Scvrknutý šál po opraní v práčke. Viem ho zachrániť?

bendacka
1. dec 2009

Prosím o radu, či by som mohla nejako zachrániť šál, ktorý som oprala v pračke a samozrejme sa zrazil. Je asi vlnený alebo niečo podobné, chýba štítok. Prosím ak mi vie niekto poradiť, budem povďačná.

kubaka
1. dec 2009

hele - když je sražený, tak to vidím bledě 😢 Jestli se ti ho nepodařilo aspoň mechanicky natáhnout, tak je ztracený - pokud někdo nezná nějaký fígl. Uvítám ho taky...

bendacka
autor
1. dec 2009

To je teda radosť, som si dala.

bambusko
1. dec 2009

bendacka, bihan raz davala tip, myslim namocit s kondicionerom na vlasy a natahovat. skus je napisat ip

bendacka
autor
1. dec 2009

Napísala som, ďakujem.

kubaka
1. dec 2009

bendacka - hoď ten návod taky sem - jestli to funguje i na jiné než na vlnu, prosíííím.

roasha
2. dec 2009

zrazene?nepomoze ani jezisko,len smetny kôš. 😅

nadhera
2. dec 2009

ja som taky sal presunula od maleho k este mensiemu dietatku. 😀 aj mne sa to totiz stalo.

kubaka
2. dec 2009

já asi nepochopila, co je "šál" - já myslela jako šála pro dospěláka? Nadhera : cos teda přesunula ještě k menšímu dítěti?? 😀

petrahy
2. dec 2009

výstižný názov prvé čo ma napadlo zrazené veci a autonehoda 😅
a veru tiež neviem poradiť

mywiel
2. dec 2009

Hmm tak ja som oprala muzov vlneny sveter a zrazil sa na velkost 6 mesacného mimina, teraz je v kosi pre macku rada na nom spava... 😅 😀 😝

monnr
2. dec 2009

wwwsssdddfffffffkjjljklmlkjôllômklôk,lônllmlljôkk

kubaka
4. dec 2009

monnr - dobrý nápad

bendacka
autor
6. dec 2009

Tak dostala som radu, vraj namočiť do studenej vody, v ktorej je kondicionér na vlasy a potom pomaličky naťahovať. Ale práve v prípade, ak sa z XXXL stala veľkosť XS, to určite nepomôže. Zachráni to možno len menšie zrazenie. Ešte som to ale neskúšala, výsledok napíšem keď sa k činu odhodlám. Btw. platí to vraj na vlnu.