Rybka bojovnica

martija
5. okt 2013

Kedze som tu na fore trosku viac doma ako na inych a je tu moznost aj volnej diskusie poprosim o rady, ak by mi niekdo mohol pomoct. Ide o rybku, a hladala som aj na prof. forach zameranych na rybku,ale tam uuuuplnym zaciatocnikom neradia, kedze su to profi,tak zakladne veci uz akokeby sa tam ani nespominali. Ja mam tuto rybku, dotrepal ju manzel a bolo. Spominalo sa na diskusiach,ze zabehnutu vodu z akvarka treba,to je ako co??? No nasa rybka chuda uz je zabehnuta z vody z vodovodu a ani odstata nebola. Teraz som dala vodu odstat,ale ako dlho treba? staci hodinu,alebo den?? Vobec netusim. A co s riasami,ktore sa mi robia na skalkach? A vymena 90% vody,to ako co? to mam zobrat tu vodu spinavu v ktorej je teraz rybka a dat ju tam naspat s cistou? Boze pomoc,je mi luto toho stvorenia,ked uz je tu, prosim hociaka rada mi pomoze. Vopred dakujem.

zena77
5. okt 2013

Ahoj - no mali sme ju doma, pokiaľ syn nedotrepal domov rybku od kamaráta tá bola chorá a skapali obe.... ☹
ale pár rád aby si teda vedela čo s ňou Ti môžem poskytnúť 🙂 lebo podľa nich sme mali aj my tú našu celkom v poho...
1. voda - stačí z vodovodu - odstáta tak 1-2 hodiny 🙂
2. keď ideš čistiť akvárko - rybku naber s pohárom a teda aj trochou vody priamo z akvária ( to je tých 10% ostatných 90 % vyleješ)
3. kamienky šitre alebo aj čo máš v akváriu iba poriadne opláchni od rias, takisto vyčisti akvárko,
4. akvárko máš čisté daj tam kamienky a čo si tam mala a pozor - ! trošku ale iba trošku posoľ vodu ! soľ slúži ako dezinfekcia -nemusíš sa vôbec báť,
5. teraz tam rybku šupni aj s tou vodou z pohára,,,,
6. keď budete krmiť -tak ju krm len pár zrniečkami - radšej menej ako viac -nakoľko rybka zja máličko a zostatky krmiva dosť znečisťujú vodu........
uvidíš že si zvykneš a ryba tiež - bude sa tešiť keď Vás zbadá - je to nenáročný tvorček ....
tak prajem veľa radosti 🙂 Anna.

astika
5. okt 2013

Tak my sme mali bojovnicu minuly rok a zdochla, resp. sme ju splachli (dcera ju chcela pochovat, dost zle to znasala, tak som povedala, ze takto sa dostane do Dunaja), starostlivost bola nenarocna, ale... Ryba musela byt asi chora, kupili sme ju v chovprodukte a postupne jej rastlo brucho, chuda, dcerka hladala na internete a vyguglila, ze ma vodnatielku, to brucho bolo obrovske, som sa bala, ze praskne a rozleti sa v akvarku. Jednoducho, chora. Stalo ma to par desiatok eur, vselijake kvapky a blbosti do vody. My sme este do vody davali na odvapnenie take kvapky na neutralizaciu vody. Bojovnica je krasna rybicka, ale po tejto skusenosti nikdy viac. Cest pamiatke, Fredy!

nikka2610
5. okt 2013

Ahojte,tiež som toto stvorenie dotrepala domov...musím jej meniť vodu každé 3 dni,začne jej tam plávať taký sliz v celej vode,nie len na vrchu a na hladine pena.môj muž tiež povedal,že je asi chorá...neviem.mám ju v takom okrúhlom akváriu bez kyslíka a rastlinky (musí to mať?) Už raz som mala takú rybku a nebol s ňou problém.Poraďte mi prosim

