Robia sa mi pľuzgiere na dlaniach. Je to dyshidrosis?

18. októbra 2017 
už dlhšie uvažujem,že sa to opýtam,kedze doteraz som neprišla na to,čo to je.

Robia sa mi na rukách - na dlaniach a na prstoch po bokoch take maličke pluzgieriky akoby -- naplnené takou lepkavou priesvitnou tekutinou . Ked to puknem tak sa to potm nejak tak rozleje do seba a dost to bolí . Potom po čase to akoby uschce a urobi sa väčšia plocha ktora je sucha a tiež to bolí. Doteraz som neprišla na to,čo je to za pliaga
11. sep 2009 o 15:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj mne sa to robieva na jar a na jeseň,potom sa mi tá puknutá koža odtrhne a zostane mi na bruškách prstoch taká rošuverená,červená zapálená kožička jemná...akoby popálené nič sa s tým nedá robiť,čakám že to každým dňom príde,vždy to mám tak 1-2 a potom to prejde

myslím že to je nejaký druh alergie,alebo niečo také,lebo ako píšem mám to vždy na jar a na jeseň už asi 5 rokov....

bol som s tým aj u kožnej,ale kedže som bola liečená na alergologií,povedali že to je z oslabenej imunity
11. sep 2009 o 16:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ja mavam pri sebe aj 5-10 malých "bubliniek" s tou vodičkou,ked do každej pichnem tak vytečie to lepkave a sa urobi akoby otvorena ranka čo fajne bolí . je to drobučka,hadam 1-2 mm ma jeden plizgierik
11. sep 2009 o 16:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja práveže nemám také malé pluzgieriky ale takú rošuverenú kožu,akoby prasnutý plizgier a to mám cez celé bruško prsta a na dlani pár a tiež to bolí ked sa odlupne ta koža neviem či je to to isté,ale ty to možeš mať aj s nejakého saponátu,aelbo prachu na pranie
11. sep 2009 o 16:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
no ja neviem,teda fakt. v rukách neperiem a na riady mám Jar,ktovie či to aj z toho.ale určite to nie je to,čo ja - podla toho čo píšeš
11. sep 2009 o 16:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Denisocka, ja to mam uplne pravidelne vacsinu roka, ide to ruka v ruke s mojim atopickym ekzemom
Ked to puknes, tak to aj boli, aj svrbi, ze? A niekedy sa ti to potom aj zapali a ta tekutina nieje cira, ale do biela, ze?
Ja myslim, ze mas na nieco alergiu
11. sep 2009 o 16:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
nevesta,moja segra ma ekzem na rukách , a ked to minule videla, teda už to puknute / mam to väčšinou po bokoch ako su klby prstov - tam to ostane take bolave, a ne a ne zahojiť sa / tak sa začala smiať a vravi,šak to ekzem. ale jej som tie gulky nevidela. tak neviem. už ani neviem akej farby okrem priesvitnej je ta tekutina,lebo to hned vitieram , a občas to aj svrbi,ale najviac to potom boli
11. sep 2009 o 16:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Jj, to bude ono, tiez to mavam po bokoch prstov
11. sep 2009 o 17:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
takže to je ekzem či alergia? a čo nato ,pomoc
11. sep 2009 o 17:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pudruj si ruky
11. sep 2009 o 17:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
čím čosi, šak neznašam suche ruky,najradšej by som si ich každy večer namastila a ruky dala ro gumených rukavíc
11. sep 2009 o 17:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
deni, nasa ema to mala, ked mala ruku v sadre, ruka sa jej potila a nedalo sa to dobre umyvat. kozna nam povedala, ze je to hygroskopicky ekzem, pomohlo zasypat septonex zasypom a zmizlo to za par dni
11. sep 2009 o 18:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mne sa to teraz prestalo robit, odkedy pouzivame na umyvanie ruk mydlo Dettol...
11. sep 2009 o 18:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Je to kozna choroba, bola si s tym u dermatologicky?
11. sep 2009 o 18:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
autor
nie nebola som myw nikde,čo je to za choroba?
11. sep 2009 o 19:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No ja som sa o tom ucila po francuzsky sa to vola Dyshidrose, da sa to liecit ale musis ist k doktorke, je to hypersekrécia, vlastne akoby si sa velmi potila...
11. sep 2009 o 19:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ale myslim, ze sa to nachadza skor na prstoch ako na dlaniach priamo...
11. sep 2009 o 19:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
latinsky sa to vola Dyshidrosis
11. sep 2009 o 19:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
mam to po bokoch na prstoch a v strede dlani tiež pár
11. sep 2009 o 19:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
myw - diky !!!! ,je toho plny net .... ešte že to nemám až take hrozne jak daktore obrazky
11. sep 2009 o 19:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak já se s tím zrovna už více než měsíc potýkám...napřed se mi to udělalo na polštářkách rukou, na 2 prstech, nebyla jsem od té odvahy, abych to tedy propichovala, ale byla tam taková tekutina, na dotyk to bolí i píchá, svědí, nevím, jak bych to specifikovala...po několika dnech se mi z toho udělala jako tvrdá suchá kůže. bylaj sem s tím u kožního, skoro se nato nepodíval, ale řekl, že je to ekzém, který já tedy mám, akortá se projevuje jinak. a momentálně bříšky prstů mám už v pohodě, ale mám to zboku prstů (jen oba dva ukazováčky) a pak na hřebu ruku.
jsem z toho docela nešťastná, nikdy jsem to neměla až teď.

