Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

bezaz
12. jún 2012

@k8ty a este keby si videla, ako skvelo vyzera ta cestovna taska z tvojich latok 😵 😵 😵 este mi treba vsit zips a nasit na tasku 😉 len mi chyba asi 20cm 😝 takze to budem musiet nejako vykoumat, aby to dobre vyzeralo

k8ty
12. jún 2012

@bezaz už sa na ňu teším! to ti chýba tá známková?

ludik3
12. jún 2012

@bezaz deka je náááááááááádherná wau, super, prekrásna 😉

bezaz
12. jún 2012

@k8ty no 😢 musim to nejako vymysliet 🙄
@ludik3 dakujem 🙂

lussy23
12. jún 2012

@bezaz nádherná deka.

bezaz
13. jún 2012

@lussy23 dakujem 😵
@k8ty kati, tak som si to vymerala a rezala a vystaci mi ta latka tak, ze budem musiet par centakov nadsit riflovinu, ale inak sedi 😀 😀 😀 ale zasa mi chyba podsivka 😲 😲 😲 no proste som sisina, vobec som nepozerala na spotrebu a sila som z toho, co sa mi pacilo 😅

k8ty
13. jún 2012

@bezaz určite to bude vyzerať dobre, neboj. S tou riflovinou to je dobrý nápad. A podšívka sa k tomuto ľahko nájde, nie?

bezaz
13. jún 2012

@k8ty sak dufam, inak spodok tasky je riflovy, takze to bude pokracovat aj na zapinanie, snad to nebude nejake okate.. tu doplnkovu latku som kupila v ziline, dufam, ze ju este budu mat, ideme tam na weekend

anzelik
14. jún 2012

mamulky tvorilky prosim nasla by sa tu nejaka ochotna maminka co ma ciste plechovicky od mliecka ,,nie papierove´´ ,ktora ich nepotrebuje poslala mi ich za postovne potrebujem ich cca 20ks odekorovat pre deticky do skolky na rozluckove moc dakujemmmm 🙂

angela1981
14. jún 2012

mini sovicky 🙂 Pre Nelku a Tobyho 🙂

bezaz
14. jún 2012

caveste, tak sa doma nudim, mam tu len Oskiho, plus choreho mm doma.. toto je taska na formicky, kedze tie nechavame v aute v kufri a manzela to rozculuje, ze sa tam stale cosi povaluje 😀

zuzubabo
14. jún 2012

@k8ty ahoj, nebudeš mať prosím v eshope látku - jahody od roberta kaufmana? Dávnejšie si ju mala aj v blogu...

k8ty
14. jún 2012

@zuzubabo ahoj, nejako špeciálne som ju nezháňala. Musí to byť od Kaufmana?

zuzubabo
14. jún 2012

@k8ty áno, veľmi sa mi páči 🙂 Chcem z nej podušky a podložky pod poháre...
http://www.umelluzinky.cz/umelluzinky/eshop/3-1...

k8ty
14. jún 2012

@zuzubabo Áno, už viem, ktorá to je, tú som dostala ako darček 🙂 Je veľmi chutná. Ale určite ju nebudem mať v najbližších 3 mesiacoch.. veľa som teraz naobjednávala, tak si musím dať pauzu 🙂

zuzubabo
14. jún 2012

@k8ty ok, asi počkám a to čo si poobjednávala už máš v eshope alebo to ešte len príde?

k8ty
14. jún 2012

@zuzubabo časť už je a ešte toho dosť príde.. najbližšie sovičková kolekcia, maximálne o dva týždne 😉

lussy23
15. jún 2012

@angela1981 zlatučké sovičky
@bezaz krásna taštička

k8ty
18. jún 2012

Konečne som sa dostala k ďalšiemu fotopostupu. Takže pre všetky začiatočníčky, puzdro na mobil: http://modernpatchwork.blogspot.sk/2012/06/ako-....

imfka
18. jún 2012

Ahojte dievcata, vsetky ste tu sikovne a tvorite krasne vecicky. Ja by som potrebovala poradit. Chcem dcerke usit patchworkovu prikryvku na leto a kupila som si vatelin s gramazov 80. Zdal sa mi dost hrejivy a tak som ho vyskusala ako vypln do bavlnenej obliecky (miesto paplonu) a stale sa dcerka pod nim poti. Prosim, viete mi poradit, co by som mohla pouzit ako vypln, aby vyznelo quiltovanie a pritom by to bolo tenke, priedusne a nehrialo by to prilis. My mame u nas niekedy aj 25 stupnov (podkorvie), takze naozaj len nieco tenke. Horna a dolna vrstva je z bavlnenej latky. Pozerala som uz aj na bambus, vobec sa vsak nevyznam v tych vyplniach a podla gramaze sa mi zdal hruby, preto si netrufam objednat nieco take bez videnia. Prosim, prosim, poradte ☹ . Dakujem.

