Sebarozvoj počas rodičovskej

31. máj 2020

Ahojte maminky, som na RD a chcela by som tento čas využiť aj inak. Samozrejme na 1. mieste je dieťa, ale potrebujem sa niečomu venovať čo by som využila aj po RD ako svoju prácu ktorou by som si mohla zarábať. chcela by som si spraviť nejaký kurz. Chcela by som na sebe pracovať. Máte s tým niektorá skúsenosť že ste si to spravili popri malom dieťatku? Alebo s čím ste vy začali na materskej, ako sa vam v tom darilo?

nnnuuunnn
31. máj 2020

Pre pracu anglictina, MS Office, pripadne SAP, zalezi aj co mas vystudovane.. a comu sa chces venovat, ale anglictina je dobry zaklad pre lepsiu pracu, pripadne ak by to boli jazyky 2, este taliancina/nemcina/spanielcina k tomu, tak to uz mas krasny plat. 🙂 A ine veci su skor na podnikanie vhodne, ci uz budes sit, grafik, nechtarka alebo hocico ine. Toto napada mna. A knihy su perfektne na sebarozvoj, ale to uz tazsie v praci predas, ale na osobnu potrebu je to cislo 1. 🙂

autor
31. máj 2020

@nnnuuunnn mala som na mysli skôr vizážistky, manikerky, kozmetičky pretože toto by ma bavilo
Alebo účtovníctvo lebo tam je celkom dosť pracovných príležitostí
Ale každopádne ďakujem 🙂

natassa2
31. máj 2020

Uctovnictvo je vela prilezitosti, ale bavila som sa s kamoskou, co ma uctovnictvo vystudovane, co venovala ozaj tomu kvantum rokov aj casu a ta mi hovorila, ze tie kurzy to je minimum veci, to neni sanca naucit sa vsetko a najma hned po kurze ze vela ludi to ide robit ale neuvedomuju si, ze aku maju zodpovednost a nakoniec po par mesiacoch skoncia lebo pridu na to, ze uctovnictvo kazdeho sektoru je tak specificke, ze tomu sa roky treba venovat aby to clovek zvladal s prehladom.

autor
31. máj 2020

@natassa2 áno presne na tom bola aj moja známa a čo mali skúšky tak ta čo viedla tento kurz im všetko pomáhala vypĺňať radila im odpovede takže si myslím že veľa sa tam nenaučili... ale robí teraz v takej malej firme a že spokojná je tam, no viac by ma bavilo niečo s tou kozmetikou.. alebo neviem čo ešte take sa dá aké kurzy si spraviť
Chcela by som proste niečo robiť alebo teda pracovať na sebe aj popri materskej, niečomu zmysluplnemu sa venovať (čiže žiadne mlm, vyrábanie retiazok na cumle alebo šitie)

natassa2
31. máj 2020

Podla mna nechty su tiez fajn, len naucit sa ich robit zaberie cas, nejde to zo dna na den a ked sa ich naucis robit dobre, pekne, tak myslim, ze nebudes mat problem. Pretoze dobrych nechtarok vela nie je. Alebo vyskusaj zacat piect, nejake kolaciky, torticky, to tiez sa da si tak privyrobit. Kamoska si tak zacala popri materskej a nakoniec potom sla do cukrarne robit 🙂

autor
31. máj 2020

@natassa2 Ja veľmi piecť neviem a preto nerada pečiem lebo málokedy sa mi niečo podarilo

deti95060810
31. máj 2020

jednoznačne jazykovka...

autor
31. máj 2020

@deti95060810 a ktoré jazyky ? (Okrem AJ, NJ) a kde sa s tým dá uplatnit

missviolet
31. máj 2020

@nnnuuunnn fu, tak ja mam anglinu a spanielcinu na C1, robim v SAPe a s officom a krasny plat nemam :/ :D ale to mam pocit ze na beznom admin mieste asi nikdy velmi nebude, clovek sa uz musi specializovat, ist vyssie, aby aj ten plat sa vyssie splhal. Resp vsetci moji znami s takouto kombo jazykov ma v rozmedzi 1200-1400btt... v BA. V inych mestach aj ovela menej. Ale zakladatelke temy tiez odporucam jazyky, lebo s nimi sa aj tak nestrati a naozaj si lahsie najde pracu.

