Savo perex a žltá podprsenka

jankastraskova
6. máj 2018

Ahojte, chcem sa poradiť, vcera som mala krásnu bielu podprsenku, pod šatami, ráno som si všimla že pod pazuchami mi pustili trosku farbu tie šaty, tak som dala na podprsenku na tie flaky prasok do peciva, zo zlcovym mydlom drhla, sol, citrónovú stavu, aj sódu som vyskúsala. Flaky trosku pustili ale nie uplne tak mi sestra dala savo perex ze to pomoze ale tie pásy na podprsenke mi zostali žlté a teraz neviem co s tým poraďte ak sa dá, ako dosiahnut aby bola znovu biela, lebo kosiky su biele a tie pásy žlté, nevyzera to pekne 😏😏😏

deti95060810
6. máj 2018

žltá farba je hnusná....mne sa pofarbili veci na žlto a už nikdy som to nedala preč...Ničím...ani Savom perex...

lilyianka
6. máj 2018

@jankastraskova maj to namocene dlhsie.....ja ked som pottebovala vycistit muzove biele rondony do prace, mala som ich namocene aj den dva v save perex plus som tam nasypala este kristalicku sodu

jankastraskova
autor
6. máj 2018

@lilyianka no lenze mne to práve to savo urobilo ze mi zozltli tie pásy na podprsenke, teraz to mam namocené v octe a prasok do peciva 😶

ukulela
6. máj 2018

to ti zozltlo nieco s umelinou/gumou? obavam sa, ze to uz nevybielis :( ja so savom pri pradle nemam dobre skusenosti. to skor vanish.

stankadu
6. máj 2018

bieliť je dobré iba bavlnu, syntetické vlákno zle reaguje na chlor. Zožltne alebo sa urobia také tmavšie škvrny na oblečení.

mooonika1975
7. máj 2018

To už nevybielis

anaibib88
7. máj 2018

Ja používam prípravky betterware, som s nimi spokojná. Aj na škvrny od jedla, aj na vybielenie prádla. Zatiaľ ma nesklamali. Podstatné je aj to, z akého materiálu bola podprsenka..