Rozbitý ortuťový teplomer

palmi442
30. apr 2020

Ahojte všetci.Včera som rozbila ortuťový teplomer v izbe na podlahu okolo steny. Na posteli som mala poukladané oblečenie. Ortuť som povysávala,vyvetrala som tak 1 hodinu keďže som bola chorá šla som spať na posteľ. Večer keď som si šla ľahnúť tak som ešte prešla s baterkou a keď som ešte ortuť našla tak som ju povysávala. Ráno keď som sa zobudila tak som som ešte okolo steny našla malé časti ortuťe. Oblečenie som vytrepala na podlahu. Prezerala som aj posteľ a perinu s vankúšom. Bojím sa že ešte ortuť je v izbe. Čítala som na internete že ortuť je veľmi nebezpečná a škodlivá. Mala som v pláne že ta izba bude pre 6 ročnú dcéru. Ako sa mám uistiť že ortuť tam nieje? Mohli by ste mi nejako pomôcť? Ďakujem ak mi pomôžete.

simca06022011
3. máj 2020

Ja už fakt nechápem z čoho všetkého dnes ľudia majú takéto hysaky... Kolko takých teplomerov sa rozbije a rozbilo a neevakuju sa kvôli tomu byty. Poriadne uprac izbu a nemajú sa tam kvapky ortute kde objavovať... Btw ešte sa ortutove teplomery dajú kúpiť??? Ved už sa nevyrábajú roky..
A k likvidácii: ortuť patrí do nebezpečného odpadu, má sa pozbierať zavrieť do niečoho dôkladne (napr pohára) a odovzdať nakoľko kontaminuje odpad, pôdu, vodu..

lily14
4. máj 2020

Je to malé množstvo! Len nevysavat tak sa to rozšíri do vzduchu ešte viac,iba pozametať! Aj mne sa to stalo volala som na toxikologické hh ,že ortuť je nebezpečna na pluca ani nie ked ju zje!

palmi442
autor
5. máj 2020

@simca06022011 da sa ešte kúpiť na Ukrajine

simca06022011
5. máj 2020

@palmi442 samozrejme, niekde na svete sa dajú, v EÚ nie. Treba takéto bezpečné veci kupovať a dovážať 😂 a potom evakuovať byt a mat paniku.

zana45
5. okt 2022

@eliska13
@eliska13 ahoj a kefy si rozbila tie dva teplomera podarilo sa ti pozbierať vsetku tu ortuť

lenrol001
17. jan 2024

@palmi442 veď v socíku všetci sme mali zopár ortutovych teplomerom iné neboli a žijeme 😁