aliza
5. okt 2013

@martija neviem, aka je to ryba, my mame len zlatu rybku 😉...ale v predajni nam povedali, ze pred kupou akejkolvek rybky treba pripravit akvarko aspon 3 dni dopredu. My sme davali do vody aj take kvapky na vodu z vodovodu, proti chloru....po 3 dnoch sa nam akvarko zahmlilo, niesli sme vodu na rozbor, nebola dobra, tak sme vymenili asi 4l zo 14l akvarka, dali tam zase tie kvapky a cakali dalsie 4 dni, kym sa voda upravila. rozbor bol dobry a az potom sme mohli kupit rybku. Teraz menime vodu raz tyzdenne, vyberiem tie 4l a naspat nalejeme z vodovodu aj s tymi kvapkami proti chloru a to je vsetko. nemame ziadne riasy, voda je krasna, cira a rybka zatial ziva 😎

sinda2210
5. okt 2013

ja som kedysi chovala ryby, vsetko sa da kupit v chovprodukte. v akvarku musi byt odstata voda, ten chlor jej nerobi dobre. daju sa na to kupit kvapky a tiez aj proti riasam. treba mat aj filter, voda sa cisti a ryba ma kyslik. nie je to vobec zlozite. a voda ked sa meni, znamena, ze treba odpustit z tej, co je v akvarkua a jemne doliat odstatu. kamienky sa vobec nevyberaju, cim viac zasahov do akvaria, tym skor ta ryba moze zdochnut. tiez treba davat pozor na teplotu vody, nie kazda ryba znesie studenu. esteze doniesol bojovnicu, to je nenarocna rybka, nie je to nic zlozite. treba si precitat stranky venovane akvaristike a je to. pekny den 🙂

zena77
5. okt 2013

áno kvapky do vody ku bojovnici - tie sme kúpili s akvárkom ...

martija
autor
5. okt 2013

@nikka2610 tak som co to poguglila a vraj rybicky by nemali ma okruhle akvarko (netusim preco) a tie bublinky mame aj my, dozvedela som sa,ze tak samcek stavia hniezdo pre ikry, len neviem preco ,ked tam nema samicku 🙂

martija
autor
5. okt 2013

dakujem za rady, uvidime, ci nam tiez neodplava do dunaja 🙂. Vraj existuju akvarka ktore netreba cistit,alebo len malokedy, len nechcem zatial investovat. Vraj bojovnice sa rady schovavaju,tak sme jej tam supli skalky, a je pravda,ze sa rada zasiva.Tak hadam vydrzi v tej nasej divej rodine 😀

maca_p
5. okt 2013

nasa bojovnica preziva v 5 l zavaraninovom pohari, bez okyslicovacieho zariadenia a bez kvapiek... vodu menim raz za 1-2 mesiace ☹ . mala by som castejsie... pri vymene vody nenechavam odstat, rovno ju supnem do cistej vody. manipulujem s rybkou s naberackou. mame uz druhy kus. ten prvy posol chvilu na to, ked pri cesteni zavaraninoveho pohara ju dieta v kompotovej miske cakajuc na vycistenie pohara zmaglo.
viem, cele zle, byt predavacom, tak si nepredam ziadne zviera. preto bojovnica musi stacit na dlhe a dlhe roky. 😲
tak ale 2 rybky na rok je stale pomerne lacna zalezitost a mame startovacie zvieratko. 😉

lucia1999
26. apr 2014

Dobrý deň. Práve som si kúpila rybku bojovnicu a nenechala som odstát vodu možno 5 min max vadí to moc?... A čo má radšej granule alebo vločky? Čo je lepšie?

lucia1999
26. apr 2014

a ešte by som sa chcela spýtať či má rada tmu alebo svetlo? Lebo mám akvarko s lampičkou tak či ju mám na noc nechať svietiť alebo nie?

maca_p
26. apr 2014

@lucia1999 nepotrebuje nic. ani okyslicovac, ani svetlo, ani profi akvarko...
akurat si citam, ze 5.10.2013 som sem pridala prispevok a ryba nam furt zije 😀
neodstata voda, cervene granulky a 5l zavaraninovy pohar. a zije 😉

martinkabe
30. máj 2014

Ahojte, ja mám tiež bojovnicu. Je to nenáročná ryba. Stačí ak jej dáš na dno nejaký piesok, kamienky, zasadíš jednu rastlinku, napustíš vodu (pokojne i z vodovodu - prežije), ale je lepšie, ak napr. dve hodiny odstojí - aby sa vyparil chlór. To je všetko.. Netráp sa žiadným zabehnutím. Jesť jej dávaj granulky, ja jej dávam 3 - 5 granúl denne /obdeň, ako vyzerá hladná :D - lebo občas jej dám a ona na ne kašle 😀

