Šaty na svadbu ako hosť

icegirl
10. aug 2017

ahojte žienky 🙂 v septembri ideme s priateľom na svadbu jeho najlepšieho kamaráta, svadba bude veľká, honosná, cca 200 ľudí. Prikladám foto šiat, ktoré som si vybrala, mám ich odskúšané, sedia mi ako uliate. Chcela som len poznať názor z pohľadu inej ženy, či nie sú prestrelené, alebo naopak či je v poriadku si na takýto typ svadby vybrať práve tento typ šiat. Veľmi pekne ďakujem za všetky názory 🙂

dominika6
10. aug 2017

@icegirl sú super,neváhaj

korpiklaanka
10. aug 2017

krásne...

kviettky
10. aug 2017

Do takych siat musis byt fest opalena,inak ti vobec nevyniknu.zvolila by som inu vyraznejsiu farbu.

libawet
10. aug 2017

@icegirl mne takéto šaty vždy pripadajú ako konkurencia neveste.

deniky
10. aug 2017

Kľudne by som si ich ako hosť dala ☺ Pokiaľ niesu biele tak kľudne 😉

korpiklaanka
10. aug 2017

Ja som mala svadbu pred tromi mesiacmi. Vôbec by mi nevadili. Sú krásne.

Ja som však napríklad všetky ženy poprosila, aby neprišli v červenom. To bola naša popolnočná farba. Okrem jednej slečny to všetky dodržali a nemali s tým problém. Ona to ale urobila naschvál. Nie preto že by iné šaty nemala len si tým riešila svoje komplexy starej dievky.

Keď odchádzala zo svadby, tak som jej povedala, že bola krásna. Myslela som to ironicky. Ona s úsmevom na tvári: "Ďakujem"

icegirl
autor
10. aug 2017

@korpiklaanka naschvál niečo spraviť pri takejto príležitosti, to už sa mi zdá byť viac trápne ako zákerné...😅 každopádne veľmi pekne ďakujem za názor

terezka1947
10. aug 2017

@icegirl s uplnym kludom si ich daj....neveste nema kto ako konkurovat=je na svadbe iba jedna a suhlasim,kto by chcel jej konkurovat,tak to musi byt ozaj zakerak
mlade zeny chcu vyzerat pekne,je tak malo prilezitosti sa pekne obliect

l3yla
10. aug 2017

Samozrejme, sú nádherné ! 🙂 budeš žiariť 🙂

minutka
10. aug 2017

ano su krasne. a tie reci o konkurencii ci zatieneni nevesty mi uz lezu na nervy.ja som sice mala svadbu uz pred 8 rokmi,ale neriesila som vobec kto si co oblecie.kazdy sa snazi vychystat najlepsie ako vie !

tabakmirka
10. aug 2017

Sú nádherné, vôbec by som to neriešila a už aj ich brala domov. Podľa mňa sú na takú väčšie svadbu ako stvorené. Ak ale budú mať svadbu v kostole tak si zaobstaraj aj niečo na prehodenie cez plecia aj keby bolo ešte teplo lebo v kostole by nemali mať ženy holé ramená 🙂

dundulica
10. aug 2017

@libawet presne som jej to chcela písať, brala by som iné, aby si náhodou nezatienila nevestu

marina24
10. aug 2017

zatieniš nevestu...nevesta ma byt najkrajsia...a farba sa skutočne hodí takej černoške, nie beloške..musíš byť fest opálená a vhodné doplnky

osky
10. aug 2017

Aj bonton hovori ze na svadbu si hostia-zeny nemaju davat biele saty.
Nevesta ma byt jedina.
Nechapem ze pri vybere tolkych farieb uvazuju zeny nad bielou.alebo svetöou bezo ou,kremovou...skratka nieco cim budu aj oni posobit ako nevesty...
Podla mna si tym potrebuju nieco dokazovat.
Je to neohladuplne.
A nekorektne.

icegirl
autor
10. aug 2017

@osky absolútne nič si nepotrebujem a nejdem dokazovať, áno, zlatá bola jediná farba o ktorej som uvažovala, zlatú milujem, svedčí mi.. Mojím zámerom určite nie je zatieniť nevestu. Nemyslím si, že som neohľaduplná alebo nekorektná, ale svadba nebude v poľovníckej reštaurácii, preto volím honosnejšiu róbu, no ďakujem za názor

icegirl
autor
10. aug 2017

nerozumiem, prečo má v niektorých diskusiách opačný názor na vec tak blízko k útočným vyjadreniam, naozaj nemám v úmysle zatieniť nevestu...

nightrover
10. aug 2017

Su nadherne, ale asi by som tiez trosku vahala, ci to nebude blbe kvoli neveste. Mozno, keby si vedela, ake saty bude mat ona... Lebo predstav si, ze by mala presne takyto typ siat, len trebars v bielej alebo kremovej. Nebolo by to potom blbe? 🤔 Ja sa napr. vydavam buduci rok a zvazujem tento typ siat, tak asi by som nebola nadsena, keby som tam mala slecnu v rovnakom type a svetlej farbe 😔 Ale su fakt prekrasne 😍

m.i.r.i
10. aug 2017

uplne super su...keby som mala na to kostru, hned by som brala..tiez ideme na taku svadbu ako ty, 200 ludi...a ihned by som take krasne saty brala
To zatienenie nevesty nechapem, nijako to mojmu zdravemu rozumu nesedi..Kazdeho predsa zaujima nevesta v prvom rade a predsa tieto saty nie su biele...mne osobne by vobec nevadilo keby si ktokolvek taketo saty obliekol na mojej svadbe..uprimne som sa tesila z kazdej ktora bola krasna, ved mne islo o to, aby sa aj hostia na svadbe citili prijemne tak ako im to sedi a v tom co sa im paci...zase taketo veci riesit? Urcite si ich daj!
Kazdopadne, ked si tu polozila tuto otazku, iste ti samej v hlave trosku vrtalo, ci vhodne su ci nie, inak by si sa nepytala, tak sa netreba cudovat, ze tu su aj nazory ze nie 🙂

