• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Robia sa mi pľuzgiere na dlaniach. Je to dyshidrosis?

17. októbra 2016 
Ahojte, ja sa trápim podobným problémom už asi pol roka. Kožná najskôr predpísala svinstvo - Belogent (kortikoidná masť) a táto mi prsty zázračne vyhojila za 4 dni. Lenže po pár dňoch naskákali nové pľuzgieriky, a prasí sa mi to ďalej a ďalej. Tak som šla znova ku kožnej a tá zo sterov rúk identifikovala zlatého stafylokoka a predpísala antibiotiká. Po prvých dvoch tabletkách som dostala dvojdňovú migrénu, tak som s tým sekla. Čo mi trošku pomáha je rastlinka ALOE VERA, odrezať a natierať, natierať, natierať, aspoň 1000x za deň. Keď mi pľuzgieriky začnú mokvať mám sprej z ALOE, volá sa to EMERGENCY SPRAY a obsahuje to neviem koľko druhov byliniek. Svrbenie mi zmierňuje prúd studenej vody. Užívam echinaceu, čistím pečeň čistcom, papám strašne drahé vitamíny, ale ruky sa nechcú vyhojiť. Vlasy si umývam v rukaviciach, nebabrem sa zo žiadnou chémiou a aj tak sa tohto svinstva neviem zbaviť. Pls, ak ste už niekto objavili zázračný liek, dajte vedieť :slight_smile:
20. okt 2015 o 12:52  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@vanesa777 ahoj, zial zazracny liek neexistuje :frowning2: viem nepotesila som ta... :confounded: skus si pozriet co zaberie prirodne na toho stafylokoka, ked ti atb nerobili dobre. ja musim povedat, ze sa mi zu tie pluzgieriki neobjavili, dost som zmenila stravovanie, sice odkedy opat pracujem, tak to s tou stravou pokryvkava...uz neni tolko casu na vyvaranie domacej :sweat_smile: :rolling_eyes: ale nastastie pluzgieriky sa neobjavili uz 2 roky. u mna to bol asi nedostatok vitaminov a mineralov po porode a dojcenim. no musis skusat co zaberie postupne a aj stravu poupravovat. este ma napadlo na dezinfekciu po prasknuti pluzgieriku by mohlo pomoct, aby sa infekcia nesirila dalej potriet koloidnym striebrom, kedze to je silny zabijak bakteri a zaroven vysusuje, tak by to aj rychlejsie malo zahojit, kedze sa kedysi pouzivalo na dezinfekciu hlbokych ran a na ich hojenie.
28. okt 2015 o 22:54  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@kukina79 Ahoj, dakujem za to striebro. Zatial dezinfikujem domacou slivovicou, ale ani to nefunguje. Dnes je to 3. den, co znova skusam antibiotika, ale pluzgieriky sa vyhadzuju uz po celych rukach. Prosim ta, ako si upravila stravu ? Som doma, takze varim a varim z domacich produktov.
Dakujem :slight_smile:
29. okt 2015 o 08:15  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@vanesa777 dala som si detox podla macingovej. viaceri to neodporucaju, ale mna to nastartovalo. hlavne sladke vylucit a bielu muku. veeeela zeleniny aj ovocie, ale nie tak vela ako hlavne zeleniny. ja som bola zavisla na sladkom a po dodrzani detoxu som to zvladla a v podstate aj teraz si spomeniem, ze som vlastnenic sladke dlho nejedla. ked sladke, tak povacsine len moje napecene, kde sa snazim hlavne pouzit ine sladisla ako cukor, napr. xylitol, alebo rozne sirupy a med. a obcas aj ja zhresim a dam si kupovanu buchtu :stuck_out_tongue_closed_eyes: musis najst pre seba co ti najviac vyhovuje. niekto neda dopustit na makrobiotiku, niekto zasena na surovu stravu a vyluci uplne maso....ale na zaciatok podla mna staci ako som pisala vyradit hlavne sladke a cukor a bielu muku a hotove produkty. potom uvidis kam vas do zavedie a ako vam to pojde :wink: a skus si este doplnat vitamnic C vo vyssich davkach, podporis aj imunitu a mozno zaberie aj na pluzgieriky, ak to je spojene s oslabenou imunitou.