soldi
31. máj 2020

rustinu sa uc, ta zacina byt popularna. bohuzial. 🙂
aj a nj ovladas, ked tie nie?
u nas v meste mame skvelu nechtarku a zacinala tak, ze na fb dala vyzvu, ze urobi nechty zdarma. a tak sa vlastne ucila a zdokonalovala a sucasne sa dostala do povedomia. tie, ktorym na zaciatku robila nechty zdarma su uz teraz jej stalymi zakaznickami a pribudaju aj dalsie samozrejme. ale takto zacinala. zadarmo to robila, zlepsovala sa, sucasne si s tym na fb robila reklamu. 🙂

missviolet
31. máj 2020

Autorka temy, vypiluj si tu anglictinu, bez nej uz tazko robit v administrative, uplatni sa clovek v nadnarodnych splocnostiach. Nemcina je a bude velmi ziadana nakolko je stale menej ludi, co nou rozprava a ma o nu zaujem. Aj moja firma nevie nikoho najst s ozaj dobrou AJ-NJ. Potom je atraktivna napr taliancina.

nnnuuunnn
31. máj 2020

@missviolet tak mne toto rozmedzie pripadá ako dobrý plat 😀

autor
1. jún 2020

@soldi AJ viem a NJ neznášam učila som sa ju v škole a to je strašný jazyk🙈
No ale nechty nemôže robiť len tak bez kurzu alebo certifikátu nie? Ona si len nakupila potrebné veci na to a začala to robiť? Ja by som chcela k tomu aj normálne kozmetičku čo robí s pleťou, čistenie plete a rôzne tie procedúry... no

queen_mary
1. jún 2020

Neviem odkial si, ale napriklad v ba, ak ovladas len jazyky, tak ta zamestnaju akurat yak vo formach ako accenture, dell, ibm, atd. A to teda neni ziadna vyhra.

A ked vies co chces robit, tak si najdi kurzy, trenuj a pomaly to pojde.

queen_mary
1. jún 2020

@missviolet tak to rozmedzie je na ba fakt malo 😅 to si podla mna uz krajsie zarobi, ked si rozbehne tu kozmetiku

luccija
1. jún 2020

Neuc sa jazyk, keď Ťa to ťahá k službám.Ja som bola na pedikure a kočka mi povedala, že počas materskej začala robiť sebe a susedam nechty, až si spravila kurz a začala sa venovať pedikure a darí sa jej.Takze kurz pedikúry, masáže, vizáž...služby pôjdu vždy a za hodinu zarobiť 35 eur koľko som platila za obrusenie päty plus gellak na nechty nie je zle😊okrem toho v našom okolí dosť funguje pedikúra domov.Detto mobilná masáž prišla masérka rozložila stôl a obe sme boli spokojné.
Z jazykov je žiadaná ruština, ale služby si môžeš naplánovať podľa deti, podľa chorôb, cez víkend niekto robí nechty doma v jednej z izieb neviem či máš takú možnosť... išla by som do služieb a kurzov tohto smeru.Zacnes na živnosť, niekde sa to naučíš získaš prax a potom sa môžeš osamostatniť.Ale veľa týchto služieb chcú ľudia práve poobede a podvecer po práci.Ak nechceš byť zamestnaná od do v kancelárii mať nad sebou sefa, kolegyne ideál

autor
1. jún 2020

@luccija áno akože to by ma viac bavilo robiť, teda vždy som chcela robiť niečo takéto
Len tri kurzy aj niečo stoja a vôbec nie málo €... na materskej mi to zrejme úrad nepreplatí😒 preto som chcela nech mi sem napíše nejaka mamička ktorá s tým ma vlastnú skúsenosť ako začala na sebe makať počas materskej

nnnuuunnn
1. jún 2020

@queen_mary ahoj, preco praca v tych firmach nie je ziadna vyhra? Nemam skusenost ale zaujima ma to 🙂