Šijací stroj. Aký vybrať?

sjuzocka
8. sep 2008

Chystam sa kupit si sijaci stroj. Velmi narocna nie som, staci, aby sa podla moznosti nekazil a dokazal sit 🙂 Cenova relacia - moja predstava je zmestit sa maximalne do 6 tisic. Doteraz mam skusenost len s maminym sijacim strojom ktory je starsi ako som ja, ale musim povedat ze funguje celkom slusne. No ona mi svoj stroj neda 🙂)
Prosim, poradite mi nejake konkretne stroje? Urcite tu mnohe z vas maju s sitim skusenosti...dakujem velmi pekne...

plutvicka
4. jún 2012

@mracik uplne najjednoduchsi aky poznam je toyota SPA 15...je to pokreslene vsetko priamo na stroji ako pre skolkarov...dlzka stehu je prednastavena,staci koleckom zvolit...aj vkladanie spodnej nite je super lahke....a pomer cena vykon je fajn a pekne sije...trochu hlucny a svetlo sa neda vypnut,len tak ze vypnes cely stroj ,inak su na neho dobre recenzie,dlha zivotnost a tak... ja som ho posunula mame a kupila si lucznik zofiu,lebo ma vacsi vyber stehov a to ze ma predvolene dlzky stehov som zacala ako pokrocilec vnimat ako miernu nevyhodu...inak sa mi velmi pacil,po sto rokoch som si sadla za stroj a sila som paradne,a bez navodu na obsluhu...

abriela
9. júl 2012

@iyenka @imfka @adus123 @duska1122 @gucz @denisocka @maruschka
Ahojte kocky. Chcem kupit sijaci stroj. Rozhodujem sa medzi znackami VERONIVA, BERNINA, TOYODA.
Co mi poradite?
Ako ste spokojne so svojimi sijacimi strojmi.
Aky typ mate vy?
Viem, ze stroj ma byt tazsi, lebo to je zarukou toho, ze nema plastove casti. Doteraz som sila len na starej Veritaske.

zabka88
10. júl 2012

@abriela ahoj, ja mam berninu a som max. spokojna 🙂 rozhodni sa podla toho čo hladaš, ja som predtym mala skusenosti len so starou singerkou a hladala som niečo jednoduche na používanie aj údržbu a myslím že som zvolila velmi dobre 🙂 tiež to má všetko nakreslené, ešte aj môj muž dokáže nadiať hornu aj spodnu niť 😀 😀 tak šťastnú ruku a dobre zvoľ 🙂

abriela
10. júl 2012

@zabka88 dakujem za odpoved a aky typ mas?

zabka88
11. júl 2012

@abriela bernina bernette 15 🙂 ale sú veľmi dobré stroje aj 65, len ja som chcela niečo pre takého lepšieho začiatočníka, a táto mi padla 🙂 podľa toho si vyber čo sa chystáš šiť, keď chceš robiť patchwork, tak sa radšej poraď v nejakej patchwork predajni, mne na patchwork myslím radili radšej tú 65.. ja robím hlavne také jednoduché veci, prešívam, podšívam, občas urobím nejaký obrus, na patchwork pokukávam, tak možno skúsim niečo .-)

veroncek23
23. aug 2012

@sjuzocka teraz čítam o veronice, ja si zvažujem kupiť veronicu profesional 900 alebo niečo pre náročnejšie šitie a vyšívanie a neviem sa akosi odhodlať či je to dobrý stroj, máš osobné skúsenosti s ním??? dik

malmi
25. aug 2012

Ahoj, mate niekto skusenosti s Veronica 606, ja som sa rozhodla pre nu..no stale este vaham.. ☹ dakujem

bebe02
8. nov 2012

Obnovujem tuto temu, prosim o radu s vyberom sijacieho stroja.
Som uplny zaciatocnik, preto nepotrebujem nejake specialne funkcie, ani superdrahu masinu.
Moje poziadavky su, abu stroj presil bez problemov hrubsiu latku, akou je dzinovina a zaroven nemal problem aj s tensimi, strecovymi materialmi. Taktiez, aby nejake tie roky aj vydrzal. 🙂

Zatial mam vo vybere:
TOYOTA JFS 18 JEANS - http://www.mabitech.sk/sijaci-stroj-toyota-jean...
TOYOTA Super Jeans 15PE - http://www.mabitech.sk/sijaci-stroj-toyota-supe...
Janome 415 - http://www.xn--ijacie-stroje-9tc.eu/sijaci-stro...

Tak, ak mozte niekto prispiet svojimi radami a skusenostami, velmi mi pomozete.

pempusik
8. nov 2012

@bebe02 ja by som si vybrala janome. aj kamoska si taky kupovala a jej to odporucila znama, ktora uci na textilnej, kde pouzivaju prave tieto stroje.
ja som minuly rok objednavala mamke tento stroj http://www.anir.sk/sk/katalog/detail/397-janome... ale je pravda, ze ona toho ma uz odsite troska viacej 🙂.