a toto je dobré video k bojovniciam

https://www.youtube.com/watch?v=ggTCvgx2LFI
martinkabe
30. máj 2014

@nikka2610 ahoj, tá pena je v prírode určená na hniezdo, lebo bojovnica - samec stráži ikry.. je to ok ;)

nikka2610
30. máj 2014

@martinkabe ahoj,ďakujem,ale už je po nej...neviem prečo :/

martinkabe
31. máj 2014

To ma mrzí, možno slabší jedinec :(

damian100
30. okt 2014

Čaute.Mohol by mi niekdo dať rady?Chcem si kúpiť Bojovnicu.Lenže neviem či potrebuje filter alebo nie.Niektorí mi hovoria že potrebuje filter a druhí zas že nepotrebuje. Dík 🙂

dudka25
2. feb 2015

Voda v akvarku sa zabehava minimalne 4tyzdne zo zapatym filtrom.Na zaciatku sa dava iba strk zive rastliny.A ryby by nemali ist do okruhleho akvarka bo im sibne....

maca_p
2. feb 2015

@dudka25 ako sa prejavuje sibnutost u rybiek? 😀

dudka25
2. feb 2015

To presne neviem,len idem si kupit akvarko,tak so si citala zopar tem,aby som vedela co a ako.Jedina vhodna ryba je zlata rybka,vraj.

simonkasofinka
30. apr 2015

Dobrý deň, mám rybu bojovnicu a 2 malé rybky dúhovky, ktoré sú vraj čističky. Ja sa v rybách nevyznám. A tieto ryby sme dostali. Chcela som sa opýtať, že stále zakalujú vodu a robia bublinky čo to znamená.Ďakujem

bojovnicaaa
8. aug 2015

Ahoj mám bojovnnicu 😀 Poradíte mi ako so o ňu mám starať...Ďakujem 🙂 🙂 🙂

juja01
28. júl 2016

viete mi ,prosim poradit?? mame bojovnicu,stale robi hniezda a uz samice bojovnic nevladzu s nim drzat krok,tak ho jedna tak dohryzla,ze ma cele plutvy dotrhane,hlavne vrchnu,viete ako mu s tym pomoct?? zahoji sa mu to same?? dakujem za info,ak s tym a niekto skusenost 🙂

malej_rojko
16. sep 2016

Ahoj, mám rybku bojovnicu ale už neviem presne ako dlho.. Priznám sa, už pár týždnou má " zleptaný " chvostík.. Čo znamená, že ho nerozostiera. Neviem čo je to s nou.. Možno že akvárko čistíme občas alebo neviem, hladala som aj na nete ale nič také som tam nenašla. Môže mi prosím niekdo poradit čo s nou..? 😊

juja01
16. sep 2016

@malej_rojko spytaj sa v chovprodukte,chodim tam so vsetkym,ked neviem nic najst a vzdy mi poradili

jojko677830888
29. feb 2020

Ahojte, chcel by som začať chovať bojovnicu. Povedali by ste mi ako sa mam o ňu starať ake akvárium jej mám kúpiť čo tam potrebuje či potrebuje filter, okysličovač, filter. Proste všetko čo mám robiť. Ďakujem

zuzandela
2. mar 2020

@martija prosim nepanikar,zalezi od akvaria ake ma,ak je to obycajne betarium male,bez filtra a ohrevu,treba vymenit a vodu a vycistiti betarium raz tyzdenne,zakazdym premyt strk a dekoracie v horucej vode,odstat vodu nenechavat,chlor to neodstrani,je to omyl o ktorom nevie vela chovatelov..nato su urcene kvapky na upravu vody,ak si nevies rady,kludne zajdi do chovatelskych potrieb,kde ti isto personal odpovie =)

zuzandela
2. mar 2020

@nikka2610 sliz nie je sliz,ale hniezdo ktore si samec bojovnice stale vytvara a vodu davat nikdy nie studenu ani horucu,vlaznu

martija
autor
3. mar 2020

@zuzandela si zlata ďakujem, ale ta rybka už dávno nie je a vzdali sme to celkovo. Diskusia bola založená dávno. Ale aj tak vďaka za ochotu pomôcť.