myw, ty obrázky vypadají některý docela ošklivě...a dá se to vyléčit?
11. sep 2009 o 20:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nesmie sa to prepichovat, mozete dostat do toho infekciu, tym, ze to prepichnete to neodstranite...
11. sep 2009 o 20:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Kometka da, len si musis najst doktora, ktorému sa bude teda chciet...
11. sep 2009 o 20:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
tak tie obrazky su hrozne,dufam,že toho sa raz nedožijem. ja to teda nemam až take a už to radšej nebudem prepichovať
11. sep 2009 o 21:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
podla mna to mozes mat aj z jari na umyvanie riadu.skus umyvat v rukaviciach
11. sep 2009 o 21:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
mysíš bubba? no lepšie by bolo zohnať umývačku........ale fakt,boh vie z čoho to mám
11. sep 2009 o 21:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No ja mam len take mini pluzgieriky, ako spendlikova hlavicka... A ano, robi mi to aj Jar...
11. sep 2009 o 22:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
to mavam obcas aj ja, ale nastastie len par malickych a neprepichujem to - inak co som citala zbezne, vraj to nesuvisi s funkciou potnych zliaz, aj ked mne sa teda statocne potia dlane
11. sep 2009 o 23:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
No ak je dyshidroza tak suvisi aspon tak sme sa to ucili v skole, ale len lekar moze posudit, ci ide o tuto chorobu, alebo mate nejaku alergiu na nieco iné, ak sa ti to bude robit aj ked budes umyvat riad v rukaviciach tak je to ono.
12. sep 2009 o 07:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Denisocka
aj ja som sa s tým už stretla , mne sa to väčšinou urobí v lete keď je teplo. Raz, keď som bola u kožnej ale s inou vecou, tak mi len povedala, aby som si to nepraskala a ani neprepichovala neviem, prečo, či sa to potom môže ešte viac rozšíriť . len si pamätám, že vravela niečo o zvýšenom potení rúk, lebo to mávam tiež na prstoch zboka, no nie na všetkých a pár bodiek som mala už aj na dlani v strede
A ešte kedysi dávno(tak 5 rokov dozadu) mi jeden "super" kožný povedal, že to mám zo záhrady, keď idem plieť burinu a mám si dávať rukavice. Bolo mi to aj divné, lebo pár dní pred tým som v žiadnej záhrade nebola
Po lete to spravidla prejde a mám pokoj
12. sep 2009 o 14:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok