Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

k8ty
14. sep 2012

@lusil2005 wow, toto všetko zvládne tvoja vyšívacia mašinka??? Začínam mať pocit, že niečo také súrne potrebujem 😀 😀 😀

lusil2005
autor
14. sep 2012

@k8ty netreba, dolezitejsia je stretchova ihla, alebo ihla s gulatou spickou. aby ti netrhala ocka v uplete.

masinka toho dokaze ovela viac 😀 😀 😀 len neni casu to realizovat. ale ja sa k tomu vsetkemu raz dostanem! 😠 je to super vecicka. 🙂

lussy23
14. sep 2012

@lusil2005 nádhera
@siouxsie krásna

lusil2005
autor
14. sep 2012

tu je moje najnovsie "bavkanie sa" 😅 tricko s vysivkou pre naty...

akira13
14. sep 2012

@lusil2005 Prekrásne 🙂 A bábo raď- čím si stabilizovala to tričko, že ho nemáš vôbec "ponaťahované? Mne sa tieto elastické materiály nedaria 😠 A výšivka je z needleworku, však? 🙂 Majú prenááádherné výšivky 🙂 A tu sa oplatí tiež občas nakuknúť- do kolónky ONE day, One dolar 😀 http://stitchdelight.net/

lusil2005
autor
14. sep 2012

@akira13 dakujem! 😅 nestabilizovala som nicim, ale tento krat je uz site overlockom. preto sa vobec nenatahovalo. je to moje prve potykanie si s tou masinkou 😀 dnes prisla, tak som rozstrihala Natalkyne stare tricko, a usila podla neho nove 😝
vysivka je z www.emblibrary.com - mavaju super akcie. Idem mrk na ten tvoj link. dakujem za radu! 😉

siouxsie
15. sep 2012

@mima1311 návod na dekorovanie fľaše pošlem do správy ;)

lussy23
15. sep 2012

@lusil2005 krásne

akira13
15. sep 2012

@lusil2005 jééééj, nádherná stránka 🙂 Moc sa mi páčia tie aplikácie , pôjdem nejaké pokupovať 😀 Nepovymieňame nejaké? 😀 😀 😀

lusil2005
autor
16. sep 2012

@akira13 aplikacie som este nekupovala, len normalne vysivky 🤐

k8ty
16. sep 2012

Takto zatiaľ vyzerá náš vianočný quilt: http://modernpatchwork.blogspot.sk/2012/09/zakl...

lusil2005
autor
17. sep 2012

Moje tastickovanie 😅

lussy23
18. sep 2012

@lusil2005 nádherné

lussy23
18. sep 2012

toto su moje najnovšie prírastky Katka a Maxo

bezaz
20. sep 2012

cafte tvorilky, ja teraz dosivam, co mam rozsite plus rychlo nieco ninkinej kamoske na narodky 🙂 angry birda mi vysivala
@lusil2005 velka vdaka 😉

snehovavlocka
21. sep 2012

@bezaz krasne... tiez som uz premyslala nad tymto patchwork-vzorom,ale teraz akosi nic nestiham. a to sa este chystam na vianocny quilt. ale uz mam aspon latku doma,takze snad coskoro 😉

sonitta
23. sep 2012

ahojte kreativne mamicky (: prosiim potrebovala by som radu: chcela by som nasit aplikaciu na tricko, cim mam tu latku ktoru chcem na tricko nasit podlepit aby sa mi to neparalo? vopred vrela vdaka.. (:

lussy23
23. sep 2012

@bezaz krásne

babatenko
23. sep 2012

ahojte, dievčatá, potrebovala by som poradiť - chystám sa na svoju 1,kabelku a mám trošku dilemu, z akej látky ju ušiť - či 100% bavlna alebo aký druh látky...
plus máte nejaký tip na dobrý net obchod s látkami? ďakujem vám 🙂

