Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Rodostrom - spoznaj svoje korene

pia22
29. jan 2013

Ahojte, zakladám túto tému pre vzájomnú pomoc pri tvorbe Rodostromu a všetkého čo s tým súvisí. Ja osobne sa chystám do toho čo najskôr pustiť, robím to pre seba, ale aj pre moje dieťa, aby spoznalo aspoň takouto formou svojich predkov a príbuzných🙂 A budem rada, keď na to nebudem sama a pripojí sa ku mne čo najviac mamičiek s podobnou aktivitou 😉

katymi
29. jan 2013

Ja som sa pustila robit rodokmen cca 4 az 5 rokov dozadu. Kedze stari rodicia z ocinovej strany nezili, snazila som sa skontaktovat s jeho surodencami. Zial, ochota od nic nebola a pokracovat sa mi nedalo, kedze som uz vyuzila vsetky dostupne zdroje. No druhej strany som sa pustila o co si skor a velmi mi pomohla aj stranka www.picasom.com. Da sa tam vsetko nahrat. Najlepsie je , ked zistis, ze s niekym s kym si kamoska, po nejakom kolene si aj sesterka. 🙂

veronikabb
29. jan 2013

@pia22 toto vyzera na dobry napad 🙂 🙂

pia22
autor
29. jan 2013

@katymi super, ďakujem za info, možno sa do toho pustíš znova a dotiahneš to 😉 A ako si na to chcela ísť, čo sa týka zapisovania? A kde si hľadala info? Bola si v archíve? Na nete sú rozne predlohy a návrhy, neviem čo vybrať, či doňho zahrnúť len priame pokrvné príbuzenstvo /rodičia, starí rodičia..../, alebo aj širšiu rodinu. Radšej by som spravila niečo, kde by som zahrnula všetkých pokrvných príbuzných,ale neviem prísť na tú formu 😒 Inak, to s tou sesternicou som zažila aj ja, po rokoch priateľstva sme s mojou veľmi dobrou kamarátkou zistili, že sme sesternice z 2. kolena 😵
@veronikabb ideš do toho? 😀

veronikabb
29. jan 2013

@pia22 sla by som ... len ako 😖

katymi
29. jan 2013

@pia22 pri pokuse cislo jedno, som vychadzala co mi starka povedala (neskor sa chytil toho aj ujo a to uz nabralo iny spad - jeden znamy mi vylustroval na osoby , ktore chybali na policii. Jeho finalna verzia je na spominanej stranke a mozmentalne je urobena nim este jedna stranka, kde vacsina rodiny priklada foto ). Pri druhom pokuse som chodila za ludmi , ktori este zili, taktiez som navstivila aj matriku, lenze info mi nedali a potom aj kamoska sa chytila robit a nakoniec sme zistili, ze sme rodina. Ja som robila sirsi rodina aj. 🙂 D

jania023
29. jan 2013

zaujimave len ako pozistovat vsetky informacie ked nemate pristu do matriky ci policie

bubbles
30. jan 2013

@pia22 brat prave robil na vyske vyskum, takze viem naisto, ze sa da dostat k mnohym informaciam...
v prvom rade Ti odporuca zohnat knihu o geneaologii, aby si vedela, do coho ides, co mas hladat, ako sa co vola.. to nie je len nakreslit si najblizsiu rodinu do stromceka.. podla Tvojho prispevku sudim, ze chces nieco poriadne..
spisat si najblizsiu rodinu, koho poznas - mena, datumy narodenia, umrtia, svadby..
na matrike, kde zila najväcsia cast rodiny, zistis dalsie udaje, zistis, ako to tam chodi.. dostanes sa do istej hlbky, sirky..
dalej sa da zistovat v statnom vedeckom archive, su v Banskej Bystrici, Nitre a Prešove.. tam sa treba telefonicky alebo mailom dopredu ohlasit a oznamit, koho asi chces hladat v archivoch.. hladat mozes len svoju rodinu..
podla viery sa da tak isto hladat.. na rim-kat. fare maju zaznamy tak do 16. storocia
no a internet.. mormoni spracovali skoro cele SK (okrem BA), ale mas tam nazvy obci aj po nemecky, madarsky... to je ten prvy link..
takze ak sa na to das, mas pred sebou dlhu cestu, ale stoji to fakt za to 🙂 inac, myslim, ze ratas s tym, ze niekde mozu ziadat nejake poplatky 🙂
takze linky, ktore Ti mozu pomoct:
https://familysearch.org/search/image/index#uri...
http://style.hnonline.sk/c3-57279090-kT0000_d-v...
http://serbak.blog.sme.sk/c/318269/Patranie-po-...

medovka14
30. jan 2013

@bubbles normalne si ma navnadila 🙂 ja som sa pokusala zostavit rodostrom rodiny, ale vzdy len zaklady som mala hotove 🙂 dik

pia22
autor
31. jan 2013

@jania023 pozri vyššie 😉

@bubbles ďakujem veľmi, veľmi, veľmi, idem všetko prelúskať 😉
@lucik194 ďakujem pekne, zbežne som to už pozrela, určite sa k tomu ešte vrátim, veľmi zrozumiteľne a pochopiteľne napísané 😵

pia22
autor
31. jan 2013

Ja začnem určite zisťovaním u príbuzných, pozisťujem základné informácie a objednám sa do Štátneho archívu a myslím, že sa to bude ďalej odvíjať samo /to som optimista, čo 😀 /. A medzitým budem študovať teóriu, aby som vedela, ak to zložiť na papier a pod., lebo v tom veľmi jasno nemám 😀

marryma
31. jan 2013

táto téma ma už dávno zaujíma...myslíte, že by sa dali zistiť príbuzní aj v zahraničí? ...a dievčatá poznate aj program, kde by sa dal vytlačiť rodokmen, myslím ten strom?

pia22
autor
31. jan 2013

@marryma musíme hľadať, určite niečo také na nete existuje 😉

veronikabb
11. okt 2013

Tu začni písať odpoveď...

Odošli