Ruže. Rady a dobré nápady

helenkasabinka
31. máj 2009

🙂

ahojte je tu niekto kto tiez oblubuje ruže? ja ich mam velmi rada,najviac sa mi pacia v zahrade.....

bola by som rada ak by sa niekto pridal do tejto temy a popisal somnou,popripade mi poradil co a ko s nimi..... 😉

vinka
31. máj 2009

No ja mám tiež velmij rada ruže.Lenže nemám záhradu tak asi vela neporadím. 🙂 Ale zasadila som do kvetináča nízke ruže svojej svokre.A začali mi rást už v zime.Tak som zvedavá či zakvitnú toto leto. 😉

maruschka
31. máj 2009

ja milujem ťahavé ruže-mám krásnu ružovú a takú červenú ako tmavý zamat..idem si vysádzať ešte krásnu žltú a kúpila som si aj oranžovú..Tie prvé dve majú už 4 roky a už ich mám vytiahnuté na balkónovom zábradlí a ešte pôjdu predpokladám-sá nááádherné-majú asi 3 metre..Moja mama má kráásnu žltú-fakt nenormálne veľa kvitne, krásne vonia-za 3 roky jej vyrástla na 6 metrov a ťahá sa ďalej..

Starostlivosť? Hneď ako odkvitnú odstrihnem to, čo zostane obschnuté..Začiatkom mája postrekujem proti voškám-aj cez leto, aby mi tie vošky nepokazili nerovinuté púčiky ruží..Asi 3-4x za sezónu ich hnojím KRYSTALONom-normálne rozriedim do 10 litrov, vedľa koreňov urobím plytkú jamku a nalejem..Potrebujú polievať každý večer /netreba extra veľa vody-pod každú dávam 10 l/, aby udržali čo najdlhšie kvety. Na jeseň im zostriham spodné vetvičky, aby sa na jar ťahali do výšky a nie do šírky.. 😉 😉 Ale určite ju nezostrihávam celkom, len jej odstihnem spodné a suché časti, pripevním vetvičky o reťaze /reťaze sa ťahajú z hriadky a sú pripevnené o balkón/ a hotovo..Žiadna veda 🙂

helenkasabinka
autor
1. jún 2009

vinka 😉

marus......tak jej mas krasne kvietky...ja som s pestovanim zatial len zacala a vcera som si priniesla dalsie stepy krasne zltej akoby citronovej ruze a je cajova nadherna 😵

moja svokra ma nadherne rozne ruze tak si chcem od nej podnasat štepa a posadim,dufam ze sa mi chytia vsetky-na jesen som sadila nejake štepy ruzi a vobec sa mi nechytili,aj ked som ich dala pod pohar a nic ☹ tak som bola z toho smutna....mozno mi moja mamina dala zle štepy slabe ☹

glascat
23. nov 2012

@helenkasabinka Určite Ti nedala zlé štepy.... Ja mám takú skúsenosť, že pod pohárom sa chytia iba ruže, čo som zasadila koncom júna, z prvých, čo zakvitli... Ostatné sa mi buď nechytili, alebo v zime vymrzli.

slawana
9. júl 2016

ahojte baby otvaram temu o ruziach...idem si zacat pestovat ruze lebo ich mam velmi rada...prosim niejake skusene baby ktore mi poradia ako sa starat o ruze...momentalne mam ruze na kmeni. poznate ju?