bezaz
24. sep 2012

@sonitta obojstranny vlizelin, z oboch stran je lepidlo, len na jednej je papier, tym sa podlepi aplikacia, potoom stiahnes ten papier a prizehlis na tricko.. alebo mozes aplikaciu rucne obsit 🙂
@babatenko ja sijem z bavlny, zalezi, na aku natrafis, ceska je taka tvrdsia, ze ju moc ani netreba podsivat, ale napr designova z usa je jemnucka a tam je dobre hlavnu latku podsit obycajnou bielou latkou, keby si to podlepila vlizelinom, zvykne urobit bublinky.. v PD maju pekne latky aj vo vtacniku, aj oproti vtaku hore na rohu nad makytou, ci co to je, vedla je orange, len tam ma celkom drahe latky, akoze prekvapil ma prijemne vyber, musela som si davat po rukach, aby som tam moc nenakupovala, len dat za "neznackove" latky 8-9eur za meter sa mi zda celkom dost 😅 😉

bezaz
24. sep 2012

@babatenko jaj a net obchod, staci ti popozerat na MMB alebo ked chces objednavat z usa, tak moj naj obchod je www.fabricshack.com koli obr sale sekcii a polovicnemu postovnemu 😀 inak aj na ebay sa da vybrat, len tam to postovne nie vzdy vychadza moc friendly

zuzubabo
24. sep 2012

poradíte mi prosím, kde sa dá nájsť strih na koníka so 4 nohami na ktorých by prípadne aj stál? 🙂
niečo takéto...
http://www.vedlesebe.cz/index.php?main_page=pop...

babatenko
24. sep 2012

@bezaz moc krásne ďakujem 🙂 bola som dnes sa pozrieť vo vtáčniku a narazila som na peknú látku, dokonca s 50% zľavou 😵 tak som maximálne spokojná, teraz už len pri malinkej nájsť aj čas na výrobu (už 2.deň ju trápi brušinko, tak som v pohotovostnom režime)
náhodou ste niekto neobjednávali látky aj z textilmania.sk? asi pôjdem do nich, vyzerajú dobre tie látky 😉

bezaz
25. sep 2012

@babatenko super, to som rada, ja som vo vtaku kupovala latky na tie hnedo-oranzove vankuse 😉 textilmania je super, len teta je obcas trochu zmatena a dokonca sa da s nimi dohodnut, ze ti to dovezu, zvyknu chodievat cez pd kdesi, alebo si urob vylet do ziliny, maju taky predajny sklad, kupovala som u nich tilda latky, maju ich najlacnejsie, aj filc, svadlenku (to je casopis), nejake pomocky, dokonca bola pani taka ochotna, ze sme sa stretli v ziline pri plavarni, to este nemali ten sklad, doniesla mi viacero rezacov, podloziek, tie svadlenky, aby som si povyberala 🙂

babatenko
25. sep 2012

@bezaz waw, tak to je super s tou textilmaniou, ja zatiaľ zoberiem len pár látok od nich, na skúšku, no a keď ma chytí ošiaľ, tak im urobím tržbu - to ale potom budú musieť ísť cez pd 😀
ďakujem ti za tipy, a áno, tie látky z vankúšov spoznávam 😉 no, ja sa chystám dnes ušiť koníka, niečo takéto http://static.sashe.sk/photos/b/1/4/7/4/b-14743...

sonitta
25. sep 2012

@bezaz dakujem pekne za radu idem skraslovat malej oblecko ((: a to normalne kupim v galanterke, alebo teda v metrovom textile?

bezaz
25. sep 2012

@sonitta nie v kazdej galanterke to maju, treba trochu asi pohladat 🙂
@babatenko nie je zac 😉

angela1981
26. sep 2012

Dalsi spinkacik. Tento krat pre Viktora 🙂

angela1981
26. sep 2012

Usili sme novy vreckár na postielku 🙂 Este ma cakaju nove mantinely 🙂

lussy23
26. sep 2012

@angela1981 je krásny spinkáčik aj vreckár