vedľa mňa skvelý inštruktor tak to hádam aj na cestách nejak zvládnem, i keď v zime to bude zaujímavé 😄🥶. Idem do toho jasné, už to nejdem rušiť keď mám všetko vybavené🙂 ďakujem za podporu

nikol_l
autor
22. sep 2022

@fadama platila som 20€ u obvodného. Hlavne teda zrak vyšetroval či dobre vidím, ak nosíš okuliare, prines si so sebou🙂, ja nenosím. A potom aj máš nejaký zdravotný problém ktorý ťa z časti nejak obmedzuje, tak mu to povieš. To je všetko

mocca
22. sep 2022

@nikol_l strachujes sa oprávnene. Naučiť sa 35 testov v každom 27 otázok, z toho sa mnohé opakujú a naučiť sa 4000 otázok, v ktorých sa pýtajú aj na také konštrukčné veci, o ktorých si myslím, že normálny vodič nemá dôvod vedieť, je o dosť náročnejšie. Nehovoriac, že tých 4000 otázok nie je nikde pokope. Začala som robiť vodičák v auguste, údajne ho možno jeden, dvaja stihnú dokončiť ešte v decembri, zvyšok má smolu a pôjde po novom. Je to nefér, veľmi ma to hnevá, lebo teóriu sa učíme "po starom", preverujú nás zo starých testov a o novinkách sa len šušká a vykrucaju sa že ani oni ešte nevedia. Každopádne, nové testy budú zostavené z otázok, ktoré sú v elerningovych testoch v jiscede. Ty už pôjdeš na istotu po novom, takže začni dokola prechádzať tieto testy, koľkokrát klikneš na test, toľkokrát sa ti vygenerujú nové otázky a získaš prehľad, ako budú vyzerať nové testy. Otázky sú masakralne, úplne iný spôsob pytania sa, ako v starých testoch. Ale dobrá správa je, že na urobenie vodičáku budeme mať po novom štyri pokusy a nie tri.

fadama
22. sep 2022

@nikol_l veľmi pekne ďakujem 😊

gabika0825
23. sep 2022

@nikol_l ja osobne nie, ale kamoskina sestra si teraz robí, no už bude koncit, budúci mesiac má skúšky. A má to po starom ešte. Čiže majú nejaké testy, ktoré si teraz cvičí, ktoré budú aj na skúškach. No o tom sťažení som niekde čítala ale vraj to má byt tých 40 otázok ale to budete musieť ísť vraj do nejakého klientského centra a tam vám bude otázky generovať počítač, každému iné. Ale zas vraj nebudú 3 pokusy, ale 4. Čiže v niecom lepšie a zas v niecom horšie.

anonymous87
23. sep 2022

Ahoj, ja si teraz robim. A tiez som bola v tom, ze pojdeme este po starom, ked sme zacali v starom roku. Avsak v stredu nam instruktor oznamil, ze sami sice uplne nevedia ako to bude, ale na 99% pojdeme po novom 🤷‍♀️ Tesim sa velmi teda 😂

gabika0825
23. sep 2022

@euka210 To je stále tak. Ja som tiež pred x rokmi bola v skupine kde presli z 12tich 4 a ja medzi nimi našťastie 😀 ale policajt bol veľmi prísny aj ja som mala na malé či sa nerozplacem pri tej jazde.

matogato16661
23. sep 2022

@nikol_l fuuuu 870e ja som robyl este za 1500 korun 🙂 ale neviem ci by som este teraz dal take lowe za to

anonymous87
23. sep 2022

@matogato16661 ja v ba 940€ so vsetkym 🤷‍♀️

matogato16661
23. sep 2022

@anonymous87 ja 1500 korun teraz cca je to 50 e 😀

anonymous87
23. sep 2022

@matogato16661 ano 😂
Tiez som sa smiala, ze ked som mala ja 18 rokov boli vodicaky za 8 tis korun 😂🙈

nikol_l
autor
24. sep 2022

@matogato16661 však aj nemôžeš preboha porovnávať ceny vodičakov ešte z XY rokov dozadu a teraz keď ide hore totálne všetko nie len vodičaky. Už lepšie ani lacnejšie to nebude✌😉

nikol_l
autor
24. sep 2022

@mocca Tak treba sa pripraviť určite🙂. Aj ty pôjdeš teda po novom? Napísala by si mi potom súkromnú správu kľudne keď to budeš mať za sebou ako to prebiehalo a či si zvládla? Ja si myslím, že keď človek naozaj chce, nenechá sa ničím odradiť a dokáže sa naučiť naozaj čokoľvek. Nejak katastrofálne to nebude, pýtala som sa aj kamaráta čo mi robí na polícií. Tak že zas obrovské rozdiely to nebudú a nech som v kľude (hovorí sa to ľahko🤣🙈), ale treba byť určite v kľude, keď si pod tlakom, stresom tak spravíš chyby aj tam, kde by si za iných okolností nespravila. Dobré je to, že to vieme už dopredu, budú nás nato isto pripravovať, bude nato aj viac času (30mim) a sú 4 pokusy. A v tom jiscede sa mi budu aj teraz dat robiť testy? Keď škola mi začína až 12.10? Nepotrebujem nejaké heslo alebo čo? A aj dobre, že to trochu sťažia, a nedajú vodičák hockomu, lebo keď vidím čo je na tých cestách niekedy a akí drblí ľudia sú za volantom tak je mi zle 🤮..Nestresujem - už to odkladať nechcem ani nebudem keď som sa nato dala🥳, lebo zas to o rok bude raz tak drahé ako teraz👌😂 teším sa, nová výzva, nová skúsenosť a pripraveným šťastie praje😉🍀. Držím ti prsty!!