29. okt 2015 o 22:13  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@kukina79 Ahojky, dakujem. Macingovu urobim hned od pondelka, je to super vec. Cecka beriem asi az moc, plus to aloe a chlorelu. Dnes mi kozna dala dalsiu kortikoidnu mast a nejake tabletky, ale Macingovu od pondelka isto. Dakujem, som tusila co napises :slight_smile:
30. okt 2015 o 20:21  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@vanesa777 C-cka nikdy nie je dost :wink:
30. okt 2015 o 22:35  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahoj vsetci, s rovnakym problemom. Chcem sa pochvalit ze moje utrpenie sa po viac ako pol roku skoncilo :slight_smile: . V Bratislave som objavila koznu lekarku, na slovo vzatu odbornicku, milu, prijemnu, prosto uzasnu. Teta pozrela na rozmokvane ruky plne svrbivych pluzgierov a vedela hned. Predpisala tabletky Dasselta, Belogent pozor ale krem (tiez obsahuje kortikoidy ale vraj vo velmi malom mnozstve) a krem na ruku Lipobase Repair-tento bez receptu. Po tyzdni prisli prve zmeny - pozitivne konecne. A dnes po dvoch mesiacoch mam rucky stabilizovane a mozem konecne fungovat jak sa na maminu patri :slight_smile: . Lekarka mi dodatocne odporucila P.O.L. krem ten je urceny na zimne obdobie, ruky menej trpia pri prechodoch z tepla do zimy a opacne. Ten bol drahsi stal cca 12 eur a tiez je bez receptu. Stale som v procese liecby, pouzivam mydlo pre atopikov, jedina chemia ktorej sa dotykam je bylinkovy sampon. Riady, namacanie pradla, okna vsetko robim v rukaviciach. A este, v prispevkoch vyssie som uvadzala ze sa mi v tych otvorenych ranach objavil zlaty stafylokok. Neverila som ale zabral ze plazmovy generator. Sedela som asi hodinu a pol v miestnosti s nejakym cudnym zariadenim, ktore vysielalo nejake vlny. Stalo ma to 30 Eur ale rany sa krasne vyhojili aj bez antibiotik. Urcite nechcem tymto prispevkom robit nikomu reklamu. Neuvadzam mena ani firmy. Len som sa chcela pochvalit ze liek na toto svinstvo existuje v podstate velmi jednoduchy. Vsetkym vam prajem vela uspechov pri liecbe :slight_smile:
14. jan o 20:38  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Rada by som niekomu pomohla. Tiež sa mi robili takéto nepekné svrbivé vyrážky, ktoré boli najskôr ako drobné bodky, potom prešli do svrbivej suchej kože. Pozerala som linky tu v diskusii a vyzeralo to presne tak. Trápilo ma to takmer tri mesiace, začalo mi to v strede dlaní a pomaly sa tiahlo dolu po dlaniach na palce, na jednej ruke aj smerom hore na prsty. Už som bola rozhodnutá navštíviť kožnú a napadlo ma to natrieť KRÉMOM S RYBÍM OLEJOM, ktorý som používala na natieranie zadočku detí. Je to krém asi za 2,70 z lekárne a mne to asi po 2 týždňoch zmizlo
15. jan o 14:42  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
Ahojte mám podobný problém 2,5 roka bojujem .....minuly týžden som bola u dr hemzu a skutočne pomohol uvidím ci sa ekzém nevráti zatiaľ to je super ....výborný doktor naozaj meno zázračného lekára ma oprávnene
6. sep o 08:14  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Mam tento problem uz 5 rokov a este mi nic nepomohlo, a to som vyskusala aj nemozne, netrpim alergiami a zacalo sa to az po 1porode. Mam lepsie a horsie fazy ale inak uplna katastrofa a to som presla asi 500 koziarov v De.
6. sep o 20:53  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Tak isto aj ja dlhodobé trápenie sa ....... X kožiarov všetko na ho ....o ...... Ja len Radim ako pomôct môžeš nemusíš skúsiť mne pomohol uvidím na ako dlho ale je to kapacita skús prečítať recenzie a to som cestovala k nemu z ba do Bojníc no oplatilo sa ....... Aj dieťa mi liečili vo veľkom a on pozrel a hovorí že ma normálnu pokožku

@saska.t
7. sep o 12:22  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
no mne sa to ukazalo tri dni dozadu riadne. a boli to, stipe ma to, svrbi ma to. zajtra idem ku koznej, dnes som sa nedostala. ma ide slak trafit z toho.
17. okt o 19:37  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Tvoj príspevok