a este jedna dobra stranka, http://sk.diplotop.com/comparative tu si vlavo naklikaj znacku stroja, nizsie si vyber rozne modely a porovna ti jednotlive parametre a mali by tam byt aj hodnotenia od uzivatelov 🙂

bebe02
8. nov 2012

@pempusik Vdaka za info aj za link. 🙂

henky
19. nov 2012

@mracik Chcem sa spytat-ci ste si aj sijaci stoj nakoniec kupili- a ci ste sa aj sit naucili. Ja akurat uvazujem o kupe.Ale som UUUplnaaa zaciatocnicka- a myslim,ze by ma sitie aj bavilo.len sa neviem odhodlat...je sitie narocne?....dakujem

mracik
21. nov 2012

@henky stroj som kúpila...čo to aj ušijem, ale zatiaľ fakt len veľmi jednoduché veci, ale teším sa z každej jednej. Náročné je to pre mňa dosť, hlavne na čas. 😝

errilo
12. dec 2012

ahoojte, prosim vas, mate niektora skusenosti so strojmi Bernina? ja som ratala, ze si kupim stroj tak do 70 - 100 euro a mm prisiel s touto znackou. vyzera to super, ale zdaju sa mi dost drahe. pretobysom rada vedela, ci s nimi mate niektora skusenosti?

medovka14
12. dec 2012

@errilo ahojky, ja mam bernina, som spokojna velmi 🙂 moj bol ale drahsi, ma digitalny dysplej, vela druhou stehov... sijem pre deti hracky, oblecko, a hlavne patchwork ma bavi, takze ho dost vyuzivam 🙂

errilo
12. dec 2012

@medovka14 dakujem za odpoved. a ktory mas presne?

medovka14
13. dec 2012

@errilo ja mam bernette 92c

errilo
14. dec 2012

@medovka14 ten sa aj mne zapacil, teraz, cim viac ich pozeram tym viac sa mi paci 😉 najskor sme pozerali bernette E 82e, E 66, E 56.. ale teda tento vyzera suprovo. Este pozeram aj na Janome znacku. Ty si sa rozhodovala medzi akymi? Dakujeeeem 🙂

errilo
14. dec 2012

Babyyy, este jedna otazocka. Kde beriete strihy? Mozno je tu na to ina tema, ak ano, tak mi prosim dajte link. Ja este len idem oprasit moje "krajcirske" schopnosti po rokoch 🙂 Dakujeeeem 😀

medovka14
14. dec 2012

@errilo ja som bola v predajni v ba, cca hodinu mi ho teta ukazovala, skúšala som si na nom šiť 🙂 ale pani z predajne ma jerome, a je spokojná 🙂 aj ich predáva 🙂 bola som tam na kurze s este jednou babou a ta mala tiez jerome...
A strihy hladam cez google 🙂)

bebe02
15. dec 2012

Tak ja som nakoniec objednala Janome 920 za 150,-Eur. Je to limitovana edicia k vyrociu firmy, ako darcek je k tomu este aj podlozka pod sijaci stroj a 3 rozne patky. Stroj je uz na ceste, tak som na neho zvedavaaa, 🙂

pempusik
17. dec 2012

@bebe02 potom daj vediet, ako sa ti pzodava, minuly tyzden som na neho cely den pozerala a neviem sa rozhodnut 🙂

bebe02
20. dec 2012

@pempusik Tak, stroj uz prisiel, je to tento: http://www.sijacie-stroje-patchwork.sk/janome-9...
Vypada celkom dobre, ale skusat sa bude az po Vianociach. 🙂

pempusik
21. dec 2012

@bebe02 tak ja sa rozhodujem, aky stroj si kupim uz velmi dlho, takze to este chvilku pocka. som zvedava potom na tvoje skusenosti, ci si spokojna 🙂

pempusik
15. jan 2013

@bebe02 Ahoj, tak ako si spokojna so strojom?

cellesta
29. jan 2013

ahojte. tiez si chcem kupit sijaci stroj len netusim aky . poradite mi? vdaka

bebe02
30. jan 2013

@pempusik prepac, ze neskoro odpovedam, no este stale som nejak nic neskusala na stroji. Vies, som uplny zaciatocnik a este sa len ucim, co by ako malo ist. Chcelo by to niekoho, kto by mi tie veci vysvetlil, nejaky rychlokurz. 😀
Ale stroj vypada v pohode zatial. 🙂

pempusik
31. jan 2013

@bebe02 to je v pohodicke. ved ja vlastne tiez nesijem 😀. len som sa na neho lakomila, ze nie je zle mat taky doma 🙂. Mama sije, aj sme jej kupili nedavno novy stroj, tak mozno skusim najprv jej a potom sa rozhodnem 🙂

ika33
31. jan 2013

ahojte, chcela by som vás poprosiť o radu aký stroj si kúpiť. Nikdy som na stroji nešila a chcela by som sa to naučiť . Takže nemám šajnu ani čo mám pozerať, aby stroj mal. V budúcnosti by som chcela šiť také bežné veci ako opraviť deťom nejaké to oblečko, prípadne ušiť svojej dcére nejaké tie šatočky, sukničky ... Chcela by som so strojom ušiť aj záclonu ale aj nejaký ten prehoz na postel, takže aj jemné látky ale aj niečo hrubé a robusné. Vedeli by ste mi niečo odporučiť. Vopred vám ďakujem za pomoc.

corkasvk
2. mar 2013

Ahojte kočky, ak Vám môžem odporučiť, stavte na klasiku - Lucznikom nič nepokazíte a za odmenu sa nepokazí ani on Vám. Sú to najspoľahlivejšie stroje, aké mi prešli rukami. Presne pre maminu, ktorá nešije 5 hodín denne ale zároveň chce kvalitu za rozumnú cenu. Teraz majú na Lucznik akciu, napr. taká 510 Anna je len za 93 Eur, viac nájdete tu:
http://www.ab-obchod.sk/sijacie-stroje-lucznik/...