bezaz
19. jún 2012

@imfka ja by som dala len ten najtensi vatelin, je hruby asi 1cm, inak by som mozno pouvazovala nas zmenou spodnej latky, dat tam flis alebo nieco ine, aby si mala len dve vrstvy 😉

tak dokoncena cestovna taska pre ninku, nakoniec mi latka od katky @k8ty vysla uplne na centak presne 😀

k8ty
19. jún 2012

@imfka ja sa v tých hrúbkach vatelínov bez ohmatania vôbec nevyznám, tak neporadím ☹
@bezaz ale flis sa mi zdá tiež dosť hrejivý, aj keby ubudla jedna vrstva

Len som ti chcela povedať, že úplne rozumiem tomu teplu v podkroví.. máme to isté doma.. asi aj horšie, občas večer aj 29 stupňov, bez klímy by sme neprežili.

imfka
19. jún 2012

@k8ty a @bezaz dakujem velmi pekne za odpovede. Aj mne sa flis zda prilis hrejivy. A ten vatelin som nasla najtensi 80 g a aj tak je pod nim velmi teplo. Preto som uvazovala nad nejakym bambusovym frote (vraj na chladive ucinky), mozno aj ako spodnu vrstvu, len sa v tom vobec nevyznam a u nas to v predajini nemaju, takze len objednat cez internet. Budem sa musiet asi opytat dievcat, co ho pouzivaju do latkoviek. Kazdopadne este raz dakujem za odpovede. Nakoniec kupim bambusovu letnu deku 😀 Len tie maju take skarede vzory a farby, ach jaj!

@k8ty aj my sme uz uvazovali o klime, len sa bojim tej faktury za elektrinu. Ake mas s tym skusenosti? Lebo prave som zobudila malu po obednajsom spanku a pozeram na teplomer 29,5 😝 Naozaj len jazyk von ako pes.

k8ty
19. jún 2012

@imfka neviem porovnať ceny, my sme mali v byte klímu od začiatku. Ale radšej budem platiť vysoké faktúry ako sa tu variť. Malý teraz spí v izbe, kde je klíma teraz pokazená: 30 stupňov. Potom sa nečudujem, že je dehydrovaný a prehriaty 🙄 Inak Remi spáva úplne odkrytý, aj v noci, takže prikrývky neriešim 😉 Potrebuješ malú v takom teple zakrývať?

lussy23
19. jún 2012

@bezaz krásna

imfka
19. jún 2012

@k8ty teraz ju nezakryvam vobec, pretoze je fakt teplo. Chcela som nieco na ten prechod, ked je okolo tych 20-22 stupnov, lebo paplon vtedy neprichadza do uvahy a ked som "testovala" ten vatelin 80, tak sa potila aj pod tym. Deka by stacila, ale ja som jej chcela vytvorit nieco originalne, co by som doladila k celej izbe. Takze dovtedy, kym nam zas klesnu teploty, nieco urcite poriesim 😉
No a dnes sme mali obe dost v tom nasom podkrovi, takze asi idem pozriet nejaku tu klimu, pretoze to uz nie je ani sauna ale normalna muciaren 😀

@bezaz inak ta latka, ktoru si pouzila na tu tasku je absolutne bombova. Mas pekne latky @k8ty

k8ty
19. jún 2012

@imfka jeeej, ďakujem! 🙂
No ja občas na to podkrovie dosť nadávam a keď sa veľmi naštvem, pozerám reality a presviedčam manžela, aby sme sa presťahovali 😀

bezaz
24. jún 2012

baby, tak mi doslo to ceske minky, kvalitou to nie je uplne to americke, ale za tu cenu sa to myslim oplati, uvidim, ked usijem tu decku 😉 s ami zda take chlpatejsie a menej uhladene ako to americke

angela1981
24. jún 2012

Nasa nova anjelka trosku inak 🙂

anamor
24. jún 2012

ahojte dievcata, nadherne tvorite, sem-tam k vam nakuknem 😉
@imfka tebe by som chcela poradit, na taku tensiu deku by bol podla mna vhodny bavlneny vatelin, treba pytat v galanterke, on je trosku iny ako klasicky vatelin, ja ho pouzivam na tensie veci, ked potrebujem 😉 myslim ze by to mohlo splnit ucel na to co potrebujes ty, flis by som nedavala veru, lebo ten hreje 😉 /takto nejako vyzera ten vatelin http://www.sitiniti.cz/uplety/139-bavlneny-vate... /