terezka1947
10. aug 2017

@osky nehnevaj sa.....akoze kto moze zatienit nevestu?????
a ide neveste o to,aby bola najkrajsia?
malo by ist pri sobasi o nieco ine
uz som zazila aj nevesty,kt.si na svadbu pozyvali iba starsie zeny,ci tie menej pekne kamaratky...ved to je nedostatocne sebavedomie
neveste je nevesta a len jedina na svadbe
a bohuzial-vzdy je niekto krajsi,lepsie obleceny,atd...a teraz co?
to by sa kazdej z nas stalo,ci uz na plese,ci na svadbe,ci niekde na nejakej party
s jednym suhlasim-bonton usmernuje-biele saty nie
inak,na posl.svadbe mala nevesta tyrkysove saty....co by tak povedala na zeny,kt.by mali oblecene nieco podobne?a tiez nikomu dopredu nevravela a aj naco,akej farby jej saty budu....

taami
10. aug 2017

@icegirl
Šaty sú nádherne, podľa mna nie je problém...a nerozumiem komentom, že zatienia nevestu...to už niekto z nich videl ako bude ta nevesta vyzerať??
Ak ti sedia, daj si ich...Každá žena sa na každú spoločenskú udalosť chce nastajlovat najlepšie ako vie...a tie argumenty, že sa chystajú tak aby nevynikli, mi prídu pokrytecké ...podľa mna ani sami tomu neveria...
Ja by som si tie šaty v pohode na svadbu dala, a za mna...keby boli napr tyrkysové, alebo kráľ.modra, alebo hocijaká farba ktorá by ti pristala, tak to už by si nevynikala??

zuzitko74
10. aug 2017

Sú nádherné.

wena
10. aug 2017

Podľa mňa sú šaty krásne, ale nevhodné. Hlavne v dnešnej dobe keď si veľa žien dáva aj krémové, šampanské, béžové a pod. odtiene šiat. Tieto šaty by pokojne mohla mať nejaká nevesta ako svadobné.

Najlepšie bude keď jej pošleš obrázok a opýtaš sa jej na názor či sa hodia a či jej nebudú vadiť.

deti95060810
10. aug 2017

šaty sú krásne, ak chceš aj farbu šiat ako má dáma na obrázku tak by bolo dobré keby si mala tmavšiu pokožku - šaty lepšie vyniknú. napr. ja by som ich nechcela - som bledší typ takže ja si volím farby skôr výraznejšie...🙂

deti95060810
10. aug 2017

@wena opytovať sa nevesty či si môžem obliecť, a čo si môžem obliecť mi príde hlúpe.... 😉

wena
10. aug 2017

@deti95060810 Nuž, takto formulované to naozaj znie hlúpo. Opýtať sa nevesty, či sa jej šaty zdajú vhodné pretože nad nimi váham (čo autorka očividne váha) a či by jej táto farba nevadila mi nepríde hlúpe, ale skôr ústretové a rešpektujúce voči neveste.

terezka1947
10. aug 2017

@wena vies,svadba sa zacala nejako vnimat podla vzoru zapadu-tak ako sa po zapade opicime vo vsetkom,tak aj v tomto
svadba vzdy bola stretnutim rodin,kazdemu slo o to,aby sa ludia na svadbe dobre citili-hostia
teraz je svadba o neveste-ani zenich nemusi prist-aaaale nevesta tam byt musi,zladena,najkrajsia,no a ti,co by jej nejako prekazali-tak by nemali ani chodit,prip.doniest co najhonosnejsi dar a rychlo odist
ja som sa vydavala par rokov dozadu..jasne,chcela som vyzerat dobre-pre manzela....a inak vsetko sme riesili tak,aby sme vyhoveli hostom,rodine-menu,priestor,hudbu....lebo sme rodiny poznali,chceli sme,aby zabava bola super,uvolnena,ale na urovni...a aj to perfektne dopadlo
ja si zo svadieb nepamatam nevesty...ale ako bolo,to si pamatam vzdy....

bets
11. aug 2017

@icegirl šaty su krásne. Aj my ideme rovnakej osobe na svadbu 🙂
Odkiaľ su? nechce sa mi hľadať a prišli mi ako dobrý tip 🙂
Musím vybaviť celu rodinu, a ja tak nerada behám po obchodoch 🙂 inak sa dajú dobre využiť aj na ples.

alaguema
11. aug 2017

@icegirl šaty sú krásne, ale naozaj trocha pripomínajú svadobné. Nemyslím, že sa treba primárne riadiť tým, aby nevesta nebola "zatienená" (čo so ženami, ktoré sú od prírody krajšie ako nevesta a pútajú pozornosť nech majú na sebe čokoľvek? Majú sa zohaviť, len, aby pani bola stredobodom pozornosti za každú cenu?). Ale ide skôr o to, aby si ťa niekto s nevestou nepomýlil, aby nevznikali trápne situácie 😉 Zvolila by som inú farbu, prípadne tmavší odtieň. Inak, sú ale skutočne krásne. Konečne jedny šaty na úrovni. Obvykle sa tu objavujú podobné otázky s oveľa, oveľa nevhodnejšími modelmi.

alaguema
11. aug 2017

@bets idete na tú istú svadbu a chceš si dať tie isté šaty??? 🙄

bets
11. aug 2017

@alaguema nie doslova rovnakej, len co sa týka vzťahu... v rýchlosti ma nenapadlo, ze to môže sa aj inak vnímať